Setari Cookie-uri

Momente in viata care te-au lasat fara respiratie

Un anonim spunea : « Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in momente care iti taie rasuflarea » Sunteti de acord ? Ati avut astfel de momente in viata ?

Postat pe 4 Ianuarie 2009 19:57
De la: , la data 2009-01-04 19:57:54Un anonim spunea : « Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in momente care iti taie rasuflarea » Sunteti de acord ? Ati avut astfel de momente in viata ?

da am avut momente dinastea atunci cand se face simtita spasmofilia
everything_for_you
Postat pe 26 Martie 2009 22:25
De la: , la data 2009-01-04 19:57:54Un anonim spunea : « Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in momente care iti taie rasuflarea » Sunteti de acord ? Ati avut astfel de momente in viata ?


cand mi-a bagat unu' mana-n gat!

Postat pe 26 Martie 2009 23:00
De la: geo_sh, la data 2009-03-26 23:00:05
De la: , la data 2009-01-04 19:57:54Un anonim spunea : « Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in momente care iti taie rasuflarea » Sunteti de acord ? Ati avut astfel de momente in viata ?


cand mi-a bagat unu' mana-n gat!
cred ca totusi se referea la momente mai ...placute.
dana_mv
Postat pe 26 Martie 2009 23:02
trebuia sa specifice, nu!?

Postat pe 26 Martie 2009 23:03
De la: geo_sh, la data 2009-03-26 23:03:13trebuia sa specifice, nu!?
siguuuuur ca daaaaa.ca sa stii si tu...dar acum ca stii,ce zici?
dana_mv
Postat pe 26 Martie 2009 23:05
a mai fost un caz, cand mi-a ramas capu' intepenit intrun borcan de muraturi. incet incet , fata mea lua culoarea muraturilor!

Postat pe 26 Martie 2009 23:07
De la: geo_sh, la data 2009-03-26 23:07:39a mai fost un caz, cand mi-a ramas capu' intepenit intrun borcan de muraturi. incet incet , fata mea lua culoarea muraturilor!
mai incearca...
dana_mv
Postat pe 26 Martie 2009 23:10
De la: geo_sh, la data 2009-03-26 23:07:39a mai fost un caz, cand mi-a ramas capu' intepenit intrun borcan de muraturi. incet incet , fata mea lua culoarea muraturilor!

si uite asa ai invatat sa folosesti furculita...
_oktober_
Postat pe 26 Martie 2009 23:12
nici asta nu se pune!!!?

Postat pe 26 Martie 2009 23:12
De la: geo_sh, la data 2009-03-26 23:12:45nici asta nu se pune!!!?
nuuuu....e adevarat ca te-a lasat fara respiratie,dar nu a fost chiar un moment...dulce.mai mult sarat...
dana_mv
Postat pe 26 Martie 2009 23:14
in ziua cand s-a nascut alex.
la cateva minute de la nastere, o asistenta focoasa a iesit in marea de barbati si a strigat: cine .......tata-l!? stateam intrun colt cu tigarea pe jumate fumata , ochii bulbucati de asteptare si ochelarii aburiti de emotie. cand mi-am auzit numele, am ramas pironit . tigarea deja incepuse sa-mi friga dejtele. noroc de soacra-mea ca mi-a dat o palma peste ceafa si mi-am revenit.
frumoasa asistenta m-a purtat olecutza prin ugherele salonului de nasteri si mi-a zis: trebuie sa fiti steril sa puteti vedea copilul.
cand am vazut ca vrea sa-mi puna un halat pe mine, m-am linistit. credeam ca se refera la vasectomie, acu' ca-mi facusem treaba.
asa ca, purtat de mana de focoasa asistenta, io nefiind in stare sa fac doi pasi singur, m-am trezit fata in fata cu o mogaldeata. faptul ca era intrun incubator n-a stirbit deloc din frumusetea momentului. si-a intors caputul spre mine si privirea lui parca spunea : buna tati!

