Setari Cookie-uri

femeia tanara, barbatul mai batran

cateva intrebari as avea si eu. De ce unele femei prefera o relatie sau mariaj cu un barbat mai in varsta cand pot avea un barbat tanar ? in nici un caz nu cred ca ar alege un barbat mai in varsta pt as satisface dorintele sexuale nu el:D adica pana la urma ce poate face el in comparatie cu un tinerel?:D
sa fie oare faina, reputatia,in caz ca el este bogat? sau cauta o anumita siguranta spirijin moral si material care acesta i`o poate oferii sau poate teama de a nu fi inselata?
midi_junkiex
Postat pe 1 Decembrie 2008 07:11
Depinde la ce diferenta de varsta te referi. Daca e vorba de vreo 10-20 de ani diferenta este probabil pt. maturitatea lor, pentru stabilitatea si siguranta ce o pot oferi. Stim cu totii ca femeile se maturizeaza mai repede decat barbatii asa ca este normal sa isi doreasca pe cineva care sa le inteleaga si sa le sprijine. Pe de alta parte imi este greu sa cred ca o fata de 20 de ani poate iubi pe un barbat de 50- 60. Ti-l doresti pe Fat- Frumos nu pe Matusalem, nu? Sa fim seriosi cate tinere se casatoresc cu barbati si in varsta si saraci?
rosebud
Postat pe 1 Decembrie 2008 16:40
intrebam pt ca am cateva prietene care au intre 20 -22 la facultate si au relatii unele chiar peste 3 ani cu prietenu lor si au peste 40..sau una din ele chiar 52.( nu am crezut`o pana cand nu iam vazut buletinul lui:D)..totusi ca o fata de 22 sa ai un relatie cu un baiat de 50..hm e cam urat.eu una prefer mai tinerel:D.
midi_junkiex
Postat pe 1 Decembrie 2008 17:27
astia batrani mor mai repede si lasa mostenirea tinerei sotii.

Postat pe 1 Decembrie 2008 17:29
da din pacate se mai intampla.:D dar totusi o "dragoste" asa pe interes fara niste sentimente dragute poate doar sex si bani deja e monoton:d asta in caz ca ea nu`l fraiereste pe omuletu in varsta si mai are vre`un amant bine pus la ciorap:D..
na..fete care vor sa`si faca asigurarea pe viata :D
midi_junkiex
Postat pe 1 Decembrie 2008 17:42
De la: geo32, la data 2008-12-01 17:29:04astia batrani mor mai repede si lasa mostenirea tinerei sotii.



daca o ia de nevasta......astfel o trece in testament.....
barb mai in varsta cauta femeia mai tanara sa arate ca pot...si fetele tinere...cauta asemenea barb.....pt buzunar......sau pt un sex bun

Postat pe 2 Decembrie 2008 12:53
eu am 23 el 35...nu am stiut de aceasta diferenta decat mai tarziu..l-am iubit din prima clipa in care l-am vazut si-l iubesc la fel, iar el e ca un pusti de 20 si ceva de ani atunci cand suntem amandoi...nu m-au interesat banii, siguranta, a fost clipa oarba si nu regret nimic...
matzuc
Postat pe 22 Decembrie 2008 11:05
8 ani cum suna? mult? pt mine suna bine

Postat pe 22 Decembrie 2008 12:04
pt ca cei tineri au in cap sex atat.in schimb cei mai maturi vor stabilitate...depinde si diferenta...de la5 ani in sus deja e nebuna fata
alina2809
Postat pe 22 Decembrie 2008 14:17
De la: alina2809, la data 2008-12-22 14:17:31pt ca cei tineri au in cap sex atat.in schimb cei mai maturi vor stabilitate...depinde si diferenta...de la5 ani in sus deja e nebuna fata

15 ani in sus trebuia sa scriu..sorry
alina2809
Postat pe 22 Decembrie 2008 14:18
De la: alina2809, la data 2008-12-22 14:18:09
De la: alina2809, la data 2008-12-22 14:17:31pt ca cei tineri au in cap sex atat.in schimb cei mai maturi vor stabilitate...depinde si diferenta...de la5 ani in sus deja e nebuna fata

