Setari Cookie-uri

am gresit sau nu?

am avut o relatie cu un baiat inca de la 15 ani. el a fost primul din toate punctele de vedere.cu el ma intelegeam cel mai bine, intai am fost prieteni buni apoi iubiti,desi mama mea a fost impotriva lui de la bun inceput. ne-am despartit din cauza ei de vreo 3 ori iar a patra oara pentru ca asa am simtit eu. vroiam sa cunosc alti baieti si ma saturasem ca tot timpul mama mea sa-mi spuna ca el nu e pentru mine. ca eu sunt frumoasa el e urat, ca eu sunt inalta el e mai mic decat mine,ca eu am liceu terminat el nici macar atat si multe multe altele.m-am despartit de el si doi ani n-am mai stiut unul de altul. ne-am mai intalnit ocazional si am mai vorbit despre viata fiecaruia.el mi-a zis ca a facut un curs de bucatar si ca si-a luat diploma dar surpriza a facut ca eu sa ma intalnesc cu fratele lui si sa-mi spuna ca m-a mintit si ca nu si-a luat nicio diploma de bucatar. de craciun in 2005 el mi-a trimis un sms iar de revelion a venit sa ma invite la el la petrecere. m-am dus a doua zi la el si am discutat foarte mult si l-am intrebat daca are sa-mi spuna ceva, daca mi-a ascuns ceva sau daca m-a mintit cu ceva? atunci mi-a spus ca da m-a mintit si ca mi-a spus ca a luat diploma doar ca sa ma impresioneze.eu l-am certat si l-am pus sa-mi promita ca nu ma va mai minti.am reluat relatia si dupa doar 8 luni de cand ne-am impacat ne-am mutat acasa la mine cu mama mea. bun, toate bune si frumoase la suprafata deoarece mama mea a fost contra lui in continuare. ea a vrut sa zugravim casa si am zugravit-o cu ajutorul lui. apoi am luat aragaz scump, hota, monitor de calculator, camera foto,aer conditionat, usi de termopan in toata casa etc la fel cu ajutorul lui(banesc ma refer).mama l-a tot supravegheat si de fiecare data cand nu-i convenea ceva imi spunea mie de el.azi asa maine asa ma saturasem si nu mai suportam sa fiu intre ciocan si nicovala pentru ca si el la randul lui n-o mai suporta si imi spunea ca orice ar face el n-o sa-i convina niciodata mamei. binenteles ca i-am dat dreptate si l-am inteles dar nu vroiam ca el sa se mute la el deoarece eu nu pot s-o las singura pe mama, imi este mila de ea sa nu ramana singura la batrante(eu tata nu am) si deoarece mi-era greu ca dupa 2 ani de locuit impreuna sa ne separam. dar uite ca s-a intamplat ca el sa ma minta din nou si am descoperit tot de la fratele sau. el de fiecare data cand vorbea cu fratele lui vorbea in alta camera departe de mine sa nu-l aud eu. binenteles ca m-a pus pe ganduri pana intr-o zi cand m-am infuriat si la-m sunat pe fratele sau si l-am intrebat ce au discutat. si ce sa aflu???? ca el a facut un credit la banca de vreo 45 de milioane si ca intarziase cu plata. binenteles ca am luat foc si cand l-am intrebat mi-a zis ca afacut creditul ca sa ia hota si aerul conditionat. m-am enervat nespus de tare pentru ca afacut acest lucru fara sa-mi spuna si mie, mie cea cu care traia.am pus punct reletiei dandu-l afara din casa si am aflat dupa aceea ca ma mintise si cu faptul ca luase bani de chirie de la fratele sau pentru un apartament pe care ei doi il inchiriasera iar mie mi-a spus ca nu a luat decat de doua sau trei ori bani. in fine m-a mintit si cel mai rau ma doare ca nu mai pot sa am incredere in el deloc. si cel mai ciudat e ca de cand ne-am despartit e foarte indiferent si rece.n-a incercat sa faca nimic sa ne impacam sau sa-mi dea o explicatie.nu stiu daca am facut bine sau nu ca m-am despartit de un om care m-a mintit.mintea imi spune ca da sufletul ca nu.nu inteleg de ce e atat de rece din cauza orgoliului sau din cauza unei alte femei??? de ce nu face nimic, de ce e atat de indiferent???oare chiar m-a iubit???daca da nu e normal, ca atunci cand ti-ai dat seama ca ai gresit si ca din cauza prostiei tale ai pierdut persoana cea mai draga, sa faci tot posibilul s-o intorci la tine, sa va impacati, sa te ierte??? dati-mi niste sfaturi va rog pentru ca nu stiu ce sa mai cred.......
