Setari Cookie-uri

relatie

cine ma ajuta si pe mine cu ceva raspunsuri??am o relatie de un an cu un barbat mult mai batran decat mine dar care ma ajuta cu bani si de de ce sa nu recunsc chiar ne si intelegem unul p altul dar in urma cu 2 sapt a aparut un alt barbat in viata mea care e aproape de varsta mea si chiar imi place mi se pare barbatul de care mas putea indragosti si cu care sa am o relate de care sa nu imi fie rusine.Dar baiatul tanar logic ca nu vrea sa fie cu mine daca nu ma cunoaste si cum eu nu ma pot intalni cu el di cauza ca cel batran e gelos si nu ma lasa sa merg in orasul vecin singura...iar aici la noi nu pot pt.ca ar afla.nu stiu ce sa fac sa renunt la relatie si sa incerc cu cel tanar si frumos sau sa stau linistita cu cel batran gelos si care nu ma lasa sa ies nici cu prietenele mele la suc dar care ma ajuta financiar si mam obisnuit cu el sau sa imi fac o relatie care se poate numi relatie...
eleonora960
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:25
Sfatul meu e simplu: pune-te pe picioarele tale, financiar si nu depinde de nimeni si asa poti fi cu oricine vrei tu. Asa nu stai la mana celui batran si foarte frumos iti vezi de viata ta si incepi o relatie frumoasa cu cel tanar si contribuiti amandoi financiar. Ideia asta cu: unu lucreaza si celalalt sta si freaca menta nu tine nicaieri!
seularts
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:33
cel tanar si frumos....ti se pare ca e barbatul de care te-ai putea indragosti....si daca doar ti se pare? si nu e?
_oktober_
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:35
De la: eleonora960, la data 2009-09-06 17:25:22cine ma ajuta si pe mine cu ceva raspunsuri??am o relatie de un an cu un barbat mult mai batran decat mine dar care ma ajuta cu bani si de de ce sa nu recunsc chiar ne si intelegem unul p altul dar in urma cu 2 sapt a aparut un alt barbat in viata mea care e aproape de varsta mea si chiar imi place mi se pare barbatul de care mas putea indragosti si cu care sa am o relate de care sa nu imi fie rusine.Dar baiatul tanar logic ca nu vrea sa fie cu mine daca nu ma cunoaste si cum eu nu ma pot intalni cu el di cauza ca cel batran e gelos si nu ma lasa sa merg in orasul vecin singura...iar aici la noi nu pot pt.ca ar afla.nu stiu ce sa fac sa renunt la relatie si sa incerc cu cel tanar si frumos sau sa stau linistita cu cel batran gelos si care nu ma lasa sa ies nici cu prietenele mele la suc dar care ma ajuta financiar si mam obisnuit cu el sau sa imi fac o relatie care se poate numi relatie...


fat frumos si ileana cosanzeana. plus un zmeu donator!
geo_x
Postat pe 6 Septembrie 2009 23:32
un zmeu sponsor
razz
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:44
De la: geo_x, la data 2009-09-06 23:32:20
De la: eleonora960, la data 2009-09-06 17:25:22cine ma ajuta si pe mine cu ceva raspunsuri??am o relatie de un an cu un barbat mult mai batran decat mine dar care ma ajuta cu bani si de de ce sa nu recunsc chiar ne si intelegem unul p altul dar in urma cu 2 sapt a aparut un alt barbat in viata mea care e aproape de varsta mea si chiar imi place mi se pare barbatul de care mas putea indragosti si cu care sa am o relate de care sa nu imi fie rusine.Dar baiatul tanar logic ca nu vrea sa fie cu mine daca nu ma cunoaste si cum eu nu ma pot intalni cu el di cauza ca cel batran e gelos si nu ma lasa sa merg in orasul vecin singura...iar aici la noi nu pot pt.ca ar afla.nu stiu ce sa fac sa renunt la relatie si sa incerc cu cel tanar si frumos sau sa stau linistita cu cel batran gelos si care nu ma lasa sa ies nici cu prietenele mele la suc dar care ma ajuta financiar si mam obisnuit cu el sau sa imi fac o relatie care se poate numi relatie...


fat frumos si ileana cosanzeana. plus un zmeu donator!