15 ani in sus trebuia sa scriu..sorry



Asa da...15 e ok...altfel iti ceream sa contribui la cumpararea tratamentului pt mine... Stul meu e mai mare cu 12 ani...
2007anna32
Postat pe 22 Decembrie 2008 15:25
[quote name=\'midi_junkiex\' date=\'2008-12-01 07:11:43\']cateva intrebari as avea si eu. De ce unele femei prefera o relatie sau mariaj cu un barbat mai in varsta cand pot avea un barbat tanar ? in nici un caz nu cred ca ar alege un barbat mai in varsta pt as satisface dorintele sexuale nu el:D adica pana la urma ce poate face el in comparatie cu un tinerel?:D
sa fie oare faina, reputatia,in caz ca el este bogat? sau cauta o anumita siguranta spirijin moral si material care acesta i`o poate oferii sau poate teama de a nu fi inselata? [/quote]

Ptr ca dragostea e despre cap si nu despre fund...iar capul nu prea se sedimenteaza pana la 35-40 la barbati - la unii nu se sedimenteaza defel - (ca in cazul meu ...eu am si acum 17!)
Cat despre potenta (ca tot venii vb de tinerei)...ea nu mai prezinta demult piatra de temelie. Eu as spune ca experienta primeaza, de pilda simt ca acum e mai bine ca in tinerete de 4 ori. Voi ce spuneti?
Cristian_Q
Postat pe 22 Decembrie 2008 18:11
dar barbatii mai in varsta de ce prefera femeile mai tinere? au creierul sedimentat?

intrebam si eu, sa nu-ti iesi din staniol, ca tot ziceai ca ai doar 17, pustanii sar repede la bataie

Postat pe 23 Decembrie 2008 00:41
atacbv
Postat pe 23 Decembrie 2008 00:55
Mai mult ca sigur pentru portofel desi nu recunosc multe si se mai adauga si altele... se pare si pentru ca cred ca o data ce au trecut acestia un pic prin viata stiu deja ce vor de la o femeie. dar sa vedem ce cred fetele sunt curios
atacbv
Postat pe 23 Decembrie 2008 00:57
despre topicul acesta cel mai bine si corect poate vorbi cineva care intradevar trece printr-o astfel de situatie.ce urat suna:"femeia tanara si barbatul batran".pai la ce varsta il considerati voi batran??? eu am 20 de ani si langa mine un barbat minunat de 41...batran ati spune voi...nicidecum. e cel mai minunat barbat,cel mai respectuos si in pat...cel mai tare. un barbat de 40 de ani stie sa iubeasca sa respecte sa te faca sa te simti femeie,ceea ce nu va reusi un barbat tanar niciodata.spun asta cu asa inversunare pt ca am fost casatorita un an cu un barbat tanar,un baiat cu care am stat de mica si care credeam ca daca suntem de varsta apropiata va fi ok.a fost un dezastru,pur si simplu casnicia aceea a fost greseala vietii mele. acum sunt ff fericita cu un barbat de 41 de ani,deosebit,care imi ofera totul si cand spun totul nu ma refer la partea materiala. asa ca fetelor nu va dati inapoi de la o relatie cu cineva mai in varsta,cum va iubeste un barbat de 40 nu va poate iubi nimeni(uffff ce mult am scris)
asiral2007
Postat pe 29 Decembrie 2008 10:42
Banii nu sunt totul .Se intampla adesea ca o femeie care s-a maturizat mai repede (comparativ cu alte femei si, mai ales, cu barbatii de varsta ei) sa se simta atrasa mai degraba de un barbat mai 'copt'. I se pare ca nu are nimic in comun cu barbatii de aproximativ aceeasi varsta cu ea si ii gaseste adesea de-a dreptul infantili. Un barbat mai matur ii impune respect si il gaseste mai atragator decat pe unul tanar."Un barbat mai in varsta are deja o viata destul de implinita. Stie cine este, are o cariera, a trecut prin multe, stie sa vorbeasca si sa asculte. Mai ales pentru o femeie care are nevoie de siguranta, este un lucru important si, normal, este atrasa de astfel de barbati
real_cock
Postat pe 29 Decembrie 2008 10:51
EU ATAT VA SPUN..... SUNT MARITATA DE 9 ANI CU UN BARBAT CU 14 ANI MAI MARE CA MINE ...SI NE IUBIM , NE INTELEGEM EXCELENT LA PAT, AVEM 2 COPIII IMPREUNA SI II IUBIM....LE DORESC TUTUROR FETELOR , FEMEILOR, UN BARBAT CA AL MEU !!!!!!

