Setari Cookie-uri

PRO sau CONTRA legalizarii prostitutiei?

Ce considerati ca ar fi mai bine?Ca barbatii sa mearga la bordeluri unde fetele sunt cu avize medicale la zi sau la cele care sunt pe marginea soselelor si in alte locatii care nici ele nu stiu cate boli au?
Daca partenerul dvs de viata ar apela ;a astfel de servicii care ar fi optiunea mai potrivita?
Chiar si pentru fanteziile erotice ale unui cuplu cred ca cel mai indicat lucru ar fi o dama de companie cu acte in regula.
nickoll4y
Postat pe 24 Septembrie 2008 13:55
CORECT la ce ai spus si totodata s-ar contribui si la bugetul de stat !
edviga
Postat pe 2 Octombrie 2008 08:16
si eu zic la fel mai bine cu acte in regule,sanatoase,k la cate boli si virusi sunt si mai ales k nu stii cu cine sa calcucat omul de langa tine,ar fii mult mai bine,totusi ar trebui sa existe o limita deoarece copii adolescenti din ziua de azi stiu prea mult,prea repede,si e`experimenteaza` prea devreme.
ioanageorgiuADY
Postat pe 2 Octombrie 2008 08:24
PRO deoarece cred k am mai scapa de inmultirea persoanelor cu tot felul de boli venerice.Dar deasemenea cred k se va inmulti si nr divorturilor deoarece barbatii vor avea un motiv prielnic de a insela.In concluzie intr-un oarecare fel sunt la mijloc PRO-CONTRA pt k sunt si avantaje si dezavantaje.Dar in princiupiu sunt PRO
loredanafit
Postat pe 2 Octombrie 2008 08:59
De la: loredanafit, la data 2008-10-02 08:59:59PRO deoarece cred k am mai scapa de inmultirea persoanelor cu tot felul de boli venerice.Dar deasemenea cred k se va inmulti si nr divorturilor deoarece barbatii vor avea un motiv prielnic de a insela.In concluzie intr-un oarecare fel sunt la mijloc PRO-CONTRA pt k sunt si avantaje si dezavantaje.Dar in princiupiu sunt PRO


idem
alexutzab
Postat pe 2 Octombrie 2008 20:03
Pt. Loredanafit : draga mea divorturile nu se vor inmulti .daca omul merge doar 1-2h la un asemenea loc sotia,prietena ,iubita nu vor afla la fel ca si cand va merge cu ona dintr-un anume bar sau club.in final totul ar fi ok.eu consider ca ce nu stii nu te poate durea.nu?
nickoll4y
Postat pe 2 Octombrie 2008 23:40
offfffffff........sincer, exact asta lipseste tarii noaste ...
dar , pe de alta parte, oricum sunt destui care apaleaza la servicii..
e trist ...
morticia_adams
Postat pe 4 Octombrie 2008 12:47
PRO...e mult mai elegant si sigur...
kriss33
Postat pe 4 Octombrie 2008 13:50
si eu sunt pro...dar odata cu aceasta ar trebui inasprirea legilor privind practicarea prostitutiei in alte locuri si violurile
Milady
Postat pe 20 Octombrie 2008 13:04
PRO...oricum se practica de cand lumea..!!!
angi_ca
Postat pe 20 Octombrie 2008 13:35
De la: loredanafit, la data 2008-10-02 08:59:59PRO deoarece cred k am mai scapa de inmultirea persoanelor cu tot felul de boli venerice.Dar deasemenea cred k se va inmulti si nr divorturilor deoarece barbatii vor avea un motiv prielnic de a insela.In concluzie intr-un oarecare fel sunt la mijloc PRO-CONTRA pt k sunt si avantaje si dezavantaje.Dar in princiupiu sunt PRO

de ce sa divorteze barbatii ? da ce se indragostesc de prostiutate? legalizarea ar duce la mai multe avantaje decit dezavantaje

Postat pe 20 Octombrie 2008 22:34
sa se legalizeze, oricum nu poate fii oprita prostitutia
asa macar sa fie controlate medical, atat pt ele cat si pt clienti si sa plateasca si ele taxe si impozite.ca noi platim destule ca fraierii.
iar cele de pe centura, care sunt prinse-la munca in folosul comunitatii cu ele, oricum am inteles ca primesc doar amenzi pe care oricum nu le platesc!
blaga_liliana
Postat pe 20 Octombrie 2008 22:54
De la: ioanageorgiuADY, la data 2008-10-02 08:24:09si eu zic la fel mai bine cu acte in regule,sanatoase,k la cate boli si virusi sunt si mai ales k nu stii cu cine sa calcucat omul de langa tine,ar fii mult mai bine,totusi ar trebui sa existe o limita deoarece copii adolescenti din ziua de azi stiu prea mult,prea repede,si e`experimenteaza` prea devreme.


sa fie limita de varsta 21 de ani! si la clienti si la alea
blaga_liliana
Postat pe 20 Octombrie 2008 22:56
ia uite ce topic misto...
numai bun pt danutza ....3

dandanaua_reloaded
Postat pe 15 Noiembrie 2008 00:34
sa fie fetele vaciinate, stampilate, pregatite pt partide de sex oral, eventual sa dea si lectii ( vezi dana )

