Setari Cookie-uri

Cum m`as putea duce singura?

Cum as putea face in asa fel incat sa ma pot duce singura la o "petrecere" fara ca prietenul meu sa se simta amenintat ca nu mi`ar place prezenta lui sau ca m`as distra mai bine fara el. La respectiva "petrecere" o sa fie sa stau doar cu un grup de fete ne avand treaba cu lumea si nici una cu prietenul ei, nici macar nu este in oras (la bunici, asa numitul "hram"). Nu a`si vrea sa iasa cu cearta toata chestia asta.

Multumesc Anticipat !
alexandra9024
Postat pe 4 Septembrie 2008 21:38
Pai..:-?? nu este frumos sa ii explici ca vrei sa iesi cu fetele?
Iar daca este mai obsedat el asa din cale`afara ...nu trebuie sa ii dai chiar asa multe detalii.. Dormi o seara la fete..pijama party ?
Sabrina_Nede
Postat pe 4 Septembrie 2008 21:47
Pai..:-?? nu este frumos sa ii explici ca vrei sa iesi cu fetele?
Iar daca este mai obsedat el asa din cale`afara ...nu trebuie sa ii dai chiar asa multe detalii.. Dormi o seara la fete..pijama party ?
Sabrina_Nede
Postat pe 4 Septembrie 2008 21:47
De la: alexandra9024, la data 2008-09-04 21:38:32Cum as putea face in asa fel incat sa ma pot duce singura la o "petrecere" fara ca prietenul meu sa se simta amenintat ca nu mi`ar place prezenta lui sau ca m`as distra mai bine fara el. La respectiva "petrecere" o sa fie sa stau doar cu un grup de fete ne avand treaba cu lumea si nici una cu prietenul ei, nici macar nu este in oras (la bunici, asa numitul "hram"). Nu a`si vrea sa iasa cu cearta toata chestia asta.

Multumesc Anticipat !


Pai de ce crezi tu car trebui sa iasa scandal? Chiar asa gelos e omul. Nu e bine. Trebuie sa-i spui si gata.
onlyme27
Postat pe 4 Septembrie 2008 21:51
spune-i ca mergeti la bunici de 'hram' cu familia si vin si ceva neamuri si nu prea mai sunt locuri de dormit. si ii spui ca te intalnesti cu fetele, nu ca faceti party
dienuta_nou
Postat pe 4 Septembrie 2008 21:59
De la: dienuta_nou, la data 2008-09-04 21:59:55spune-i ca mergeti la bunici de 'hram' cu familia si vin si ceva neamuri si nu prea mai sunt locuri de dormit. si ii spui ca te intalnesti cu fetele, nu ca faceti party



Nu, nu mi se pare ok sa-l minta. Chiar daca faceti party e o chestie intre fete, si chiar daca ar trebui sa mergi la o petrecere tu singura ar trebui sa fie ok cu asta pentru ca ar trebui sa aiba incredere in tine. Daca nu are e de rau.
Si daca o sa te duci la un suc cu colegele de munca o sa-ti zica ca ai fost la f--t.
Eu am trecut prin asa ceva si crede-ma nu a fost bine. A trebuit sa inchei relatia.
Gandeste-te ca nu meriti sa fii terorizata, ci meriti sa fii respectata.
Ce am zis eu e un caz ipotetic , sper sa nu fie asa.
onlyme27
Postat pe 4 Septembrie 2008 22:16
E si aproape de oras sunt cam 20 km.. daca ar fi imediat ar veni si ar putea sa si plece.

A`si vrea sa ma simt in largul meu acolo, nu sa am grija de el, sa nu se ia cineva aiurea. Nu vreau sa simta ca nu a`si vrea sa`l iau ci mai mult ca nu se poate. Oricum o sa aiba impresia ca ma feresc sa nu il iau, ca ce ar fi asa de aiurea sa mearga si el.
alexandra9024
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:12
esti cumva sub papucul lui??? sau cum adica nu poti sa mergi fara el??? asa o problema e ca mergi la un chef cu fetele?? jesus!

