Setari Cookie-uri

matreata

am nevoie de ajutorul vostru,am matreata si am incercat multe tratamente nizoral,sampon pe baza de petrol da nu merge datimi un sfat va rog

Postat pe 24 Noiembrie 2008 12:51
De la: varady, la data 2008-11-24 12:51:00am nevoie de ajutorul vostru,am matreata si am incercat multe tratamente nizoral,sampon pe baza de petrol da nu merge datimi un sfat va rog




f greu de gasit,nu cred ca au remediu , sampoanele au efecte pt o scurta perioada apoi apare din nou matreata,si eu as fi curioasa sa aflu un tratament eficient,bafta.
adistefi1970
Postat pe 11 Decembrie 2008 08:24
De la: varady, la data 2008-11-24 12:51:00am nevoie de ajutorul vostru,am matreata si am incercat multe tratamente nizoral,sampon pe baza de petrol da nu merge datimi un sfat va rog

mergi la dermatolog.e cel mai bun sfat posibil.si eu am mai avut problema asta, dar la mine nizoral a avut un efect spectaculos!nu am mai avut probleme dupa aia.
mkdisk
Postat pe 14 Ianuarie 2009 08:45
E perfect. Mi-am dat si eu si acuma am o coama de leu.
O mica problemuta pe la gutza: mi-au scapat doo picaturi pe multele lu' Venus si acum am acolo padure amazoniana. Nu se tunde decat cu drujba.
Cand luati subtanta pentru par va implor sa luati si drujba.
(eu vand drujbe, baaa!)

Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:57
De la: ankutza20, la data 2009-01-23 16:51:36buna ! stiu eu un tratament f eficient pt matreatza..e bun si pt ingrsarea si caderea parului...e natural 100% de la hemel..este compus din sampon si o solutie tonica care se aplica la radacina de 2 ori pe sapt :

Actiunea benefica a componentelor bioactive, combinate cu extracte polivalente active din plante (castane salbatice, musetel, hamei, melisa, marar...) si cu adaos de vitamine A, E, F, H, H ` si B complex formuleaza un produs care actioneaza preventiv, dar si amelioreaza situatia intalnita:
-normalizarea ciclului de crestere a parului la persoanele care au probleme cu caderea parului
-normalizarea secretiei exagerate a enzimei sebum si impiedicarea aparitiei matretii
-stimularea vitalitatii parului si ameliorarea starii parului deteriorat .
Samponul calmeaza pielea iritata , regularizeaza secretia glandelor sebacee, aducand la nivel normal matreata. Mentine aceasta stare impiedicand matreata si seboreea sa apara din nou.
Urmatorul, avand actiune prelungita este tonicul. Sfera lui de actiune este pielea , parul, radacina parului, glandele sebacee: calmeaza, linisteste, hraneste, regenereaza si protejeaza, elibereaza caile, revitalizeaza tesuturile.
daca sunteti interesate ma puteti contacta pe mail la ankutza20 sau pe mess....numai bine!


Si se de pe sub mana samponul asta minune de nu poti spune cum se numeste sau cum ?
iris_4_ever
Postat pe 23 Ianuarie 2009 18:38
Exista tratament special de la Vichy pentru matreata ...sampon + balsam , costa in jur 90 ron ambele flacoane si pot spune ca e cel mai bun din cate am incercat.

Eu l-am cumparat pentru mine ( folosisem nush ce masca in urma careia m-am trezit cu matreata ) si dupa a 2 spalare cu el deja nu a mai fost nevoie sa-l folosesc.

La mine nu e prea important pentru ca in general nu am avut probleme cu matreata dar ...l-am folosit pe prietenul meu care are cel mai prost par din lume
I se ingrasa repede ,matreata cat incape pana la coji ....cand ii bagam mana in par mi se facea scarba

Acelasi efect l-a avut si asupra lui asa ca de aia il recomand cu caldura oricui cand aud de matreata.

De retinut faptul ca e vorba de un tratament , dupa ce scapi de matreata ....revino la samponul tau!
iris_4_ever
Postat pe 23 Ianuarie 2009 18:43
a aparut in farmacii un sampon foarte bun, care nu se gasea inainte la noi, Selsun Blue (parca)
eu am fost f multumita de el si toti cei care stiu ca l-au folosit
kitty_krieger
Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:24
Stiu o chestie foarte buna facuta de o firma scandinava, e in farmacii de mult timp, e testat, bla bla, dar e scump.
Daca e interesat careva sa-mi spuna si ma interesez cum ii zice.

Postat pe 25 Ianuarie 2009 07:51
inafara de nizoral altu numai siu incearca ceva de pe la plafar
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 20:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
REFLUX GASTROESOFAGIAN 2 De la: 90701 7 Noiembrie 2009 19:24
Menstruatie 6 De la: Alinaella 3 Octombrie 2013 16:47
Semnati petitia pentru bolnavii de CELIACHIE! 1 De la: mimirela 27 Martie 2013 22:42
bacteria e.coli 1 De la: angela1988 19 Decembrie 2010 00:05
Nervi la stomac 4 De la: calareata19 23 Decembrie 2008 10:58