Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa fac....

buna fetelor!as vrea sa va impartasesc povestea mea...un pic stupida si adoloscentina...ar spune unii!in ianuarie anul acesta am cunoscut un baiat pe internet(eu fiind impotriva asa ziselor relatii pe internet,nu am crezut niciodata in ele!nu credeam k te poti indragosti de un om fara sa-l vezi,sa-l atingi...sa te indragostesti doar de niste cuvinte...)in fine...dupa ce am vb noi o luna pe internet,ne-am intalnit!a venit la mine cu un trandafir...am ramas profund impresionata de gestul lui!sa fim serioase ce baiat in ziua de azi mai vine la prima intalnire cu o floare???intalnirea a fost banala...ar spune unii!am stat de vb pe o bancuta in parca vreo 2 ore...pt mine a fost super,am simtit aceea "reactia chimica" dupa ce ne-am despartit am ramas sa mai vb,sa ne mai vedem!in aceea seara mi-a dat mesaj si mi-a zis noapte buna,caci asa obisnuiam noi in fiecare seara sa ne spunem!insa dupa acel mesaj o luna,o luna jumate chiar nu am mai primit nici un mesaj,nici un semn de viata!l-am cautat insa la nr meu nu-mi raspundea asa k l-am sunat de la o prietena si atunci mi-a zis k e mai bine pt mine dar mai rau pt el....nu am intales nici pana in ziua de azi ce a vrut sa zica prin asta!insa ideea era k el ar fi avut o relatie si a ramas marcat de ea si ii e frica sa se ataseze de cineva iar,ii e frica sa zica iar "te iubesc"iar apoi sa-i para rau!
Dupa o luna jumate cum am mai spus,am inceput sa vb iar pe internet,usor usor incepusem sa avem cele mai frumoase discutii,nu spun k si inainte avem,insa acum erau mai profunde,incepusem sa ne spunem multe lucruri depste noi si trecutul nostru!!
Pe zi ce trece ma indragosteam si mai mult!E un baiat mai aparte,eu cel putin asa il vad,cu o gandire mai speciala si diferita de ce am vazut eu pana acum la baietii de varsta asta(tin sa mentionez k are 20 de ani ca si mine dealtfel)
In tot acest timp nu ne-am vazut,pt k el nu a dorit sustinand k nu vrea sa se ataseze de mine,k daca nu ne vedem nu o sa pot sa-i fac nimik,in sensul k nu o sa se indragosteasca de mine!insa a facut-o!s-a atasat de mine m-am convinsa de asta in momentul in care intr-un final ne-am intalnit si am petrecut cele mai fericite 7 ore din viata mea,in care am vb fara sa ne oprim,l-am vazut cum ma privea,cum ma asculta si de asemenea l-am vazut cum vb si el cu mine,cat de grijuliu era si multumindu-mi de fiecare data k il fac sa rada si k se simte foarte bine altaturi de mine...asa cum de mult nu s-a mai simtit alaturi de o fata!nu s-a intamplat nimik intre noi,in sensul de sarut,sau alte chestii,pur si simplu au fost doar niste imbratisari si voarbe frumoase!dupa ce am ajuns acasa mi-a dat un mesaj in care mi-a spus sa stau fara griji k o sa ne vedem foarte curand(eu fiind convinsa k nu o sa ne mai vedem mult timp de acum incolo asa cum a facut-o si prima data)la sfarsitul mesajului mi-a spus k ii pare rau k nu mi-a furat macar un sarut sa aiba la ce sa se gandeasca!!!iar asta a fost ultimul mesaj pe care l-am mai primit de la el...de atunci nimik!iar refuza sa imi raspunda la telefon,iar ma indeparteaza de el si fuge cum si el mi-a recunoscut o data k asta face...fuge pt are frica in pipota:)))
Iar acum vine intrebarea mea:CE SA FAC EU IN CAZUL ASTA???cum sa ma aproprii de el daca el refuza sa comunice cu mine?am incercat in toate modurile posibile sa ma aproprii de el,am avut nenumarate discutii...dar se pare k fara nici un efect!
Multi mi-au spus sa renunt,sa-l las in pace k ma lupt cu morile de vant...dar cum sa fac asta cand eu m-am indragostit atat de tare...si nu de fizicul lui ci de el,de caracterul lui,de cuvintele lui!
Mi-e greu sa trec peste ceva daca nu am primit o explicatie,nu pot sa las in urma ceva nelamurit!pur si simplu vrea sa stiu de ce iar ma respinge si refuza orice din partea mea cand stiu si l-am vazut cat de bine s-a simtit in prezenta mea,cand stiu ca s-a atasat si nu-i sunt indiferenta?????
Deci fetelor....ce sa fac???help!!! chiar nu stiu ce decizie sa iau?sa merg mai departe si astept sa ma caute pt k stiu k o va face asa cum a facut-o si prima data....sau sa renunt si sa imi vad mai departe de viata mea si sa nu ma mai lupt cu morile de vant??
P.S.imi cer scuze dk am scris asa de mult,poate o sa va si plictisiti citind atat....dar am asa de multe de zis

