Setari Cookie-uri

Pareri...

Buna! De ceva timp ma comfrunt si eu cu o problema asemanatoare cu cele descrise pe aici... Sunt divortata, si momentan singura, in urma cu ceva timp am cunoscut pe net un baiat care la inceput mi-a atras foarte mult atentia. Parea putin diferit fata de cei cu care avusesem de-a face pana atunci, era destul de istet, stia foarte multe lucruri, avea simtul umorului, avea farmec intr-un cuvant.

Am vorbit o perioada pe mess, el mi-a povestit foarte multe despre viata lui, eu am inceput sa il plac din ce in ce mai mult dar nu i-am dat nimic de inteles, pentru ca el era din bucuresti, locuiam in orase diferite, si m-am gandit ca oricum nu ar fi posibil ceva intre noi.

Si dintr-o data a inceput sa intre tot mai rar pe mess, pana cand aproape o luna nu l-am mai vazut deloc, eu incepusem sa imi fac programul in functie de el, adica daca avea chef sa stea de vorba pana la 3 dimineata si eu aveam servici a doua zi nu mai mergeam la primele ore, ajunsesem sa stau online pe mess incontinuu sa il astept pe el, daca eram plecata de acasa ma grabeam sa ajung ca sa il astept pe el pe mess, ma gadeam la el incontinuu, il visam noaptea, ajunsesem sa fac o obsesie pentru el, si ma gandesc ca poate si-a dat seama ca il plac tocmai din cauza ca eram prea disponibila pentru el... pana cand mi-am spus GATA!
nu mai intram asa de des pe mess, nu il mai scanam cu programul acela pentru detectarea celor care stau pe invizibil, si intr-o seara l-am vazut online, am vorbit cateva ore cu el a doua seara la fel, acum iar nu mai intra!
Nu l-am intrebat nimic, pentru ca nu vroiam sa ii arat ca i-a iesit pasenta cu mine, daca asta fusese scopul lui.

Acum ce vreu eu sa va intreb este daca si voi credeti la fel ca si mie ca a vrut doar sa se jaoce, si aceasta a fost o strategie sa ma faca sa ma indragostesc de el.
Eu cred mai de curand ca ajunsesem sa fac o obsesie pentru el, oricum nu am de gand nimic in ceea ce-l priveste, dar vreau sa mai aud si alte pareri.
Va multumesc

Postat pe 13 Decembrie 2008 14:09
Scumpa mea, intradevar e cam incerta situatia.Dar daca ati vorbit doar ca intre amici,se poate ca tu sa fii doar o persoana de pe mess, careia i se mai descarca sufleteste, dar in viata lui reala e un om care are alte persoane prioritare in viata lui.Aici nu vreau sa spun ca ar aveam o iubita, dar pur si simplu tu reprezinti doar o persoana la care se poate destainui, si doar atat.Asa este din pacate in lumea net-ului lumea vrea sa vb cu cineva care nu-l cunoaste, dar fata de care nu are si nu va avea vreo responsabilitate.Adica intra cand se simte trist si nu crede ca ar fii necesar sa te tina la curent constant cu ce face.
Din pacate cam asta e viata pe net.
Dar tu asculta-ti instinctul si daca tu consideri ca e prea distant poti sa-l intrebi, deci invingeti teama.Desi poate dupa aceasta sa aveti discutii si mai rare ca inainte.Dar mcar te-ai lamurit.
Sa ne scrii, sa mai auzim de la tine
meekk
Postat pe 13 Decembrie 2008 18:46
te-ai atasat de o persoana care a vrut sa fie langa tine doar on- laine
lasa k e mai bine k sa indepartat putin cate putin si u ti-ai dat seama k ai facut obsesi pt el
ai trecut peste?
bestiuitza
Postat pe 13 Decembrie 2008 20:26
In primul rand vreau sa va multumesc pentru raspunsuri, si in al doilea rand, cred ca da aveti dreptate, probabil el ma considera doar o persoana cu care poate sa vorbeasca atunci cand are nevoie sa se descarce, pentru ca am observat ca pe el nu prea il interesa ce aveam eu de zis, el vroia doar sa vorbeasca cu cineva nu sa asculte... Mi-a lasat impresia asta de mai multe ori.
Si nu are pe nimeni este singur momentan, eu oricum nu m-am aratat prea interesata de el, chiar daca eram, pentru ca totusi am si eu suficienta experienta de viata, si stiu cum sa "administrez" situatiile de genul asta... Probabil si-ar fi putut da seama de ce simteam eu din faptul ca eram mereu prea disponibila pentru el.
Asta daca si-a dat seama... el mi-a spus ca ii par o persoana de incredere, ca are o parere buna despre mine, cred ca nu o nsa mai vorbesc cu el, e mai bine asa, cel putin pana cand voi trece de tot peste asta...

