Setari Cookie-uri

virgina, singura

Buna tuturor! in primul rand, nu stiu daca am ales cea mai buna rubrica in care sa postez (desi subiectul meu se leaga si de sex, mai precis de lipsa lui:)). daca am gresit rubrica, imi cer scuze de pe-acum.

Problema mea e ca ma apropiu cu pasi rapizi de frumoasa varsta de ....24 de ani, si de cand ma stiu sunt tot singura. Cu adevarat grav e faptul ca, in afara de flirturile nevinovate de la inceputul adolescentei, in ultimii 7-8 ani a fost un fel des(h)ert sentimental, n-am avut parte nici macar de un sarut. cred ca pot numara pe degetele de la o mana toate intalnirile la care am fost vreodata.

acum sunt intr-o situatie tare neplacuta:facultatea terminata , serviciu, toate (fostele) amice au pe cineva, locuiesc cu prietenii/logodnicii lor. eu m-am izolat, am devenit asociala -tot timpul am fost mai timida-, stau singura week-end de week-end si seara dupa ce vin de la job, si parca nici vointa sa schimb ceva n-o am.

m-am convins in ultimul an ca n-am niciun rost, ca va fi foarte greu sa ma iubeasca cineva. si aproape imposibil ca un barbat normal sa fie interesat de o relatie cu mine, mai ales ca nu arat extraordinar, din pdv fizic, iar abilitatile mele sociale sunt departe de ce se astepata de la o femeie de 24 de ani.

nu stiu daca ma puteti ajuta cu vreun sfat -poate ati trecut voi sau cineva apropiat printr-o perioada asemanatoare si ati reusit sa scapati 'teferi'; in orice caz, merci daca ati avut rabdarea sa cititi pana la sfarsit mesajul meu luuung :)
dummygirl
Postat pe 29 Noiembrie 2008 14:32
pentru fiecare om exista cineva pus deoparte asa ca fi optimista

Postat pe 29 Noiembrie 2008 14:33
Mai citeste si tu pe forum, e o epidemie se pare!
Kathara
Postat pe 29 Noiembrie 2008 19:48
zicea bine cine zicea mai in sus..stai relax k pt oricine exista jumatatea...dureaza numai pana o gaseste...si ink cva...sa sti k nu o sa t gaseasca niciodata jumatatea dak stai in casa:) asa k mai iesi in oras..fa-ti niste prieteni cu care t distrezi si totul vine d la sine
aranjeaza-te...sa arati bine..chiar dak ii cum zici u si fizicul nu t ajuta...nu-i bai pt k tot ii cineva kre sa t vrea...am prieteni d ex la care nu le plac numai fete grase grase...d alea slabe nici nu vor sa auda...asa k stai relax...si fa-ti prieteni, incearca sa iesi la distractie si pana la urma o sa ai si prieten sau cine stie..sotz..papa
Cioplinsky
Postat pe 29 Noiembrie 2008 20:25
matusa mea are 38 de ani, nemaritata. Arata foarte bine, este o femeie super...insa pana la varsta de 37 nu a gasit niciun tip pe care sa il placa...anul trecut s-a cantat bingo, a intalnit un tip super, iar pe 24 ianuarie se marita...asa ca, nu forta lucrurile, o sa fie bine ;)

Postat pe 29 Noiembrie 2008 20:34
De la: Georgia99, la data 2008-11-29 20:34:06matusa mea are 38 de ani, nemaritata. Arata foarte bine, este o femeie super...insa pana la varsta de 37 nu a gasit niciun tip pe care sa il placa...anul trecut s-a cantat bingo, a intalnit un tip super, iar pe 24 ianuarie se marita...asa ca, nu forta lucrurile, o sa fie bine ;)


Dar asta e chiar deprimant!
Kathara
Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:01
De la: Kathara, la data 2008-11-29 22:01:00
De la: Georgia99, la data 2008-11-29 20:34:06matusa mea are 38 de ani, nemaritata. Arata foarte bine, este o femeie super...insa pana la varsta de 37 nu a gasit niciun tip pe care sa il placa...anul trecut s-a cantat bingo, a intalnit un tip super, iar pe 24 ianuarie se marita...asa ca, nu forta lucrurile, o sa fie bine ;)


