PRO sau CONTRA legalizarii prostitutiei?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent PRO sau CONTRA legalizarii prostitutiei?: (4.4 din 9 voturi)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
nickoll4y Avatarul lui nickoll4y

14 mesaje
Oras: cluj

Ce considerati ca ar fi mai bine?Ca barbatii sa mearga la bordeluri unde fetele sunt cu avize medicale la zi sau la cele care sunt pe marginea soselelor si in alte locatii care nici ele nu stiu cate boli au?
Daca partenerul dvs de viata ar apela ;a astfel de servicii care ar fi optiunea mai potrivita?
Chiar si pentru fanteziile erotice ale unui cuplu cred ca cel mai indicat lucru ar fi o dama de companie cu acte in regula.
Raporteaza abuz de limbaj
edviga Avatarul lui edviga

34 mesaje
Oras: bucuresti

CORECT la ce ai spus si totodata s-ar contribui si la bugetul de stat !
Fosta membra Kudika.ro
si eu zic la fel mai bine cu acte in regule,sanatoase,k la cate boli si virusi sunt si mai ales k nu stii cu cine sa calcucat omul de langa tine,ar fii mult mai bine,totusi ar trebui sa existe o limita deoarece copii adolescenti din ziua de azi stiu prea mult,prea repede,si e`experimenteaza` prea devreme.
loredanafit Avatarul lui loredanafit

2 mesaje
Oras: roman

PRO deoarece cred k am mai scapa de inmultirea persoanelor cu tot felul de boli venerice.Dar deasemenea cred k se va inmulti si nr divorturilor deoarece barbatii vor avea un motiv prielnic de a insela.In concluzie intr-un oarecare fel sunt la mijloc PRO-CONTRA pt k sunt si avantaje si dezavantaje.Dar in princiupiu sunt PRO
Fosta membra Kudika.ro
De la: loredanafit, la data 2008-10-02 08:59:59PRO deoarece cred k am mai scapa de inmultirea persoanelor cu tot felul de boli venerice.Dar deasemenea cred k se va inmulti si nr divorturilor deoarece barbatii vor avea un motiv prielnic de a insela.In concluzie intr-un oarecare fel sunt la mijloc PRO-CONTRA pt k sunt si avantaje si dezavantaje.Dar in princiupiu sunt PRO

idem
:)

14 mesaje

Pt. Loredanafit : draga mea divorturile nu se vor inmulti .daca omul merge doar 1-2h la un asemenea loc sotia,prietena ,iubita nu vor afla la fel ca si cand va merge cu ona dintr-un anume bar sau club.in final totul ar fi ok.eu consider ca ce nu stii nu te poate durea.nu?
Fosta membra Kudika.ro
offfffffff........sincer, exact asta lipseste tarii noaste ...
dar , pe de alta parte, oricum sunt destui care apaleaza la servicii..
e trist ...
kriss33 Avatarul lui kriss33

1 mesaj

PRO...e mult mai elegant si sigur...
Milady Avatarul lui Milady

4 mesaje
Oras: iasi

si eu sunt pro...dar odata cu aceasta ar trebui inasprirea legilor privind practicarea prostitutiei in alte locuri si violurile
angi_ca Avatarul lui angi_ca

12 mesaje

PRO...oricum se practica de cand lumea..!!!
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

De la: loredanafit, la data 2008-10-02 08:59:59PRO deoarece cred k am mai scapa de inmultirea persoanelor cu tot felul de boli venerice.Dar deasemenea cred k se va inmulti si nr divorturilor deoarece barbatii vor avea un motiv prielnic de a insela.In concluzie intr-un oarecare fel sunt la mijloc PRO-CONTRA pt k sunt si avantaje si dezavantaje.Dar in princiupiu sunt PRO

de ce sa divorteze barbatii ? da ce se indragostesc de prostiutate? legalizarea ar duce la mai multe avantaje decit dezavantaje
blaga_liliana Avatarul lui blaga_liliana

9 mesaje

sa se legalizeze, oricum nu poate fii oprita prostitutia
asa macar sa fie controlate medical, atat pt ele cat si pt clienti si sa plateasca si ele taxe si impozite.ca noi platim destule ca fraierii.
iar cele de pe centura, care sunt prinse-la munca in folosul comunitatii cu ele, oricum am inteles ca primesc doar amenzi pe care oricum nu le platesc!
blaga_liliana Avatarul lui blaga_liliana

9 mesaje

De la: ioanageorgiuADY, la data 2008-10-02 08:24:09si eu zic la fel mai bine cu acte in regule,sanatoase,k la cate boli si virusi sunt si mai ales k nu stii cu cine sa calcucat omul de langa tine,ar fii mult mai bine,totusi ar trebui sa existe o limita deoarece copii adolescenti din ziua de azi stiu prea mult,prea repede,si e`experimenteaza` prea devreme.

sa fie limita de varsta 21 de ani! si la clienti si la alea
Fosta membra Kudika.ro
ia uite ce topic misto...
numai bun pt danutza ....3

you can kiss my kitty ass

1 mesaj

sa fie fetele vaciinate, stampilate, pregatite pt partide de sex oral, eventual sa dea si lectii ( vezi dana )
Fosta membra Kudika.ro
da asa e ce numai noi sa platim taxe si impozite???
sa se puna taxa pe largime... si sa se dea cu termene de garantie ...si cu certificat de conformitate ...altfel nu e valabil....
nu se pune i o sa ceara clientii schimbare produsului in loc de oral o sa vrea oral plus.....
catch_a_fire Avatarul lui catch_a_fire

295 mesaje

De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-15 00:34:38ia uite ce topic misto...

si nu o anunta nimeni??????
you never get a second chance...to make a first impression!!!!
catch_a_fire Avatarul lui catch_a_fire

295 mesaje

pro !!!!
you never get a second chance...to make a first impression!!!!

