Setari Cookie-uri

Iubirea nu e imposibila,o facem noi!

Iubirea noastra a inceput acum 4 ani,nu eram constienti de asta,eu tocmai iesisem dintr-o poveste de 2 ani,nu vroiam sa ma lipesc de nimeni,el,mi-a respectat decizia si am ramas amici.in vara aceluiasi an,am trait un moment magic,eram cat pe ce sa ne sarutam,lumea se oprise in jurul nostru,timpul,(cred ca a fost un moment pe care nu-l voi mai intalni),asta pana cand unul din cei cu care iesisem a urlat "pup-o ba"iar reactiile noastre au fost contrare a ceea ce simteam,si asa am continuat amicitia,pana anul trecut cand mi-am luat inima in dinti si i-am spus ceea ce simt pt el,rezultatul"si-a facut alta prietena"(eu cred de frica)pe parcursul amicitiei noastre si iubiri imposibile noi am avut prieteni.De ce va zic ca ne iubim,un mik exemplu,nu e nevoie sa ne vorbim,ne intelegem din priviri,gandim acelasi lucru in acelasi timp,nu cred ca e o coincidenta de 4 ani,de o asemenea complicitate,e iubire,si amici nostri au spus-o,iar eu sufar,el la fel,oare de ce ne kinuim asa ,si nu recunoastem,bn eu am facut-o,oare el cand o va face ,daca o va face. .M-am saturat sa suferim in tacere de frica sa pierdem aceasta frumoasa amicitie cand putem castiga o frumoasa iubire,Credeti ca se poate pierde complicitatea noastra daca am deveni iubiti?
Ele_ely
Postat pe 24 Noiembrie 2008 20:29
tu ai recunoscut,,, daca el n-a facut-o inseamna ca nu este sigur in ce-si doreste, tu nu mai ai ce face, decat s-astepti..sau daca-l iubesti asa mult, intreaba-l ce vrea si gata! ce sens are sa te chinuiesti asteptand un semn de la el...iti urez noroc
angie
Postat pe 1 Decembrie 2008 07:44
Merci Angie de incurajare,nu stiu daca voi astepta,im vad de vita mea,iar daca va fi sa fie.....voi decide atunci daca mai merita:*
Ele_ely
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:00
Adica tu ii spui ce simti iar el de frica si-a facut o alta prietena? atunci poate ii spune prietena ce simte pentru el si de frica vine la tine. Tu ai cumva 15 ani? pari destul de naiva
metal
Postat pe 12 Decembrie 2008 11:08
Nu sunt naiva ne cunoastem de 4 ani si a cred ca stiu ceea ce zic,e un baiat fff timid nu si-a facut-o ca a cautat-o el ci ea la abordat si asa el a inceput o relatie cu ea si spun de frica pt ca stiu ca el nu se simte la inaltimea asteptarilor mele,ma cunoaste bin eprecum si eu pe el
Ele_ely
Postat pe 12 Decembrie 2008 18:44
ciudat,dar adevarat................eu ma lovesc acm de cv mult m ai ciudat decat ce ai patit tu........dar te inteleg si te cred,traim inconjurati de oameni ciudati....................lasa-l sa si limpezeasca gandurile.....si cn stie....
butterfly_sound_of_love
Postat pe 16 Februarie 2009 08:23
Salutare!...iti spun k si eu am trait o poveste similara insa pe o perioada de timp mai scurta....eu i-am marturisit ceea ce simteam pt el, invers insa nu....ba chiar mai mult eu cand am vazut reactia neutra, am incercat sa ma indepartez si degeaba...pana cand a aparut actualul meu prieten care m-a ajutat enorm sa trec peste moment ba mai mult nu l-as inlocui cu absolut nimeni. Tin sa iti spun k abia acum dupa 1 an si ceva mi-a marturisit cat de mult m-a iubit si cat de las a putut sa fie...il doare insa....e prea tarziu...iubesc, pe altcineva acum! Se credea oarecum inferior mie cum ai mentionat si tu. Sincer, nu stiu daca va reusi sa deschida ochii in timp reala pana nu se loveste cu capul de pragul de sus; acum eu zic sa iti vezi de viata ta si daca va fi sa fie, va fi...oricum va fi bine! Nu rata nicio o cazie d a fi fericita! Pup! Sa fti iubite!
coatina
Postat pe 16 Februarie 2009 18:07
Acum am prieten si ma iubeste si si eu pe el,s ne e bine momentan,am mers mai depare si imi e bine,va voi tine la curent.
Ele_ely
Postat pe 18 Februarie 2009 15:20
Nu stiu daca si voua vi se intampla sa va purtati urat tocmai cu cine nu merita asta si invers ,insa mie mi sa intamplat si........m-am despartit de prietenul meu,pt ca ,comportamentul meu de copil alintat in relatia asta ma facut sa nu vreau sa-l inteleg din anumite puncte de vedere,pt ca eu una credeam ca si asa il inteleg deja prea mult(bine inteles mi-am dat seama de greselile mele,dar nu le voi recunoaste fata de el ci doar voi incerca sa nu le mai repet),acum tinem legatura la telefon,pt ca el lucreaza foarte mult 15 ore pe zi,cred ca vom face pace,desi l-am facut pe el sa se simta mai vinovat decat mine,dar am facut-o fara voia mea,nu stiu ce s-a intamplat cu mine in relatia asta dar......am scos ceea ce era mai urat in mine si el tot ma cauta ,daca imi facea el mie ceea ce i-am facut eu lui,nu ma mai uitam la el,dar ......cred ca nu ar trebuii sa-l pierd,daca dupa atatea inca tine la mine,sper sa iasa bine.
Ele_ely
Postat pe 20 Iunie 2009 16:45
De la: Ele_ely, la data 2009-06-20 16:45:33daca imi facea el mie ceea ce i-am facut eu lui,nu ma mai uitam la el,dar ......cred ca nu ar trebuii sa-l pierd,daca dupa atatea inca tine la mine,sper sa iasa bine.


