Setari Cookie-uri

cnoasteti cuplur balanta-varsator??

sunt balanta si am fost timp de 1 an si 2 luni cu un baiat varsator pe kre il iubesc enor de mult...totul a fost frumos la inceput apoi au inceput certurile...a fost plekt o perioada de langa mine dar am continuat sa fim impreuna...si totul s-a terminat dintr-o data ...iar acum avem 2 luni de knd suntem despartiti dar cu toate astea el ma mai kuta dar niciodata cu ideea de a ne impak e pur si simplu imposibil lucrul asta..eu continui sa il iubeesc cu toate k de acum vom fi departe unul de celalat si probabil k nu ne vom vedea niciodata

Postat pe 10 Decembrie 2008 01:54
cunosc

Postat pe 10 Decembrie 2008 09:00
pe vremea cand credeam in zodii, am citit ca relatia balanta-varsator e una buna, chiar foarte buna. acum, in schimb, nu mai cred in zodii.
catalina_minayahooca
Postat pe 10 Decembrie 2008 17:05
nici eu, dar cred in relatia mea!


balanta vs varsator

Postat pe 10 Decembrie 2008 17:43
pai mai bine vb clar cu el ce vrea de la tine ,dacac nu vrea sa va impacati mai bine ii spui sa nu te mai caute deloc pt ca iti e mult mai greu assa ,incearca sa lamuresti treaba asta

Postat pe 21 Decembrie 2008 16:24
eU AM FOST CU UN BARBAT VARSATOR SI AM SA-TI SPUN SINCER CA SUNT TIPI CE NICIODATA NU O SA DEA PE FATA CA SUNT INDRAGOSTITI , ca si tine am zis ca este imposibil , adica relatia noastra nu a fost una reala , adica , parca suntem impreuna si parca nu , mai bine lasa-l , sunt extrem de gelosi , daca il mai iubesti , schimba-ti look-ul , arata fericita si iesi cu un tip in oras dar in asa fel ca eel sa te vada sau unul din prietenii lui si ai sa vezi ce reactii vor urma
Amaretta
Postat pe 17 Ianuarie 2009 17:21
cunosc foarte bine situatia..e cam ca a ta...si ce sa zic...daca ai rabdare si esti asa cum esti(vesela..optimista,nu-i arati ca esti necajita..)in fine e foarte greu cu asa tip de om...si axperienta cu ei nu o uiti asa usor(in caz de despartire)
dolcedoll
Postat pe 4 Februarie 2009 03:35
Nu cunosc.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 4 Februarie 2009 15:59
Eu am avut o prietena balanta care tot timpul tinea relatia in suspans........
ucenicul_filosof
Postat pe 17 Iunie 2009 16:30
EU AM O RELATIE DAR DE FOARTE PUTIN TIMP CU UN TIP DIN ''BALANTA'' EU FIIND VARSATOR.DEOCAMDATA NE CUNOASTEM NE SUNAM VB PE MESS DAR NU NE-AM VAZUT NICIODATA FATA IN FATA. POATE VII SE VA PAREA COMIC, DAR IN APROAPE TOT CEEA CE DISCUM VAEDEM UN PUNCT COMUN SI O INTELEGERE MAI GREU DE OBTINUT INTRO RELATIE PAMANTEANA. IMPORTANT E SA AJUNGI SA PERCUTEZI AL REACTIILE DE TOT FELUIL, SI TREBUIE SA LE DAI SI RASPUNSUL! NU RADETI!
alicemih26
Postat pe 17 Iunie 2009 19:50
nu nu cunosc
yumy
Postat pe 17 Iunie 2009 19:54
ce a mai letala combinatie vo spun pe proprie experienta eu varsator ea ba;anta,, si f pasionala si intim si sentimental..
baiatfinut
Postat pe 19 Iulie 2009 12:25
Si eu sunt balanta si am o relatie cu un varsator de 10 ani. de-abia dupa 10 ani de relatie s-a decis ca sunt potrivita pt el si o sa ne casatorim. Varsatorii tin foarte mult la libertatea lor si daca se simt catusi de putin constransi sau ingraditi, intra imediat in aparare, care poate consta in distanta, raceala. Cu muuulta rabdare si intelegere am reusit sa-i demonstrez sa nu vreau sa-l schimb sa sa-i ingradesc liberatea si dupa o perioada destul de lunga a inceput sa-mi arate cat si cum ma iubeste, iar acum ne intelegem foarte bine si ne iubim mult. Am avut perioade in care ne certam des, poate fara motiv (in aparenta). In realitate lui i se parea ca vreau neaparat sa ii impun limite sau sa-l schimb, sa-l determin sa face ce vreau eu. Nu stiu in cazul tau ce sa zic... Cred ca ar merge sa incerci sfatul cu gelozia...sa-l faci sa-si dea seama daca intr-adevar te vrea pe tine. Daca e asa, o sa se intoarca el...desi exista riscul ca orgoliul lui puternic sa nu il lase... sa ne spui ce se mai intampla. Oricum iti trebuie multa rabdare...
mika_24
Postat pe 20 Iulie 2009 10:38
Cat desprea ce spun zodiile despre combinatia asta: relatia perfecta! Si eu tind sa cred ca asa e, desi nu cred foarte mult in astre... dar experienta mea ma face s-o cred
mika_24
Postat pe 20 Iulie 2009 10:42
Am fost timp de 3 si cateva luni ca un baiat varsator..pana acum 3 saptamani cand nu a mai vrut sa mai auda de mine...imediat dupa ce ne am despartit si a facut si alta prietena si pe mine ma vorbeste de rau la toti prieteni nostri comuni.....pot sa zic ca sunt visatori,razbunatori,gelosi,posesivi,.am suferit f mult cat am fost cu el pt ca mi a interzis f multe lucruri.Vi s a intamplat vreuneia dintre voi acelasi lucru??
sunt curioasa dupa cat timp si a dat seama ca tot ce a facut a fost o greseala si daca sa mai intors inapoi??????????ca eu inca il asptept si sunt dispusa sa l iert pt ca il iubesc f mult