1 mesaj

PRO ,PRO , sunt mai multe acte sociale care s-ar reduce prin introducerea legalizarii prostitutiei,si in plus ar creste PIB- ul cu cel putin 5 % :)), si nu ar mai fi asa multi amanti si amante , pt ca altfel se va pune problema ... restul s-a discutat pe forum
Fosta membra Kudika.ro
De la: catch_a_fire, la data 2008-11-17 09:09:17
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-15 00:34:38ia uite ce topic misto...

si nu o anunta nimeni??????

nu stiu ,as anunta-o eu dar imi e teama ca ma spurca imediat....
anna_wilmet Avatarul lui anna_wilmet

53 mesaje

eu traiesc in germania si aici prostitutia este legalizata si vreau sa va spun k este un lucru foarte bun si ptr stat si ptr fete...statul primeste bani lunar impozit iar fetele primesc protectie ptr k nu au voie sa stea pe strada si stau numai in bordeluri unde exista ,normal,bodyguarzi care le protejeaza de tot felul de tampiti...deci eu sunt pro!!!
Sa-ți spun ce este dragostea adevarata. E credinta oarba, umilinta fara preget, supunere desavarsita, încredere și daruire impotriva ta însuti, impotriva lumii întregi. Dragostea inseamnă sa iti dai inima si sufletul întreg celui care ti le va zdrobi. (Charles Dickens)

1 mesaj

io sunt prima!
Fosta membra Kudika.ro
De la: nickoll4y, la data 2008-09-24 13:55:39 Ce considerati ca ar fi mai bine?Ca barbatii sa mearga la bordeluri unde fetele sunt cu avize medicale la zi sau la cele care sunt pe marginea soselelor si in alte locatii care nici ele nu stiu cate boli au?
Daca partenerul dvs de viata ar apela ;a astfel de servicii care ar fi optiunea mai potrivita?
Chiar si pentru fanteziile erotice ale unui cuplu cred ca cel mai indicat lucru ar fi o dama de companie cu acte in regula.

TU, copilas dragalas,
crezi ca in conditiile pe care ti le doresti (!?) iubitul tau va fi 'corect' si se va deda doar la cele 'legale'?

O persoana 'corecte' este corecta totdeauna!
O persoana 'dornica sa incerce' VA INCERCA MEREU SI ALTCEVA ...

Si pentru 'fanteziile erotice' ale unui pedofil sau ale unui zoofil ce propuneri ai???

hagi_alex Avatarul lui hagi_alex

14 mesaje
Oras: iasi

PRO cu siguranta...asa mai scad bolile venerice si mai contribuie si ele ka stat
xandra79 Avatarul lui xandra79

126 mesaje

De la: edviga, la data 2008-10-02 08:16:32CORECT la ce ai spus si totodata s-ar contribui si la bugetul de stat !
nici una nici alta sa stea sa isi vada de familie ca familia e si pentru barbat nu doar pentru femeie sa faca copii si sa ii creasca tot ea
im the best no matter what you tell
dienuta_nou Avatarul lui dienuta_nou

771 mesaje

pro...........
criutza Avatarul lui criutza

1 mesaj

cred ca in curand, daca nu deja, nu se va mai pune problema legalizarii prostitutiei, mai ales ca mai nou( sau nu chiar atat de nou), nu prea mai exista lucruri pe care o prostituata le face si o femeie de rand nu. Cel putin mie asa mi se pare
dafffne Avatarul lui dafffne

360 mesaje
Oras: constanta

De la: edviga, la data 2008-10-02 08:16:32CORECT la ce ai spus si totodata s-ar contribui si la bugetul de stat !

SUNTEM IN CRIZA FINANCIARA!!!!! SA NE AJUTE SI CURV...LE LA STABILIZAREA FINANCIARA A ROMANIEI!!!!!!!!!!!
Fosta membra Kudika.ro
art fi o solutie pt iesirea din criza economica....
sa puna taxa pe una bucata client .....
imi imaginez deja ce taxe s-ar incasa la bugetul statului... si uite asa .... mai iesim putin din criza....

14 mesaje

De la: agoldfish, la data 2008-11-21 23:13:23
De la: nickoll4y, la data 2008-09-24 13:55:39 Ce considerati ca ar fi mai bine?Ca barbatii sa mearga la bordeluri unde fetele sunt cu avize medicale la zi sau la cele care sunt pe marginea soselelor si in alte locatii care nici ele nu stiu cate boli au?

TU, copilas dragalas,
crezi ca in conditiile pe care ti le doresti (!?) iubitul tau va fi 'corect' si se va deda doar la cele 'legale'?

O persoana 'corecte' este corecta totdeauna!
O persoana 'dornica sa incerce' VA INCERCA MEREU SI ALTCEVA ...

Si pentru 'fanteziile erotice' ale unui pedofil sau ale unui zoofil ce propuneri ai???

pedofilii si zoofilii se pot trata daca vor cu ajutorul psihologilor,dar un barbat normal care vrea doar .... una mica fara sa stie nimeni cu o alta femeie,nu are de ce sa sa faca asta.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina: