Setari Cookie-uri

il iubesc si il vreau inapoi langa mine

MA NUMESC ALEXANDRA SI AM 20 DE ANI:sunt disperata pentru k astazi mi-am pierdut dragostea mea,persoana pe care o iubesc cu tot sufletul meu,cu toata inima mea si nu stiu cum sa fac sa il aduc inapoi la mine!Suntem impreuna de 10 luni si deja decidesem sa ne casatorim in aceasta vara,dar a aparut aceasta zi blestemata care ne-a despartit:nu pot povesti,nu sunt in masura sa o fac,ma simt destul de rau si abia reusesc sa mai scriu...va spun doar k am gresit,tot eu i-am facut bagajele si tot eu il vreau inapoi!O sa imi pun capat zilelor k am avut o viata plina de suferinta si nu mai pot sa mai sufar!Il iubesc cu tot sufletul,cu toata inima si il vreau inapoi k nu pot sa merg inainte fara el! TEiubesc sorin!!va implor sa ma ajutati!
kudika192051
Postat pe 3 Iunie 2010 02:38
Draga mea incearca prima data sa te linistesti... poti sa plangi daca asa crezi ca te descarci...
Gadeste-te de cate ori indragostitii la o cearta pun capat relatiei? Si spun "gata, pana aici"!! si trece o zi, trec doua si tot impreuna ajung... Pentru ca se iubesc... asa cum va iubiti si voi...
stiu ca doare... dar daca va iubiti asa de mult nimic nu o sa va desparta! De voi doi depinde totul.

Ne reauzim noi peste cateva zile cand o sa ne ceri sfaturi in legatura cu rochia de mireasa...
Ai grija de tine... si fii cuminte :)

madalina_n
Postat pe 3 Iunie 2010 03:48
nu-mi vine sã cred!!!!....bea o bere și danseazã prin camerã...o sã-ți treacã
freakyyy
Postat pe 3 Iunie 2010 15:12
ups la naiba si ce bere sa bea ca astea din romania au toate gust nasol
yumy
Postat pe 3 Iunie 2010 15:20
De la: yumalai, la data 2010-06-03 15:20:04ups la naiba si ce bere sa bea ca astea din romania au toate gust nasol


eiii du-te!!!! nu te cred!!!!!!!!!!
freakyyy
Postat pe 3 Iunie 2010 17:34
De la: kudika192051, la data 2010-06-03 02:38:45MA NUMESC ALEXANDRA SI AM 20 DE ANI:sunt disperata pentru k astazi mi-am pierdut dragostea mea,persoana pe care o iubesc cu tot sufletul meu,cu toata inima mea si nu stiu cum sa fac sa il aduc inapoi la mine!Suntem impreuna de 10 luni si deja decidesem sa ne casatorim in aceasta vara,dar a aparut aceasta zi blestemata care ne-a despartit:nu pot povesti,nu sunt in masura sa o fac,ma simt destul de rau si abia reusesc sa mai scriu...va spun doar k am gresit,tot eu i-am facut bagajele si tot eu il vreau inapoi!O sa imi pun capat zilelor k am avut o viata plina de suferinta si nu mai pot sa mai sufar!Il iubesc cu tot sufletul,cu toata inima si il vreau inapoi k nu pot sa merg inainte fara el! TEiubesc sorin!!va implor sa ma ajutati!


