Setari Cookie-uri

sa continui sau nu???

suntem impreuna de 6 luni.timp in care am fost numai impreuna,zi si noapte.dar nu stiu ce sa fac.ne certam in fiecare zi aproape,ii sare tandara din orice si asteapta sa ma duc eu la el sa l impac ceea ce mie nu mi convine si asa continuam pana cica ne despartim,dar in cateva ore maxim ne impacam.el e de parere k femeia trebuie sa asculte de barbat,ceea ce eu nu sunt deacord.ultima cearta am avut o din cauza k la o cununie nu am vrut sa dansez,din asta a facut un mare scandal,a trebuit sa vina maiksa k sa termine.dar in rest knd nu ne certam ne intelegem foarte bine,imi face toate poftele,e dragastos,chiar cred k ma iubeste.asta numai pana la urmatoarea cearta...deci chiar nu stiu ce sa fac!!!voi ce zice ti??
anda4uu
Postat pe 9 Decembrie 2008 00:56
6 luni si deja e situatia asta? de obicei relatiile care au certuri dese nu tin pentru ca mai incolo se agraveaza. Deci e simplu: ori cu cearta inainte, ori fara (EL/EA)!
metal
Postat pe 9 Decembrie 2008 12:57
Pai normal ca s-a certat cu tine ca n-ai dansat la cununie ... dupa aia daca el dansa cu alta te certai tu cu el ... avantaj el , vezi cum recuperezi la urmatoarea cearta , fi mai perspicace ...

Postat pe 9 Decembrie 2008 21:19
...daca el e de parere ca "femeia trebuie sa asculte de barbat"...
ce parere ai tu?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 9 Decembrie 2008 22:09
doar 6 luni
bestiuitza
Postat pe 9 Decembrie 2008 22:21
pai eu cred k trebuie sa asculte reciproc,el de ea si ea de el,dar k femeia sa nu iasa din cuv barbatului mi se pare ceva invechit
anda4uu
Postat pe 10 Decembrie 2008 07:35
Si poti sa-ti aplici conceptiile tale cu el? Crezi ca îi poti schimba parerea invechita?

PS. Si ai avut dreptate. Daca tu nu ai avut stare sau chef de dans, atunci nu o faci. Si nu are dreptul nici sa te oblige nici sa faca scandal ...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Decembrie 2008 08:40
Draga anda...inainte de toata un om normal nu face scandal in public...sau chiar daca iti trna reprosuri pe banda rulanta...asha ceva se face acasa...sau cand suntetzi doar voi 2.Asta ar fi un prim motiv pentru care nu ar fi de tine.
Al doilea e faptul ca e usor misogin.E ca shi cum pisica ar locui cu soarecele.Nu te lasa "mancata" pana nu e prea tarziu!!!
In cel mai rau caz inceraca sa vorbesti cu el shi incerca sa-i explici ce te-a deranjat shi COMUNICATZI , AJUNGETZI LA UN ACORD SHI AVETZI GRIJA SA NU SE MAI REPETE!Sunteti tineri , poate amandoi incapatanatzi, poate nu va cunoastetzi suficient...ce stiu eu...Poate a fost vina ta ca a facut scandal, nu am de unde sa stiu.Cert e ca nu trebuie sa ramana in plop aceasta situatzie shi daca tu ai dreptate fii tare pana la capat.Nu t lasa calcata in piciaoe.
Eu iti vb din proprie experientza...M-am certat dupa 4 luni deja cu actualul cu care sunt de 5 ani shi nu mi-a ajuns...shi in prezent contiuna sa se poarte urat cu miine shi nu pot sa renuntz la el pentru ca ash dezamagi multa lume shi tzin shi fooarte mult la el.Insa daca as putea sa dau timpul inapoi...ash fi fugit de el mancand pamantul.Poate tzi se pare ciudata situatzia mea dar ESENTZIALUL pentru tine e ca TREBUIE SA PUI PICIORUL IN PRAG!multa bafta
shea
Postat pe 11 Decembrie 2008 23:26
pai tocami asta e chestia k nu se poarta urat tot timpul si cand ma gandesc cum e el de obicei nu mi mai vine sa plec.si in plus am ajuns la concluzia ca toti sunt la fel,si chiar nu vreau sa mai caut.am doar 21 de ani si deja e a treia rel mai serioasa...vreau si eu ceva stabil...si chiar nu vreau sa raman singura...deocamdata mai am rabdare...sper k poate ii trece
anda4uu
Postat pe 12 Decembrie 2008 02:18
next...masculi se gasesc pe toate drumurile...distreaza te kt mai ai timp!
angel_in_disguise
Postat pe 12 Decembrie 2008 02:29
anda4uu, daca ai ajuns la concluzia ca toti barbatii sunt la fel de ce mai intrebi?. La 21 de ani nu vrei sa ramai singura? daca aveai 51 de ani te intelegeam! Da, cred ca trebuie sa mai treaca ceva timp... mai ai multe de invatat! Ar fi bine sa nu te mai plangi atata timp cat te complaci si astfel de situatii/relatii
metal
Postat pe 12 Decembrie 2008 12:32
subscriu la ce a zis metal adineauri.dak toti sunt la fel in conceptia ta in urma vastei tale experiente de viata,poate e mai bn sa iti schimbi orientarea sexuala aaaa,sau am alta sugestie...mai bn ai incerca sa acorzi mai multa atentie si altor tipuri de barbati.incearca sa nu mai atragi mitocani si apoi poate o sa ai o viata mai buna.succes
razz
Postat pe 14 Decembrie 2008 01:08
si prietena mea are aceeasi prb...
de 2ani:D ...dar inca mai continua;)
morticia_adams
Postat pe 4 Ianuarie 2009 21:27
daca te certi cu el mereu,nu va ajunge prea departe relatia asta.incearca sa discuti cu el.daca....si dupa discutie va fii cearta eu iti spun doar asa:"cui pe cui se scoate,dar apoi om pe om"
constantin_larisa
Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:29
Sa stii ca majoratiatea relatiilor incep asa .Eu am o relatie de 4 ani cu un barbat mai tanar ca mine cu 7 ani .La inceput tot asa ne certam aproape in fiecare weekend sau daca nu si mai des .Treaba este ca ne impacam repede nu ne dusmanim ,Dupa fiecare cearta vorbeam despre ce si de ce am reactionat asa .Acum dupa o perioada de 4 ani nu ne mai certam asa kiar am ajuns sa ne cunoastem foarte bine .Certurile astea le fac majoritatea mai ales cand relatia incepe si te grabesti sa locuiesti impreuna dupa numai cateva sapatamani sau luni de la prima intalnire .
ANTIBA
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme in casnicie 31 De la: kudika098645 2 Aprilie 2010 10:55
Cce e de facut????????oare toti barbatii sunt afemeiati intr-un fel sau altul? 39 De la: jigsaw_puzzle 3 Noiembrie 2009 21:07
Ce sa fac? 70 De la: kudika414141 29 Iulie 2011 18:26
Cum recunosti barbatul mincinos ? 69 De la: kudika_16044 6 Ianuarie 2013 09:23
sa continui sau nu??? 15 De la: ANTIBA 5 Aprilie 2009 12:11