Setari Cookie-uri

virgina, singura

situata mea nu este f diferita de a ta numai cu diferenta ca am 19 ani si chiar mai ies in oras din cand in cand nu foarte des ( nu seara de seara)
everything_for_you
Postat pe 27 Martie 2009 13:59
De la: everything_for_you, la data 2009-03-27 13:59:55situata mea nu este f diferita de a ta numai cu diferenta ca am 19 ani si chiar mai ies in oras din cand in cand nu foarte des ( nu seara de seara)


Pai una e 19.... inca esti tanara,,, e bine sa iesi din cand in cand
_dulcik_
Postat pe 27 Martie 2009 22:09
Draga mea,
Eu vvoi fi foarte directa si sper sa nu mi-o iei in nume de rau dar o fac spre binele tau... ai sugerat intr-una din frazele tale ca nu arati excelent... e foarte clara o chestie: din moment ce nu te simti excelent e foarte nornmal sa consideri ca nici nu arati ca atare... prima mea sugestie e sa depasesti depresia ... si exista foarte multe metode : una ar fi sportul. Nu conteaza daca esti mai plinuta sau slabuta, sportul are avantajul asta ca te elibereaza de energia negativa, iti ofera energie pozitiva. in plus nu mai stai serile singura ci iti faci noi prieteni la sala... poate mai si cunosti cate un tip dragut... te tonifici si te vei simti excelent... O alta metoda de a scapa de stres ar fi sa nu te mai izolezi... iesi cu prietenii tai si cunoaste persoane noi ca sincera sa fiu, cam slabe sunt sansele sa bata la usa Fat Frumos... A treia metoda ar fi sa mai dai o tura macar 1-2 ori pe luna la un salon sa iti schimb tunsoarea, culoarea parului, forma sprancenelor sau ce crezi tu ca ar trebui putin retusat la aspectul tau... cate o chestie in fiecare saptamana... nu obligatoriu tot in aceeasi zi... A patra chestie ar fi vestimentatia ... (tin sa precizez ca avand in vedere faptul ca nu ne stim eu dau sugestii generale si te rog sa nu interpretezi gresit inca o data - s-ar putea sa ai o tinuta vestimentara impecabila dar repet iei de aici acea sugestie care iti lipseste sau ti se potriveste) ... iti iei de mana o prietena intr-o seara si mergeti la mall sa mai improspatezi garderoba cu haine in culori vesele... daca esti din cluj vin cu tine ;) .... Sa fii echilibrata cu munca si odihna... in sensul in care sa iti asiguri un mediu acasa in care sa te odihnesti linistita ... face bine la ten :) ... Daca faci toate astea o luna... starea ta de spirit va fi alta ... vei vedea in oglinda o fiinta frumoasa... pentru ca daca noi nu ne descoperim frumusetea, nu exploatam calitatile pe care le avem si nu remediem ceea ce se poate remedia , intr-un cuvant daca noi nu luptam pentru noi nu putem pretinde nici altora (si aici ma refer in special la potentiali parteneri de viata) sa o faca... Sper ca sfaturile mele sa te ajute ... Fii ambitioasa si puternica si vei fi multumita de tine... pupici cu drag ... A .
muresanca
Postat pe 13 Mai 2009 09:19
Buna tuturor!
Scumpa, inceteaza sa-ti mai plangi de mila, nu rezolvi nimic in felul asta. Am inteles ca esti din Bucuresti, asta inseamna k ai o gramada de oportunitati, chiar dak n-ai bani, poti merge intr-un parc cu ceva de rontzait si pur si simplu sa admiri natura, lumea kre trece si cine stie ce se intampla.
Eu sunt cam in aceeasi situatie, ma apropi de 26 ani si tot asa, n-am avut o relatie pana acum, in schimb am tot iesit cu tot felul de tipi si de pe net, vreo 10 dar poate k nu mi-a venit ceasul, nu stiu ce sa zic, arat bine, mi se spune des ca sunt frumoasa, dar pur si simplu n-am gasit.
Sfatul meu este sa iesi din casa, oriunde, eu ies in cluburi, chiar dak acolo nu e de relatii serioase, macar nu te mai gandesti atata.
Multa bafta! danna23ss e id-ul meu dak vrei sa vorbim mai multe
Ano_nim
Postat pe 13 Mai 2009 10:25
Atunci erai.... Acum nu mai esti.....

O trecut mult din noiembrie pan' acu'....
Diavolyta_
Postat pe 13 Mai 2009 10:28
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 14:18
De la: dummygirl, la data 2008-11-29 14:32:12Buna tuturor! in primul rand, nu stiu daca am ales cea mai buna rubrica in care sa postez (desi subiectul meu se leaga si de sex, mai precis de lipsa lui:)). daca am gresit rubrica, imi cer scuze de pe-acum.