Dar asta e chiar deprimant!


pt ea nu a fost atat de deprimant pt ca si-a trait viata asa cum a dorit ; nu a avut relatii stabile pt ca nu a gasit un barbat care sa o multumeasca ; insa acum, a gasit unul foarte bun ! decat sa iti pierzi timpul cu toti idiotii care vor si ei pussy si atat mai bine stai singura :D nu cat a stat ea, evident, dar oricum...asta este ideea din punctul meu de vedere :D


Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:03
Dar sa incepi sa faci sex la 37 de ani!!!
Kathara
Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:04
De la: Kathara, la data 2008-11-29 22:04:22Dar sa incepi sa faci sex la 37 de ani!!!



Nuuuuuuuuuuuuu ! :D

Eu ma refeream la singuratate ! Ca tipa a adus vorba si de singuratate ! Matusa mea nu se marita virgina ! Lol :)) Nu este genul ! Ea este genul care ar matura pe jos cu una ca dana ! :)))) A facut sex pana acum, s-a bucurat de anii ei, insa nu s-a implicat in relatii aiurea ! Asta am vrut sa zic

Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:08
Pai asta e grozav, dar vezi tu problema e cand ajungi la o varsta si nu ai facut inca sex.
Kathara
Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:11
draga mea ,mai bine singura decat sa iti mananci nervii cu toti dobitociii!!!!!!!!!!stiu ca esti o fata frmidabila si ca ai un suflet bun,numai ca iti este greu sa acepti pe cineva .nu trebuie sa ai parere proasta de fizicul cum arati
pt ca tot timpul atitudineaa conteaza
fa ceva ca sa iti fie bine!!!!!!!!!!!!!tu stii cel mai bine ce este de facut!!!!!si ai incredere ca ce este al e pus de -o parte!!!
1dana2
Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:12
la 24 ani nu ai voie , nu ai dreptul sa fii dezamagita de tine. ai un drum foarte lung in fata si depinde numai de tine sa-l infrumusetezi. in primul rind trebuie sa stai foarte serios de vorba cu tine, sa nu iti tot plingi de mila ci sa iti faci un ,,program'' foarte clar de imbunatatire a relatiilor cu tine si cu ceilalti. ti-as recomanda sa consulti un psiholog, ai sa vezi ca multe se vor schimba in bine.
Claudya10
Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:12
De la: Kathara, la data 2008-11-29 22:11:30Pai asta e grozav, dar vezi tu problema e cand ajungi la o varsta si nu ai facut inca sex.

Cam la ce varsta? Si de ce ar fi o problema daca nu ai face sex pana la varsta aia?
tematoare
Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:24
De la: tematoare, la data 2008-11-29 22:24:35
De la: Kathara, la data 2008-11-29 22:11:30Pai asta e grozav, dar vezi tu problema e cand ajungi la o varsta si nu ai facut inca sex.

Cam la ce varsta? Si de ce ar fi o problema daca nu ai face sex pana la varsta aia?


Avand in vedere ca apogeul sexual al femeii e pa la 27-30 de ani ar fi grozav daca ai debuta inainte de momentul ala.
Kathara
Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:27
De la: 1dana2, la data 2008-11-29 22:12:19draga mea ,mai bine singura decat sa iti mananci nervii cu toti dobitociii!!!!!!!!!!stiu ca esti o fata frmidabila si ca ai un suflet bun,numai ca iti este greu sa acepti pe cineva .nu trebuie sa ai parere proasta de fizicul cum arati
pt ca tot timpul atitudineaa conteaza
fa ceva ca sa iti fie bine!!!!!!!!!!!!!tu stii cel mai bine ce este de facut!!!!!si ai incredere ca ce este al e pus de -o parte!!!



aici nu cred ca e vorba de faptul ca ei ii este greu sa accepte pe cineva, ci de faptul ca nimeni nu a acceptat-o pe ea pana acum
tematoare
Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:27
De la: Kathara, la data 2008-11-29 22:11:30Pai asta e grozav, dar vezi tu problema e cand ajungi la o varsta si nu ai facut inca sex.