Nu,nu.Asta nu-i zmeul, asta-i balaurul!O tine pe cosanzeana inchisa in castel/palat si cum simte miros de ommm de la o posta,cum scoate flacari pe nas...Pai te miri ca-l simte?pai are tot atatea nasuri cate capete.Si cine stie cate are?!Saracul!si cum sa judece el limpede , chiar daca are experienta celor cateva sute de ani de viata, cand creierele(cate capete ,atatea creiere)daca intra in functiune , se bruiaza unul pe celalalt.Si de aceea balaurul nici nu mai gandeste,doar miroase...
De cosanzeana nu mi-e , ca ea oricum are la picioare,pe domeniul privat chiar si padurea de argint si cea de aur , de smarald si cine mai stie ce grozavii!
Ma ingrijoreaza amaratul asta de fat frumos, nestiutor si inocent cum intra el de buna voie in belea.Mai ales daca o fi cu stea in frunte.....
Sa vedem ce mai urmeaza, ca pana acum nici vorba de baba cloanta.Poate vine asta si face ordine.
eka
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:34
De la: eleonora960, la data 2009-09-06 17:25:22cine ma ajuta si pe mine cu ceva raspunsuri??am o relatie de un an cu un barbat mult mai batran decat mine dar care ma ajuta cu bani si de de ce sa nu recunsc chiar ne si intelegem unul p altul dar in urma cu 2 sapt a aparut un alt barbat in viata mea care e aproape de varsta mea si chiar imi place mi se pare barbatul de care mas putea indragosti si cu care sa am o relate de care sa nu imi fie rusine.Dar baiatul tanar logic ca nu vrea sa fie cu mine daca nu ma cunoaste si cum eu nu ma pot intalni cu el di cauza ca cel batran e gelos si nu ma lasa sa merg in orasul vecin singura...iar aici la noi nu pot pt.ca ar afla.nu stiu ce sa fac sa renunt la relatie si sa incerc cu cel tanar si frumos sau sa stau linistita cu cel batran gelos si care nu ma lasa sa ies nici cu prietenele mele la suc dar care ma ajuta financiar si mam obisnuit cu el sau sa imi fac o relatie care se poate numi relatie...


Eleonora,
Daca tot ''stai'' din interes cu cel prezent, se ridica si altceva - de bun simt - INTREBAREA: ''In CE consta interesul tau?''
Ai analizat vre-o data situatia ta? CARE este interesul tau, de fapt - PENTRU CE stai alaturi de un om (respectiv acela cu care esti in prezent)???

AI MAI MULTE VIETI ???


Ai INVATAT CEVA de cand esti cu acesta impreuna sau DOAR AI ASTEPTAT SA TI SE TREACA VIATA???

EU, iata am si invatat (master, consultanta) si asta pe langa faptul ca am facut si crescut DOI COPII.
Si nici macar NU am stat ''din vre un interes'' alaturi de ''mosul'' meu, nu alt interes decat acela de a-l cunoaste cat mai bine pentru a sti cam ce probleme pot avea vre-o data cu copii - stii, chestiile acelea genetice care se mostenesc ... Si, BINE AM FACUT, nu regret nimic din acei ani!

Dar TU?
Gandeste ce ai realizat din ceea ce iti doresti tu, pentru tine de la viata, caci totusi vine o vreme cand ... nici nu mai poti iubi ''ca prima data'', nici copii nu mai poti face, nici prin scoli nu prea mai ai ce studia - ca deh, la ce ti-ar mai folosi?!?

Fiecare lucru are timpul sau!

Baietiei ''frumosi'' se mai gasesc pe lume ... dar anii tai NU se vor intoarce pentru nimenea, si deci nici pentru tine

Parerea mea, daca VA INTELEGETI UNUL PE CELALALT (?) atuncea ar trebui sa te inteleaga si el pe tine ca trebuie sa reusesti sa fi pe propriile picioare, incetul cu incetul! Altfel, nu-i vorba doar de gelozie aicea, ci de EGOISM si nicidecum de dragoste. Valabila afirmatia pentru AMANDOI, nu doar pentru EL.

Ai nevoie de bani, si esti o femeie INTREAGA, poti oricand SA MUNCESTI, sa-ti iei doua slujbe, sa faci o gramada de lucruri si eventual sa accepti si ajutorul lui daca chiar vrei sa ii fi alaturi. Iar de nu vrei ... Doar TU poti sti ce vrei!

Ai probleme de sanatate cu parintii tai? Ai copii de crescut? Chiar crezi ca trebuie sa depinzi de altcineva? Eu cred ca NU.
Oamenii se nasc intr-o familie si mor intr-o familie; inconjurati de alti oameni. Si totusi suntem singuri cand este vorba de a lua niste decizii, si suntem singuri cand simtim ceva, daca simtim ceva ... Viata TA este doar a ta

Oricat de legata ai fi de altcineva, nimeni nici o data nu va fi mai aproape de tine decat este Dumnezeu - El este insasi SUFLETUL TAU