Dificil ..ce sfat pot sa iti dau ? Lupta pentru ceea ce este al tau si mai ales daca merita...Dar cel mai important este sa nu te lasi doborata de 'necazuri' de genul asta...nu vreau sa te dezamagesc dar viata e plina de surprize si de intamplari neplacute si trebuie sa ai curajul sa treci mai departe...Ai numai 20 de ani , ai o viata intreaga inainte si de 'iubiri ' de astea cu siguranta vei mau avea parte ! Deci capul sus
JasminRouge
Postat pe 3 Iunie 2010 22:01
eu zic sa o lasi balta,nimic nu mai este la fel dupa o despartire,mereu vor exista reprosuri.astazi m-am despartit pentru a mia oara de 1 an de cand ne-am cunoscut si mereu este la fel,primele zile sunt perfecte apoi incepe cosmarul.el inca tine la fosta ,gandul ca este cu mine probabil il macina....
elfyanamaria
Postat pe 16 Iunie 2010 12:18
o data despartiti.....nu va mai fi la fel...sti vb aia..ciorba reancalzita...nu mai are acelasi gust....mai bine il uiti si iti vezi de viata ta.....tio spun din propia experienta..si eu am aflat de curand ca iubitul meu ma inseala....si il iubesc mult....lucram si in acelasi loc..iar persoana cu care ma inselat este tot de acolo....dar asta este..un sut in fund este un pas inainte....asa ca treci peste....
postelnika
Postat pe 16 Iunie 2010 12:36
hai sa-ti zic una buna...noi ne-am despartit dupa doi ani...si dupa alti doi ne-am impacat...si suntem si azi impreuna si e mai bine ca niciodata...deci se poate,dar sunt cazuri rare...eu zic sa mai astepti,odata ce tu esti cea care i-a facut bagajul inseamna ca ai avut motiv...maine e alta zi si timpul le rezolva pe toate
alina_constantin88
Postat pe 16 Iunie 2010 12:40
adik 2 ani pauza?si dupa doi iar.....?am mai auzit cazuri dastea...dar ....sentimentele mai sunt ca la inceput?
postelnika
Postat pe 16 Iunie 2010 12:44
clar...exista 2 posibilitati...sa fie mai rau sau mult mai bine...eu sunt cazul fericit
alina_constantin88
Postat pe 16 Iunie 2010 12:49
bravo.
postelnika
Postat pe 16 Iunie 2010 12:54
De la: elfyanamaria, la data 2010-06-16 12:18:03eu zic sa o lasi balta,nimic nu mai este la fel dupa o despartire,mereu vor exista reprosuri.astazi m-am despartit pentru a mia oara de 1 an de cand ne-am cunoscut si mereu este la fel,primele zile sunt perfecte apoi incepe cosmarul.el inca tine la fosta ,gandul ca este cu mine probabil il macina....


Eu nu am zis k mai tin la fosta de care vorbesti tu,eu am zis k fata aia m-a iubit. Tu acum crezi si auzi numai ce vrei sa auzi,ca sa poti sa te dai victima si sa le para rau la altii de tine. Eu m-am despartit de fosta asta care zici tu de peste 2 ani,cat de nebuna sa fii sa crezi k mai tin la ea?
Inca o data iti zic,da-ti seama la cuvinte si nu iti mai imagina atatea lucruri,ca poate maine,poimaine aud k ai ajuns la spitalul de nebuni.
jbthemc
Postat pe 16 Iunie 2010 16:24
De la: jbthemc, la data 2010-06-16 16:24:46
De la: elfyanamaria, la data 2010-06-16 12:18:03eu zic sa o lasi balta,nimic nu mai este la fel dupa o despartire,mereu vor exista reprosuri.astazi m-am despartit pentru a mia oara de 1 an de cand ne-am cunoscut si mereu este la fel,primele zile sunt perfecte apoi incepe cosmarul.el inca tine la fosta ,gandul ca este cu mine probabil il macina....


Eu nu am zis k mai tin la fosta de care vorbesti tu,eu am zis k fata aia m-a iubit. Tu acum crezi si auzi numai ce vrei sa auzi,ca sa poti sa te dai victima si sa le para rau la altii de tine. Eu m-am despartit de fosta asta care zici tu de peste 2 ani,cat de nebuna sa fii sa crezi k mai tin la ea?
Inca o data iti zic,da-ti seama la cuvinte si nu iti mai imagina atatea lucruri,ca poate maine,poimaine aud k ai ajuns la spitalul de nebuni.

stiu cel mai bine ce spun,de ce te ataci asa mult daca nu este adevarat,nu mai poti schimba nimic,cuvintele nu le mai poti lua inapoi si eu am incetat sa ma gandesc la tine,esti in fond doar un afemeiat foarte priceput prefacut.ti-am zis ca a durat prea mult sa imi spui adevarul,nu te gandesti niciodata la urmari.dar apreciez sti doar- mai bine mai tarziu decat niciodata,asa mi-am dat seama ca nu am fost cu nimic de vina, capul nu iti era la mine din cauza asta nu ai stiut sa ma cunosti sa ma intelegi,mereu erai preocupat cu ce face alta,fosta adica,de mine te-a durut undeva.aici a fost greseala...
elfyanamaria
Postat pe 16 Iunie 2010 23:52
nu-mi vine sa cred ..topicul asta aduce la cel al meu cu "ciorba reincalzita" se pare ca pe timp de criza toti o vrem inapoi..exista cineva care a trecut peste? si este nespus de fericit fara sa guste din ea?? unde esti??
ionelaela
Postat pe 17 Iunie 2010 01:25
De la: freakyyy, la data 2010-06-03 15:12:39nu-mi vine sã cred!!!!....bea o bere și danseazã prin camerã...o sã-ți treacã