Postat pe 3 August 2008 12:54
In nici un caz sa nu renunti! Cauta-l in continuare, apropie-te de el cat poti de mult chiar daca incercarile tale nu primesc un raspuns imediat din partea lui, pentru ca in felul asta el va intelege ca inseamna intr-adevar ceva pentru tine...Despre el, nu stiu ce sa zic...pot fi mai multe lucruri care sa-l determine sa se poarte asa: poate fi vorba asa cum el insusi sustine de teama de a iubi din nou, poate fi vorba de scepticismul cu care multe persoane privesc genul asta de relatii, poate fi vorba pur si simplu de teama de a nu pierde relatia de prietenie care banuiesc ca s-a creat intre voi, daca permite ca relatia asta sa evolueze...Crede-ma ca inteleg situatia ta si sunt convinsa ca ai o multime de indoieli, ca nu stii ce sa crezi, ca nu stii ce sa mai faci..
Eu zic sa insisti si daca reusesti sa ai o discutie cu el, sau poate chiar sa va intalniti din nou, incearca sa fii tu mai hotarata, sa-i spui deschis ce anume ti-ai dori de la el, de la voi...din cate inteleg eu din ce ai scris, cred ca el nu e un tip foarte indraznet, asa ca se pare ca tu trebuie sa actionezi (poate nu ar fi fost rau daca luai tu initiativa si il sarutai data trecuta cand v-ati vazut )
Mult succes!
Lor3l4y
Postat pe 3 August 2008 15:25
intreadevar s-a creat o relatie de prietenie intre noi....insa de ce refuza sa comunice cu mine,de ce nu vrea sa-mi raspunda la telefon sau la mesaje???asta ma macina pe mine!!!mereu cand il intrebam ce simte pt mine si multe alte intrebari de genu imi raspundea NU STIU!iar eu prin acest "nu stiu" intaleg multe...si nu dar si da iar acolo unde exista da in sufletul meu e o urma de speranta!crede-ma k nu-mi era greu sa-l sarut eu,sa fac eu primul pas dar mi-a fost frica ca va fugi asa cum a facut-o indiferent de purtarea mea!imi era teama k iar o sa fuga de sentimentele lui si iar se inchide in "lumea lui"si refuza orice tip de apropriere!
" iti multumesc pt sfatul tau chiar am nevoie de el si o sa tin cont

