Setari Cookie-uri

De ce femeile sunt considerate "femei usoare" daca au mai multi parteneri sexuali?

ce legatura are asta cu subiectul topicului?
_oktober_
Postat pe 23 Iulie 2009 11:01
De la: _oktober_, la data 2009-07-23 11:01:24 ce legatura are asta cu subiectul topicului?


niciun-a...... adica... nici-una... adica.... niciu-na!!

Nah, nu mai stiu!
rashela
Postat pe 23 Iulie 2009 11:03
e "grele" rau....
acum,eu in ce categorie ma incadrez? cu 53 de kg?
_oktober_
Postat pe 23 Iulie 2009 11:06
categoria cea mai grea 100kg
cristiana_cris
Postat pe 23 Iulie 2009 11:11
aha,cam pe la juma de categorie
_oktober_
Postat pe 23 Iulie 2009 12:02

ce ma fac eu ca am doar un partener?
cristiana_cris
Postat pe 23 Iulie 2009 12:06
De la: cristiana_cris, la data 2009-07-23 12:06:36
ce ma fac eu ca am doar un partener?


te bucuri !
_oktober_
Postat pe 23 Iulie 2009 12:09
cristiana_cris
Postat pe 23 Iulie 2009 12:11
uite un topic transformat in veselie si bucurie.....si nu se inghesuie nimeni
_oktober_
Postat pe 23 Iulie 2009 12:14
cine naiba sa se inghesuie...azi cam toata lumea
cristiana_cris
Postat pe 23 Iulie 2009 12:18
Un subiect ce tine de gura lumii,ori de prejudecati,ori de traditii,ori de religie.
Unele femei au avut mai multi barbati pt ca au vrut,iar altele pt ca asa le-a fost viata.

Pt ETTA,fara suparare, desteptaciunea in acest sens are totusi o limita.
pupici

Postat pe 23 Iulie 2009 16:10
Pt ca asta sunt usoare.Niste usuratice
deeadeutza99
Postat pe 25 Iulie 2009 19:09
Asta e mentalitatea, de cand lumea, si nu se va schimba, chiar daca vor mai trece secole. Asta arata inferioritatea femeii fata de barbat, intotdeauna adulterul a fost aspru criticat si pedepsit, daca a fost comis de o femeie. Barbatii sunt macho, femeile sunt tarfe. Nu sunt de acord, si cred ca multe femei imi impartasesc parerea, dar ce putem face? Putem avea un singur partener, sau ne putem ascunde. In general, femeile nu cauta cati mai multi parteneri, ci unul si bun, care sa ii ofere tot ce are nevoie: atentie, tandrete, dragoste, intelegere, incredere, etc. Doar daca nu primeste ceea ce cauta, umbla cu mai multi, ca si cum ar vrea sa compenseze ceea ce ii lipseste.
daniela038867
Postat pe 28 Iulie 2009 01:27
Nici barbatii care umbla cu prea multe partenere nu mai sunt asa de apreciati ca in trecut. Nici macar intre ei nu se prea respecta atunci cand se afla ca unii ar fi prea destrabalati. E mai mult o lauda de suprafata, care nu mai e la moda de acum 2 secole. Cat despre femei care umbla cu mai multi parteneri, chiar nu-nteleg unde e problema si de ce ar trebui sa se ascunda. Ca doar nu comit un delict. Toata lumea a auzit de revolutia sexuala, de pilula, de contraceptie si in afara de asta, acum femeile muncesc si castiga chiar mai mult decat unii barbati, asa ca de ce sa nu-si exercite niste drepturi legitime, de a-si alege modul de viata dupa dorinta lor. A auzit cineva de programul feministelor din Franta, "Ni putes, ni soumises."(nici tarfe, nici supuse). Cum era de asteptat, in Romania e "normal" sa persiste mentalitatea conform careia trebuie sa fii ori gospodina supusa, ori tarfa intretinuta. Intalnesc zilnic asemenea "Judecati de valoare". Din fericire pentru mine, am crescut intr-o familie care m-a educat sa devin o femeie libera, instruita si independenta si am primit mai degraba o educatie occidentala, avand in familie, atat austrieci, cat si italieni. In afara de asta am si calatorit mult, deci mentalitatea romaneasca nu ma afecteaza deloc. Dar, cum am mai spus, fiecare alege ceea ce doreste sa devina. E greu sa fii femeie independenta, intr-o societate retrograda, dar va asigur ca merita. E putin cam... lamentabil astazi sa ne mai agatam de un (singur) barbat, ca sa supravietuim. Cine vrea se descurca prin propriile forte, iar cine nu vrea, e treaba lui.

Postat pe 28 Iulie 2009 21:23
Da... ar trebui sa existe si barbati :: CURVI, TARFI, SHTIORFI....
wews
Postat pe 28 Iulie 2009 21:36
Pai exista termeni tipici pentru barbatii destrabalati, de pilda: curvari, taraturi (ambisex), si altii, mai obsceni, cu care se "gratuleaza" chiar intre ei. Scuze, nu eu i-am inventat!

Postat pe 28 Iulie 2009 22:59
De la: angel_demon10, la data 2008-12-05 10:03:43
De la: gabi8ma, la data 2008-12-05 00:11:53raspuns la topic : din obisnuinta


te-am gasiiiit ca faci doamna si pe aici? cercetare?

on topic: pentru ca barbatii sunt boi! e un mit raspandit de ei ca sa ne dea peste nas. apoi zic ca prefera femeile experimentate in pat si cand colo daca te vad "novice", rad de tine... si invers, tot rad de tine sunt niste idioti... si nup, nu sunt frustrata si nici inraita, asta-i adevarul in viziunea barbatilor mici... mici-mici..

no comment, frate!!!


da .barbatii sunt boi. ai dreptate.
corina981
Postat pe 14 August 2009 02:12
De la: wews, la data 2009-07-28 21:36:24Da... ar trebui sa existe si barbati :: CURVI, TARFI, SHTIORFI....


ba existam
corina981
Postat pe 14 August 2009 02:12
De la: daniela038867, la data 2009-07-28 01:27:43Asta e mentalitatea, de cand lumea, si nu se va schimba, chiar daca vor mai trece secole. Asta arata inferioritatea femeii fata de barbat, intotdeauna adulterul a fost aspru criticat si pedepsit, daca a fost comis de o femeie. Barbatii sunt macho, femeile sunt tarfe. Nu sunt de acord, si cred ca multe femei imi impartasesc parerea, dar ce putem face? Putem avea un singur partener, sau ne putem ascunde. In general, femeile nu cauta cati mai multi parteneri, ci unul si bun, care sa ii ofere tot ce are nevoie: atentie, tandrete, dragoste, intelegere, incredere, etc. Doar daca nu primeste ceea ce cauta, umbla cu mai multi, ca si cum ar vrea sa compenseze ceea ce ii lipseste.



mentalitate trebuie schimbata. cine vrea sa dea cu ce are mai bun de toti pretii sa fie sanatos.

nu intereseaza pe nimeni
corina981
Postat pe 14 August 2009 02:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex oral sau pa! 23 De la: Dany_elle 5 Mai 2016 09:08
Vibratoarele produc placere din prima ? 23 De la: Ame_ly 8 Mai 2011 20:35
este complexat de ceva?(mi-as dori sa-mi rasp m mult baietii) 5 De la: alexandra_n 22 Mai 2009 12:33
Vorbiti in timp ce faceti sex cu partenerul? 45 De la: dandanaua_reloaded 4 Octombrie 2009 13:24
poate sa fie insarcinata?? 10 De la: xardasxp 2 August 2011 17:26