tu, dar ea i-a facut bagajele, cine stie ce casete pacatoase si reviste deochiate a gasit prin dulapuri, o singura bere crezi ca ajunge? ca sa te faci muci trebuie o damigeana

sa ne spui daca si tu vrei sa ramai o amintire placuta pt el, nu-mi zi ca v-ati despartit din cauza ca esti
prea scunda sau el e baietu lu mama ar fi si mai nasol

ar fi mai fain sa-ti gasesti unu bun de tavaleala
sycorax
Postat pe 17 Iunie 2010 14:37
De la: sycorax, la data 2010-06-17 14:37:06
De la: freakyyy, la data 2010-06-03 15:12:39nu-mi vine sã cred!!!!....bea o bere și danseazã prin camerã...o sã-ți treacã



tu, dar ea i-a facut bagajele, cine stie ce casete pacatoase si reviste deochiate a gasit prin dulapuri, o singura bere crezi ca ajunge? ca sa te faci muci trebuie o damigeana

sa ne spui daca si tu vrei sa ramai o amintire placuta pt el, nu-mi zi ca v-ati despartit din cauza ca esti
prea scunda sau el e baietu lu mama ar fi si mai nasol

ar fi mai fain sa-ti gasesti unu bun de tavaleala


Ce sa va povestesc... Te rog nu iti mai pierde timpul pretios pentru a citi postarile mele, daca o faci din plictiseala sau din amuzament.
Daca nu treci prin ceva similar, n`ai cum sa intelegi persoana in cauza!
Eu am cerut doar pareri, intelegere....nu critici.
O zi buna!
love_is_precious
Postat pe 18 Iunie 2010 09:28
http://www.mirese-galati.ro
coffecream
Postat pe 18 Iunie 2010 12:32
De la: love_is_precious, la data 2010-06-18 09:28:19
De la: sycorax, la data 2010-06-17 14:37:06
De la: freakyyy, la data 2010-06-03 15:12:39nu-mi vine sã cred!!!!....bea o bere și danseazã prin camerã...o sã-ți treacã



tu, dar ea i-a facut bagajele, cine stie ce casete pacatoase si reviste deochiate a gasit prin dulapuri, o singura bere crezi ca ajunge? ca sa te faci muci trebuie o damigeana

sa ne spui daca si tu vrei sa ramai o amintire placuta pt el, nu-mi zi ca v-ati despartit din cauza ca esti
prea scunda sau el e baietu lu mama ar fi si mai nasol

ar fi mai fain sa-ti gasesti unu bun de tavaleala


Ce sa va povestesc... Te rog nu iti mai pierde timpul pretios pentru a citi postarile mele, daca o faci din plictiseala sau din amuzament.
Daca nu treci prin ceva similar, n`ai cum sa intelegi persoana in cauza!
Eu am cerut doar pareri, intelegere....nu critici.
O zi buna!


da' eu chiar vreau sa pierd timpul meu pretios
daca n-ai citi printre randuri postarile mele ai gasi si pareri inteligente pe acolo...chiar si sfaturi.

si buna si tie
sycorax
Postat pe 18 Iunie 2010 13:30
De la: love_is_precious, la data 2010-06-18 09:28:19
De la: sycorax, la data 2010-06-17 14:37:06
De la: freakyyy, la data 2010-06-03 15:12:39nu-mi vine sã cred!!!!....bea o bere și danseazã prin camerã...o sã-ți treacã



tu, dar ea i-a facut bagajele, cine stie ce casete pacatoase si reviste deochiate a gasit prin dulapuri, o singura bere crezi ca ajunge? ca sa te faci muci trebuie o damigeana

sa ne spui daca si tu vrei sa ramai o amintire placuta pt el, nu-mi zi ca v-ati despartit din cauza ca esti
prea scunda sau el e baietu lu mama ar fi si mai nasol

ar fi mai fain sa-ti gasesti unu bun de tavaleala


Ce sa va povestesc... Te rog nu iti mai pierde timpul pretios pentru a citi postarile mele, daca o faci din plictiseala sau din amuzament.
Daca nu treci prin ceva similar, n`ai cum sa intelegi persoana in cauza!
Eu am cerut doar pareri, intelegere....nu critici.
O zi buna!


