Setari Cookie-uri

la ce gesturi te impinge suferinta?!

atunci knd nu mai vezi lumina de la capatul tunelului incotro te indrepti?
angel_in_disguise
Postat pe 4 Decembrie 2008 22:52
dar ce sa cauti in tunel?
nu esti de prin Romania? aici toata lumea vede luminita aia de vreo 20 ani, deci lasa gandurile macabre, ce naiba, lac sa fie, ca broaste destule :)
googoodoll
Postat pe 4 Decembrie 2008 22:56
eu stiu...si nici nu sunt genul kre are ganduri sinucigase :)) dar am intalnit persoane kre atunci knd au dat de greu nu au incercat sa gaseasca o rezolvare ci au incercat alte metode k sa zic asa...:D deci era un fel de a spune cu luminitza si tunelu..
angel_in_disguise
Postat pe 4 Decembrie 2008 23:01
Spre DUMNEZEU,de regula doar atunci cand avem probleme ne amintim de existenta Lui.
geany_9
Postat pe 4 Decembrie 2008 23:06
De la: geany_9, la data 2008-12-04 23:06:07Spre DUMNEZEU,de regula doar atunci cand avem probleme ne amintim de existenta Lui.


mare dreptate ai...din pakte!:(
angel_in_disguise
Postat pe 4 Decembrie 2008 23:08

sty pe loc speriat...sau hmm te indrepti spre trecut shi spre Dumnezeu cerundu i viitor...:(
HannaH_RaluK
Postat pe 4 Decembrie 2008 23:11
de fapt...hmm eu am auzit k toata lumea se gandeste intr un anumit moment al vietii la sinucidere acuma nu stiu cat e de adevarat...pentru multi e cel mai simplu...
HannaH_RaluK
Postat pe 4 Decembrie 2008 23:13
De la: mangyutza, la data 2008-12-04 23:13:14de fapt...hmm eu am auzit k toata lumea se gandeste intr un anumit moment al vietii la sinucidere acuma nu stiu cat e de adevarat...pentru multi e cel mai simplu...


e o dovada de lasitate..totul se rezolva mai dvrm sau mai tz!
angel_in_disguise
Postat pe 12 Decembrie 2008 03:08
de obicei ...apare .....irationalul....si cum suntem ...unici....atunci si irationalul....va fi personalizat
ninushk
Postat pe 23 Decembrie 2008 22:34
Cand suferi din dragoste simti nevoia de consolare, rebound. Nu cred ca te impinge la nimic grav decat daca ai probleme la mansarda
redshift
Postat pe 24 Decembrie 2008 10:13
De ce trebuie sa recurgem la alte "metode" daca pana la urma tot acolo ajungem...nu e drept fata de Cel care ne-a dat viata

Postat pe 24 Decembrie 2008 11:24
Nu poti judeca atat de simplu de ce unii se hotarasc sa renunte la viatza. poate cineva si-a pierdut si locul de munca, si partenerul, si sanatatea etc, toate simultan, si poate chiar nu mai are nici o motivatie sa continue in acel moment. Nu spun ca e bine, dar nici nu imi doresc sa ajung intr-o situatie limita. Sunt si multe cazuri in care incercarile de a-si lua viatza sunt doar metode de a atrage atentia (cred ca mai mult de jumatate din cazuri), dar sunt si destui oameni, care chiar daca nu recurg la gesturi de acest gen, poate chiar simt ca nu mai au pentru ce trai.
Cred ca ar trebui un topic de genul "Motive pentru a te trezi dimineatza" sa mai inveselim atmosfera
Aladiah
Postat pe 31 Decembrie 2008 06:37
De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-04 22:52:29atunci knd nu mai vezi lumina de la capatul tunelului incotro te indrepti?
suferinta te poate impinge f departe,dar niciodata spre lumina.
dana_mv
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:33
De la: dana_mv, la data 2009-01-05 00:33:12
De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-04 22:52:29atunci knd nu mai vezi lumina de la capatul tunelului incotro te indrepti?
suferinta te poate impinge f departe,dar niciodata spre lumina.


pai asta era ideea...
angel_in_disguise
Postat pe 5 Ianuarie 2009 23:26
De la: angel_in_disguise, la data 2009-01-05 23:26:54
De la: dana_mv, la data 2009-01-05 00:33:12
De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-04 22:52:29atunci knd nu mai vezi lumina de la capatul tunelului incotro te indrepti?
suferinta te poate impinge f departe,dar niciodata spre lumina.


