Setari Cookie-uri

eu scorpion- el capricorn

vreau si eu sa stiu parerea celor care au o astfel de reletie cu un capricorn. fac fata unei scorpiute? am auzit ca sunt cam inchisi in ei... voi ce parere aveti? va rog sa-mi spuneti si mie sa stiu daca ma complic sau nu... multumesc pentru ajutor fetelor!
missalexandra
Postat pe 2 Decembrie 2008 12:49
Eu sunt o scorpiuta intr-o relatie de 5 ani cu un capricorn si pot spune ca ambii au facut fata f bine la provocarile celuilalt.Suntem foarte diferiti ca firi,ca placeri si comportament dar cu toate astea nu ne putem da drumul unul altuia.Relatia nu a fost nici pe departe una normala...si aici nu ma refer la certuri neaparat (care de altfel nici au fost atat de multe).El mi-a oferit libertate deplina in activitatile mele si eu lui si detorita acestui lucru am ajuns sa ne indepartam la un moment dat unul de celalalt,chiar pana la despartire... Si cu toate astea nu ne-am putut da drumu unul celuilalt.Nici dupa cele mai socante si dureroase dezvaluiri,care in mod normal ar reprezenta finalul unei relatii...

Ce vreau eu sa afirm cu toata povestea asta este ca intre o scorpiutza si un capricorn,se leaga sentimente extraordinar de puternice si de intense,a caror legatura nu pare a fi posibil de rupt.Cu toate astea,diferentele dintre cei doi sunt destul de mari ceea ce creeaza disensiuni...Bine,nu e o regula,sunt convinsa ca ce am povestit eu se poate regasi si in alte cupluri diferite ca zodii...

Desi nu am avut niciodata gandul de a avea o relatie serioasa cu capricornul meu,se pare ca s-a ajuns la asta in ciuda a tot ce s-a intamplat...in continuare nu pot baga mana in foc ca va dura sau ca va duce la casatorie,nici nu imi sta gandul la asta...dar la fel am gandit in toti cei 5 ani:)))Uneori,in momentele de criza as vrea sa am puterea sa renunt definitiv la tot,dar ceva ma retine mereu.Uneori am senzatia ca nu am de ce sa imi doresc sa renunt pt ca ne intelegem fff bine:)

Oricum,tu vei face ce simti si ce ti se pare bine pe moment...nu o sa poti sa iei o hotarare in cazul relatiei tale,pe baza povestilor altora sau in functie de ce zic astrele.Trebuie sa traiesti tu experienta,sa vezi cu ce te alegi in urma ei si abia apoi o sa iti dai seama daca merita sau nu.
scorpio_18
Postat pe 6 Ianuarie 2009 14:46
multumesc pentru ce mi-ai scris! uneori si eu simt ca suntem asa de diferiti... alteori ca e singurul care ma intelege! inca nu stiu ce este, dar ma atrage si nu pot renunta la el chiar daca as vrea. si desi ne despartisem la un moment dat, nu am putut sta departe unul de altul am pus intrebarea asta pe forum pentru ca capricornul meu este mai rezervat (ca mai toti capricornii de altfel) in dezvaluirea sentimentelor. nu stiu ce simte pentru mine, dar simt in privirea lui si in atingerile lui ceva care ma face sa cred ca as regreta toata viata daca nu i-as da o sansa acestui om. e un om care imi aduce linistea de care am atata nevoie si pe care am cautat-o toata viata! sper din tot sufletul sa nu ma insele instinctul pe care noi scorpionii ne bazam atat de mult. sa auzim de bine!
missalexandra
Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:29
scorpion-capricorm,o combinatie ciudata....spun eu care am cunoscut de curand un capricorn....sentimente f puternice,firi diferite...dar ce sa spun....f f f posesiv,mai rau decat scorpionul...cred ca daca exista feeling...asta spune tot!oricum...am auzit ca sunt f misteriosi...
daca aveti o relatie care te nemultumeste... intr-un fel...nu-ti mai pierde timpul , o relatie clara ,curata iti va aduce mai multe impliniri...chiar daca nu e atat de inflacarata....
stmaria
Postat pe 11 Iunie 2009 09:24
si eu st o scorpie in adevaratul sens al cuvantului si capricornul meu a reusit sa ma imblanzeasca mi-a schimbat viata nici numai stiu cum era inainte ca sa il cunosc,desi simt uneori ca ma sufoc langa el am senzatia ca nu pot respira fara el.sunt dificili genu de persoana care se schimba in fiecare zi.odata ce iubeste pe cnv e foarte posesiv si gelos chiar mai mult decat scorpionii.e o relatie ca un carusel niciodata sus dar nici jos...si niciodata p loc

Postat pe 1 Iulie 2009 10:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce doar italia e singura natiune care are un dinte impotriva romanilor? 17 De la: xandra79 16 Iulie 2009 18:11
eu capricorn el sagetator.sunt sanse? 16 De la: kudika100024 3 Decembrie 2010 01:00
mi-a spus ca vrea sa luam pauza 196 De la: bea79 21 Aprilie 2011 22:12
care este relatia intre femeia gemeni si barbatul rac? 5 De la: kudika044235 6 Iulie 2009 09:48
Cum vedeti voi o relatie intre o femeie varsator si un barbat berbec? 18 De la: Kornel_xD 12 Iunie 2010 18:44