Postat pe 13 Decembrie 2008 20:50
ma bucur k ai vazut adevarul
bestiuitza
Postat pe 13 Decembrie 2008 21:08
Da asa este... Acum vad ca apare online la mine, dar nu am intrat sa vorbesc cu el, am stat putin online si eu si apoi am iesit, cred ca e cel mai bine asa. Si eu care credeam ca e imposibil sa mi se intample mie asa ceva mi-a mai aratat viata inca o data ca niciodata nu e bine sa spui niciodata

Postat pe 13 Decembrie 2008 21:31
normal
bestiuitza
Postat pe 13 Decembrie 2008 21:33
M-am hotarat sa nu ii mai raspund deloc, pentru ca el se folosea de mine ca sa se descarce si eu ca proasta mi-am facut iluzii degeaba.
Nu stiu daca asta e o solutie buna, avand in vedere ca el nu mi-a dat sperante si ca eu trebuia sa imi dau seama ce se intampla, daca m-am iluzionat a fost vina mea, dar asa cred ca e cel mai bine, nu se merita sa imi pierd timpul cu asa ceva.
Ma bucur ca m-ati ajutat sa imi dau seama de adevar, pentru ca o persoana din afara intotdeauna vede mai clar situatia decat cea implicata.
Si sincer nici nu mai vreau sa aflu motivele pe care le-a avut, daca s-a indepartat treaba lui, el cred ca si astazi vroia sa vb cu mine pentru ca altfel nu m-ar fi pus online, dar nu am mai vrut eu sa vorbesc cu el, si nici nu o sa mai vorbesc... de multe ori vazusem ca statea pe invizibil si imi dadea doar mie sa il vad online, dar nu intra sa vb cred ca astepta sa intru eu... oricum nu-mi mai bat capul cu el... Nu o sa mai vb cu el, sa isi gaseasca alta comfidenta treaba lui ce face

Postat pe 14 Decembrie 2008 00:29
bestiuitza
Postat pe 14 Decembrie 2008 00:57
buna! m-am mai inotrs cu vesti, si cu nevoia de a mai primii niste raspunsuri de la voi...
Am facut asa cum am spus, i-am dat invizibil si nu am mai vorbit deloc, pana cand, de Ajunul Craciunului mi-a trimis un mail in care m-a intrebat ce mai fac, ce e cu mine de nu mai intru pe mess, si desigur, sa imi spuna sarbatori fericite...
Si dupa asta l-am pus online, a intrat si el dupa ceva timp, si am inceput sa vorbim nu m-a intrebat de ce nu am mai intrat, nici eu nu l-am intrebat nimic, am vorbit la modul general... Ce m-a pus pe mine pe ganduri a fost faptul ca in mailul respectiv aproape se ruga de mine sa vb. cu el, imi zicea ca ma roaga sa nu ii fac asta, m-a pus pe ganduri lucrul asta...
Voi ce ziceti??? Apelez la voi pentru ca nu am cu cine sa vb despre asta...

Postat pe 27 Decembrie 2008 19:12
Pe partea cealalta, ma gandesc ca daca ar fi interesat de mine in alt fel ar dorii sa vb mai des... nu vi se pare si voua normal tot asta?

Postat pe 27 Decembrie 2008 19:15
stiu ca suna prosteste ce intreb pentru varsta pe care o am pentru ca asa si este dar am nevoie de niste raspunsuri va rog mult de tot!
Ziceti-mi si mie ce sa fac

Postat pe 27 Decembrie 2008 19:55
Pai vezi ca stii si tu raspunsul
Daca ar fi interesat cu adevarat de tine normal ca ar vrea sa vorbiti mai des, ar fi interesat de persoana ta, probabil el intra sa vorbeasca cu tine cand se plictiseste, sau cand are chef de vb cu cineva si atat!
Poate observase ca ii dadusei invizibil si s-a gandit ca esti suparata pe el si de asta te-a rugat sa ii spui ce mai faci...
my_melody
Postat pe 1 Ianuarie 2009 23:14
De la: maria_009, la data 2008-12-27 19:55:47stiu ca suna prosteste ce intreb pentru varsta pe care o am pentru ca asa si este dar am nevoie de niste raspunsuri va rog mult de tot!
Ziceti-mi si mie ce sa fac
eu cred ca are pe cineva si intra doar cand nu e persoana respectiva langa el
nor_pufos
Postat pe 2 Ianuarie 2009 00:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce e in capul lui? 93 De la: kudika425408 23 Februarie 2012 11:43
iubire imposibila 21 De la: MaraDonna 23 Septembrie 2009 23:17
k 4 De la: Ame_ly 23 August 2011 10:53
Ce faci daca inca mai simte ceva pentru amanta? 33 De la: libra66 25 Martie 2009 11:33
COSURI PE FRUNTE 1 De la: kudika364412 7 Februarie 2011 02:14