Postat pe 3 August 2008 18:06
Intrebarile de genul \"ce simti pentru mine?\" reusesc de cele mai multe ori sa sperie, si cu atat mai mult cum e in cazul asta cand el este atat de nehotarat, sunt convinsa ca si nici el nu stie exact ce isi doreste...
Sunt si eu implicata intr-o relatie virtuala, noi nu am ajuns inca sa ne vedem pentru ca intre noi e o oarecare distanta si eu sunt cea care raspunde cu \"nu stiu\" atunci cand el ma intreaba ce simt pentru el. Raspunsul meu vine ca urmare tot a unor indoieli pe care le am si eu, indoieli care au aparut in clipa cand el mi-a spus ca ma iubeste, lucrul asta m-a speriat, m-a facut sa ma gandesc cum poate sa spuna asta cand nici macar nu ne cunoastem atat de mult, desi trebuie sa recunosc ca nici el mie nu mi-e indiferent, nu stiu daca il iubesc intr-adevar, dar cert e ca mi-e foarte drag si mi-e greu cand trece o zi fara sa vorbim...
Stiu ca situatia nu e la fel dar ma gandesc ca poate cam acelasi lucru se intampla si cu prietenul tau...Oricum, speranta de care vorbesti e bine sa nu o pierzi si incarca-te cu cat mai multa rabdare. Incearca sa analizezi cat mai obiectiv tot ce a fost pana acum si in felul asta sa reusesti sa iti dai seama cine e el cu adevarat, daca intr-adevar merita sau e doar o iluzie pe care tu singura ai faurit-o si cu care te amagesti...Stiu ca e dureros sa te gandesti la asta, si pe mine ma ingrozeste ideea, dar asa e cel mai bine!
Lor3l4y
Postat pe 3 August 2008 23:18
si la noi exista o oarecare distanta,el fiind din rosiorii de vede,eu din bucuresti,dar nu a fost asta nici o problema intre noi,el avand casa si in bucuresti....e adevarat k acum e vacanta si pe timpul vacantelor nu sta,pleaca acasa!in privinta iluziei...nu stiu ce sa mai cred cateodata zic k ma alimentez de fapt cu o iluzie creeata de mine dar mereu imi vin in minte acele discutii lungi.acele cuvinte frumoase,un pic nesigure pe ele(cel putin din partea lui) dar au existat si stiu k nu le-a zis pt k trebuia...ci pt k le-a simtit desi mereu l-am simtit k ar vrea sa-mi spuna mai mult de atat dar se limiteaza doar la niste"....."si dorind sa schimbam discutia sau pur si simplu refuza sa-mi dea o replica!
poate k ai dreptate,e doar o iluzie cu care ma "hranesc" in fiecare zi!mi-as dorii sa pot analiza situatia la rece,am incercat dar nu pot!!mintea imi spune sa o las balta k merit ceva mai bun de atat...nici macar nu stiu daca va merge relatia noastra(in caz k vom avea una) dar de cealalta baricada e inima mea care refuza categoric sa renunte!! nu ma asculta deloc!prietenele imi spun k sunt masochista imi place sa-mi provoc durere singura si sa ma inec intr-un pahar cu apa....asa o fi?!!
iar u ar trebuii sa nu mai fi neincrezatoare in privinta acelui baiat...poate el trece saracu exact prin ce trec eu si crede-ma k nu e tocmai bine!!!da-i o sansa nu ai nimik de pierdut poate doar de castigat!nu trebuie sa fi-ti impreuna,accepta-l ca prieten si iesi cu el si te asigur k atunci cand o sa stati de vb fata in fata o sa-ti dai seama de multe lucruri si de ceea ce simti!asa ca risca nu lasa fericirea sa treaca pe langa tine

Postat pe 3 August 2008 23:41
Citesc ce scrii si parca vad exact gandurile care ma macina pe mine...exact aceeasi tortura, zic bine prietenele tale-cred ca e si asta o forma de masochism , imi spun ca e o iluzie si tot eu vin si ma contrazic aducandu-mi aminte toate "dovezile" ca e sincer....E foarte complicata situatia...acum ca spui ca e din Rosiori apar si mai multe posibilitati...e prea mic spatiu asta pentru cate supozitii pot sa fac eu fara sa cunosc toate datele problemei, daramite tu....
Cat despre mine, vreau sa acord o sansa chiar de ar fi sa ies cu inima sfasiata de dezamagire din toata povestea asta, macar sa regret ceva ce am facut, nu ceva ce nu am facut...deocamdata intre mine si el distanta s-a marit de la cateva sute de km la cateva mii de km...mai am un pic de asteptat sa se intoarca. Intre timp pastram legatura si imi mai dau mie un ragaz sa ma chinui singura cu cele o mie de ganduri ale mele...