Tu ALEGI!
Simply_i
Postat pe 13 Septembrie 2009 14:26
De la: eleonora960, la data 2009-09-06 17:25:22cine ma ajuta si pe mine cu ceva raspunsuri??am o relatie de un an cu un barbat mult mai batran decat mine dar care ma ajuta cu bani si de de ce sa nu recunsc chiar ne si intelegem unul p altul dar in urma cu 2 sapt a aparut un alt barbat in viata mea care e aproape de varsta mea si chiar imi place mi se pare barbatul de care mas putea indragosti si cu care sa am o relate de care sa nu imi fie rusine.Dar baiatul tanar logic ca nu vrea sa fie cu mine daca nu ma cunoaste si cum eu nu ma pot intalni cu el di cauza ca cel batran e gelos si nu ma lasa sa merg in orasul vecin singura...iar aici la noi nu pot pt.ca ar afla.nu stiu ce sa fac sa renunt la relatie si sa incerc cu cel tanar si frumos sau sa stau linistita cu cel batran gelos si care nu ma lasa sa ies nici cu prietenele mele la suc dar care ma ajuta financiar si mam obisnuit cu el sau sa imi fac o relatie care se poate numi relatie...



asta iti doresti? sfatul meu e sa il alegi pe cel tanar.....pt ca cel batran te-a obisnuit cu gelozia lui, si sa nu te lase cu nici o prietena la un suc.am avut si eu relatie de un si 3 luni si dupa ce mi-a interzis multe din cauza geloziei a ajuns sa creada ca il insel( desi nu ieseam n nicaieri, doar cu el) sa dea in mine.....Gelozia e cel mai mare dusman
Karina1
Postat pe 13 Septembrie 2009 21:11
De la: eleonora960, la data 2009-09-06 17:25:22cine ma ajuta si pe mine cu ceva raspunsuri??am o relatie de un an cu un barbat mult mai batran decat mine dar care ma ajuta cu bani si de de ce sa nu recunsc chiar ne si intelegem unul p altul dar in urma cu 2 sapt a aparut un alt barbat in viata mea care e aproape de varsta mea si chiar imi place mi se pare barbatul de care mas putea indragosti si cu care sa am o relate de care sa nu imi fie rusine.Dar baiatul tanar logic ca nu vrea sa fie cu mine daca nu ma cunoaste si cum eu nu ma pot intalni cu el di cauza ca cel batran e gelos si nu ma lasa sa merg in orasul vecin singura...iar aici la noi nu pot pt.ca ar afla.nu stiu ce sa fac sa renunt la relatie si sa incerc cu cel tanar si frumos sau sa stau linistita cu cel batran gelos si care nu ma lasa sa ies nici cu prietenele mele la suc dar care ma ajuta financiar si mam obisnuit cu el sau sa imi fac o relatie care se poate numi relatie...

Vai tu fata ce dilema existentiala
simonycik
Postat pe 15 Septembrie 2009 11:32
Dar hai sa nu fiu rea si sa-ti dau un sfat: incearca sa devii independenta..e ingrozitor sa auzi femei care depind de bosorogi cu bani...parca ai fi monica columbeanu (cat imi place cacofonia asta)... nu vreau sa fiu rautacioasa dar nu suport astfel de femei...stiu ca e greu sa gasesti o slujba bine platita dar atat cat poti munceste si tu, chinuie-te cat poti...si traieste-ti viata cu cineva mai tanar...care te face fericita sentimental nu numai financiar...decat sa stai cu un bosorog gelos..in fine faci cum crezi tu ca e mai bine.
simonycik
Postat pe 15 Septembrie 2009 11:40
De la: simonycik, la data 2009-09-15 11:40:41Dar hai sa nu fiu rea si sa-ti dau un sfat: incearca sa devii independenta..e ingrozitor sa auzi femei care depind de bosorogi cu bani...parca ai fi monica columbeanu (cat imi place cacofonia asta)... nu vreau sa fiu rautacioasa dar nu suport astfel de femei...stiu ca e greu sa gasesti o slujba bine platita dar atat cat poti munceste si tu, chinuie-te cat poti...si traieste-ti viata cu cineva mai tanar...care te face fericita sentimental nu numai financiar...decat sa stai cu un bosorog gelos..in fine faci cum crezi tu ca e mai bine.


vai tu cum s-o pui sa munceasca cand bani poa sa vina bine mersi de la bosorog acu daca mai face si cate-o scena de gelozie nu se pune banii sa curga.....................app ala tanar si frumos o fi stiind in ce hal vrea sa-l nenoroceasca?
anybody
Postat pe 15 Septembrie 2009 12:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeile, barbatii si sexul 155 De la: dea_odeen 24 Noiembrie 2010 01:57
"Happy Valentine Day" 29 De la: anastasia_m 14 Februarie 2011 18:01
atata ploaie.. 23 De la: fantasie 19 Iulie 2012 00:55
prietenul meu vorbeste tot tipul cu fosta 22 De la: kudika_993705 30 Septembrie 2015 00:47
Vrei un sfat? 9 De la: miss_darine 17 Decembrie 2009 10:43