Setari Cookie-uri

Eu berbec si el pesti

Buna! Sunt nou inscrisa in acest form de discutii pe diverse teme, asa ca m-am gandit sa scriu si eu despre problema mea. Sunt cu un baiat de 4 luni de zile, dar ne cunoastem de 3 ani si jumatate.Am mai avut o incercare de a fi impreuna acum trei ani si nu a durat decat trei luni de zile. Eu eram prea naiva si increzatoare in el ca sa-mi dau seama,defapt, ce vrea el. Ce am uitat sa scriu este faptul ca lucram impreuna in aceeasi institutie si avem birourile alaturate.De 4 luni am reinceput relatia, dar problema este ca de o saptamana de zile este foarte rece si ma tot minte . Sa pun punct acestei relatii imi este foarte greu pentru ca eu il iubesc foarte mult. Sunt constienta de faptul ca ma las calcata in picioare, dar atunci cand il intreb(la birou il prind pt cateva minute, pt ca am uitat sa specific se fereste sa nu-l vada cineva ca suntem impreuna) daca vrea sa o terminam se eschiveaza si evita raspunsul,De o saptamana decand l-am prins ca m-a mintit nu imi mai raspunde la tel.nu mai vine la mine (pt ca acolo ne intalneam)
Voi ce sfat imi dati???????? Ce parere aveti?
isabel1982
Postat pe 4 Decembrie 2008 18:58
faci ce vrei tu!dar sa stii ca are sa te minta tot timpul.Esti pregatita sa-i suporti minciunile tot timpul?
taurita61
Postat pe 26 Decembrie 2008 05:18
nu are rost sa te lasi calcata in picioare...nu merita, iar dc te minte nu merita nici asa.trebuie sa treci mai departe!!!
a12
Postat pe 26 Decembrie 2008 10:56
Stiu cum te simti, pentru ca si eu am avut o relatie cu un barbat din zodia pesti care m-a mintit. Sie eu am ajuns sa-l iubesc mult de asta am facut destule compromisuri, pana cand l-am prins cu minciuna, Asta la mine a pus capat, nu am putut sa trec peste si asta pentru ca mi-am dat seama ca relatia nu are nici un viitor atunci cand esti mintita. Daca o sa treci chestia asta cu vederea el o sa te minta mereu si unde o sa ajungeti? Chiar daca ti-e greu, sfatul meu este sa renunti, ca nu merita dragostea ta, iar timpul trece...
feelfree
Postat pe 27 Decembrie 2008 14:45
De la: isabel1982, la data 2008-12-04 18:58:33Buna! Sunt nou inscrisa in acest form de discutii pe diverse teme, asa ca m-am gandit sa scriu si eu despre problema mea. Sunt cu un baiat de 4 luni de zile, dar ne cunoastem de 3 ani si jumatate.Am mai avut o incercare de a fi impreuna acum trei ani si nu a durat decat trei luni de zile. Eu eram prea naiva si increzatoare in el ca sa-mi dau seama,defapt, ce vrea el. Ce am uitat sa scriu este faptul ca lucram impreuna in aceeasi institutie si avem birourile alaturate.De 4 luni am reinceput relatia, dar problema este ca de o saptamana de zile este foarte rece si ma tot minte . Sa pun punct acestei relatii imi este foarte greu pentru ca eu il iubesc foarte mult. Sunt constienta de faptul ca ma las calcata in picioare, dar atunci cand il intreb(la birou il prind pt cateva minute, pt ca am uitat sa specific se fereste sa nu-l vada cineva ca suntem impreuna) daca vrea sa o terminam se eschiveaza si evita raspunsul,De o saptamana decand l-am prins ca m-a mintit nu imi mai raspunde la tel.nu mai vine la mine (pt ca acolo ne intalneam)
Voi ce sfat imi dati???????? Ce parere aveti?

Parerea mea este ca trebuie sa ai mare rabdare cu pestii.Sant persoane minunate,dar ca orice peste au deseori schimbari de directie,sant alarmisti din orice problema,dar in schimb sant fideli unei relatii,cu toate ca mai strecoara cate o minciunica pe ici pe colo.Apropo,eu sant berbec si cunosc un peste...ratacit.
puiu11
Postat pe 27 Mai 2009 09:09
hmm..stiu cum este ...sunt si eu aceiasi zodie... berbec ..si fostul meu acceiasi zodie ca si al tau.... sunt f dicficil.. nu stiu ce vor cu adevarat ...sf meu .... nu te lasa calcata in picioare ..nu merita absoulut deloc ...
andreea_21_nice
Postat pe 30 Noiembrie 2009 04:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FEMEIA GEMENI -BARBAT TAUR 5 De la: tequila_cu_varza 28 Ianuarie 2010 13:13
cum sa fac..??? 25 De la: delicacy 8 Octombrie 2010 12:37
eu leu ea pesti 22 De la: kudika016488 1 Mai 2009 11:57
AJUTOR! Cum se poate cucerii un varsator veritabil? 81 De la: sekyiwa 10 Iulie 2013 08:28
barbat capricorn -femeie capricorn 6 De la: game12 1 Iunie 2009 20:14