Eu consider ca o problema mai mare ar fi sa faci sex doar pt ca trebuie sa faci, nu pt ca ai simtit tu din tot sufletul ca ai intalnit barbatul perfect cu care sa o faci pt prima data ! ( am folosit un ,,tu'' general :D )

Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:32
problema e in felul urmator: pe cei care au fost dispusi sa ma accepte, in anumite momente, i-am respins eu (pe majoritatea pentru ca nu erau deloc genul meu, altii insa imi placeau si i-am indepartat din teama). iar acum...imi petrec timpul libet inchisa in casa, in fata calculatorului. telefonul meu e mai mult de decor, nu suna niciodata :)dar deja nu ma mai supar, sunt obisnuita sa fiu singura.

ideea de a merge la un psiholog mi-a incoltit in minte de ceva timp si sunt convinsa ca m-ar ajuta, din pacate programul meu nu prea e compatibil cu cel al cabinetelor specilizate.

merci tuturor pentru mesaje si incurajari!
dummygirl
Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:38
Incearca sa ai mai multa incredere in tine! Fii tu insati si nu te plange, spera in mai bine, zambeste mult, doreste-ti mai mult de la tine: iesi, inscrie-te in asociatii, sporturi daca nu esti genul disco/club . Inceteaza sa te mai gandesti la esec sau la faptul ca esti singura.. totul e controlat psihic..de ceea ce te temi aceea se poate intampla..
Andrheya
Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:40
De la: Georgia99, la data 2008-11-29 22:32:39
De la: Kathara, la data 2008-11-29 22:11:30Pai asta e grozav, dar vezi tu problema e cand ajungi la o varsta si nu ai facut inca sex.



Eu consider ca o problema mai mare ar fi sa faci sex doar pt ca trebuie sa faci, nu pt ca ai simtit tu din tot sufletul ca ai intalnit barbatul perfect cu care sa o faci pt prima data ! ( am folosit un ,,tu'' general :D )


Si cum am zis .. ce te faci daca-l intalnesti la 50 de ani? ce naiba, baietii n-au probleme dintr-astea, numai noi suspinam ca fraierele in cosite!
Kathara
Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:45
Recomand o carte. Este in lb engleza,dar accesibila : '' He is not just like that into you'' - Greg Behrend si Lizz Tucillo.
Multe lucruri interesante. helpful indeed!!!
Andrheya
Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:45
De la: Kathara, la data 2008-11-29 22:45:02
De la: Georgia99, la data 2008-11-29 22:32:39
De la: Kathara, la data 2008-11-29 22:11:30Pai asta e grozav, dar vezi tu problema e cand ajungi la o varsta si nu ai facut inca sex.



Eu consider ca o problema mai mare ar fi sa faci sex doar pt ca trebuie sa faci, nu pt ca ai simtit tu din tot sufletul ca ai intalnit barbatul perfect cu care sa o faci pt prima data ! ( am folosit un ,,tu'' general :D )


Si cum am zis .. ce te faci daca-l intalnesti la 50 de ani? ce naiba, baietii n-au probleme dintr-astea, numai noi suspinam ca fraierele in cosite!




nu cred ca se va intampla chiar asa, la 50 de ani :-s...Nu trebuie sa te gandesti la ce e mai rau ! Fi optimista ! O sa vina el pana la urma...singura problema ar fi ca tu, dupa ce ai stat cam singura, sa nu te obisnuiesti asa si sa devii cam egoista, sa nu accepti atat de repede pe cineva ! Pt ca Mr. Right este cam greu de gasit...si uneori trebuie sa lasi de la tine, trebuie sa stii cand si cat sa lasi de la tine..

Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:51
De la: Andrheya, la data 2008-11-29 22:45:25Recomand o carte. Este in lb engleza,dar accesibila : '' He is not just like that into you'' - Greg Behrend si Lizz Tucillo.
Multe lucruri interesante. helpful indeed!!!



apropo de titlul cartii...mi0a adus aminte de un episod din sex and the city. Era tipa aia, Miranda, innebunita dupa unul, insa acela nu se arata interesat de relatie, vroia sex si atat. Ea nu intelegea ideea si gasea tot felul de scuze, pana cand un tip i-a spus : ,, He is not just like that into you''. Replica asta parca i-a lamurit toate problemele :))
La scurt timp, Miranda a auzit din intamplare o discutie intre doua tipe. Una dintre ele se plangea ca tipul cu care iesise nu o sunase, deci drama, thriller, horror, iar prietena ei o linistea, ii zicea sa stea linistita ca probabil are probleme de nu a sunat in ultimele zile :))) Iar Miranda, foarte mandra si foarte dornica de a o ajuta pe tipa deprimata, i-a zis : ,,He is not just like that into you''....eee, numai ca aceste cuvinte nu au avut acelasi impact asupra fetei cu pricina si Miranda s-a ales cu niste inuraturi :D


Deci, concluzie pt noi femeile, trebuie sa admitem ca este posibil ca un anumit tip sa nu fie interesat de noi si sa nu mai insistam !
Am scris asta pt ca am observat pe forum multe tipe care plang dupa foste relatii si vor cu tot dinadinsul sa isi aduca iubitii inapoi...Get a a life...Pardon..Get a man ! :))

este offtopic, stiu :D

Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:59
^^ Pai de-acolo si vine cartea, de la Sex and the City. Sau invers!
Kathara
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:08
am vazut si eu episodul respectiv, dar de carte nu auzisem pana acum :)
dummygirl
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:10
1- Nici nu-i indicat sa arati extraordinar, femeile de felul asta ii sperie pe barbati.
2- Nu cred ca ai nevoie de un psiholog, trebuie doar sa iesi, sa le dai oamenilor posibilitatea sa te vada, sa te auda ... sa stie ca existi.
3- Stiu, barbatii buni sunt greu de gasit (dar oare, chiar ne plac "baietii buni" ?! )
4- Iti doresc multa bafta ... si TONE de iubire!
Cruella_de_vil
Postat pe 30 Noiembrie 2008 08:49
De la: Georgia99, la data 2008-11-29 22:32:39
De la: Kathara, la data 2008-11-29 22:11:30Pai asta e grozav, dar vezi tu problema e cand ajungi la o varsta si nu ai facut inca sex.



Eu consider ca o problema mai mare ar fi sa faci sex doar pt ca trebuie sa faci, nu pt ca ai simtit tu din tot sufletul ca ai intalnit barbatul perfect cu care sa o faci pt prima data ! ( am folosit un ,,tu'' general :D )


Total de acord, Georgia!
Ii spuneam Katharei pe un alt topic ca cel mai erogen e creierul. Ei bine, scuzati-mi plasticitatea expresiei ce va urma, da' decat sa stai cu picioarele in semnu' victoriei in timp ce unu' asuda intre ele si tu numeri gaurile din tavan, mai bine lipsa.
Pe de alta parte, insa, asta nu trebuie sa te faca sa devii antisociala (refuz sa iti folosesc nick-ul, pentru ca eu nu consider ca ai fi dummy). Ce, poti sa iesi doar cu un barbat? Tu stii ca sunt femei care au soti si ii lasa acasa sa iasa "cu fetele"?
Tu nu tre' sa te simti vinovata ca pleci sa le vezi "pe fete". Eu zic ca daca ai o slujba, iti poti permite sa iesi pe ici-pe colea, cu amicele.
Nu tre' sa te duci la club, neaparat... Dom'le, acum f'o luna juma' cand am fost ultima oara la un club cu mari basini , am inghitit fumu' a 400 de persoane storcosite toate intr-o incapere mare, care se plimbau aferate - toate cu tigarile-n mana, de ma crizasem ca o sa ies cu rochia mea cea noua arsa cu tigara (rochie care oricum acoperea prea mult, prin comparatie cu "moda" de acolo. Prea era stil "Sex and the City" iar acolo se purta "pitzipoanca", da' asta e alta poveste).
Asa, deci, nu cluburi, dar o cafenea, un bar, teatru (Nationalul are niste piese care chiar merita vazute!), vizita la amice. Poti invata sa patinezi, sa iei lectii de dans... Sunt multe lucrurile pe care le poti face care sa nu tina in casa TOT week-endul. Si nu e nimic anormal sa fii virgina la varsta aia. Mai anormal mi se pare sa vad o pustoaica de 14 ani care imi da lectii despre sex.
Dor_a
Postat pe 30 Noiembrie 2008 09:20
din nou, merci pentru raspunsuri :) sunteti foarte dragute.