Postat pe 26 Martie 2009 23:26
acum...
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Martie 2009 23:26
De la: geo_sh, la data 2009-03-26 23:26:00in ziua cand s-a nascut alex.
la cateva minute de la nastere, o asistenta focoasa a iesit in marea de barbati si a strigat: cine .......tata-l!? stateam intrun colt cu tigarea pe jumate fumata , ochii bulbucati de asteptare si ochelarii aburiti de emotie. cand mi-am auzit numele, am ramas pironit . tigarea deja incepuse sa-mi friga dejtele. noroc de soacra-mea ca mi-a dat o palma peste ceafa si mi-am revenit.
frumoasa asistenta m-a purtat olecutza prin ugherele salonului de nasteri si mi-a zis: trebuie sa fiti steril sa puteti vedea copilul.
cand am vazut ca vrea sa-mi puna un halat pe mine, m-am linistit. credeam ca se refera la vasectomie, acu' ca-mi facusem treaba.
asa ca, purtat de mana de focoasa asistenta, io nefiind in stare sa fac doi pasi singur, m-am trezit fata in fata cu o mogaldeata. faptul ca era intrun incubator n-a stirbit deloc din frumusetea momentului. si-a intors caputul spre mine si privirea lui parca spunea : buna tati!
e cel mai emotionant moment.acum te cred.
dana_mv
Postat pe 26 Martie 2009 23:28
De la: geo_sh, la data 2009-03-26 23:26:00in ziua cand s-a nascut alex.
la cateva minute de la nastere, o asistenta focoasa a iesit in marea de barbati si a strigat: cine .......tata-l!? stateam intrun colt cu tigarea pe jumate fumata , ochii bulbucati de asteptare si ochelarii aburiti de emotie. cand mi-am auzit numele, am ramas pironit . tigarea deja incepuse sa-mi friga dejtele. noroc de soacra-mea ca mi-a dat o palma peste ceafa si mi-am revenit.
frumoasa asistenta m-a purtat olecutza prin ugherele salonului de nasteri si mi-a zis: trebuie sa fiti steril sa puteti vedea copilul.
cand am vazut ca vrea sa-mi puna un halat pe mine, m-am linistit. credeam ca se refera la vasectomie, acu' ca-mi facusem treaba.
asa ca, purtat de mana de focoasa asistenta, io nefiind in stare sa fac doi pasi singur, m-am trezit fata in fata cu o mogaldeata. faptul ca era intrun incubator n-a stirbit deloc din frumusetea momentului. si-a intors caputul spre mine si privirea lui parca spunea : buna tati!