Postat pe 30 Decembrie 2008 13:43
Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 30 Decembrie 2008 14:50
nu stiu ce intelege lumea prin barbat batran ...intre mine si sotul meu este o dif de 11 ani ....nu il consider deloc batran, il iubesc mult si el pe mine iar in pat este super.....suntem casatoriti de 4 ani dar nu se simte parca am fi la inceput...ceea ce nu putem spune despre majoritatea cuplurilor pe care le cunoastem, l-am cunoscut cand eu aveam 18 ani iar el 29 acum are 36 de ani.
miha2009
Postat pe 1 Ianuarie 2009 13:34
mai da ce poza faina ai la avatar!

Postat pe 1 Ianuarie 2009 19:22
poi mai bn zis irinel si monica columceanu,,,cu toate ca e cacofonie.....
tiby_el2008
Postat pe 2 Ianuarie 2009 19:20
pentru ca cei mai maturi stiu cum sa o faca!
Un pusti nu stie decat carter strike.
emilia84
Postat pe 7 Ianuarie 2009 11:24
Si ce sa faca cu unu de varsta ei?
Sa se joace in retea nu stiu ce tampenie de joc?
emilia84
Postat pe 7 Ianuarie 2009 11:25
ai dreptate emilia,nu ai c face cu baieteii din ziua d azi,pt k in afara d telefoane si masini nu prea ai c sa discuti cu eihttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/21317.html#
kittykat_2905
Postat pe 28 Ianuarie 2009 23:23
De la: emilia84, la data 2009-01-07 11:25:38 Si ce sa faca cu unu de varsta ei?
Sa se joace in retea nu stiu ce tampenie de joc?


Postat pe 28 Ianuarie 2009 23:31
poate k la inceput e interesant...frumos...dar dupa mai mult timp..gen 10 ani..apar problemele..se va vedea clar diferenta de varsta...si femeia se va plictisi...pt k el a imbatranit..bineinteles k si ea..dar la ae inca nu se vede..si am refer la stilul de viata...gen..el e mai sedentar..sau deastea..
missyandreea18
Postat pe 8 Martie 2009 17:01
intre noi e diferenta de 13 ani.eu 24 el 37.santem de 3 ani impreuna si santem fericti si linistiti.ne respectam,ne intelegem reciproc,ne ascultam si ne ajutam unul pe altul.lucrurile astea la un tip de varsta mea nici gand sa le gasesc.am avut dubii la inceputul relatiei amandoi,dar am riscat si e frumos...santem fericiti si asta cred ca conteaza cel mai mult:)
fivedy
Postat pe 12 Martie 2009 15:40
si inca ceva...nu e vorba de bani,departe gandul asta.ci linistea si siguranta.esti tratata si respectata la adevarata ta valoare.bye
fivedy
Postat pe 12 Martie 2009 15:42
mikela_my
Postat pe 12 Martie 2009 16:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex fara prejudecati 62 De la: krysty2000 27 Iulie 2010 12:07
Cand tu il mai vrei..si el nu te mai vrea.... 12 De la: kudika_11035 2 Septembrie 2012 18:03
Nu am habar 10 De la: kudika499581 17 Martie 2012 04:53
Nu imi place sa fac sex oral 608 De la: cenzuratul 6 Decembrie 2011 00:41
CE TREBUIE SA FACA O FEMEIE SA FIE SEXY IN OCHII IUBITULUI!!! 139 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 14 Septembrie 2010 10:59