Setari Cookie-uri

femeia sagetator vs barbatul capricorn

compatibili sau nu?
teomiss
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:00
se zice ca o casnicie intre femeia sagatator si barbatul capricorn ar fi un esec,nefericita,deci nu sunt compatibili.eu stiu despre barbatul capricorn ca vrea mai mult acasa,pune pret pe siguranta,este econom si atent dar si romantic prefera un cadru intim,pe cand la femeia sagetator doreste libertate,este aventuriera,calatoare si poate face sex oriunde...eu sunt o femeie capricorn,diferita de barbatul capricorn,..si la mine compatibilitatea nu este cu b. capricorn,ma plictiseste,banala,rutina. nu sunteti compatibili!!!
danike
Postat pe 9 Decembrie 2008 14:25
Eu sunt o femeie sagetator,conservatoare, economa si de casa:)Imi place sa vizitez dar nu in mod abuziv, nu sunt nonconformista ci din contra tin ft.mult la ceea ce spun cei din jur.Astefl ca in cazul "Nostru"(prietenul meu fiind un capricorn..mai putin econom) nu prea se potrivesc aceste generalitati zodiacale....Deaceea am indraznit sa cer pareri si experiente de viata, si nu teorii...Multumesc oricum celei care a postat raspunsul..
teomiss
Postat pe 9 Decembrie 2008 16:24
sotul meu este taur,ma inteleg f.f. bine,dar am cunostinte:barbat capricorn care e cum am afirmat mai sus,barbat sagetator foarte libertin si nu poate fi de casa cum se spune,dar una din prietenele mele este sagatator si este exact cum esti tu ma inteleg f. bine cu ea.daca ar fi sa ceri parerea unui astrolog?aceste teorii la randul meu le-am auzit,am cautat,am observat aspecte la cei din jur si-n relatiile mele cu oamenii,ex:doi in aceeasi zodie,diferiti la caracter.si se spune ca sagatatorul este una din zodiile inteligente!! numai bine!
danike
Postat pe 11 Decembrie 2008 10:44
La noi e invers,eu sunt Capricorn iar el Sagetator si rezistam din 1980.Eu cred ca nu este decisiva zodia ci felul in care va completati pentru ca trebuie sa existe un echilibru intr-o relatie .Important este si respectul,toleranta dar cel mai mult conteaza dragostea care se mentine cu ceva efort si atentie din partea ambilor parteneri.Toate acestea se castiga in timp cu ceva abitie,uneori efort si...iarasi multa dragoste !!Va doresc viata lunga !!
tatiana_pandelea
Postat pe 13 Decembrie 2008 19:11
nu prea au nici o treaba!sagetatoareo,noi suntem mai salbatice,ce naiba sa facem cu posacii de capricorni???
playboy
Postat pe 2 Ianuarie 2009 19:47
nu merge...
sorinelaa
Postat pe 10 Ianuarie 2009 01:40
functioneaza perfect, ca dovada cat de fericit sunt acum...bine, eu capricorn, ea sagetator, divortati de un an ( vorba ceea, de stiam, de cand o faceam )
vonbn
Postat pe 22 Ianuarie 2009 23:36
La noi e invers ... eu Capricorn, el Sagetator suntem casatoriti din 1990 si am fost prieteni inca 5 ani inainte din liceu, eu spun ca merge si nu tine de zodie ci de felul in care va comportati voi unul cu celalalt si de cat de mult va iubiti si respectati reciproc

Postat pe 10 Februarie 2009 11:51
buna dresc si eu parere desre relatia dintre femeia sagetator si b.gemeni eu sunt o sagatatoare si pretienul meu gemeni dar el este cam gelos din exerienta voastra ce ziceti merge o astfel de relatie va multumusec si va pup pa pa astept pareile
scumpyca86
Postat pe 28 Februarie 2009 21:07
iubitul meu este din zodia gemenilor. este mai gelos decat limita normalului. in afara de asta e ffff orgolios, fixist, tinde sa insele, flirteaza cu altele, ii place sa jigneasca, e egoist in majoritatea cazurilor. astea ar fi in mare
sunt_doar_o_pisicutza
Postat pe 28 Februarie 2009 21:27
Eh..combinatia asta nu o stiu..da am sa incerc si va anunt ce a iesit:))
Iradiatu_
Postat pe 5 Mai 2009 17:34
De la: teomiss, la data 2008-12-09 11:00:09compatibili sau nu?


Nu... Esec Total
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 17:36
hi
Cassey
Postat pe 16 Mai 2009 19:26
odata ce ti-ai pus intrebarea inseamna,ca ai observat ceva.desi tineti cu ardoare sa nu credeti in teorii sau zodii,exista totusi un adevar.eu sunt sagetatoare si el capricon.tot timpul ne certam.eu zic vreau liberate,el zice sa stam in casa.el e foarte gelos,pe cand eu nu(mai ales cand nu sunt dovezi).si lista poate continua.da e ok,capriconul,iti ofera stabilitate,dar noi sagetatoarele ne plictisim,eu una si azi i-am spus,ca m-am plictisit,si vreau sa fiu libera.
nefertitiafrodita
Postat pe 16 Mai 2009 21:05
buna am reusit sa scap de prietenul meu din gemeni si ma simt foarte bine singura nu stiu dar nu mai suportam sa fiu controlata de cineva la fiecare pas am nevoie de libertate. va multumesc pt pareri va pup pa pa
scumpyca86
Postat pe 4 Iunie 2009 23:15
pai de ce e esec cand se inteleg asa bn?! cel putin in cazul meu
anya016
Postat pe 16 Iulie 2009 00:58
buna teomiss ai cumva ascendent in fecioara? ca si eu sunt mai economa...
kudika062191
Postat pe 16 Octombrie 2009 13:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia fecioara si barbatul taur este sau nu cea mai buna combinatie? 9 De la: kudika080525 23 Decembrie 2009 20:12
Asculta o emisiune de astrologie ! 1 De la: kudika138655 6 Martie 2010 23:33
Relatia intre 2 lei 10 De la: kudika_993567 3 Noiembrie 2015 00:11
nu ma regasesc in descriere zodiei careia apartin 11 De la: Hummingbird 29 Iunie 2011 16:57
barbatul gemeni 192 De la: Lexxya 16 Ianuarie 2013 21:07