Setari Cookie-uri

Eu sagetator el scorpion

O sa dureze?Momentan ne intelegem bine.Ne mai certam din cand in cand pt ca suntem orgoliosi amandoi..dar per-total ne iubim Voi ce ziceti?Dureaza?
crisssu0
Postat pe 2 Decembrie 2008 12:39
Eu sagetatoare + el scorpion = de 1 an si 8 luni impreuna.
Este o relatie unde de multe ori se vor ciocni orgoliile. Trebuie sa ai grija sa nu te amagesti singura, ma refer la faptul ca exista momente in care iti va demonstra la maxim dragostea lui iar a 2 zi sa nu sune deloc pt ca e prea ocupat. Sa fii mereu cu picioarele pe pamant, nu accepta lucruri care nu te fac fericita, pt ca noi avem alte valori decat scorpionii dar din dragoste, dupa cum bine cred ca stii, femeia este dispusa sa treaca cu vederea multe lucruri. Eu personal am avut astfel de momente dar ii multumesc lui D-zeu ca mi-am dat seama la timp ca ma pierdusem pe mine pt "noi" ceea ce nu pot sa zic ca este tragic dar nici bine nu e pt ca, in primul rand trebuie sa traiesc pt mine, sa ma iubesc pe mine si placerile mele de zi cu zi sa fiu impacata cu mine, niciodata sa nu-ti fie frica sa-ti arati adevarata fata. Fii mereu tu cea cu adevarat, nu te pierde pe drum ..
Noi locuim impreuna de 7 luni si am fost pe punctul de a ne desparti de vreo 3 ori pt ca nu se obisnuise cu viata in 2. Ei sunt invatati sa faca ce vor cand vor si de aceea uita cateodata ca nu mai sunt singuri ci acum trebuie sa se gandeasca si la celalalt cand ia o decizie. Nu este tipul de baiat extraordinar de vorbaret, o sa vezi ca atunci cand aveti o discutie o sa taca malc pt ca stie ca tu ai toata dreptatea din lume si pur si simplu nu mai are cuvinte. Acum cred ca trebuie sa mai zic si ceva de bine ..sa nu te sperii prea tare..sunt fff iubareti, cam posesivi, sunt darnici si nu se dau in laturi cand vine vb de facut curat, mancare sau calcat rufe..
Este ff orgolios dar poate sa spuna "imi pare rau" prin cuvinte sau cum ii place lui mai mult prin multi pupici..
As putea sa-ti mai spun multe..dar o sa descopri tu pe parcurs. Ma bucur ca il iubesti si te iubeste dar cum ti-am scris mai sus nu cumva sa te pierzi pe tine (cea cu adevarat) in aceasta relatie, pana la urma urmei trebuie sa ne acceptam asa cum suntem si sa ne iubim astfel...Sarbatori fericite si pline de dragoste..
princessleia
Postat pe 23 Decembrie 2008 10:53
Si eu sunt o Sagetatoare maritata cu un Scorpion. Avem o relatie cu urcusuri si coborasuri din cauza comportamentului lui ascuns. Ne iubim dar este o relatie dificila , o zi cu soare, o zi cu nori, in functie de toanele lui. Are momente cand zice ca ma iubeste si momente cand da vina pe mine pentru orice fleac. Comportamentul lui este de copil razgaiat, care face numai ce vrea si tipa din cand in cand ca el nu mai are timp pentru el, nu mai are libertatea de a face tot ce vrea si cand vrea. Uita ca s-a casatorit, uita ca are o femeie langa el, vrea numai el sa comande, numai el singur sa ia decizii. Suntem casatoriti de putin timp - de 6 luni si inclin sa cred ca nu era foarte pregatit pentru viata in doi. Nu stie sa discute cum trebuie, sa mai lase de la el, e orgolios, e nervos, nu stie cum sa rasfete o femeie - de adus mici cadouri si flori nici vorba ! Numai el le stie pe toate !Si in plus nu stie cum sa ii arate unei femei ca o iubeste dar imi zice tot timpul ca el este un sot perfect ! Are momente cand este tandru, iubitor, gentil dar are si momente cand adevaratul lui caracter iese la suprafata!
vio26
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:04
eu nu cred ca toti scorpionii sunt la fel...cel putin al meu este atent, imi aduce flori si tot felul de chestii dar nu cred ca asta e cel mai important pentru un sagetator. sagetatorul pune mai mult accent pe latura emotiva si pasionala a scorpionului .
rayuk818
Postat pe 31 Ianuarie 2009 10:39
buna si eu noua pa aici.....
dar doar pt ca mi se pare incredibil cat de tare ma aseman cu vio26....si noi suntem casatoriti de 6luni si eu sunt sagetator si el scorpion...si aproape la fel e...doar ca eu stiu ca sotul meu ma iubeste mult si nu prea am de ce sa ma plang...dar intr-adevar si el mai spune cateodata ca nu are aer si ca ar mai vrea cateodata ,nu stiu exact nici eu exact ce...poate singuratate.......sau nu stiu ce vrea.....dar cred ca nu numai scorpionii sunt asa ....poate ca toti barbatiii egal de ce zodie apartin....nu stiu de ce.....au nevoie de intimitate ,de tacerea lor interioara ,de singuratate...noi femeile suntem altfel....poate....dar un lucru stiu sigur ,ca ma iubeste mult...si asa cum spui si tu el nu aduce flori si nici nu face multe cadouri ...le face rar dar atunci sunt deosebite.....eu incerc in fiecare zi sa-l inteleg si sa-l descopar putin cate putin.....e inchis in el si cumva misterios..greu de inteles cateodata....dar sa stii ca un scorpion are nevoie de multa iubire si intelegere......si in ciuda horoscopului care spune ca un sagetator cu un scorpion nu se inteleg ,eu chiar pot sa contrazic si sa spun ca ne intelegem foarte bine ...eu simt asa ca ne complectam unul pe altul....dar si aici mai pot spune ceva....ca nu toti scorpionii sunt la fel....eu am intalnit si scorpioni impulsivi si posesivi...care cred ca numai ce zic ei sau ce fac e bine si corect, nu accepta refuzuri.....din fericire scorpionul meu nu e asa....


ma scuzati daca am mai mancat din litere dar e scris prea mic si imi fuge imaginea....
sory
Postat pe 2 Februarie 2009 04:09
buna ziua.la mine e invers:eu sunt scorpioanca, iar el e sagetator...nu merge,va spun eu.nu stiu de ce.suntem foarte atrasi unul de celalalt.in pat suntem compatibili, dar nu merge.scorpionul are nevoie imensa de dragoste si sagetatorul e un pic distrat...altfel sunt niste persoane f.bune si drepte.nu te poti abtine sa nu-i iubesti,dar....
kudika002418
Postat pe 5 August 2009 09:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cate dintre voi ar accepta? 33 De la: lariq 24 Octombrie 2009 17:01
relatia el fecioara-ea gemeni 3 De la: danutzu 12 Iunie 2009 09:30
Fetelor am nevoie de ajutor!!! 5 De la: Elyaa 20 Iunie 2011 18:48
Eu leu,el taur...:-?? 18 De la: DiavolytaTa 28 Aprilie 2009 19:35
barbatul pesti si femeia sagetator.Credeti k se potrivesc? 21 De la: kudika461007 29 Martie 2012 15:14