din pacate sunt singura ca un cuc momentan, fara prieteni/prietene. si nici macar nu ma deranjeaza tot timpul, m-am obisnuit sa traiesc ca o batranica.

ma sperie faptul ca nu am chef de absolut nimic,ca nici nu mai sufar cand stau trei zile fara sa vorbesc cu absolut nimeni...cred ca niste vizite la psiholog sunt singura solutie, macar sa-nteleg ce e cu mine.
dummygirl
Postat pe 30 Noiembrie 2008 21:20
Offff....totul depinde de tine , de felul cum te comporti in societate , de starea de spirit pe care o ai si in principal de privire.
Nu stiu de ce mi-a intrat mie in cap ca privirea conteaza foarte mult cert este ca eu in general imi aleg prietenii in functie de felul in care ma privesc.

Imagineaza-ti ca ai de ales intre a iesi cu o tipa vesela,plina de viata,cu zambetul tot timpul pe buze si care te priveste in ochi in timp ce-ti vorbeste SAU o alta care e tot timpul posomorata,cu ochii in pamant,care de abia iti raspunde la salut.....zii repede,pe care fata ai alege-o ?

Ai o parere proasta despre tine si asta trebuie schimbata urgent,cu cat incepi sa te placi cu atat mai repede vei observa ca si persoanele din jurul tau te vor privi altfel.

iris_4_ever
Postat pe 1 Decembrie 2008 00:24
M-am gandit sa iti scriu si eu cateva randuri pentru ca am trecut printr-o situatie similara. Si eu simteam la un moment dat nevoia acuta a unui prieten, desi aveam prietene si prieteni in jur cu care ieseam. Situatia nu ma multumea si nu imi venea uneori sa mai vad pe nimeni. Aveam hobby-uri si asta m-a ajutat mult sa depasesc momentul. Si bineinteles credinta in Dumnezeu si vointa proprie de a schimba ceva, cu ajutorul Lui, desigur. Socializarea si prietenii din jur, la care s-au adaugat lucrarea lui Dumnezeu si rugaciunile mele, m-au ajutat sa il gasesc pe El, cel pe care l-am asteptat atatia ani, prietenul meu actual.
Parerea mea este ca ar trebui sa faci efortul sa te socializezi, sa cunosti oameni noi, sa reiei legaturile cu prietenii sau cunostintele cu care ai lucruri in comun, sa faci lucruri care iti fac placere (iesiri in parc, sport etc.) si sa te rogi cat mai mult lui Dumnezeu ca sa iti lumineze EL viata si sa te calauzeaza pe drumul tau, astfel incat viata ta sa se imbunatateasca.Daca nu reusesti sa faci toate astea singura, discutiile cu un psiholog te vor ajuta cu siguranta sa rezolvi problema.
Sper sa te fi putut ajuta, macar cu o idee.
dudasdianacluj
Postat pe 7 Decembrie 2008 12:49
lasa daca vrei id-ul tau de mess aici. as vrea sa vorbim si poate reusesc sa te scot putin din starea asta.
ai grija de tine si...astept sa vorbim. pupici.
marukaxxx
Postat pe 7 Decembrie 2008 14:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
heii fetele..click aici si adaugati niste sfaturi 36 De la: felixcat 9 Iulie 2009 10:59
Penis Mic !? 5 De la: kudika_995505 20 Februarie 2016 12:43
Sexul..o boala sau o necesitate? 105 De la: 13Elena13 30 Martie 2012 15:06
La ce se gandesc femeile cand se masturbeaza?Isi creaza fantezii? 12 De la: sexy_ang3l 7 Ianuarie 2014 13:47
coafor deschis non stop 3 De la: angelo_micnegrusiurat 22 August 2010 15:57