Setari Cookie-uri

unde este limita dintre iubire si obsesie?!!

la un moment dat am ajuns sa crd k am intalnit barbatul perfect si iubirea din povesti...insa cu timpul totul s-a transformat intr-un cosmar!!crd k mai aveam putin si trebuia sa cer voie sa respir..tipul m a iubit...asta stiu sigur!dar cu timpul iubirea asta s a transformat in ceva bolnav..obsesie?eu asa tind sa crd...m a amenintat k ma taie cu lama pe fata k sa nu ma mai poate considera nimeni frumoasa...apoi mi a zis k se arunca de pe bloc pt k nu poate trai fara mine... deci...intrebarea mea este...knd iti dai seama k o iubire nu mai e iubire ci e obsesie?!
angel_in_disguise
Postat pe 4 Decembrie 2008 12:26
NICIOADA .....nu cred ca poti sa-ti dai seama de aceasta LIMITA.....VIATA este o loterie.....trebuie traita asa cum este...sa te bucuri de momentele frumoase din viata ta iar atunci cand vei vedea ca nu se mai poate renunta pentru ca multi pot suferiiiii....IUBIREA...care este amenintata de aceste cuvinte..."ma arunc...te tai...etc..."nu mai este IUBIRE.....si trebuie sa pleci indiferent cat de dureros ar fi.....
andamaxim
Postat pe 6 Decembrie 2008 08:19
PAI...INCA NU TI-AI DAT SEAMA?..DEJA ESTE O OBSESIE....FUGIIIIIIIIIII...LASA-L CA NU SE ARUNCA DAR IN RITMUL ASTA SA NU TE ARUNCE PE TINE

Rosen
Postat pe 12 Decembrie 2008 11:59
http://pseudojurnalul.blogspot.com/
lolo0112
Postat pe 22 Decembrie 2008 10:32
De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-04 12:26:33la un moment dat am ajuns sa crd k am intalnit barbatul perfect si iubirea din povesti...insa cu timpul totul s-a transformat intr-un cosmar!!crd k mai aveam putin si trebuia sa cer voie sa respir..tipul m a iubit...asta stiu sigur!dar cu timpul iubirea asta s a transformat in ceva bolnav..obsesie?eu asa tind sa crd...m a amenintat k ma taie cu lama pe fata k sa nu ma mai poate considera nimeni frumoasa...apoi mi a zis k se arunca de pe bloc pt k nu poate trai fara mine... deci...intrebarea mea este...knd iti dai seama k o iubire nu mai e iubire ci e obsesie?!



Pfff.. nici nu vreau sa-mi aduc aminte ce urat e.... FUGGGI cat de repede poti . Am trecut si eu prin asa ceva. Am reusit sa rup relatia abia dupa 6 ani .. dar dupa foooarte multe , batai, amenintari .. nu puteam sa ies din casa, statea zi si noapte la usa .. E nashpa fugi cat inca mai poti . PUPICI
alice_teodora
Postat pe 22 Decembrie 2008 23:37
cred ca oamenii care ajung in astfel de situatii sunt extrem de singuri... nu au prieteni, nu au pe nimeni apropiat cu exceptia ta...din acest motiv ajung sa se agate de cea /cel pe care il considera persoana cea mai apropiata din viata lui..cea care il iubeste si il intelege asa cum este el ...dar cand persoana respectiiva pleaca si ea pana la urma... cred ca e un fel de spaima de singuratate...spaima de a o lua din nou de la capat de unul singur...si egoismul (gelozia?) de a o sti pe cea/cel iubit in bratele altcuiva....nu stiu..spun si eu...
negrutza_4_you
Postat pe 24 Ianuarie 2009 20:00
De la: alice_teodora, la data 2008-12-22 23:37:01
De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-04 12:26:33la un moment dat am ajuns sa crd k am intalnit barbatul perfect si iubirea din povesti...insa cu timpul totul s-a transformat intr-un cosmar!!crd k mai aveam putin si trebuia sa cer voie sa respir..tipul m a iubit...asta stiu sigur!dar cu timpul iubirea asta s a transformat in ceva bolnav..obsesie?eu asa tind sa crd...m a amenintat k ma taie cu lama pe fata k sa nu ma mai poate considera nimeni frumoasa...apoi mi a zis k se arunca de pe bloc pt k nu poate trai fara mine... deci...intrebarea mea este...knd iti dai seama k o iubire nu mai e iubire ci e obsesie?!