pai asta era ideea...
NU INTELEGE GRESIT.ASA ESTE CUM AM SCRIS,DAR POATE AM UITAT SA-TI SPUN IN CONTINUARE:AI GRIJA.NU LASA INTUNERICUL SA TE AJUNGA.TREBUIE SA FII MAI PUTERNIC.E GREU DAR SE POATE.SI EU INCA MAI LUPT SI NU RENUNT.
dana_mv
Postat pe 5 Ianuarie 2009 23:32
De la: dana_mv, la data 2009-01-05 23:32:31
De la: angel_in_disguise, la data 2009-01-05 23:26:54
De la: dana_mv, la data 2009-01-05 00:33:12
De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-04 22:52:29atunci knd nu mai vezi lumina de la capatul tunelului incotro te indrepti?
suferinta te poate impinge f departe,dar niciodata spre lumina.


pai asta era ideea...
NU INTELEGE GRESIT.ASA ESTE CUM AM SCRIS,DAR POATE AM UITAT SA-TI SPUN IN CONTINUARE:AI GRIJA.NU LASA INTUNERICUL SA TE AJUNGA.TREBUIE SA FII MAI PUTERNIC.E GREU DAR SE POATE.SI EU INCA MAI LUPT SI NU RENUNT.


eu una nu am ajuns niciodata la stadiul asta...dar spuneam ca am intalnit persoane kre s au gandit si la varianta asta!eu consider ca indiferent cat de greu pare a fi ceva mai devreme sau mai tarziu se va rezolva cumva
angel_in_disguise
Postat pe 6 Ianuarie 2009 17:19
...pana la urma cred k disperarea ii face pe oameni s nu mai gandeasca limpede shi in principal s uite de Dumnezeu orricum exista oameni care au fost atat de incercati de soarta...shi au razbit...iar altii la prima deceptie isi iau viata...e o problema destul de grava care pe mine sincer ma infioara.....
HannaH_RaluK
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:21
cred ca foarte rar chiar apar cazuri in care sa numai ai pentru ce tari... am o pritenea de exmplu care abia s-a despartit de omul pe care-l iubea enorm (trebuiau sa se casatoreasca), care are probleme financiare foarte serioase, si un job nasol, si n-are cu ce palti chiria etc... si stiti ce face? are vise, se gandeste ca va fi mai bine, o ia de la capat, isi face planuri si pare mai fericita decat mine (tinand cont ca sg mea problema reala ar fi faptul ca nu prea am invatat pentru sesiune)... oricat suferi cred ca luminita aia exista... poate doar daca as fi inchisa pe viata nu as mai considera ca am pentru ce trai...
rodicapisica
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:06
1 lucru sigur nu l as face dak as fi in pragu suferintei. si anume sa ma omoor!
" asta e dk trebe sa sufar, sufar, tre sa iasa soarele si pe str mea intr un final NU ??
alina_luminita
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:14
exact....asta era ideea...dak suntem atat de lasi inkt sa consideram moartea cea mai buna solutie... totul e dat cu un scop anume si o morala bine conturata...important e dak noi vom invata lectia sau nu...
angel_in_disguise
Postat pe 14 Ianuarie 2009 17:01
De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-04 22:52:29atunci knd nu mai vezi lumina de la capatul tunelului incotro te indrepti?


categoric nu la funie si sapun!
sunt atatea situatii in viata cand nu mai vedem luminita de la capatul tunelui sau doar asa ni se pare incat e foarte greu de spus care.. ce rezolvare are. Pentru ca TOATE se rezolva intr-un fel sau altul.
Sigur ca biserica, iti alina sufletul... te linisteste, dar o face pe moment. Nu-ti va rezolva necazul. Insa si eu cred ca ar fi primul pas. Dupa ce te linistesti sufleteste....... cauta apropierea de familie, prieteni foarte buni, comunica cu ei si cautati o rezolvare. Priveste necazul ca pe o provocare si demonstreaza-i ca sutul in fund a fost un pas inainte.
rashela
Postat pe 22 Ianuarie 2009 06:16
buna intrebare, dar si eu sunt cam in aceeasi situatie acum, cand gasesti raspunsul sa ma anunti si pe mine!!!:(
poznasfluturas
Postat pe 3 Februarie 2009 09:38
De la: poznasfluturas, la data 2009-02-03 09:38:37buna intrebare, dar si eu sunt cam in aceeasi situatie acum, cand gasesti raspunsul sa ma anunti si pe mine!!!:(


vrei sa detaliezi putin?ce ai patit?:-s
angel_in_disguise
Postat pe 3 Februarie 2009 21:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pare o gluma, dar in principiu, nu este 56 De la: hairlucifer0 13 Iulie 2009 23:15
Despre bagatorii in seama pe site-urile de socializare. 5 De la: nicolagrozava 1 Iunie 2015 15:36
hmm... 7 De la: uitarea_aducerii_aminte 13 Mai 2009 10:20
judecati-ma dar cititi, poate meritã 31 De la: greierash_is_back 2 Noiembrie 2009 16:03
buuna ;;).` as vrea sh` eu sa`i pun capac la un baaiaath? 5 De la: kudika066423 16 Septembrie 2009 20:32