Setari Cookie-uri

BUNA,PEªTILOR....

SUNT IN ZODIA PEªTI ªI VA ROG SA-MI SPUNETI CATE CEVA DESPRE ACEASTA ZODIE.....CUM STAU CU DRAGOSTEA IN GENERAL?ISUNT CU CINEVA DIN ''GEMENI'',DE APROX.UN AN.CUM E SAU CUM VA FI CU NOI?CE ZIC ASTRELE DESPRE COMBINATIA PEªTI(FATA) ªI GEMENI(BÃIATUL)?
MERSI......PUPICI MULTZI!
user70
Postat pe 28 Februarie 2009 12:51
Buna pestoaico
Nu vreau sa fiu ratacioasa acum asa ca nu o lua ca pe o rautate ca nu e cazul ......dar sunt tare curioasa in privinta varstei tale pentru ca nu imi explic de ce doresti sa-ti spuna altii cum stai la capitolul dragoste in general cand tu stii mai bine cum stai ?

iris_4_ever
Postat pe 28 Februarie 2009 13:40
De la: USER70, la data 2009-02-28 12:51:45SUNT IN ZODIA PEªTI ªI VA ROG SA-MI SPUNETI CATE CEVA DESPRE ACEASTA ZODIE.....CUM STAU CU DRAGOSTEA IN GENERAL?ISUNT CU CINEVA DIN ''GEMENI'',DE APROX.UN AN.CUM E SAU CUM VA FI CU NOI?CE ZIC ASTRELE DESPRE COMBINATIA PEªTI(FATA) ªI GEMENI(BÃIATUL)?
MERSI......PUPICI MULTZI!



INTRA PE "GUGAL"
SweetHappyButterfly
Postat pe 28 Februarie 2009 13:45
CAND AM VAZUT TOPIKUL CREDEAM K ITI CAUTI PESTE
SweetHappyButterfly
Postat pe 28 Februarie 2009 13:45
te uiti atenta la acvariul "kudika" si ti-ai zis sa saluti pestii din acvariu????
dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Februarie 2009 14:14
Buna, pestisorule de Aur!!!

Iaca pesti la pesti trage .Join the club, nu ?
Tot peste si eu.
Ce pot sa-ti spun iubita mea despre aceasta zodie adica A NOASTRA este ca tragem dupa noi tot lantul de defecte si calitati ale celorlalte zodii.Si asta pt ca suntem ultimul semn din zodiac.Suntem sensibili si visatori , DUALISTI(exact ca si Gemenii) , traim intr-o lume paralela cu realitatea(unii spun ca nu suntem pe creanga noastra) , o lume din care cu greu iesim.Avem nevoie deo zodie cu picioarele adanc infipte in pamant si rationala ( Taur, Capricorn, Varsator) care sa ne mai trezeasca la relitate in cel mai dulce mod - adica sa nu ne sperie prea tare- atunci cand indraznim sa visam cu ochii deschisi.
Suntem cele mai visatoare si mai enigmatice fiinte, misterioase , sincere, si increzatoare.Indraznim sa fim SINCERI, sa IUBIM neconditionat si capaili sa luptam pana in panzele albe pt persoana iubita, capabili de sacrificiu., sa MARTUSRISIM ce avem pe suflet fara a cere nimic in schimb. Suntem foarte buni ascultatori si ne place postura de "Mama a ranitilor". Suntem printre putinii care s-ar inrola in munca de voluntariat asteptand rabdatori sa ne fie recunoscute meritele in mod spiritual si mai putin material.
Credem in spiritism , reincarnare, magie si tot ceea ce tine de stiintele oculte. De aceea unii dintre noi ajung foarte buni medii, telepati , psihiatri, psihologi, ghicitori in palma si in tarot, meserii cu care se descurca foarte bine datorita intuitiei lor de neclintit , intuitie dupa care se ghideaza in viata.
Firi sincere , naive si foarte sensibile, orientate mai degraba spre parte spirituala a vietii decat spre cea materiala avem nevoie langa noi de firi protective, sigure pe ele, puternice care sa ne acorde toata atentia pe care uneori o cersim, care sa ne sustina, care sa ne inteleaga mofturile sicare sa ne SUPORTE. Da, care sa ne suporte schimbarile de stare de la un minut la altul de la o ora la alta pt. ca se stie ca suntem schimbatori ca vremea.Avem nevoie de oameni sinceri care sa ne inconjoare, de oameni pozitivi si optimisti deoarece cadem repede dintr-o extrema in alta si uneori suntem depresivi si pesimisti, ne ascundem in noi insine, nu comunicam de teama da a nu fi intelesi.
Un defect al pestilor, unul foarte mare de altfel este faptul ca isi ineaca necazurile in LICHIDE (ca doar sunt zodie de apa, ce Dumnezeu!) - desigu ma refer la ALCOOL .Unii mai recurg si la droguri.Spre deosebire de Varsatori care prin alcool merg mai departe, se intaresc , prind curaj sa duca munca pana la capat, pestii se ineaca in alcool ca sa uite de tot , lucru care incet incet ii duce la autodistrugere daca nu au langa ei pe cineva care sa-i scoata din starea asta si sa le ia bautura de sub nas.
Un alt defect ar fi scenariile pe care si le fac numai in capusorul ala al lor, adica sunt un pic paranoici .....si asta doar din frica de a n u fi tradati , mintiti sau inselati.au tot timpul o masca la vedere pe care o folosesc din aceleasi motive : masca de om dur si a dracului.In adancul sufletului lor sunt extrem de sensibili si emotiv...si pot fi inhibati foarte usor.
Sunt extrem de inacaptinati si o tin pe a lor. Doar daca se nimereste cineva care sa-i "plimbe pe dupa casa" cu "vrajeala" ca sa-i scoata dintr-a lor si sa-i directioneze spre un liman.
Se indragostesc foarte usor si de cele mai multe ori de persoane gresite.Sunt adeptii iubirilor interzise si cred in ideal. Ajung sa faca din persoana iubita un idol de care cu greu se despart.Iar in momentul in care au pus punct "nu mai ling unde au scuipat" deoarece le e sila sa mai incerce ceea ce candva i-au dezamagit.Dar daca gasesc acea persoana care sa-i inteleaga, sa-i asculte , sa le dea sfaturi, sa le ofere libertatea de care au nevoie ( Pestii sunt firi libertine ) , sa nu-i sufoce cu crizele de gelozie sau de posesivitate,acea persoana calma care sa le inteleaga hachitele din timpul zilei si mofturile de dimineata , sa-i ajute si sa-i iubeasca neconditionat, atunci Pestii se daruiesc in toatalitate devenind fideli pana la moarte....oricum, se stie ca alaturi de un peste nu te plictisesti niciodata pt. ca sunt foarte spontani si au o imaginatie foarte bogata pe care de cele mai multe ori o si pun in practica.
Prefera soarele si locurile calde , in special cele in care sa fie si apa.
Sunt persoane bolnavicioase si au probleme cu extremitatile care sunt mai tot timpul reci.
Le place dansul si muzica, punctul forte fiind picioarele : ori sunt in miscare continua, ori in letargie totala.
Cred ca am spus suficiente lucruri despre pesti, adica implicit si despre mine...pt ca ne cunoastem foarte bine si consider ca cei mai buni psihologi ai nostri suntem NOI INSINE .