Problema mea e ca ma apropiu cu pasi rapizi de frumoasa varsta de ....24 de ani, si de cand ma stiu sunt tot singura. Cu adevarat grav e faptul ca, in afara de flirturile nevinovate de la inceputul adolescentei, in ultimii 7-8 ani a fost un fel des(h)ert sentimental, n-am avut parte nici macar de un sarut. cred ca pot numara pe degetele de la o mana toate intalnirile la care am fost vreodata.

acum sunt intr-o situatie tare neplacuta:facultatea terminata , serviciu, toate (fostele) amice au pe cineva, locuiesc cu prietenii/logodnicii lor. eu m-am izolat, am devenit asociala -tot timpul am fost mai timida-, stau singura week-end de week-end si seara dupa ce vin de la job, si parca nici vointa sa schimb ceva n-o am.

m-am convins in ultimul an ca n-am niciun rost, ca va fi foarte greu sa ma iubeasca cineva. si aproape imposibil ca un barbat normal sa fie interesat de o relatie cu mine, mai ales ca nu arat extraordinar, din pdv fizic, iar abilitatile mele sociale sunt departe de ce se astepata de la o femeie de 24 de ani.

nu stiu daca ma puteti ajuta cu vreun sfat -poate ati trecut voi sau cineva apropiat printr-o perioada asemanatoare si ati reusit sa scapati 'teferi'; in orice caz, merci daca ati avut rabdarea sa cititi pana la sfarsit mesajul meu luuung :)





ID DE MESS astraada si blocu ,localitatea judetu ...si am eu grija de "sufletelu"tau
mickyyo_parintele
Postat pe 13 Mai 2009 16:32
De la: mickyyo_parintele, la data 2009-05-13 16:32:45
De la: dummygirl, la data 2008-11-29 14:32:12Buna tuturor! in primul rand, nu stiu daca am ales cea mai buna rubrica in care sa postez (desi subiectul meu se leaga si de sex, mai precis de lipsa lui:)). daca am gresit rubrica, imi cer scuze de pe-acum.

Problema mea e ca ma apropiu cu pasi rapizi de frumoasa varsta de ....24 de ani, si de cand ma stiu sunt tot singura. Cu adevarat grav e faptul ca, in afara de flirturile nevinovate de la inceputul adolescentei, in ultimii 7-8 ani a fost un fel des(h)ert sentimental, n-am avut parte nici macar de un sarut. cred ca pot numara pe degetele de la o mana toate intalnirile la care am fost vreodata.

acum sunt intr-o situatie tare neplacuta:facultatea terminata , serviciu, toate (fostele) amice au pe cineva, locuiesc cu prietenii/logodnicii lor. eu m-am izolat, am devenit asociala -tot timpul am fost mai timida-, stau singura week-end de week-end si seara dupa ce vin de la job, si parca nici vointa sa schimb ceva n-o am.

m-am convins in ultimul an ca n-am niciun rost, ca va fi foarte greu sa ma iubeasca cineva. si aproape imposibil ca un barbat normal sa fie interesat de o relatie cu mine, mai ales ca nu arat extraordinar, din pdv fizic, iar abilitatile mele sociale sunt departe de ce se astepata de la o femeie de 24 de ani.

nu stiu daca ma puteti ajuta cu vreun sfat -poate ati trecut voi sau cineva apropiat printr-o perioada asemanatoare si ati reusit sa scapati 'teferi'; in orice caz, merci daca ati avut rabdarea sa cititi pana la sfarsit mesajul meu luuung :)





ID DE MESS astraada si blocu ,localitatea judetu ...si am eu grija de "sufletelu"tau


ce romantic
dummygirl
Postat pe 13 Mai 2009 20:49
un nr de tel,o adres
Diavolyto pui si u o pila????
scorpyoW
Postat pe 13 Mai 2009 20:52
De la: dummygirl, la data 2009-05-13 20:49:00
De la: mickyyo_parintele, la data 2009-05-13 16:32:45
De la: dummygirl, la data 2008-11-29 14:32:12Buna tuturor! in primul rand, nu stiu daca am ales cea mai buna rubrica in care sa postez (desi subiectul meu se leaga si de sex, mai precis de lipsa lui:)). daca am gresit rubrica, imi cer scuze de pe-acum.