da' eu chiar vreau sa pierd timpul meu pretios
daca n-ai citi printre randuri postarile mele ai gasi si pareri inteligente pe acolo...chiar si sfaturi.

zi buna si tie
sycorax
Postat pe 18 Iunie 2010 13:30
De la: yumalai, la data 2010-06-03 15:20:04ups la naiba si ce bere sa bea ca astea din romania au toate gust nasol

hai fata ca stim ca tu calatoresti peste mari si tari!
size_back
Postat pe 18 Iunie 2010 13:35
intai linisteste'te .....apoi lasa sa treaca cateva zile sa te calmezi...............in cele din urma suna'l ,intalniti'va si clarificati situatia....cu calm,fara sa plangi sau milogesti de el sa se intoarca la tine ...lasa'l sa creada ca nu te afecteaza atat de mult ca a plecat ci doar ca vrei sa va impacati.........bafta!
sweet_heart
Postat pe 18 Iunie 2010 14:20
De la: sycorax, la data 2010-06-18 13:30:55
De la: love_is_precious, la data 2010-06-18 09:28:19
De la: sycorax, la data 2010-06-17 14:37:06
De la: freakyyy, la data 2010-06-03 15:12:39nu-mi vine sã cred!!!!....bea o bere și danseazã prin camerã...o sã-ți treacã



tu, dar ea i-a facut bagajele, cine stie ce casete pacatoase si reviste deochiate a gasit prin dulapuri, o singura bere crezi ca ajunge? ca sa te faci muci trebuie o damigeana

sa ne spui daca si tu vrei sa ramai o amintire placuta pt el, nu-mi zi ca v-ati despartit din cauza ca esti
prea scunda sau el e baietu lu mama ar fi si mai nasol

ar fi mai fain sa-ti gasesti unu bun de tavaleala


Ce sa va povestesc... Te rog nu iti mai pierde timpul pretios pentru a citi postarile mele, daca o faci din plictiseala sau din amuzament.
Daca nu treci prin ceva similar, n`ai cum sa intelegi persoana in cauza!
Eu am cerut doar pareri, intelegere....nu critici.
O zi buna!


da' eu chiar vreau sa pierd timpul meu pretios
daca n-ai citi printre randuri postarile mele ai gasi si pareri inteligente pe acolo...chiar si sfaturi.

zi buna si tie


Atunci te rog nu`l mai pierde citind postarile mele. Multumesc! :)
love_is_precious
Postat pe 18 Iunie 2010 14:33
vb cam multttttt
thadoogback
Postat pe 18 Iunie 2010 14:46
De la: love_is_precious, la data 2010-06-18 14:33:35
De la: sycorax, la data 2010-06-18 13:30:55
De la: love_is_precious, la data 2010-06-18 09:28:19
De la: sycorax, la data 2010-06-17 14:37:06
De la: freakyyy, la data 2010-06-03 15:12:39nu-mi vine sã cred!!!!....bea o bere și danseazã prin camerã...o sã-ți treacã



tu, dar ea i-a facut bagajele, cine stie ce casete pacatoase si reviste deochiate a gasit prin dulapuri, o singura bere crezi ca ajunge? ca sa te faci muci trebuie o damigeana

sa ne spui daca si tu vrei sa ramai o amintire placuta pt el, nu-mi zi ca v-ati despartit din cauza ca esti
prea scunda sau el e baietu lu mama ar fi si mai nasol

ar fi mai fain sa-ti gasesti unu bun de tavaleala


Ce sa va povestesc... Te rog nu iti mai pierde timpul pretios pentru a citi postarile mele, daca o faci din plictiseala sau din amuzament.
Daca nu treci prin ceva similar, n`ai cum sa intelegi persoana in cauza!
Eu am cerut doar pareri, intelegere....nu critici.
O zi buna!