In ceea ce priveste combinatia letala Peste- Gemeni sincer.....nu te-as sfatui.Gemenii sunt foarte nestatornici.Tu ai nevoie langa tine de o fire statornica , care sa-ti garanteze ca maine te va iubi la fel de mult ca si azi, ca maine va fi mai bine si care sa-ti ofere siguranta de care ai nevoie. Gemenii sunt firi jucause : azi vin, maine pleaca, nu stii niciodata la ce sa te astepti de la ei, adica...asa ca si pestii pt. ca intr-un fel suntem zodii complementare.De aceea aparent ne inetelegem bine cu Gemenii, sunt ca si noi. Singura diferenta intre noi si ei ar fi ca ei sunt in stare sa raneasca foarte usor jucand pe mai multe planuri. Si asta datorita faptului ca se plictisesc foarte repede.Acum nu stiu ce fel de peste esti tu.S-ar putea ca relatia voastra sa dureze daca nu te atasezi prea mult de el sau daca nu-l sufoci cu dragostea ta....lucru de care tare ma indoiesc.In relatia peste-geaman, geamanul este cel care tradeaza si care paraseste.
Nu te dezumfla...e parerea mea. S-ar putea sa gresesc , iar tu sa-ti fi gasit jumatatea vietii.
Tu esti singura in masura sa observi, sa judeci si sa iei decizia de a merge mai departe sau de a pune punct , ca doar vorba aceea esti PESTE, nu ?Ca sa-ti zic adevarul am avut 3 gemeni pana acum si m-am cam lecuit.Ei au fost cei care au plecat pt ca probabil se plictisisera de prea mult bine.
Acum mi-am gasit OMUL care sa ma inteleaga cu adevarat asa cum sunt eu sa ma respecte pt ceea ce sunt si sa ma iubesca , ca femeie si ca fiinta umana.
Eu iti soresc tot binele din lume alaturi de jumatatea ta si sper ca, comentariu meu Kilometric ti-a fost de folos.Vorbesc mult, stiu...e un defect al Pestilor.
P.S:Nu-s MAMA OMIDA !!!

Ally

Zahira83
Postat pe 24 Martie 2009 12:25
Tot EU.....
Scuzati-mi greselile de exprimare sau de ortografie , dar scriu foarte repede si mi-e lene sa ma mai uit in urma....

Sorry....sper ca o sa intelegeti ceva !
Va puuuuuuuuup
Zahira83
Postat pe 24 Martie 2009 12:28
A propos : OMUL meu e TAUR adica opusul meu.Probabil de aia ne intelegem asa de bine.
Zahira83
Postat pe 24 Martie 2009 12:29
Buna! si eu sunt peste si am avut 2 prieteni care erau gemeni nici una din relatii nu a durat mai mult de 4 luni..e adevarat ca e o atractie f mare intre un peste si un geaman dar nu de durata. Cine stie poate la tine e exceptia care confirma regula..nu te lua dupa zodii.
madallina
Postat pe 26 Iunie 2009 23:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu gemeni ,el sagetator ...merge??? 11 De la: kitu_athena 8 Iulie 2009 18:23
cum sa uit?!? 209 De la: kudika366204 11 Februarie 2011 17:37
merita?!!! 14 De la: valy90 20 Ianuarie 2011 17:43
buna am si eu o parere 9 De la: mitura 15 Noiembrie 2009 21:47
Scorpion 39 De la: kryna_85 24 Noiembrie 2009 23:14