Lor3l4y
Postat pe 4 August 2008 00:54
da...avem multe ganduri care ne macina!ne inecam intr-un pahar cu apa sau nu...ce mai conteaza?!!!atata timp cat facem ce credem k ne-ar putea aduce fericirea!eu cred k intr-un final doar asta conteaza!
si dk va fi sa suferim asta e....asa a fost sa fie!dar voi fi mandra de mine k am luptat sa fiu fericita si daca fericirea mea nu e langa el macar am incercat si singurul regret pe care il voi avea va fi acela k nu e el "the one"...dar cu siguranta va fi altul!
sper sa rasara si sorele la fereastra noastra

Postat pe 4 August 2008 14:16
dragele mele mi se pare ceva in neregula cu individul in sensul ca da bir cu fugitii dupa prima intrevedere. Te-ai gandit ca ar putea avea deja o relatie, casatorie posibil, si dupa ce te-a cunoscut a realizat ca daca ar continua relatia cu tine, te-ar rani?
Eu sper sa nu fie asa, dar am o amica patita in acest sens si sunt deja satula de placa: mi-e frica sa ma implic intr-o relatie deocamdata.
Te-as sfatui sa nu renunti la cautari in ce-l priveste, e normal sa nu renunti usor cand iubesti pe cineva, dar iti poti creea un alt profil pe acel site (posibil cu semnalmentele care ar consstitui idealul lui feminin, daca te-ai prins care ar fi ala) si sa incerci sa-l agati sa vezi ce face. E posibil sa fie genul de barbat caruia ii plac cuceririle care se lasa greu si cu multa truda din partea lui caz in care tu ai cedat prea usor, iar insistentele tale sa-i demonstreze asta.
Mai sper sa ma insel in ceea ce-l priveste, insa intotdeauna e bine de urmat o parere mai pesimista maai ales atc cand esti orbit de iubire.
Bafta multa!
puiut_77
Postat pe 6 August 2008 15:25
fetelor...va multumesc mult pt sfaturile voastre dar S-A TERMINAT!azi am aflat k are prietena!nu stiu daca o avea si inainte sau e o "achizitie" noua dar important e k are! asa k nu mai are rost nimik!imi voi vedea de viata mea,desi ma doare sa vad k nu a fost sincer si a jucat murdar dar pana la urma la ce sa ma astept din moment ce l-am cunoscut pe net!in interiorul meu mereu am crezut k asta va fi finalul dar am refuzat sa-l cred!asta e,pun punct si o iau de la capat!
va multumesc pentru toate sfaturile voastre

Postat pe 6 August 2008 17:19
era clar .... ca nu te vrea....un baiat orikt de teama i-ar fi nu da bir cu fugitii cand intalneste fata cu care se simte super bine si pe care o place enorm....ai grija in viitor ...cu oamenii d p net ..sunt multi care isi bat joc:) ...ai grija in cine ai incredere... pooop :*
ganduri_mici
Postat pe 7 August 2008 01:28
Cum il cheama?
koph
Postat pe 7 August 2008 04:38
nu cred k are importanta cum il cheama...s-a terminat!am pus punct si o iau de la capat! si intreadevar cu netu m-am lamurit si eu!nu o sa mai am incredere in nimeni!a fost prima si ultima experienta de acest gen!!!va multumesc fetelor pt incurajari

Postat pe 7 August 2008 10:30
cand te angajezi intr-o discutie cu un necunoscut p net trebuie sa iti asumi enorm de multe riscuri....spun asta pt ca eu am patit-o.eram mult mai mica,aveam vreo 16 -17 ani...si am iubit nebuneste un tip..p internet...care nici macar nu era din acelasi oras cu mine...ne-a vazut..venea la mine,am fost si eu la el...si crede-ma ca nu a fost usor sa trec peste parinti,care tot timpul au avut o retinere fata de rel asta...pana aici nimic iesit din comun...cel mai rau a fost faptul ca l-am pus mai presus de mine...am crezut in el mai mult decat in orice...iar el m-a rasplatit inselandu-ma.nu o data!nu l-am iertat...nici atunci si nici acum...si nici nu cred ca o voi face vreodata...nu-mi pare rau pt cat l-am iubit,imi pare rau pt increderea p care am avut-o,am plans cred ca un an dupa,si nu am acceptat sa ies cu nimeni,insa am invatat multe din asta....acum am o relatie de doi ani si ceva...iar pe cel de langa mine,l-am acceptat asa cum esta,cu calitati si defecte....atunci am iubit nebuneste,acum cred ca iubesc atat nebuneste cat si constienta!....o sa treaca si la u,o sa vezi,daca vrea sa fuga de u,lasa-l sa o faca,cine stie poate asa e mai bine...iar ce e al tau...va veni cu siguranta...si nu o sa fuga:))...zambeste!
caty2407
Postat pe 7 August 2008 11:03
Priveste partea buna! Ti s-a confirmat ca relatiile pe net nu merita atentie. Iti spun ca stiu.. din proprie patanie!