Pfff.. nici nu vreau sa-mi aduc aminte ce urat e.... FUGGGI cat de repede poti . Am trecut si eu prin asa ceva. Am reusit sa rup relatia abia dupa 6 ani .. dar dupa foooarte multe , batai, amenintari .. nu puteam sa ies din casa, statea zi si noapte la usa .. E nashpa fugi cat inca mai poti . PUPICI


Am fugit imediat...dar anul trecut imi tot zicea k s a schimbat si k va fi totul diferit...am acceptat sa i dau si a doua sansa dar s a dovedit a fi la fel sau chiar mai rau...am pus ink o data punct si de data asta pt totdeauna...nu va spun ce senzatie de libertate am avut urmatoarea zi...knd nu ma tragea nimeni la raspundere ...pot sa spun k akm fug kt pot de aceasta gelozie bolnava!dar m am ales cu ceva bun din tot ce a fost...am invatat k nu trebuie sa sufoci pe celalalt k sa i arati kt de mult il iubesti!gelozia e cel mai oribil sentiment...
angel_in_disguise
Postat pe 26 Ianuarie 2009 11:17
.. si eu cred k am reusit sa scap .. au trecut aproape 2 ani de cand nu m-a mai cautat .. sper sa nu-l mai vad toata viata.. bye !!
alice_teodora
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:29
Nu va suparati pe mine, dar unde i-ati gasit?? Voi nu vorbiti de gelozie ci de indivizi cu probleme la mansarda.
valita76
Postat pe 29 Aprilie 2009 19:20
Eh .. tre sa cauti mult ... glumeam .. Nu-ti poti da seama de la inceput k o persoana va face din dragostea pt tine o obsesie .. si va ajunge sa te ameninte , sa te bata .. sa faca din viata ta un cosmar .. Oricum , e foarte aiurea .. nu doresc nimanui ..
alice_teodora
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:32
De la: valita76, la data 2009-04-29 19:20:22 Nu va suparati pe mine, dar unde i-ati gasit?? Voi nu vorbiti de gelozie ci de indivizi cu probleme la mansarda.


pai asta e partea nasoala...k mascheaza f bine la inceput!si dupa aia constati k nu l mai cunosti pe omul de langa tine..
angel_in_disguise
Postat pe 1 Mai 2009 16:57
De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-04 12:26:33la un moment dat am ajuns sa crd k am intalnit barbatul perfect si iubirea din povesti...insa cu timpul totul s-a transformat intr-un cosmar!!crd k mai aveam putin si trebuia sa cer voie sa respir..tipul m a iubit...asta stiu sigur!dar cu timpul iubirea asta s a transformat in ceva bolnav..obsesie?eu asa tind sa crd...m a amenintat k ma taie cu lama pe fata k sa nu ma mai poate considera nimeni frumoasa...apoi mi a zis k se arunca de pe bloc pt k nu poate trai fara mine... deci...intrebarea mea este...knd iti dai seama k o iubire nu mai e iubire ci e obsesie?!

cand iti creste creier in cap si intelegi ce este acela echilibru si ce este intelepciunea. pana atunci o sa va tot atasati cu disperare unii de altii- asta fiind scopul suprem de a trai..pt unii!
Diannnnnnna
Postat pe 11 August 2009 09:31
exista o discfuntionalitate in creier, un dezechilibru al neurotransmitatorilor care influenteaza comportamentul.
nu merg metode naturiste, autocontrolul etc. trebuie diagnostic si tratament zilnic, pina la sfirsitul vietii
nu vreau sa scuz persoanele pentru comportamentul lor. nu este scuza pentru lovire, cuvinte care dor s a m d. spun doar ca nu sint ele de vina. ce vina are o persoana ca are diabet sau leucemie sau boala lor... vina lor este ca nu merg sa faca o consultatie (si asta este impartita cu cei din jur care nu le spun ca au o problema) si ca nu iau tratament (asta este vina lor in totalitate).
e un alt punct de vedere......
alckimist
Postat pe 12 August 2009 22:49
disfunctionalitate:)
alckimist
Postat pe 12 August 2009 22:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac 9 De la: kudika117390 23 Martie 2010 16:57
Inima sau Constiinta? 24 De la: mkdisk 21 Ianuarie 2009 13:09
relatia mama fica 8 De la: stem_29 31 August 2010 22:25
De ce evita barbatii raspunsuri la intrebari directe??? 24 De la: greierash_is_back 5 Noiembrie 2009 20:43
aniversare 12 De la: pissy 20 Septembrie 2009 22:21