Setari Cookie-uri

importanta horoscopului

Inca din cele mai vechi timpuri au existat cititori in stele, prezicatori, astrologi; oamenii au dorit dintotdeauna sa dezlege tainele cerului si sa afle cat mai multe despre destinul sau.
De aceea au aparut zodiile, 12 la numar, numar considerat magic de vechii astrologi. Fiecare zodie reprezinta un animal, om sau obiect, pentru ca intelepti chinezi au considerat ca oamenii se identifica intotdeauna cu un element din natura. Chinezi au fost cei care au pus bazele horoscopului, sustinand ca elementul care il reprezinta pe om ii va influenta in permanenta viata, iar toate contactele elementului respectiv cu alte elemente se vor face simtite tot asupra vietii omului.
Chinezii au mai spus ca omul este un spirit care ocupa timp si spatiu de aceea la citirea in stele si realizarea unei astrograme sunt foarte importante data nasterii, locul si ora.
Niciodata nimeni nu va putea ghici viitorul cu exactitate, horoscoapele cu care suntem bombardati in fiecare zi fie in ziare fie la televizor sunt simple citiri ale evenimentelor astrale si modul in care influenteaza in general zodia.
nici intr-o astrograma completa nu putem afla viitorul pentru ca evenimentele nu pot fii intocmai cum apar in acel moment in astrograma pentru ca in univers se pot intampla atatea, iar intre planete apar mereu diferite influente, iar in functie de miscarile planetelor si stelelor ne este influentata si viata noastra.
Ca de altfel orice eveniment neprevazut ne poate schimba viata
yumy
Postat pe 20 Noiembrie 2008 20:28
De Hormonoscop a auzit cineva?
Lillix
Postat pe 20 Noiembrie 2008 20:33
De la: Lillix, la data 2008-11-20 20:33:52De Hormonoscop a auzit cineva?
Eu in viata mea toata n-am auzit de asa ceva.Dar poate ne spui tu ceva...
nufar_alb
Postat pe 7 Decembrie 2008 15:43
Este un "horoscop" foarte important ;)
Daca "hormonoscopul" spune ca nu exista potrivire ... nu exista!
Daca, insa spune ca exista ... atentie ... s-ar putea sa fie unilaterala ;) ... si atunci e naspa
Dar daca exista potrivire "hormonoscopica" bilaterala ... s-ar putea sa iasa ceva ... minunat :)
andraveronika
Postat pe 30 Decembrie 2008 19:36
Daca aveti nevoie de ajutor...
Cassey_Tarot
Postat pe 2 Ianuarie 2009 11:07
of, cine sa mai inteleaga barbatul geaman? sunt deosebiri, niciodata nu o sa ajungi sa ii cunosti suficient.

Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:26
Nu horoscopul conteaza......Conteaza DRAGOSTEA,si conteaza,sufletul fiecaruia.....
Daca Dragostea este din toto sufletul,nu conteaza nici un horoscop de pe lume!!!
TEODORRD
Postat pe 7 Februarie 2009 16:40
De la: TEODORRD, la data 2009-02-07 16:40:28Nu horoscopul conteaza......Conteaza DRAGOSTEA,si conteaza,sufletul fiecaruia.....
Daca Dragostea este din toto sufletul,nu conteaza nici un horoscop de pe lume!!!


liza24_84
Postat pe 7 Februarie 2009 16:44
De la: Lillix, la data 2008-11-20 20:33:52De Hormonoscop a auzit cineva?

cred ca depinde de luna in care s-au nascut hormonii
yumy
Postat pe 10 Mai 2009 07:21
De la: yumalai, la data 2009-05-10 07:21:21
De la: Lillix, la data 2008-11-20 20:33:52De Hormonoscop a auzit cineva?

cred ca depinde de luna in care s-au nascut hormonii


si de ora la care s-au contopit.....si de cat de "ascendenti" au fost !!.......
etta
Postat pe 10 Mai 2009 10:47
Zodiile nu mai conteaza!!!
Cred ca trebuie incet.. incet, sa renuntam la zodii , horoscop si sa ne orientam spre numerologie care dovedeste pe zi ce trece a castiga teren in favoarea zodiilor. Dupa 2012 astrele nu ne mai transmit nimic. As putea spune cu certitudine ca deja au un impact tot mai slab in viata noastra.
Numerologii care apar in media, din pacate nu stapanesc aceasta minunata stiinta. Eu o studiez de 17 ani si zilnic descopar si invat cate ceva nou legat de ea, deoarece cunoasterea este o cercetare infinita.
kudika014052
Postat pe 9 Iulie 2009 20:37
ce-i cu 2012??

horoscopul=zero...
Zodiacul a fost inventat de oameni care credeau ca soarele se invarte in jurul pamantului...nu e ridicol sa crezi ca planeta nu-stiu care pluto care e la o distanta practic infinita de pamant ne face nu-stiu ce?
Apoi daca pluto te influenteaza de ce nu te-ar influenta si cladirea de vizavi?
bgd74
Postat pe 9 Iulie 2009 21:04
Referitor la barbatul GEAMAN ai mare, mare dreptate;Sunt neseriosi in sensul ca niciodata nu se tin de cuvant,jignesc fara sa se gandeasca ca si cel de langa el este un suflet care poate are nevoie de ajutor, femeia n-are voie sa discute in fata lui pentru ca e ;proasta'si toate femeile sunt proaste ea femeia doar cratita si nu ai voie sa faci nici cea mai mica greseala din nici-un punct de vedere caci atunci devine , DAR CAND ARE NEVOIE este foarte atent si tandru dar pana isi satisface nevoile sexuale ,asa ca FERITI-VA DE GEMENI
kudika050515
Postat pe 28 August 2009 11:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
taur cu taur merge 13 De la: Dor_a 22 Aprilie 2009 18:59
el gemeni - eu balanta 22 De la: artemisa24 1 Iulie 2012 20:19
Ea Rac si el Taur 12 De la: Andreea_eea 30 Ianuarie 2011 23:43
el capricorn eu capricorn 7 De la: DiavolytaTa 4 Aprilie 2009 16:04
Femeia taur si barbatul pesti?? 17 De la: 17 Februarie 2013 01:41