Setari Cookie-uri

avem vre`o sansa?

eu si iubitul meu am stat cateva luni impreuna dar ne`am despartit pentru ca ne plictiseam impreuna..reltia noastra nu era deloc relatie..acum am hotarat sa ne mai acordam o sansa.el ma atrage din toate punctele de vedere dar nu exista deloc comunicare..incerc sa deschid subiecte dar parca nu au sens.replicile noastre sunt "da" "nu" "bine".Cateodata incerc asa mult sa deschid un subiect in cat o dau in bara de tot.am incercat sa vbim despre asta dar nu a avut nici`un efect.este vina amandurora in aceeasi masura insa nu as vrea sa il pierd.Suntem predestinati sa ne plictisim impreuna sau exista vre`o sansa sa ne mearga bine?.Da-ti-mi un sfat pls
belimacareli
Postat pe 1 Ianuarie 2009 23:48
adica inca sunteti impreuna!???

Postat pe 1 Ianuarie 2009 23:49
da ne`am mai dat o sansa akum cateva saptamani dar ori ce am face nu reusim sa comunicam :(
belimacareli
Postat pe 1 Ianuarie 2009 23:50
Iti irosesti timpul degeaba...atata timp cat nu exista comunicare, nu ai ce face...

Postat pe 1 Ianuarie 2009 23:54
dar il plac si nu vreau sa renunt la el si stiu ca nici el la mine chiar nu exista nici`o portita ceva?
belimacareli
Postat pe 1 Ianuarie 2009 23:56
nu stiu cum de il placi, sau ce iti place la el...eu, spre exemplu, nu as putea sa plac un tip cu care nu pot comunica......

Postat pe 2 Ianuarie 2009 00:00
nici eu nu`mi pot explica dar vreau mult de tot sa fac relatia asta sa mearga.Problema e ca eu sunt rece din fire si eram obijuita cu baieti care sa`mi arate la fiecare pas cat ma iubesc.Si acum,dand peste un baiat rece,simt ca am dat peste o mare provocare.Si simt ca sub raceala asta,care reprezinta de fapt cauza lipsei de comunicare, se afla un baiat pe care sa`l iubesc ...Si pe mine rar (Niciodata) ma insala intuitia :D
belimacareli
Postat pe 2 Ianuarie 2009 00:06
Ce iti place la el ? ce aveti in comun ? daca sunteti amandoi mai reci, este nasol...asa era si prietenul meu, darl-am invatat sa dea drumul la papagal

Postat pe 2 Ianuarie 2009 00:08
e greu de explicat dar il simt aproape de inima mea..Eu am mai fost o data indragostita dar m`am desp de 2 ani de respectivul.Si dupa 2 ani am regasit in bratele lui sentimentul de iubire...Zi`mi si mie reteta :)) cum sa il fac sa isi vbeasca ?
belimacareli
Postat pe 2 Ianuarie 2009 00:12
interesant... relatiile noastre se aseamana f mult. In ultimii 2ani jumate cam asa o duc si eu. Vazand problema oarecum din exterior... fiecare dintre noi trebuie sa fie fericit, dar astfel de relatii fac imposibil acest aspect. Cred k despartirea e mai mult o plangere de mila, o frica de nou, de singuratate, de a doua zi in care te trezesti si constientizezi ca asa-zisa ta jumatate nu iti mai apartine. E foarte idiot genul asta de relatie (pe care il gust si eu din plin), asa ca eu zic ca nu se merita... dar probabil ca nu sunt eu in masura sa dau sfatul asta, avand in vedere ca nici eu nu-s mai breaza

Postat pe 2 Ianuarie 2009 00:13
De la: puishor_elissa, la data 2009-01-02 00:12:20e greu de explicat dar il simt aproape de inima mea..Eu am mai fost o data indragostita dar m`am desp de 2 ani de respectivul.Si dupa 2 ani am regasit in bratele lui sentimentul de iubire...Zi`mi si mie reteta :)) cum sa il fac sa isi vbeasca ?



tinand cont de faptul ca ambii sunteti mai reci, cineva trebuie sa cedeze...cineva trebuie sa vina cu initiativa...Astfel, iti calci pe orgoliu si incerci sa faci lucrurile sa mearga. Eu nu stiu cum e relatia voastra, ce aveti in comun etc. Trebuie sa profiti de lucrurile care va leaga. Eu de ex i-am spus verde-n fata :)) eram de 2 sapt impreuna si i-am zis :,,Auzi, tu esti timid ? sau nu iti place sa vorbesti?'' :)) el a ramas putin surprins, dar, de-a lungul timpului, a invatat sa comunice, evident cu ajutorul meu, pt ca sunt o vorbareata

Postat pe 2 Ianuarie 2009 00:19
da dar eu am stat cu el cateva luni in care am fost rece cu el si el cu mine si astfel ne`am inchis unul in fata celuilalt..Acum insa vreau sa ii arat ca poate sa aiba incredere in mine.Si cu toate astea parca nu`mi ies cuvintele cand sunt in fatza lui..Si nu am probleme cu timiditatea sau ceva de genu`..O sa mai incerc sa fiu mai comoda in fatza lui..poate asa nu va mai fi nici el incordat..
belimacareli
Postat pe 2 Ianuarie 2009 00:21
te inteleg perfect ...dak il iubesti asa de mult ii fff bn sa fitzi dinou impreuna straduiestete cat mai mult si sigur vei obtzine ceea ce vrei


eu cred k o sa avetzi o sansa ...