Postat pe 7 August 2008 11:09
Pot sa zic ca am trecut si eu prin asta ..cam aceeiasi poveste: cunoscut pe internet, vazut, placut ...numai ca dupa o perioada am reusit sa ii castig increderea sa il fac sa nu mai fie asa rece distant ..sa nu mai fuga ..si el trecuse cam prin acelasi lucru ca si prietenul tau si ii erra foarte teama sa se implice din nou ,desi stiu ca ma placea si sentimentul era reciproc ...si acum dupa 2 ani la fewl de bine ne este ..Lupta ! cu toata puterea si ai foarte multa rabdare si eu m-am luptat cu morile de vand si pot sa spun ca a meritat .multa bafta !
aboo
Postat pe 7 August 2008 11:23
Eu zic sa renunti. Daca i-ar fi placut intradevar de tine te-ar fi cautat. Inseamna ca are pe altcineva. Restul sunt doar scuze, minciuni. Parerea mea!
Gaby211081
Postat pe 7 August 2008 11:47
pt aboo: cum sa lupt pt el dk ieri am aflat k si-a facut prietena????unde era toata teama aia care sustinea el k o simte????acum nu a mai simtit-o!!!tot ce imi doresc este sa fie fericit si sa fi meritat tot ce a facut!!!

Postat pe 7 August 2008 14:33
fyfydeea mai bine asa, ai aflat destul de repede, doar ca tu intr-o oarecare masura te-ai implicat...eu am patit ceva relativ asemanator: "domnul" mi-a zis ca nu mai are prietena, ca s-a despartit din cauza faptului ca ea este prea incuiata la minte, am zis bine asa o fi ca dupa un timp sa-mi zica cadefapt ma mintit si ca doar vrea una noua in pat dar ca vechea relatie inca merge, el statea in bucureti si ea in alt oras; mi-a atras atentia faptul ca nu a vrut absolut deloc sa-mi dea nr lui de telefon; dupa ce mi-a zis de faptul ca vrea noutati in pat l-am trimis la dracu de porc idiot, la-m facut albie de porci iar "dansul" a inceput sa-si ceara scuze, sa-mi zica ca o sa o paraseasca...hai ma lasi cu cine crezi ca te tragi de sireturi? trece un an, poate ceva mai mult si ma cauta iar: ca e singur, nu vreau sa ma intalnesc cu el?...acum spune ti si voi: cu ce gandeste?

dar am intalnit si oameni ok, cu cineva chiar am incercat sa am o relatie dar nu o mers si totusi nu s-a suparat, inca mai vb cu mine si cred ca dc as avea probleme si as cere ajutorul nu s-ar da la o parte

deci si oameni vai de capul lor dar si oameni ok, trebuie doar sa stii sa faci diferenta
mirelacm
Postat pe 7 August 2008 15:21
sunt si exceptii.ne-am cunoscut acum 4 ani pe net ,dupa 2 ani ne-am cast si acum avem si un bebe.Tb sa stii ce cauti ,unde cauti ,deorece sunt si multi nemernici online tot timpul.
orania
Postat pe 7 August 2008 16:33
Eu nu am inteles exact de cand a aparut prietena asta. Daca si-a facut aceasta prietena dupa ce te-a cunoscut pe tine, da, e clar nu mai ai pt ce sa lupti si inseamna ca nici nu se merita sa lupti, nu aveai pt cine. Dar daca de fapt e vb de o impacare cu fosta, cea de care se despartise si pe care o iubise atat de mult incat acum ii era teama de o posibila relatie cu tine, atunci se schimba destul de mult poveste...Nu mai poate fi vorba ca nu ai insemnat nimic pt el si a fost doar o distractie, e vorba pur si simplu de slabiciunea lui...de sentimentele care probabil inca il mai leaga de ea...
Lor3l4y
Postat pe 7 August 2008 22:56
pai faza e k nu prea stiu de unde a aparut prietena asta...k e o noua "achizitie" sau e fosta....asta nu mai stiu!da in fond pt mine nu mai conteaza...nu mai lupt!nu mai am pt ce sau pt cine!a ales,a decis!SA FIE FRICIT! cu siguranta o sa fiu si eu intr-o zi

