Setari Cookie-uri

buna

Sunt noua pe acest forum si inca nu sunt familiarizata cu discutiile.

As dori sa aflu parerea voastra la ce o sa scriu mai jos pt ca simt ca nu am cum sa vorbesc cu persoane care ma cunosc.

Sunt cu un baiat(barbat de fapt ca eu am 28 si el are 32) si ne iubim(cel putin eu sunt sigura de asta) si am vrea sa ne casatorim in sa de aici intervin problemele.
El este pe stil vechi si eu pe stil nou, si nu ar fi asta o problema foarte mare caci eram pregatita sa ma convertesc in schimb, intr-una din discutiile noastre despre diferentele de religii s-a ajuns la urmatorul lucru.
Mi-a spus ca el nu poate trece la stilul nou pt ca nu are nici un argument plauzibil si atunci eu am intrebat: Bine, dar daca eu nu as trece la vechi ce s-ar intampla cu noi.
Raspunsul lui a fost clar ca ne-am despartii, chiar daca ar fi prabusit dupa.
Eu am raspuns ca as face orice pentru el, dar nu mi-e usor sa stiu ca nu este reciproc.
Ce vreau eu sa spun este ca eram pregatita sa trec dar dupa ce mi-a spus asta m-a durut foarte tare.
Vreau sa stiu daca suferintza mea este justificata sau cum pot sa fac sa trec peste asta.
Stiu ca pt orice lucru trebuie cumva sa sacrifici ceva....

Astept raspunsul vostru...

Postat pe 14 Decembrie 2008 12:11
uff, la tine cred ca a intervenit si o problema legata de orgoliu...si eu am trecut prin asa ceva, doar ca la noi nu era vb de religie si i-am dat un ultimatium, in cele din urma a facut ca mine, dar tot ne-am despartit mai tarziu.
Adevarata problema este aceea ca el nu este dispus sa faca TOTUL in relatia voastra si ar trebui sa te intrebi, daca veti rezista in timp, cand va veti lovi, poate, de probleme mult mai grave...!
kiki_1234
Postat pe 14 Decembrie 2008 12:25
anemarye
Postat pe 14 Decembrie 2008 12:31
daca va iubiti treceti peste orice obstacol
anemarye
Postat pe 14 Decembrie 2008 12:32
Sunt constienta ca este o problema de orgoliu, m-as fi convertit daca nu mi-ar fi spus ce a spus.Ne intelegem bine in toate privintzele si este ce mi-am dorit sa am.

adica stiam ca el nu s-ar schimba dar cred ca a gesit ca a spus-o atat de raspicat.
este usor sa spui lucruri dar forte greu sa le mai stergi dupa.

problema este ca il iubesc in continuare dar parca s-a intors totul cu susul in jos.....oare o sa mai pot sa revin la ce am fost??!

Postat pe 14 Decembrie 2008 12:48
micucris, barbatul asta al tau e cumva din tarile arabe? stiu ca ei nu trec la alta religie. Mi se pare aiurea sa amesteci convertirea cu iubirea... mai rau sa renunti la o relatie pentru asa ceva. Dupa raspunsul dat convertirea pare mai importanta decat relatia voastra (cel putin asa reiese).
metal
Postat pe 15 Decembrie 2008 11:58
Pai daca tu consideri ca el este alesul, fa acest compromis, pentru ca dragoste nu e deloc usor de gasit. Sa speram totusi ca doar religia este capitolul la care el nu poate ceda. Doar sa nu fie prea mult pt tine, daca iei o hotararea asta, fii sigura ca nu-i vei reprosa mai tarziu, astfel vei da nastere unor noi discutii(sa nu fie ca atunci cand "ierti, dar nu uiti").
Bafta!!!
kiki_1234
Postat pe 16 Decembrie 2008 09:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 20 De la: yumalai 8 Februarie 2010 18:08
parinti 57 De la: dorina27 3 Decembrie 2011 10:18
cu ce ne ajuta ca stim atatea..dar nu le putem pune in practica 4 De la: miss_darine 8 Aprilie 2010 22:41
Orientare sexuala 459 De la: mkdisk 10 Aprilie 2009 10:35
virginitate 12 De la: licuriciul_zapacit 8 Mai 2010 01:02