Postat pe 2 Ianuarie 2009 00:22
De la: dora_littleangel, la data 2009-01-02 00:22:05te inteleg perfect ...dak il iubesti asa de mult ii fff bn sa fitzi dinou impreuna straduiestete cat mai mult si sigur vei obtzine ceea ce vrei


eu cred k o sa avetzi o sansa ...





ms frumos ! si pana la urma nu am altceva de facut anu` asta :)) o sa incerc..de cand cu el am inceput sa citesc si horoscopul mai des si am aflat lucruri interesante si majoritatea se cam potrivesc..problema e ca horoscopul nu ne da prea multe sanse dar o sa`i arat eu horoscopului ca putem reusi. Sper! :P
belimacareli
Postat pe 2 Ianuarie 2009 00:27
De la: puishor_elissa, la data 2009-01-02 00:27:23
De la: dora_littleangel, la data 2009-01-02 00:22:05te inteleg perfect ...dak il iubesti asa de mult ii fff bn sa fitzi dinou impreuna straduiestete cat mai mult si sigur vei obtzine ceea ce vrei


eu cred k o sa avetzi o sansa ...





ms frumos ! si pana la urma nu am altceva de facut anu` asta :)) o sa incerc..de cand cu el am inceput sa citesc si horoscopul mai des si am aflat lucruri interesante si majoritatea se cam potrivesc..problema e ca horoscopul nu ne da prea multe sanse dar o sa`i arat eu horoscopului ca putem reusi. Sper! :P
gasiti o pasiune comuna si cred ca sa comunicarea va veni mai usor
nor_pufos
Postat pe 2 Ianuarie 2009 00:36
hmm chiar buna ideea asta.Mersi mult ! Acum imi ramane sa descopar ce pasiuni am putea avea in comun dar trebuie sa existe ceva despre care putem vorbi mai multe.Mersi!
belimacareli
Postat pe 2 Ianuarie 2009 00:39
iti dau un sfat care sincer, e cam greu de urmat, dar doar asa merge.
n-ai observat ca atunci cand te astepti mai putin, lucrurile vin de la sine?
lasa-le sa evolueze fara sa te gandesti prea mult la treaba asta...lasa lucrurile sa se petreaca ....natural.
(ar trb sa citesc postul asta mai des )
morticia_adams
Postat pe 2 Ianuarie 2009 22:47
M`am maritat de cv timp iubind pe altcineva..totul s`a intamplat din neri..suferinta..acea persoana m`a facut mult sa sufar si tot ma vrea inapoi..si`a dat seama k a gresit abea dupa c m`a vazut in bratele altuia...eu am inceput sa tin la sotul meu..dar nush dak voi putea ajunge sa il iubesc si sa`l uit pe celalalt..ma poate cineva ajuta cu un sfat va rog!!
yo_nebunici
Postat pe 14 Ianuarie 2009 21:00
comunicare..vorbeste tu mai mult cu el fie deschisa nu te gandi mult la ce ai de spus...glumeste..fi amuzanta fa l sa rada, sa comente glumele tale.....povesteste i micile tale intamplari dintr o zi ...povesteste i cum a fost pt tine calatoaria cu tramvaiul astazi...si etc...fie deschisa sa abordezi orice subiect cu cel mai mare interes oricat de neimportant ar fi el..si ajuta l si pe el....poti chiar sa i spui, Ba daca nu ti dai cu parerea desre asta .....data viitoare aduc un cleste cu mine si iti scot eu cunvintele din gura cu el:)) stii ceva de genul....
tr sa mai arati ca poate avea increderea in tine si pur si simplu vb deschsi despre tot ca si cum totul ar fi normal....ca pana la urma asta avem voie -sa vb despre orice ...mai greu e cu facutul.........
hai bafta ..te descuri tu!
liza1370
Postat pe 18 Februarie 2009 01:53
De la: liza1370, la data 2009-02-18 01:53:38comunicare..vorbeste tu mai mult cu el fie deschisa nu te gandi mult la ce ai de spus...glumeste..fi amuzanta fa l sa rada, sa comente glumele tale.....povesteste i micile tale intamplari dintr o zi ...povesteste i cum a fost pt tine calatoaria cu tramvaiul astazi...si etc...fie deschisa sa abordezi orice subiect cu cel mai mare interes oricat de neimportant ar fi el..si ajuta l si pe el....poti chiar sa i spui, Ba daca nu ti dai cu parerea desre asta .....data viitoare aduc un cleste cu mine si iti scot eu cunvintele din gura cu el:)) stii ceva de genul....
tr sa mai arati ca poate avea increderea in tine si pur si simplu vb deschsi despre tot ca si cum totul ar fi normal....ca pana la urma asta avem voie -sa vb despre orice ...mai greu e cu facutul.........
hai bafta ..te descuri tu!



Ai mare dreptate...nu stiu daca sti povestea cu borcanul cu pietrele mari si mici....in fine,din ea rezulta ca lucrurile mici si marunte sunt cele care iti pigmenteaza viata mai mult..o completeaza...
andreea_x
Postat pe 18 Februarie 2009 02:18
de ce a facut pasul asta? sa te casatoresti, iubind pe altcineva/? nu cred ca "la nevi" e adevarata explicatie
kudika046467
Postat pe 27 Octombrie 2009 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un ajutor 30 De la: kudika099277 30 Iulie 2010 20:31
Schimbarea de sine pentru partener 54 De la: mia_14 23 Octombrie 2010 01:26
despre o "relatie"trecuta 24 De la: kudika346682 12 Februarie 2015 00:00
Cum va alintati iubitul\a?? 24 De la: kudika023770 22 Octombrie 2009 19:22
hello 14 De la: miss_darine 28 Ianuarie 2010 10:51