da' eu chiar vreau sa pierd timpul meu pretios
daca n-ai citi printre randuri postarile mele ai gasi si pareri inteligente pe acolo...chiar si sfaturi.

zi buna si tie


Atunci te rog nu`l mai pierde citind postarile mele. Multumesc! :)


te rog nu'mi mai spune ce sa fac
sycorax
Postat pe 18 Iunie 2010 16:27
buna...intr-adevar doare f tare mai ales cand iubesti cu adevarat,dar trebuie sa fii tare si sa treci peste toate..dc sa-ti iei viata doar pt ca suferi din dragoste?...si eu am suferit f mult..aveam 19 ani cand m-am casatorit din dragoste...am nascut un baietel dupa 1 an si la 22 ani m-am despartit de el..nici nu-ti poti inchipui cat de mult am suferit,dar m-am gandit ca e mai bine sa ma adun si sa merg mai departe pt ca aveam un copil de crescut..el mi-a dat putere sa trec peste toate..in toti anii cat am fost cu el am suferit f mult,ne mai certam...suntem despartit de 5 ani si el inca ma mai cauta desi are alta relatie si eu am viata mea..si-a dat seama ce a pierdut dar este prea tarziu..incearca sa te aduni si sa treci peste aceste momente..daca simti nevoia plangi,descarca-te,vorbeste cu o prietena...astept sa-mi zici ca esti bine si ai trecut peste aceasta perioada grea..ti-am zis f putin din cate am tras eu..ne-am despartit intr-un moment cand aveam f mare nevoie de sprijinul lui,mama mea decedase si inainte cu 1 an tatal meu..simteam ca nu mai pot merge mai departe...ramasesem cu un copil singura,fara loc de munca....mi-a fost f greu...poate din ce ti-am spus o sa inveti ceva...trebuie sa fii puternica..te pup
dianatl
Postat pe 18 Iunie 2010 22:58
De la: dianatl, la data 2010-06-18 22:58:23buna...intr-adevar doare f tare mai ales cand iubesti cu adevarat,dar trebuie sa fii tare si sa treci peste toate..dc sa-ti iei viata doar pt ca suferi din dragoste?...si eu am suferit f mult..aveam 19 ani cand m-am casatorit din dragoste...am nascut un baietel dupa 1 an si la 22 ani m-am despartit de el..nici nu-ti poti inchipui cat de mult am suferit,dar m-am gandit ca e mai bine sa ma adun si sa merg mai departe pt ca aveam un copil de crescut..el mi-a dat putere sa trec peste toate..in toti anii cat am fost cu el am suferit f mult,ne mai certam...suntem despartit de 5 ani si el inca ma mai cauta desi are alta relatie si eu am viata mea..si-a dat seama ce a pierdut dar este prea tarziu..incearca sa te aduni si sa treci peste aceste momente..daca simti nevoia plangi,descarca-te,vorbeste cu o prietena...astept sa-mi zici ca esti bine si ai trecut peste aceasta perioada grea..ti-am zis f putin din cate am tras eu..ne-am despartit intr-un moment cand aveam f mare nevoie de sprijinul lui,mama mea decedase si inainte cu 1 an tatal meu..simteam ca nu mai pot merge mai departe...ramasesem cu un copil singura,fara loc de munca....mi-a fost f greu...poate din ce ti-am spus o sa inveti ceva...trebuie sa fii puternica..te pup

de ce te-ai despartit daca aveai un copil si zici ca-l mai si iubeai mult, uneori nu va inteleg pe voi femeile
kudika195501
Postat pe 18 Iunie 2010 23:12
De la: sycorax, la data 2010-06-18 16:27:27
De la: love_is_precious, la data 2010-06-18 14:33:35
De la: sycorax, la data 2010-06-18 13:30:55
De la: love_is_precious, la data 2010-06-18 09:28:19
De la: sycorax, la data 2010-06-17 14:37:06
De la: freakyyy, la data 2010-06-03 15:12:39nu-mi vine sã cred!!!!....bea o bere și danseazã prin camerã...o sã-ți treacã



tu, dar ea i-a facut bagajele, cine stie ce casete pacatoase si reviste deochiate a gasit prin dulapuri, o singura bere crezi ca ajunge? ca sa te faci muci trebuie o damigeana

sa ne spui daca si tu vrei sa ramai o amintire placuta pt el, nu-mi zi ca v-ati despartit din cauza ca esti
prea scunda sau el e baietu lu mama ar fi si mai nasol

ar fi mai fain sa-ti gasesti unu bun de tavaleala


Ce sa va povestesc... Te rog nu iti mai pierde timpul pretios pentru a citi postarile mele, daca o faci din plictiseala sau din amuzament.
Daca nu treci prin ceva similar, n`ai cum sa intelegi persoana in cauza!
Eu am cerut doar pareri, intelegere....nu critici.
O zi buna!