Problema mea e ca ma apropiu cu pasi rapizi de frumoasa varsta de ....24 de ani, si de cand ma stiu sunt tot singura. Cu adevarat grav e faptul ca, in afara de flirturile nevinovate de la inceputul adolescentei, in ultimii 7-8 ani a fost un fel des(h)ert sentimental, n-am avut parte nici macar de un sarut. cred ca pot numara pe degetele de la o mana toate intalnirile la care am fost vreodata.

acum sunt intr-o situatie tare neplacuta:facultatea terminata , serviciu, toate (fostele) amice au pe cineva, locuiesc cu prietenii/logodnicii lor. eu m-am izolat, am devenit asociala -tot timpul am fost mai timida-, stau singura week-end de week-end si seara dupa ce vin de la job, si parca nici vointa sa schimb ceva n-o am.

m-am convins in ultimul an ca n-am niciun rost, ca va fi foarte greu sa ma iubeasca cineva. si aproape imposibil ca un barbat normal sa fie interesat de o relatie cu mine, mai ales ca nu arat extraordinar, din pdv fizic, iar abilitatile mele sociale sunt departe de ce se astepata de la o femeie de 24 de ani.

nu stiu daca ma puteti ajuta cu vreun sfat -poate ati trecut voi sau cineva apropiat printr-o perioada asemanatoare si ati reusit sa scapati 'teferi'; in orice caz, merci daca ati avut rabdarea sa cititi pana la sfarsit mesajul meu luuung :)





ID DE MESS astraada si blocu ,localitatea judetu ...si am eu grija de "sufletelu"tau


ce romantic




unde vezi ca am vb eu de romantism undeva? pe mine ma amuzat faza.e o tragedie ca esti virgina....haio ma culca-te nu are sens.
mickyyo_parintele
Postat pe 13 Mai 2009 22:19
De la: muresanca, la data 2009-05-13 09:19:30Draga mea,
Eu vvoi fi foarte directa si sper sa nu mi-o iei in nume de rau dar o fac spre binele tau... ai sugerat intr-una din frazele tale ca nu arati excelent... e foarte clara o chestie: din moment ce nu te simti excelent e foarte nornmal sa consideri ca nici nu arati ca atare... prima mea sugestie e sa depasesti depresia ... si exista foarte multe metode : una ar fi sportul. Nu conteaza daca esti mai plinuta sau slabuta, sportul are avantajul asta ca te elibereaza de energia negativa, iti ofera energie pozitiva. in plus nu mai stai serile singura ci iti faci noi prieteni la sala... poate mai si cunosti cate un tip dragut... te tonifici si te vei simti excelent... O alta metoda de a scapa de stres ar fi sa nu te mai izolezi... iesi cu prietenii tai si cunoaste persoane noi ca sincera sa fiu, cam slabe sunt sansele sa bata la usa Fat Frumos... A treia metoda ar fi sa mai dai o tura macar 1-2 ori pe luna la un salon sa iti schimb tunsoarea, culoarea parului, forma sprancenelor sau ce crezi tu ca ar trebui putin retusat la aspectul tau... cate o chestie in fiecare saptamana... nu obligatoriu tot in aceeasi zi... A patra chestie ar fi vestimentatia ... (tin sa precizez ca avand in vedere faptul ca nu ne stim eu dau sugestii generale si te rog sa nu interpretezi gresit inca o data - s-ar putea sa ai o tinuta vestimentara impecabila dar repet iei de aici acea sugestie care iti lipseste sau ti se potriveste) ... iti iei de mana o prietena intr-o seara si mergeti la mall sa mai improspatezi garderoba cu haine in culori vesele... daca esti din cluj vin cu tine ;) .... Sa fii echilibrata cu munca si odihna... in sensul in care sa iti asiguri un mediu acasa in care sa te odihnesti linistita ... face bine la ten :) ... Daca faci toate astea o luna... starea ta de spirit va fi alta ... vei vedea in oglinda o fiinta frumoasa... pentru ca daca noi nu ne descoperim frumusetea, nu exploatam calitatile pe care le avem si nu remediem ceea ce se poate remedia , intr-un cuvant daca noi nu luptam pentru noi nu putem pretinde nici altora (si aici ma refer in special la potentiali parteneri de viata) sa o faca... Sper ca sfaturile mele sa te ajute ... Fii ambitioasa si puternica si vei fi multumita de tine... pupici cu drag ... A .



nu stiu cum de nu ti-am vazut mesajul ieri, l-am citit abia acum:)

merci pentru sfaturi
dummygirl
Postat pe 14 Mai 2009 19:40
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-13 10:28:52Atunci erai.... Acum nu mai esti.....