si te mai miri de ce nu iti merge bine?
softexia
Postat pe 17 Iulie 2009 21:50
De la: Ele_ely, la data 2009-06-20 16:45:33Nu stiu daca si voua vi se intampla sa va purtati urat tocmai cu cine nu merita asta si invers ,insa mie mi sa intamplat si........m-am despartit de prietenul meu,pt ca ,comportamentul meu de copil alintat in relatia asta ma facut sa nu vreau sa-l inteleg din anumite puncte de vedere,pt ca eu una credeam ca si asa il inteleg deja prea mult(bine inteles mi-am dat seama de greselile mele,dar nu le voi recunoaste fata de el ci doar voi incerca sa nu le mai repet),acum tinem legatura la telefon,pt ca el lucreaza foarte mult 15 ore pe zi,cred ca vom face pace,desi l-am facut pe el sa se simta mai vinovat decat mine,dar am facut-o fara voia mea,nu stiu ce s-a intamplat cu mine in relatia asta dar......am scos ceea ce era mai urat in mine si el tot ma cauta ,daca imi facea el mie ceea ce i-am facut eu lui,nu ma mai uitam la el,dar ......cred ca nu ar trebuii sa-l pierd,daca dupa atatea inca tine la mine,sper sa iasa bine.


Pai si ce nu mergi la "Din Dragoste"? Si pe drum fa o oprire la editura Humanitas ca au nevoie de scriitori.
therapsong2
Postat pe 17 Iulie 2009 21:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Love Moon - absorbante terapeutice 4 De la: cameluta1957 12 Octombrie 2009 12:05
Se va intampla intr-un final..[ovestea se va asterne intr-un jurnal...? 4 De la: meekk 29 Decembrie 2008 00:19
salut 9 De la: geanina1309 4 Octombrie 2009 17:58
TABU 23 De la: Rradmila 13 Aprilie 2014 14:30
Relatii mai intime intre vecini exista ? 33 De la: andreea_n_x 25 Martie 2010 11:23