Postat pe 15 Noiembrie 2008 00:36
da asa e ce numai noi sa platim taxe si impozite???
sa se puna taxa pe largime... si sa se dea cu termene de garantie ...si cu certificat de conformitate ...altfel nu e valabil....
nu se pune i o sa ceara clientii schimbare produsului in loc de oral o sa vrea oral plus.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 15 Noiembrie 2008 01:16
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-15 00:34:38ia uite ce topic misto...
numai bun pt danutza ....3




si nu o anunta nimeni??????
catch_a_fire
Postat pe 17 Noiembrie 2008 09:09
pro !!!!
catch_a_fire
Postat pe 17 Noiembrie 2008 09:09
PRO ,PRO , sunt mai multe acte sociale care s-ar reduce prin introducerea legalizarii prostitutiei,si in plus ar creste PIB- ul cu cel putin 5 % :)), si nu ar mai fi asa multi amanti si amante , pt ca altfel se va pune problema ... restul s-a discutat pe forum

Postat pe 17 Noiembrie 2008 19:22
De la: catch_a_fire, la data 2008-11-17 09:09:17
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-15 00:34:38ia uite ce topic misto...
numai bun pt danutza ....3




si nu o anunta nimeni??????


nu stiu ,as anunta-o eu dar imi e teama ca ma spurca imediat....
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:51
eu traiesc in germania si aici prostitutia este legalizata si vreau sa va spun k este un lucru foarte bun si ptr stat si ptr fete...statul primeste bani lunar impozit iar fetele primesc protectie ptr k nu au voie sa stea pe strada si stau numai in bordeluri unde exista ,normal,bodyguarzi care le protejeaza de tot felul de tampiti...deci eu sunt pro!!!
anna_wilmet
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:50
io sunt prima!

Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:07
De la: nickoll4y, la data 2008-09-24 13:55:39 Ce considerati ca ar fi mai bine?Ca barbatii sa mearga la bordeluri unde fetele sunt cu avize medicale la zi sau la cele care sunt pe marginea soselelor si in alte locatii care nici ele nu stiu cate boli au?
Daca partenerul dvs de viata ar apela ;a astfel de servicii care ar fi optiunea mai potrivita?
Chiar si pentru fanteziile erotice ale unui cuplu cred ca cel mai indicat lucru ar fi o dama de companie cu acte in regula.


TU, copilas dragalas,
crezi ca in conditiile pe care ti le doresti (!?) iubitul tau va fi 'corect' si se va deda doar la cele 'legale'?

O persoana 'corecte' este corecta totdeauna!
O persoana 'dornica sa incerce' VA INCERCA MEREU SI ALTCEVA ...

Si pentru 'fanteziile erotice' ale unui pedofil sau ale unui zoofil ce propuneri ai???

agoldfish
Postat pe 21 Noiembrie 2008 23:13
PRO cu siguranta...asa mai scad bolile venerice si mai contribuie si ele ka stat
hagi_alex
Postat pe 22 Noiembrie 2008 11:18
De la: edviga, la data 2008-10-02 08:16:32CORECT la ce ai spus si totodata s-ar contribui si la bugetul de stat !
nici una nici alta sa stea sa isi vada de familie ca familia e si pentru barbat nu doar pentru femeie sa faca copii si sa ii creasca tot ea
xandra79
Postat pe 25 Noiembrie 2008 17:58
pro...........
dienuta_nou
Postat pe 25 Noiembrie 2008 18:09
cred ca in curand, daca nu deja, nu se va mai pune problema legalizarii prostitutiei, mai ales ca mai nou( sau nu chiar atat de nou), nu prea mai exista lucruri pe care o prostituata le face si o femeie de rand nu. Cel putin mie asa mi se pare
criutza
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:34
De la: edviga, la data 2008-10-02 08:16:32CORECT la ce ai spus si totodata s-ar contribui si la bugetul de stat !


SUNTEM IN CRIZA FINANCIARA!!!!! SA NE AJUTE SI CURV...LE LA STABILIZAREA FINANCIARA A ROMANIEI!!!!!!!!!!!
dafffne
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:34
art fi o solutie pt iesirea din criza economica....
sa puna taxa pe una bucata client .....
imi imaginez deja ce taxe s-ar incasa la bugetul statului... si uite asa .... mai iesim putin din criza....
dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:37
De la: agoldfish, la data 2008-11-21 23:13:23
De la: nickoll4y, la data 2008-09-24 13:55:39 Ce considerati ca ar fi mai bine?Ca barbatii sa mearga la bordeluri unde fetele sunt cu avize medicale la zi sau la cele care sunt pe marginea soselelor si in alte locatii care nici ele nu stiu cate boli au?
Daca partenerul dvs de viata ar apela ;a astfel de servicii care ar fi optiunea mai potrivita?
Chiar si pentru fanteziile erotice ale unui cuplu cred ca cel mai indicat lucru ar fi o dama de companie cu acte in regula.


TU, copilas dragalas,
crezi ca in conditiile pe care ti le doresti (!?) iubitul tau va fi 'corect' si se va deda doar la cele 'legale'?

O persoana 'corecte' este corecta totdeauna!
O persoana 'dornica sa incerce' VA INCERCA MEREU SI ALTCEVA ...

Si pentru 'fanteziile erotice' ale unui pedofil sau ale unui zoofil ce propuneri ai???




pedofilii si zoofilii se pot trata daca vor cu ajutorul psihologilor,dar un barbat normal care vrea doar .... una mica fara sa stie nimeni cu o alta femeie,nu are de ce sa sa faca asta.
nickoll4y
Postat pe 29 Noiembrie 2008 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebare 2 De la: geo_reincarcat_iara 8 August 2010 09:31
Cum sa abordez un nativ Fecioara (sau Leu) nascut pe 23 august? 40 De la: kudika440335 22 Septembrie 2011 14:49
Zodiile si senzualitatea 11 De la: cocco 24 Octombrie 2009 15:36
Sa faci cum iti dicteaza inima sau ratiunea? 56 De la: hackers_best_cs 20 Februarie 2011 23:47
Vot plz 1 De la: kidpink12 28 Noiembrie 2010 14:08