O trecut mult din noiembrie pan' acu'....


ba mai sunt
cu toate ca a treecut aproape un an de cand am deschis subiectul.
dummygirl
Postat pe 9 August 2009 21:29
nu te supara ca te intreb dar... cum arati ?
MrPig
Postat pe 9 August 2009 21:33
ai sa razi.... traim niste vremuri ciudate in care se spune ca am trecut de secolul vitezei si am ajuns in cel al comunicarii. Dar din pacate suntem in majoritatea cazurilor singuri si ne pierdem viata in iluzii virtuale (de cele mai multe ori ). Stai calma ca vei gasi pe cineva care sa iti fie prieten si iubit.
pabllo
Postat pe 10 August 2009 12:11
se zice ca dupa o varsta devii mai exigent.... eu zic sa ne traim viata din plin (cu bune si cu rele... ;) )
pabllo
Postat pe 10 August 2009 19:31
De la: MrPig, la data 2009-08-09 21:33:58nu te supara ca te intreb dar... cum arati ?


superb arat

glumesc, arat normal...doua maini, doua picioare, din fericire sunt cat se poate de intreaga. mai putin la minte
dummygirl
Postat pe 11 August 2009 20:47
De la: , la data 2008-11-29 22:08:04
De la: Kathara, la data 2008-11-29 22:04:22Dar sa incepi sa faci sex la 37 de ani!!!



Nuuuuuuuuuuuuu ! :D

Eu ma refeream la singuratate ! Ca tipa a adus vorba si de singuratate ! Matusa mea nu se marita virgina ! Lol :)) Nu este genul ! Ea este genul care ar matura pe jos cu una ca dana ! :)))) A facut sex pana acum, s-a bucurat de anii ei, insa nu s-a implicat in relatii aiurea ! Asta am vrut sa zic

mai bine taci..esti pe langa subiect rau de tot, matusa ta a avut pretentii la barbati, autoarea nici nu are sperante sa isi gaseasca unul..intelegi.. matusa ta a fost o "jmechera" autoare topicul e doar.. singurica
felixcat
Postat pe 12 August 2009 12:15
De la: pabllo, la data 2009-08-10 19:31:10se zice ca dupa o varsta devii mai exigent.... eu zic sa ne traim viata din plin (cu bune si cu rele... ;) )

Ce inseamna sa ne traim viata din plin???Sa facem tot ce ne trece prin cap?Sau tot ce ne indeamna simturile...?
wanda_love_you
Postat pe 12 August 2009 12:21
De la: Andrheya, la data 2008-11-29 22:45:25Recomand o carte. Este in lb engleza,dar accesibila : '' He is not just like that into you'' - Greg Behrend si Lizz Tucillo.
Multe lucruri interesante. helpful indeed!!!

exista si un film cu titlul asta;;)
Georgylyx
Postat pe 12 August 2009 15:00
Spunemi te rog ca s`a schimbat situatia.
SilverMask
Postat pe 24 Iunie 2010 15:18
Te ajut cu placere, daca vrei dezvirginare.
kudika315459
Postat pe 9 Februarie 2011 09:01
Hey, cum mai esti acuma?

Eu acum am 24 de ani si sunt intr-o situatie similara 😂😂
kudika_1033745
Postat pe 16 August 2018 09:17
Te intereseaza si o relatie nsa sau numai una seriasa.
Sunt un tip de 32 de ani si pot sa iti ofer ce nu ai acum, depinde numai de tine.
kudika_1033794
Postat pe 20 August 2018 21:54
Buna
Stiu ca a trecut mult timp de cand a fost deschis acest topic
Doresc sa stiu daca ti ai rezolvat cumva situatia .
Sunt in aceeasi situatie si deja e deprimant :(
kudika_1038240
Postat pe 10 August 2019 12:41
Buna
Stiu ca a trecut mult timp de cand a fost deschis acest topic
Doresc sa stiu daca ti ai rezolvat cumva situatia .
Sunt in aceeasi situatie si deja e deprimant :(
kudika_1038240
Postat pe 10 August 2019 12:42
Buna
Stiu ca a trecut mult timp de cand a fost deschis acest topic
Doresc sa stiu daca ti ai rezolvat cumva situatia .
Sunt in aceeasi situatie si deja e deprimant :(
kudika_1038240
Postat pe 10 August 2019 12:43
Buna
Stiu ca a trecut mult timp de cand a fost deschis acest topic
Doresc sa stiu daca ti ai rezolvat cumva situatia .
Sunt in aceeasi situatie si deja e deprimant :(
kudika_1038240
Postat pe 10 August 2019 12:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As dori foarte mult un sfat 42 De la: Eva32 26 Septembrie 2011 00:20
inhibitor sexual 9 De la: scorpyoW 21 Ianuarie 2011 21:34
urgent :D 64 De la: Summer_ 27 August 2009 22:34
adevaruri 25 De la: r_girl 14 Mai 2009 13:16
Sexul in 3 2 De la: Exploratorul 2 Iulie 2010 11:58