pingui
Postat pe 20 Noiembrie 2008 23:44
Buna.O persoana care pretinde ca te iubeste nu trebuie sa te minta, greseasca,pentru ca daca a gresit sau mintit o data si tu il vei ierta, a doua oara va face la fel si mereu aceeasi problema va fi.O persoana daca nu-si da seama din prima greseala ca ceva rau a provocat in sufletul celui de langa el/ea atunci totul pentru viitor e in zadar, cu toate eforturile,sacrificii, facute din partea celuilalt.minciuna nu e buna...daca te iubeste o sa te caute si o sa-ti ceara iertare pentru greseala pe care a comiso fata de tine, dar atunci va depinde numai de tine daca tu il vei ierta sau nu, daca tu intradevar iti doresti o viata asa langa el...o seara placuta
AURELIA_NICOLETA
Postat pe 29 Noiembrie 2008 20:40
sincer ai cam exagerat si tu.j nu as fi facut asa.el a facut treburile astea k sa se dea bn pe langa mama ta,insa tre sa discute si cu tn.si are dreptate sa nu te mai bagein seama pt k tre sa treci si u cu vederea ,fiind faptul ca ce a facut nu a fost in nume de rau;va fi decizia ta daca vrei sa te mai impaci cu el dar daca in tot acest timp ati fost fericiti meritati sanse sa fiti impreuna.o seara buna
alyna_sexy2003
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:10
buna!eu personal cred ca el are un complex..in sensul ca atata i s-a spus ca nu e destul de bun pt tine incat a ajuns si el sa creada si sa aiba comportamentul asta.nu cred ca e vb de faptul ca nu are incredere in tine cat despre faptul ca se simte rau pt ca nu iti poate oferi tot ceea ce meriti(conform celor spuse de mama ta)fara eforturi de genul banilor ceruti pt chirie si de imprumutul din banca..si alyna_sexy are dreptate.. bafta
ingridutza9
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:23
cand vrei sa fii cu un barbat faci tot posibilul sa il cuceresti,ii vezi numai calitatile,cand reusesti in sfarsit sa te muti cu el si incepi o relatie ,cu ,timpul ii cauti defectele,dar nu constientizezi,ca ,de fapt el le avea,dar nu vroiai sa le vezi,deci morala foarte usor intri intr/o relatie dar foarte greu o pastrezi, problema este ori ii vezi defectele de la inceput ori nu le mai cautii accepta/l asa cum este,tindem tot timpul sa le demonstram babrbatilor ca au gresit, ca ne inseala,devenim stresante si ii alungam de langa noi,ramai ca la inceput daca vrei sa pastrezi o relatie
dorina73
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:32
Minciunile de genul asta sunt dovada de imaturitate... O relatie adevarata trebuie sa aibe la baza incredere, sprijin reciproc, implicare din partea ambilor parteneri, nu minciuni.
Ca solutie nu stiu ce sa spun... Daca il iubesti si crezi ca si el te iubeste mai dati-va o sansa, daca nu, intotdeauna e loc de mai bine, asa ca nu dispera
my_melody
Postat pe 27 Decembrie 2008 12:41
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 02:32
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 02:34
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:37
Sa-ti raspund mai intai la intrebarea ta...da, ai gresit.
Te-a mintit intradevar, a gresit, dar tu trebuie sa te gandesti ca a facut asta ca sa fie bine, se gandea ca poate mama ta o sa aprecieze gestul lui, ca v-a ajutat sa va cumparati atatea in casa.
El putea sa faca orice alceva pentru el cu banii aceia, dar el a ales sa faca ceva in casa ta...si tu ce ai facut...l-ai dat afara din casa...
Si te mai plangi ca e rece cu tine...pai sa stii ca eu ii dau dreptate. Inchipuie-ti cum se simte el, el munceste va da bani voua sa va faceti casa si tu il dai afara din casa...
Tu ar trebui sa te duci la el, sa discuti cu el, el are vina doar ca te-a mintit, dar a facut-o pentru tine, se pare ca asta nu intelegi tu.
Eu nici nu cred ca tu il iubesti...daca o faceai, nu te desparteai de el, din acest motiv...puteati sa discutati, dar nu sa ajungeti la despartire.
El in schimb chiar cred ca te iubeste...
Sper sa faci ce crezi tu ca e mai bine, dar si sa vezi realitatea asa cum e ea.
sweetyi2baby
Postat pe 12 Martie 2009 11:43
banii aia au ajuns la tine si mama ta,mie mi se pare ca mama ta e profitoare.baiatul ala ti-a dat tot neconditionat si tu i-ai multumit dandu-l afara,in locul lui va ceream banii!!!!urat din partea mamei tale
honeybrunette
Postat pe 12 Martie 2009 19:49
...iar inviati ma mortzii :???:))))))))))))))))))))))
__LL__
Postat pe 12 Martie 2009 20:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pot sa-l mai schimb????????? 8 De la: dragon_fly88 22 Iunie 2010 00:58
:(( va rog dati-mi un sfat :(( 20 De la: anca0704 19 August 2009 16:15
kirie 14 De la: deep_silence 16 August 2009 23:41
Nu ma descurc... 26 De la: krissy_3 20 Octombrie 2011 03:43
un spuper concurs pt logica:coquiztador 6 De la: anutzzaa 25 Octombrie 2010 20:27