ggfujyhgbk
Postat pe 28 August 2009 15:00
pai eu sunt varsator iar prietenul meu e balanta deci da cunosc.... si neam despartit pt 2 saptamani dar neam impacat pt ca nu puteam sta departe unul de celalalt....el ma iubeste eu il iubesc deci suntem un cuplu destul de dragut.....
Myr3l_
Postat pe 23 Iunie 2010 15:47
poate in timp...sa aiba incredere ca nu-l schimbi, ca nu vrei sa ii tai din libertate..o sa fie ok.
si fara gelozie..
am fost cu un varsator, iar acum suntem cei mai buni amici.
deci, dak nu e prea ok..puteti ramane amici, prietenii cei mai buni
dar stiu ca sunt foarte ok: poti vb orice cu ei, nu te judeca, sunt cu tine cand ai nevoie, nu sunt rautaciosi..sunt joviali si funny
o sa mearga
am uitat, eu sunt balanta(in caz ca parea altceva )
dragon_fly88
Postat pe 23 Iunie 2010 23:30
Personal cred ca nu are legatura zodia!
Eu sunt balanta, sotul meu varsator, ne cunoastem de 10 ani si suntem casatoriti de 7. Pentru mine este barbatul ideal, poate pentru o alta femeie balanta nu ar fi insemnat nimic!
Numai bine !
valice
Postat pe 28 Iunie 2010 05:57
Atunci iubesti o himera.Daca iti place sa suferi, atunci iubestel in continuare.Si inca ceva nu zodia va influenteaza relatia, ci felul de a te comporta de a respecta, de a pretui si iubi pe cel de linga tine.Mai tine inima si sufletul fiecaruia dintr-e cei 2.Daca tu il iubesti si el nu, nu da vina pe zodie, inseamna ca sa folosit de tine si te tine de umplutura.Tu fiind indragostita de el, ti se pare ca un gest oarecum din partea lui catre tine , o minune si o speranta ca poate se va intoarce la tine.Dar te inseli amarnic..Nu cred ca distanta e un impediment in a iubi pe cineva, din contra ii apropie.
kudika098645
Postat pe 28 Iunie 2010 06:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Incurcatura mare 19 De la: dragon_fly88 14 Iunie 2010 19:31
il iubesc prea mult 139 De la: OanaS_ 16 Mai 2010 14:21
exista fericire? 147 De la: ingerul_singuratatii 12 August 2010 18:50
ce parere aveti despre relatia intre veri de gradul 2? 192 De la: Erebus 19 Iunie 2009 12:44
ceva imposibil? :(( 31 De la: crysa_tm 8 Septembrie 2010 10:59