Setari Cookie-uri

fata capricorn-baiatul gemeni

si eu tot cva de genu am cautat candva...doar k eu sunt gemeni,iar le capricorni...si sincer...mie mi se pare k el e cel f rece de fel...stii...el nu crede deloc in compatibilitatea dintre zodii,horoscop...si cred k a am inceput si eu sa cred ca e un pic ciudat totul...depinde foarte mult de persoana si personalitate...sunt gemeni cu care ma inteleg din priviri si altii p care nu-i suport datorita comportamentului...nu trebuie sa te iei dupa chestiile astea...dak iti doresti sa faci un lucru sa mearga cu putin efort va merge f bine.noi eram f diferiti la inceput si p parcursul a 3 ani jumate am devenit ceea ce isi dorea celalalt...stii...noi chiar nu ne-am certat nici o data!bafta si voua!
kitty_20
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:54
Buna, depinde ce iti doresti prin termenul compatibilitate, eu sunt gemeni, unul cat se poate de autentic cu o singura exceptie, extrem de fidel...anul trecut am inceput o reletie cu o femeie capricorn, o consider minunata, fermecatoare, chiar daca nu este o frumusete de revista cred ca am stiu sa ii scot la iveala frumusetea interioara, cea ascunsa sub enorma incapatanare si lupta continua pentru putere...relatia noastra a fost ceva mai speciala, pentru ca ea era casatorita cu un scorpion, intre ei a intervenit raceala, comoditatea, obisnuinta si a vrut sa fie fericita cu adevarat.O relatie foarte intensa in ciuda distantei dintre noi, intalniri pline de pasiune si dorinta...s-au despartit...am lasat totul aici si ne-am mutat impreuna, am facut din apartamentul banal un camin in care ne simteam minunat, faceam totul impreuna, absolut totul...iar eu faceam totul pentru ea ca si cum ar fi fost singura femeie, ca si cum viata mea ar fi depins de fericirea ei. Acum...s-a multumit cu mai putin, s-a intors la el, ne-am certat destul de urat, am spus cuvinte grele (e cat se poate de adevarat ca nu vrei sa ai parte de razbunarea unui geaman)...o cearta ce a durat cateva zeci de minute...la distanta...dar care nu aduce decat regrete..

Sincer, inca o iubesc mai presus de orice, i-am promis chiar inainte sa ne certam ca o voi astepta o viata intreaga sa se intoarca in viata mea, sa fim iarasi NOI, iar tot ce imi doresc acum este sa ma poata ierta candva, sa inteleaga ca nu a fost decat o nebunie temporara.


Daca el te iubeste, va face totul pentru ca tu sa fii fericita, nu il condamna pentru libertatea si usurinta cu care trece peste conveniente, nu il condamna pentru ca vorbeste cu alte femei atat de deschis si dezinvolt, asa e stilul lui, volubil si amabil...si mai ales....invata sa te bucuri de fiecare surpriza care ti-o va face, din clipa in care el va sti ca tu esti totul pentru el.

Blackmoonrider
Postat pe 27 Noiembrie 2008 16:31
nu stiu dak a fi geaman inseamna "infidelitate" eu nu am inselat niciodata p nimeni!sunt de parere ca trebuie sa spui celorlalti ce gandestichiar dak e de bine,chiar dak nu(conteaza dispozitia celuilalt si tonul tau pe care spui lucrurilor pe nume).
Blackmoonrider... cred k ar trebui sa vorbesti cu acea persoana, sa-i spui ceea ce sinti cu adevarat si sa nu renunti niciodata!Eventual...sa mai lasi si tu de la tine...
Multa bafta!!!
kitty_20
Postat pe 28 Noiembrie 2008 14:52
multumesc tuturor pentru raspunsurile care le-ati dat.
oanna1201
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:44
De la: kitty_20, la data 2008-11-28 14:52:16
Blackmoonrider... cred k ar trebui sa vorbesti cu acea persoana, sa-i spui ceea ce sinti cu adevarat si sa nu renunti niciodata!Eventual...sa mai lasi si tu de la tine...
Multa bafta!!!


Consideri ca facand totul doar pentru Ea, ca sa fie fericita, simtind ca traiesc pentru asta, ca traiesc prin ea...inseamna ca las de la mine? Nu aveam de ce sa las...este o femeie minunata, inteligenta, realizata profesional, o gospodina de nota 20, etc...asa ca din punctul meu de vedere nu aveam ce sa ii reprosez, nu aveam de ca sa fac compromisuri...eram barbatul caruia i-a spus: "Ma faci sa ma simt asa cum m-as face eu sa ma simt!"

Stie ce simt...stie ca in fiecare clipa ma gandesc numai si numai la ea si chiar acum cand suntem despartit nu imi doresc decat sa o stiu fericita, chiar daca nu eu o fac fericita.

http://nupotfieudacatunufacipartedinnoi.blogspot.com/


Cat despre infidelitatea Gemenilor, vorbeste lumea aiurea, nu am inselat si nu voi insela niciodata, pentru ca respectul datorat unei persoane este foarte important, iar o infidelitate fie ea fizica sau doar gandita...este in primul rand lipsa de respect.



Blackmoonrider
Postat pe 29 Noiembrie 2008 10:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu balanta-el gemeni ?.............sar potrivi.....? 6 De la: yneedlove 28 Septembrie 2009 17:34
Eu balanta,el taur 2 De la: allycrissyc_yahoo_com 13 Iulie 2010 18:38
Pt fete... 55 De la: kudika320210 15 Ianuarie 2011 16:24
buna ! 4 De la: inamina 12 Iunie 2009 20:20
grabirea/amanarea ciclului menstrual fara complicatii?! 8 De la: Viorica_Comsa 22 Februarie 2012 15:45