Setari Cookie-uri

Relatie de durata sau doar sex?

Acum 3luni am incheiat o relatie de 5 ani,si de atunci nu m-am mai intalnit cu nimeni pana acum o saptamana.Am inceput sa vorbim pe mess,el afland de la niste prieteni comuni id-ul meu de mess,ne stiam din vedere.In acceasi zi i-am dat nr.meu de tel,am vb vreo ora la tel si am hotarat a doua zi sa ne vedem la un suc.Totul a fost bine.Am mai vb.pe mess,la tel si ne-am hotarat sa ne vedem urmatoarea zi iar.A insistat sa imi cunoasca parintii de la a doua intalnire.Seara am iesit la un suc si dupaia ne-am retras la el la apartament.I-am spus ca nu sunt genul ala de fata care sa o faca de la a doua intalnire,si el mi-a zis nici nu sa pus problema si daca tu spui nu,iti respect dorinta si daca e sa se intample acum sau mai tarziu tot aia e.Pana la urma sa intamplat sa o facem.Am vorbit despre relatiile anterioare,am fost sinceri unul cu celalalt,mi-a spus ca ii place mult de mine si i-am spus ca si mie imi place de el.Cand m-a condus acasa mi-a spus ca vrea sa ma prezinte si la parintii lui.Ceea ce mi-a mai spus ca ia spus mamei lui ca se intaleste cu mine,si ca maicasa tot il streseaza ca e vremea sa se insoare k doar are 29 de ani si e si pe picioarele lui.Saptamana asta ii cunosc parintii.Nu stiu ce sa cred,stiu ca prea deavreme sa imi fac sperante,mai ales ca am trecut printr-o despartire urata,si din ce am mai aflat de la el ca cele mai scurte relatii a lui or fost de o luna,k nu se intelegeau din toate punctele iar cea mai lunga relatie a lui a fost de un an jumate si sa despartit de anul trecut si de atunci a avut mai multe relatii unele chiar de 2 saptamani. .Deci sincer as risca sa merg mai departe dar mi frica ca as suferii si nu mai vreau .Azi trebuia sa ne vedem si mi-a trimis un mesaj ca nu poate sa vina ca are niste treburi el fiind inspector veterinar pe judet si ca ma suna mai tarziu si ca ne vedem maine daca nu intervine ceva,deci incep sa cred ca nu am fost decat o aventura,ar trebui totusi sa vorbesc cu el?

Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:00
a trecut abia o saptamana, nu iti face atatea griji... si incearca sa nu te implici prea mult asa de devreme, este timp.. el poate chiar avea treaba , nu te gandi la ce este mai rau.. stai chill si vezi cum decurg lucrurile
broken
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:22
m-a sunat mai devreme,si mi-a spus ca incearca sa ne vedem deseara daca nu maine,si ca ma mai suna mai incolo.totusi ce ma nelinistete pe mine e sa nu fiu doar asa de o sapt doua pt el

Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:25

daca tu deja te gandesti ca el se gandeste sa-ti dea papucii, este foarte nasol
daca pleci in relatie cu ideea asta, nu prea vad un viitor stralucit ptr relatia voastra
bine, nici nu zic sa-ti faci cine stie ce sperante, dar incearca sa gandesti mai pozitiv