avem tizi, si pentru mine a fost cel mai incredibil moment din viatza mea cand mi-am vazut baietzelul pentru prima data. il cheama tot alex. este atat de frumos ca si acum imi taie respiratzia cand ma uit la minunea mea. sunt o mamica fericita. cred ca si sora-mii i-a luat respiratzia pt ca i-a spus sotzului: ai un nepooottttt
felicitari si tzie tatic de alex
cristi_nne
Postat pe 27 Martie 2009 08:55
nu e un anonim cel care a zis asta....este garcia marquez:) am avut si eu momente in care mi s+a taiat respiratia, de exemplu cand fiind studenta in alta tara prietenul meu a venit sa ma vada fara sa imi spuna nimic...a sunat la usa, eu am deschis si m-am trezit cu un mare buchet de flori in fata si cu el luandu-ma in brate:) nu e comparabil cu momentele celor care si-au vazut copii prima oara dar e momentul meu...il astept cu nerabdare pe cel cand imi voi vedea la randul meu copilul:)
boomboom
Postat pe 27 Martie 2009 10:51
normal ca am avut... e si normal...
_dulcik_
Postat pe 27 Martie 2009 13:30
Nasterea fetitei mele, binenteles... Dar am uitat deja... Si stiti de ce?
Pentru ca ea m-a mai facut de foarte multe ori sa nu pot respira de emotie...
Un moment memorabil... Pentru mine bineinteles...
Asta se intampla acum 3 ani. Era clasa a 8-a. Atunci cand copilul tau se afla la rascruce de drumuri, esti extrem de ingrijorat si ai impresia ca esti total neputincios, ca nu poti face nimic pentru a da ce e mai bun copilului tau.
Ma duc la scoala la sedinta cu parinti.. Ultima sedinta in care se dadeau indicatii pentru completarea fiselor pentru inscrierea la liceu. Noi ne gandisem sa mearga la cel mai bun liceu din oras. Asa ca... Emotii pe masura... Trebuiau indeplinite mai multe conditii, printre care si o medie buna in clasele 5-8.
Dupa explicatiile de rigoare, toti parintii au cerut dirigintei sa mai spuna odata notele fiecarui elev, implicit mediile. Eu nu am indraznit sa cer nimic, din cauza temerilor pentru viitorul ce urma a se decide, din cauza emotiilor...
Dupa ce toti parintii au aflat situatia scolara a odraslelor lor, diriginta m-a inrebat: Dvoastra dna? Vreti sa stiti?
Nu am apucat sa spun nimic...
D-na X, aveti de ce sa fiti mandra.... Fata dvoastra are numai 10. (a aratat degetele de la maini). In acel moment privirile tuturor parintilor s-au indreptat catre mine.. Iar eu am simtit acel gol de respiratie...:)
A fost o surpriza foarte mare, pentru ca, stiam ca copilul meu invata bine, dar nu ma gandeam ca va ajunge sa aiba 10 pe linie. Era si cea mai nebuna din clasa... Prima la invatatura, prima la nebunii:)
kristinaCT
Postat pe 27 Martie 2009 13:59
De la: kristinaCT, la data 2009-03-27 13:59:24Nasterea fetitei mele, binenteles... Dar am uitat deja... Si stiti de ce?
Pentru ca ea m-a mai facut de foarte multe ori sa nu pot respira de emotie...
Un moment memorabil... Pentru mine bineinteles...
Asta se intampla acum 3 ani. Era clasa a 8-a. Atunci cand copilul tau se afla la rascruce de drumuri, esti extrem de ingrijorat si ai impresia ca esti total neputincios, ca nu poti face nimic pentru a da ce e mai bun copilului tau.
Ma duc la scoala la sedinta cu parinti.. Ultima sedinta in care se dadeau indicatii pentru completarea fiselor pentru inscrierea la liceu. Noi ne gandisem sa mearga la cel mai bun liceu din oras. Asa ca... Emotii pe masura... Trebuiau indeplinite mai multe conditii, printre care si o medie buna in clasele 5-8.
Dupa explicatiile de rigoare, toti parintii au cerut dirigintei sa mai spuna odata notele fiecarui elev, implicit mediile. Eu nu am indraznit sa cer nimic, din cauza temerilor pentru viitorul ce urma a se decide, din cauza emotiilor...
Dupa ce toti parintii au aflat situatia scolara a odraslelor lor, diriginta m-a inrebat: Dvoastra dna? Vreti sa stiti?
Nu am apucat sa spun nimic...
D-na X, aveti de ce sa fiti mandra.... Fata dvoastra are numai 10. (a aratat degetele de la maini). In acel moment privirile tuturor parintilor s-au indreptat catre mine.. Iar eu am simtit acel gol de respiratie...:)
A fost o surpriza foarte mare, pentru ca, stiam ca copilul meu invata bine, dar nu ma gandeam ca va ajunge sa aiba 10 pe linie. Era si cea mai nebuna din clasa... Prima la invatatura, prima la nebunii:)

momentul in care iti dai seama ca ai motive sa fi mandra de copilul tau dar u nu ai facut-o pana acum
everything_for_you
Postat pe 27 Martie 2009 14:04
De la: kristinaCT, la data 2009-03-27 13:59:24Nasterea fetitei mele, binenteles... Dar am uitat deja... Si stiti de ce?
Pentru ca ea m-a mai facut de foarte multe ori sa nu pot respira de emotie...
Un moment memorabil... Pentru mine bineinteles...
Asta se intampla acum 3 ani. Era clasa a 8-a. Atunci cand copilul tau se afla la rascruce de drumuri, esti extrem de ingrijorat si ai impresia ca esti total neputincios, ca nu poti face nimic pentru a da ce e mai bun copilului tau.
Ma duc la scoala la sedinta cu parinti.. Ultima sedinta in care se dadeau indicatii pentru completarea fiselor pentru inscrierea la liceu. Noi ne gandisem sa mearga la cel mai bun liceu din oras. Asa ca... Emotii pe masura... Trebuiau indeplinite mai multe conditii, printre care si o medie buna in clasele 5-8.
Dupa explicatiile de rigoare, toti parintii au cerut dirigintei sa mai spuna odata notele fiecarui elev, implicit mediile. Eu nu am indraznit sa cer nimic, din cauza temerilor pentru viitorul ce urma a se decide, din cauza emotiilor...
Dupa ce toti parintii au aflat situatia scolara a odraslelor lor, diriginta m-a inrebat: Dvoastra dna? Vreti sa stiti?
Nu am apucat sa spun nimic...
D-na X, aveti de ce sa fiti mandra.... Fata dvoastra are numai 10. (a aratat degetele de la maini). In acel moment privirile tuturor parintilor s-au indreptat catre mine.. Iar eu am simtit acel gol de respiratie...:)
A fost o surpriza foarte mare, pentru ca, stiam ca copilul meu invata bine, dar nu ma gandeam ca va ajunge sa aiba 10 pe linie. Era si cea mai nebuna din clasa... Prima la invatatura, prima la nebunii:)