da' eu chiar vreau sa pierd timpul meu pretios
daca n-ai citi printre randuri postarile mele ai gasi si pareri inteligente pe acolo...chiar si sfaturi.

zi buna si tie


Atunci te rog nu`l mai pierde citind postarile mele. Multumesc! :)


te rog nu'mi mai spune ce sa fac


Nici tu mie
love_is_precious
Postat pe 18 Iunie 2010 23:25
De la: love_is_precious, la data 2010-06-18 23:25:45
De la: sycorax, la data 2010-06-18 16:27:27
De la: love_is_precious, la data 2010-06-18 14:33:35
De la: sycorax, la data 2010-06-18 13:30:55
De la: love_is_precious, la data 2010-06-18 09:28:19
De la: sycorax, la data 2010-06-17 14:37:06
De la: freakyyy, la data 2010-06-03 15:12:39nu-mi vine sã cred!!!!....bea o bere și danseazã prin camerã...o sã-ți treacã



tu, dar ea i-a facut bagajele, cine stie ce casete pacatoase si reviste deochiate a gasit prin dulapuri, o singura bere crezi ca ajunge? ca sa te faci muci trebuie o damigeana

sa ne spui daca si tu vrei sa ramai o amintire placuta pt el, nu-mi zi ca v-ati despartit din cauza ca esti
prea scunda sau el e baietu lu mama ar fi si mai nasol

ar fi mai fain sa-ti gasesti unu bun de tavaleala


Ce sa va povestesc... Te rog nu iti mai pierde timpul pretios pentru a citi postarile mele, daca o faci din plictiseala sau din amuzament.
Daca nu treci prin ceva similar, n`ai cum sa intelegi persoana in cauza!
Eu am cerut doar pareri, intelegere....nu critici.
O zi buna!


da' eu chiar vreau sa pierd timpul meu pretios
daca n-ai citi printre randuri postarile mele ai gasi si pareri inteligente pe acolo...chiar si sfaturi.

zi buna si tie


Atunci te rog nu`l mai pierde citind postarile mele. Multumesc! :)


te rog nu'mi mai spune ce sa fac


Nici tu mie


s-o suparat pisicuta? iubita, nu cred ca ti'am zis vreodata ce sa faci
sycorax
Postat pe 19 Iunie 2010 11:16
alexandra... si eu am 20 de ani shi de 4 luni mi-am pierdut dragostea! stiu prin ce treci...si eu eram disperata...nu stiam ce sa mai fac...akm m-am linistit putin,dar nu mi-am pierdut sperantza ca intr-o zii ne vom impaca! nu mai stiu nik de el...doar ca e in germania...shi eu sunt in italia :( astept sa vina ziua in care sa pot merge in tara,sa stiu ca e shi el in tzara shi sa ne vedem.... nu stiu ce simte el,dar daca ma iubeste cum il iubesc eu...o sa ne impacam cu sigurantza,iar daca nu...trebuie sa fiu puternica shi sa il uit... Te sfatuiesc sa il lashi o perioada fara sa ii mai dai nici un semn..si apoi incearca sa vorbesti cu el. asha poate va datzi seama aman2 ce a fost gresit shi dc! ai grija de tine :*
kudika197700
Postat pe 19 Iunie 2010 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as vrea un sfat..sincer 29 De la: happyangel 28 Decembrie 2009 17:10
Am 25 de ani si mi-am inkis viata. 16 De la: Rock_this 7 August 2009 19:55
Amantul meu si cu mine vrem un copil... 73 De la: Ana_Armanca 27 Martie 2010 16:25
Situatzie naspa 69 De la: marco918 21 Ianuarie 2010 12:57
Eu penticostala,el ortodox !??? 7 De la: Carla7 18 Mai 2014 20:25