_fantoma_
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:26
daca nu risti nu castigi .. niciodata nu poti stii dupa o sapt doua cat poate sa dureze rel.. nu mai fi asa pesimista, de ce nu te gandesti ca poa sa iasa bine? ai rabdare si nu ii da de inteles ca esti nelinistita ca nu e bine :p
broken
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:30
Mie mi se pare aiurea ca v-ati cunoscut parintii unul altuia in prima saptamana
Nici nu stii ce culoare prefera dar o duci la mama ....eu zic sa stai calma sa vezi cum decurg lucrurile.
iris_4_ever
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:58
Daca ati fost sinceri unul cu altul, inseamna ca poti sa-i spui ce te nelinisteste, dar graba lui de insuratoare e cam dubioasa. Incerca sa-l cunosti mai bine pe el, familia lui si nu in ultimul rand prietenii si fii pe faza la toate detaliile.
luchianramona
Postat pe 24 Noiembrie 2008 14:47
Parerea mea este ca totul e o porcarie. Pai fiind inspector pe nu stiu unde...si fiind pe teren...dak acum cand vroiai sa il vezi el ti-a spus ca nu poate...ar trebui sa iti dea de inteles. Adica sunteti de foarte putin timp impreuna... si el deja "nu poate"? Scuza-ma...sunt baiat si stiu ce poate insemna asta. Pai eu stiu ca la inceputlu relatiei fiecare in parte ar trebui sa faca ceva pentru a uni acea relatie. Gandeste-te ca mai tarziu...cand vei avea nevoie...poate vei trece prin asta! Ti-ar placea sa stai cu griji pentru ar umbla...sau ce ar putea sa faca? In zilele noastre nimeni nu mai e de incredere...bine cu o singura exceptie : EU....dar eu nu ma pun. Eu iti spun sa ai mare grija...
dragonel
Postat pe 10 Decembrie 2008 19:12
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 23 Decembrie 2008 19:02
draga mea ,te rog sa te mai gandesti si chiar insist sa nu te grabesti in a lua o hotarare de care sa-ti para rau mai tarziu .tu hotarasti ,dar ai gija dupa parerea mea, te-ai cam grabit acum lasa a trecut, ai facut-o ...nu pot decat sa-ti spun ;ai incredere in tine ,ok Marilena
mariapurdel
Postat pe 7 Ianuarie 2009 19:10
draga mea nu te mai gandi aiurea...k mai rau iti faki....mergi pe burta si ce o fi o fi ....tie sa ti fie bine.,.....:*:*:*::*
fefeecstasy
Postat pe 22 Ianuarie 2009 19:12
timp, e nevoie de mai mult timp, te vei convinge de asta
free26
Postat pe 24 Ianuarie 2009 13:41
Mie mi se pare normal sa iti faci probleme de genul acesta din moment ce pana la 29 de ani nu a avut decat o relatie serioasa si restul relatii de cateva saptamani.
Inseamna ca e ceva in neregula cu el. Sa fie numai vina lor de fiecare data, cam greu de crezut.
Faptul ca te-a prezentat parintilor lui atat de devreme, imi da de inteles ca vrea ceva serios. Probabil are de gand sa se insoare, si chiar el ti-a dat de inteles asta, din cate spui.
my_melody
Postat pe 24 Ianuarie 2009 13:53
A trecut ceva timp de cand ne-ai povestit..... sunt curioasa ce s-a mai intamplat.... dak inca esti cu el.... sper sa citesti mesajul, si sa ne dai un raspuns
sylvi_sy2008
Postat pe 26 Martie 2009 09:29
De la: ingerasa25, la data 2008-11-24 13:00:51Acum 3luni am incheiat o relatie de 5 ani,si de atunci nu m-am mai intalnit cu nimeni pana acum o saptamana.Am inceput sa vorbim pe mess,el afland de la niste prieteni comuni id-ul meu de mess,ne stiam din vedere.In acceasi zi i-am dat nr.meu de tel,am vb vreo ora la tel si am hotarat a doua zi sa ne vedem la un suc.Totul a fost bine.Am mai vb.pe mess,la tel si ne-am hotarat sa ne vedem urmatoarea zi iar.A insistat sa imi cunoasca parintii de la a doua intalnire.Seara am iesit la un suc si dupaia ne-am retras la el la apartament.I-am spus ca nu sunt genul ala de fata care sa o faca de la a doua intalnire,si el mi-a zis nici nu sa pus problema si daca tu spui nu,iti respect dorinta si daca e sa se intample acum sau mai tarziu tot aia e.Pana la urma sa intamplat sa o facem.Am vorbit despre relatiile anterioare,am fost sinceri unul cu celalalt,mi-a spus ca ii place mult de mine si i-am spus ca si mie imi place de el.Cand m-a condus acasa mi-a spus ca vrea sa ma prezinte si la parintii lui.Ceea ce mi-a mai spus ca ia spus mamei lui ca se intaleste cu mine,si ca maicasa tot il streseaza ca e vremea sa se insoare k doar are 29 de ani si e si pe picioarele lui.Saptamana asta ii cunosc parintii.Nu stiu ce sa cred,stiu ca prea deavreme sa imi fac sperante,mai ales ca am trecut printr-o despartire urata,si din ce am mai aflat de la el ca cele mai scurte relatii a lui or fost de o luna,k nu se intelegeau din toate punctele iar cea mai lunga relatie a lui a fost de un an jumate si sa despartit de anul trecut si de atunci a avut mai multe relatii unele chiar de 2 saptamani. .Deci sincer as risca sa merg mai departe dar mi frica ca as suferii si nu mai vreau .Azi trebuia sa ne vedem si mi-a trimis un mesaj ca nu poate sa vina ca are niste treburi el fiind inspector veterinar pe judet si ca ma suna mai tarziu si ca ne vedem maine daca nu intervine ceva,deci incep sa cred ca nu am fost decat o aventura,ar trebui totusi sa vorbesc cu el?

si ce s-a ales de relatia asta pana la urma?ceva asemanator mi se intampla mie cu prietenul meu cu kre m-am culkt dupa doar o saptamana ceea ce nu mi sa intamplat cu niciunu si el are 27 de ani si la fel....se poarta ciudat cu mn de kteva zile park nu i-ar mai pasa de mine:((:((
misterrrr
Postat pe 28 Mai 2009 19:25
altceva????
l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 19:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog sa mi dati un sfat din suflet!!!!! 70 De la: kudika_9431 23 August 2012 11:26
la multi (b)ani tuturor femeilor cu oaczia zilei de 8 marie 19 De la: azalis 6 Martie 2009 17:19
Vrem sa stim daca ? 107 De la: AdrianaR 28 Ianuarie 2011 14:00
Sentiment de singuratate.... 35 De la: Eva32 2 Iulie 2011 01:06
dorinta 11 De la: dandanaua_reloaded 11 Decembrie 2008 23:12