felicitari pt fetita ta face parte dintr-o categorie pe cale de disparitie bravo ei
everything_for_you
Postat pe 27 Martie 2009 14:06
Merci everything_for_you!
E o confirmare ca ceea ce am facut cu ea... ca om... a fost bine..!
Inca e un copil bun si ...nebun
si inca imi opreste de multe ori respiratia de emotie
kristinaCT
Postat pe 27 Martie 2009 14:13
.... cand am ajuns prima oara intr-o tara din Caraibe si am simtit aerul cald (in conditiile in care la noi era iarna), plus ca era un aer de mister, caci era noapte si nu-mi putea da seama de nimic...
.... cand bebelul prietenei mele imi zambeste si ma recunoaste si intinde manutele catre mine
.... cand bunciul meu a spus ca e foarte mandru de mine si de ce am realizat pana acum, odihneasca-se in pace (a fost singura persoana care mi-a spus lucrul asta vreodata)
kitty_krieger
Postat pe 27 Martie 2009 15:09
knd am aflat ca am o tumora pe creier, chiar am ramas fara respiratie, dar acum ca m-am operat si sunt chiar foarte bine pot respira usurata
Multumesc lui Dumnezeu ca sunt bine
yumy
Postat pe 27 Martie 2009 15:29
cred ca cel mai important moment si care ma lasat intradevar fara respiratie a fost atunci cand am aflat ca tb sa ma operez de apendicita...dupa cand am luat bacu
_dulcik_
Postat pe 27 Martie 2009 21:54
tocmai am trait un moment care m-a lasat fara respiratie...am fost ceruta in casatorie astazi si am acceptat:) a fost ceva absolut incredibil:)
boomboom
Postat pe 28 Martie 2009 22:35
De la: cristinarlx, la data 2009-03-28 22:35:13tocmai am trait un moment care m-a lasat fara respiratie...am fost ceruta in casatorie astazi si am acceptat:) a fost ceva absolut incredibil:)

casa de piatra si multa fericire
yumy
Postat pe 29 Martie 2009 11:09
De la: yumalai, la data 2009-03-29 11:09:31
De la: cristinarlx, la data 2009-03-28 22:35:13tocmai am trait un moment care m-a lasat fara respiratie...am fost ceruta in casatorie astazi si am acceptat:) a fost ceva absolut incredibil:)

casa de piatra si multa fericire


multumim multumim :D
boomboom
Postat pe 29 Martie 2009 19:44
Cand am aflat k am trecut examenul de capacitate:)))
o_parte_din_rai
Postat pe 29 Martie 2009 23:34
primul moment de genu de care imi amintesc a fost cand dupa o despartire de vreo 2 3 sapt de iubitul meu a aparaut la mine in casa la ora 4 dimineatza sprijinit de tocul usii sa-mi spuna k ma iubeste....dar au fost mai multe de-a lungul anilor...
bruneagra25
Postat pe 30 Martie 2009 15:38
Kind era sa ma inek odata in riu pentru k nu puteam inota.
aleera
Postat pe 1 Aprilie 2009 01:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac? 5 De la: Broscaru 9 Februarie 2012 13:28
declaratiii d dragoste....:x:x:x 38 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 21:58
Pe cine sa aleg ? 20 De la: r_girl 20 Mai 2009 17:07
cum sa recastig increderea lui? 25 De la: yumy 3 Octombrie 2010 20:34
Iubitul meu o sa aiba un copil 14 De la: miruna_24 30 Mai 2016 17:29