Postat pe 4 Septembrie 2008 23:17
o Doamne,poi in cazul asta sa inteleg ca fara el nu prea iesi? sa stii ca nu e bine,nu e normal sa te claustreze asa de lume...din ce spui tu mi se pare ca e un tip gelos.mai bine i-ai spune ca pur si simplu vrei sa iesi cu fetele si gata...minciuna are picioare scurte,si in plus el nu iese deloc cu baietii? mie una mi se pare normal ca fiecare sa aiba putina libertate intr-o relatie...fiecare are nevoie sa mai iasa pe undeva la o cafeluta sau la o bere...
si oricum,daca l-ai lua...ce ar face el intre atatea fete?adica nu te-ar lasa nici pe tine sa te distrezi si sa te simti in largul tau cu fetele...si va vrea sa-i acorzi atentie..bafta!
dydy88
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:18
Draga mea,da' el de fiecare data cand iese cu baietii la bere,seminte si ocheade aruncate bunaciunilor care merg pe strada te ia cu el?Explica-i ca simti nevoia pur si simplu sa te duci cu prietenele tale,sa conversati in felu' vostru,fara nici un paznic la cu..pardon,partea dorsala

Si daca i se pare ceva anormal in faptul ca vrei o iesire DOAR cu prietenele tale,inseamna ca baiatu' asta (fara suparare) are o defectiune.Gandeste-te cum va fi in viitor.

Succes

Postat pe 4 Septembrie 2008 23:23
mie mi se pare ca fata asta e moarta de frica sa faca ceva din ce nu i-ar conveni ''sefului''
pacat de ea ca nu are numai 18 ani si se leaga la cap fara sa o doara...

Postat pe 4 Septembrie 2008 23:27
mai scumpa,deschide bine ochii la prietenu asta al tau...daca zici ca l-ar deranja daca ai pleca...gandeste-0te asa,ca daca ati mai fi casatoriti ce naiba face?te tine in casa?
poi mie sa-mi spuna prietenu ca nu ai voie sa pleci pe undeva,sau sa inventez minciuni pt a scapa de el pt o noapte...poi as face crize adica cum? nu am dreptu?ca ce chestie...dar pana una alta avem un contract semnat in care se specifica,ca eu nu voi iesi fara stirea si cu acordul tau cu fetele? ei na,hai ca asta e buna!
nu lasa pe nimeni sa-ti ia libertatea...si nu apela la minciuni...vorba cuiva de aici,daca iti este frica sa-i spui e clar ca e ceva neinregula cu el si ai face bine sa reglezi acest aspect pana nu te trezesti cu surprize.
dydy88
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:42
Multumesc de sfaturi. Deja am mai multa incredere.. si mi-am facut o idee despre ceea ce ar trebui sa ii zic.

alexandra9024
Postat pe 5 Septembrie 2008 00:03

Postat pe 5 Septembrie 2008 00:36
doamne cata prostie!!frate, dak tot scrii un comentariu.scrie corect!auzi si u..mi ar place..si A-ul?wtf??
annagam
Postat pe 3 Octombrie 2008 15:15
ai fost cu fetele pana la urma?
cum a fost?
cum ai procedat cu prietenul tau?sunt curioasa ce reactie a avut...
diana_md
Postat pe 12 Noiembrie 2008 19:49
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 15:16
scumpo....asa cum barbatii au voie sa mearga la cu baietii fara prietena/sotie asa si tu te poti duce la o petrecere intre fete . scurt pe 2. baga-i asta in nas si-o sa vezi ce iese. succes!
anaadyan
Postat pe 26 Decembrie 2008 15:26
De la: alexandra9024, la data 2008-09-04 21:38:32Cum as putea face in asa fel incat sa ma pot duce singura la o "petrecere" fara ca prietenul meu sa se simta amenintat ca nu mi`ar place prezenta lui sau ca m`as distra mai bine fara el. La respectiva "petrecere" o sa fie sa stau doar cu un grup de fete ne avand treaba cu lumea si nici una cu prietenul ei, nici macar nu este in oras (la bunici, asa numitul "hram"). Nu a`si vrea sa iasa cu cearta toata chestia asta.

Multumesc Anticipat !



pai il minti ca intri in casa ca ai de invatat...si tare ar fi faza nici el sa iti zica si sa va intalniti la party :))

Postat pe 14 Mai 2009 11:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as vrea sa stiu ce ati face in locul meu ! 11 De la: valita76 13 Mai 2009 16:53
experienta: 0, sa ii spun sau nu ? 29 De la: roz5blue6lila7 16 Februarie 2010 16:48
Helppp!!! parintii nu il plac!!!! 21 De la: ioaanna 12 Octombrie 2010 16:24
menage a trois 64 De la: kudika002139 15 Mai 2009 23:26
Petreceri pentru singles 2 De la: SERPICO 2 Februarie 2012 09:51