Postat pe 8 August 2008 00:26
In fine, bn ca scapi de el. Despre el vom citi pe forum in viitor fiind unul din acei purcei care mint ca nu sunt intelesi de sotie, ca sunt victime si ca doar tu esti femeia perfecta.

Postat pe 8 August 2008 10:09
Cand am postat comentul nu apucasem sa citesc tot ..pasajul cu "prietena" ...oricum imi pore rau ...stiu ca doare foarte tare ..am trecut si eu prin asta ,,dar timpul e cel mai bun medicament ..:*
aboo
Postat pe 8 August 2008 11:04
De la: fyfydeea, la data 2008-08-03 12:54:48buna fetelor!as vrea sa va impartasesc povestea mea...un pic stupida si adoloscentina...ar spune unii!in ianuarie anul acesta am cunoscut un baiat pe internet(eu fiind impotriva asa ziselor relatii pe internet,nu am crezut niciodata in ele!nu credeam k te poti indragosti de un om fara sa-l vezi,sa-l atingi...sa te indragostesti doar de niste cuvinte...)in fine...dupa ce am vb noi o luna pe internet,ne-am intalnit!a venit la mine cu un trandafir...am ramas profund impresionata de gestul lui!sa fim serioase ce baiat in ziua de azi mai vine la prima intalnire cu o floare???intalnirea a fost banala...ar spune unii!am stat de vb pe o bancuta in parca vreo 2 ore...pt mine a fost super,am simtit aceea "reactia chimica" dupa ce ne-am despartit am ramas sa mai vb,sa ne mai vedem!in aceea seara mi-a dat mesaj si mi-a zis noapte buna,caci asa obisnuiam noi in fiecare seara sa ne spunem!insa dupa acel mesaj o luna,o luna jumate chiar nu am mai primit nici un mesaj,nici un semn de viata!l-am cautat insa la nr meu nu-mi raspundea asa k l-am sunat de la o prietena si atunci mi-a zis k e mai bine pt mine dar mai rau pt el....nu am intales nici pana in ziua de azi ce a vrut sa zica prin asta!insa ideea era k el ar fi avut o relatie si a ramas marcat de ea si ii e frica sa se ataseze de cineva iar,ii e frica sa zica iar "te iubesc"iar apoi sa-i para rau!
Dupa o luna jumate cum am mai spus,am inceput sa vb iar pe internet,usor usor incepusem sa avem cele mai frumoase discutii,nu spun k si inainte avem,insa acum erau mai profunde,incepusem sa ne spunem multe lucruri depste noi si trecutul nostru!!
Pe zi ce trece ma indragosteam si mai mult!E un baiat mai aparte,eu cel putin asa il vad,cu o gandire mai speciala si diferita de ce am vazut eu pana acum la baietii de varsta asta(tin sa mentionez k are 20 de ani ca si mine dealtfel)
In tot acest timp nu ne-am vazut,pt k el nu a dorit sustinand k nu vrea sa se ataseze de mine,k daca nu ne vedem nu o sa pot sa-i fac nimik,in sensul k nu o sa se indragosteasca de mine!insa a facut-o!s-a atasat de mine m-am convinsa de asta in momentul in care intr-un final ne-am intalnit si am petrecut cele mai fericite 7 ore din viata mea,in care am vb fara sa ne oprim,l-am vazut cum ma privea,cum ma asculta si de asemenea l-am vazut cum vb si el cu mine,cat de grijuliu era si multumindu-mi de fiecare data k il fac sa rada si k se simte foarte bine altaturi de mine...asa cum de mult nu s-a mai simtit alaturi de o fata!nu s-a intamplat nimik intre noi,in sensul de sarut,sau alte chestii,pur si simplu au fost doar niste imbratisari si voarbe frumoase!dupa ce am ajuns acasa mi-a dat un mesaj in care mi-a spus sa stau fara griji k o sa ne vedem foarte curand(eu fiind convinsa k nu o sa ne mai vedem mult timp de acum incolo asa cum a facut-o si prima data)la sfarsitul mesajului mi-a spus k ii pare rau k nu mi-a furat macar un sarut sa aiba la ce sa se gandeasca!!!iar asta a fost ultimul mesaj pe care l-am mai primit de la el...de atunci nimik!iar refuza sa imi raspunda la telefon,iar ma indeparteaza de el si fuge cum si el mi-a recunoscut o data k asta face...fuge pt are frica in pipota:)))
Iar acum vine intrebarea mea:CE SA FAC EU IN CAZUL ASTA???cum sa ma aproprii de el daca el refuza sa comunice cu mine?am incercat in toate modurile posibile sa ma aproprii de el,am avut nenumarate discutii...dar se pare k fara nici un efect!
Multi mi-au spus sa renunt,sa-l las in pace k ma lupt cu morile de vant...dar cum sa fac asta cand eu m-am indragostit atat de tare...si nu de fizicul lui ci de el,de caracterul lui,de cuvintele lui!
Mi-e greu sa trec peste ceva daca nu am primit o explicatie,nu pot sa las in urma ceva nelamurit!pur si simplu vrea sa stiu de ce iar ma respinge si refuza orice din partea mea cand stiu si l-am vazut cat de bine s-a simtit in prezenta mea,cand stiu ca s-a atasat si nu-i sunt indiferenta?????
Deci fetelor....ce sa fac???help!!! chiar nu stiu ce decizie sa iau?sa merg mai departe si astept sa ma caute pt k stiu k o va face asa cum a facut-o si prima data....sau sa renunt si sa imi vad mai departe de viata mea si sa nu ma mai lupt cu morile de vant??
P.S.imi cer scuze dk am scris asa de mult,poate o sa va si plictisiti citind atat....dar am asa de multe de zis



Iti spun eu ca daca te placea si ii sfaraiau talpile dupa tine, nu mai scapai de el. Eu zic ca nu e suicient atras de tine, poate nu prea e multumit de cum arati. La varsta asta, cam pe fizic se pune accentul. Asa ca sfatul meu e: nu te mai framanta si nu-ti fa iluzii. Give up!
curcubeu12
Postat pe 8 August 2008 11:29
Eu cred ca ar trebui,pentru o vreme sa incetezi sa-l mai cauti, sa-l lasi sa-si faca ordine in ganduri ,in viata...iar daca te iubeste, te va cauta el!!!
Pentru ca, cu cat il cauti mai mult,cu atat baiatul e mai "dezorientat"... Daca nu-o sa te caute, inseamna ca tot ce simti tu pentru el e o parere, ca de fapt nu tine la tine si in cazul asta n-are rost sa-ti complici existenta!
blindgirl
Postat pe 17 August 2008 14:33
Sunt de acord cu blindgirl! Cu cat esti mai insistenta cu un barbat,cu atat da inapoi...Cel mai indicat ar fi sa-i trimiti un mesaj concis in care sa-i spui ce crezi si sa-l anunti ca nu-l vei mai cauta pana nu-ti va da un semn de viata.Daca in cateva zile nu te contacteaza inseamna ca are o alta relatie,care poate e pe sfarsite,dar exista si de aceea el este atat de incurcat
janice18
Postat pe 18 August 2008 13:55
pai ..uite si parerea mea ..eu zic ca barbatii sunt cu mult mai diferiti decat femeile ..ei nu cunosc sentimentul de frica intr`o relatie mai ales la 20 de ani ..stii tu sunt condusi de instinctul sexual in mare parte ..sau asa cum mi`a zis`o un baiat asociaza dragostea cu sexul. deci parerea mea acum este ca atunci cand vrei ceva lupti pt acel ceva ..cum ar fi fost ca tu sa iti doresti o relatie si sa nu dai nici un semn ? e ilogic ..cat despre tipa aia cred ca o avea dinainte. mai mult ca sigur ..tocmai de aceea nici nu vroia sa se implice prea mult ori ca va afla ea ..ori pt ca nu e sigur si pregatit sa o insele.si eu am tot 20 de ani dar m`am informat mult cu privire la barbati si ..i`am studiat mai mult decat sa practic cu sufletul. in primul rand sa nu te lasi afectata .. gandeste`te ca sentimentul de bine poate fi inlocuit cu cel de foarte bine ..gaseste pe altcineva incearca sa descoperi!ai o singura viata, nu ti`o pierde in nesiguranta, nesinceritate si banuieli ... lasa baietii sa alerge dupa tine si fi tu cea care decizi ce se intampla urmatoarea zi! fii onesta si deschisa .. mult succes ubeste`te si crezi in tine !

Postat pe 9 Septembrie 2008 09:31
deci ....parerea mea este urmatoarea: ai precizat la un momentdat ca a avut o alta relatie si ca a avut de suferit de pe urma ei ....mai gandeste-te la o chestie...poate ca nu e inca pregatit de o noua relatie.....cunosc senzatia...stii... sa iti placa de cineva atat de mult incat indepartezi pe toata lumea de tine......cam asa fac si eu ...si mi-au spus multi sa incerc macar....dar nah ei nu stiu adevaratul motiv :P mnah....se simte bine cu tine dar nu e pregatit sa renunte la ea....chiar daca a suferit....acuma nu stiu ce sa spun poate ma insel....voi stiti cel mai bine care este situatia.
dyana91a
Postat pe 22 Decembrie 2008 17:47
sincer nu cred ca ai plictisit pe nimeni cu povestea ta, cred ca toti trecem prin asemenea momente in viata noastra de zi cu zi, este o poveste interesanta sincer si imi pare rau ca tocmai acum am vazut-o. ce pot sa-ti spun este ca poate ii este frica sa se apropie de tine, asta pt ca nu stie ce simti tu pt el. ar trebui sa vezi care este diferenta de clasa sociala dintre voi, poate se simte inferior sau poate se gandeste ca nu va fi usor primit de catre ai tai. sti cum este in ziua de astazi. in fine, daca inca il mai iubesti cred ca ar trebui sa te duci sa-l cauti si pur si simplu sa-i spui ce ai sa-i spui pt a sta linistita. eu cred ca cel mai important lucru intr-o relatie este comunicarea. incearca sa comunici cat mai mult posibil cu el. bafta
ciuby_33
Postat pe 26 Ianuarie 2009 23:04
oamenii...in general...knd se vad pt prima oara...incearca sa impresioneze, sa vb mul mai diferit de cat sunt de obicei, asa k te lasi vrajit de cuvinte frumoase si gesturi p care e si normal sa nu le intalnesti zilnic...trandafiri, multumiri dupa fiecare gest frumos.... Clar avea prietena, dar curiozitatea l-a facut sa vina la intalnire...asa suntem noi oamenii..nevoia d ceva nou..numai k asteptarile nu au fost p lacul lui...cel mai probabil facand comparatie cu c avea el acasa/in orasul lui... Gaseste-ti unul aproape de tine..cu care sa te poti vedea aproape zilnic...cu care sa poti iesi si caruia sa nu ii simti lipsa din cauza distantei...Bafta multa!!!
menthol_22
Postat pe 28 Ianuarie 2009 05:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu mai stiu ce sa fac.. 19 De la: pissy 17 Februarie 2010 22:36
santajati de proprii copii 4 De la: kudika143709 14 Martie 2010 10:17
am nevoie de un sfat 8 De la: alyn27 6 August 2010 00:01
eu sunt scorpion el e gemeni ce ziceti?iese foc? 7 De la: aandaa 25 August 2009 19:43
Oare sa fie nehotarata? 235 De la: leo_ 11 August 2010 21:49