Setari Cookie-uri

Ati flirtat vreodata si apoi ati ramas cu ochii-n soare umiliti

Mi s-a intamplat un lucru oribil recent. Un coleg de munca a inceput sa flirteze cu mine cu foarte mult tact pe mess acu 3 zile. A reusit sa-mi suceasca mintile cu vorbele lui mieroase si dulci. Parea atat de de treaba si inteligent si perfect. Parca eram in acelasi gand.Vazand ca e atat de pasionat de mine i-am raspuns cu aceeasi moneda. Au fost 3 zile f interesante si placute, stand in acelasi birou si vorbind pe mess non-stop(nu puteam vorbi cu voce tare din cauza colegilor). Insa azi dimineata, nu stiu din ce motive a incetat brusc sa vb cu mine si cand am incercat sa vb pe mes m-a respins politicos dar foarte rece ca si cum nimik nu s-ar fi intamplat si simt ca imi vine sa intru sub pamant de rusine...Eventual sa fug pe alta planeta. Stau si acum cu el fata in fata (birourile ne sunt lipite)si nu vb delok...as vrea sa stiu ce s-a intamplat, de ce si-a schimbat atitudinea atat de brusc. Am incercat sa il intreb discret ce s-a intamplat dar mi-a rasp f rece.
Ma simt oribil fiindca i-am spus lucruri pe care le regret mult acum, incepusem sa-mi deschid sufletul. Cum naiba sa ma mai uit in ochii lui si cum sa mai merg la serviciu.
Mi se face rau numai la gandul ca trebuie sa dau ochii cu el
Dati-mi si voi un sfat....please....
romanticbabe
Postat pe 11 Decembrie 2008 17:18
urmatoru'

Postat pe 11 Decembrie 2008 17:51
De la: Roco, la data 2008-12-11 17:51:47urmatoru'


rautaciosulee..........

Postat pe 11 Decembrie 2008 18:16
Fata-lica HG, pai n-am dreptate!?
Sta cu ala nareta'n nareta toata ziulica si face flirt pe net!!!
Pai realitatea e muuuult mai placuta, incitanta, tot ce vrei decat netu'!
Pe net stam ca ne-am izolat ca...americanii.

Postat pe 12 Decembrie 2008 00:07
De la: Roco, la data 2008-12-12 00:07:48Fata-lica HG, pai n-am dreptate!?
Sta cu ala nareta'n nareta toata ziulica si face flirt pe net!!!
Pai realitatea e muuuult mai placuta, incitanta, tot ce vrei decat netu'!
Pe net stam ca ne-am izolat ca...americanii.

Rocco,
Chiar asa?
Si tu de ce stai pe forumuri toata ziua atunci nu te-ai izolat si tu? Pai si cum ai spune tu sa vbim de fata cu toti colegii?
Oricum mi-a explicat de ce a reactionat asa, si cik ma iubeste...
romanticbabe
Postat pe 12 Decembrie 2008 11:02
presupun ca in biroul acela , iubirea ca este interzisa!!
aveti montate panouri de genu' asta?

Postat pe 12 Decembrie 2008 11:53
Poarta-te si cum ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Da-i si tu impresia ca flirtai cu el din plictiseala, in nici un caz nu cred ca are rost sa ii reprosezi ceva direct, e posibil sa iti raspunda ca tu interpretezi lucrurile aiurea si el doar glumea...Si,daca mai incearca iar sa flirteze (ca e f posibil sa incerce iar cand te va vedea f calma si indiferenta) spune-i si tu ca esti ocupata si nu ai timp de pierdut cu nimicuri
Aladiah
Postat pe 12 Decembrie 2008 12:12
sau e casatorit!?

Postat pe 12 Decembrie 2008 12:14
De la: romanticbabe, la data 2008-12-12 11:02:06
De la: Roco, la data 2008-12-12 00:07:48Fata-lica HG, pai n-am dreptate!?
Sta cu ala nareta'n nareta toata ziulica si face flirt pe net!!!
Pai realitatea e muuuult mai placuta, incitanta, tot ce vrei decat netu'!
Pe net stam ca ne-am izolat ca...americanii.

Rocco,
Chiar asa?
Si tu de ce stai pe forumuri toata ziua atunci nu te-ai izolat si tu? Pai si cum ai spune tu sa vbim de fata cu toti colegii?
Oricum mi-a explicat de ce a reactionat asa, si cik ma iubeste... [/quote


te iubeste??????????pai si de ce nu-ti mai raspunde pe mes?
kitty_
Postat pe 12 Decembrie 2008 12:16
De la: lecabel, la data 2008-12-12 12:12:06Poarta-te si cum ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Da-i si tu impresia ca flirtai cu el din plictiseala, in nici un caz nu cred ca are rost sa ii reprosezi ceva direct, e posibil sa iti raspunda ca tu interpretezi lucrurile aiurea si el doar glumea...Si,daca mai incearca iar sa flirteze (ca e f posibil sa incerce iar cand te va vedea f calma si indiferenta) spune-i si tu ca esti ocupata si nu ai timp de pierdut cu nimicuri

lecabel
sa stii ca asa am sa fac...
la urma urmelor nu degeaba se spune ca nu e bine sa amesteci afacerile cu placerea...
pupici
romanticbabe
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:19
De la: geo32, la data 2008-12-12 12:14:49sau e casatorit!?

amandoi suntem casatoriti
romanticbabe
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:20
De la: kitty_, la data 2008-12-12 12:16:09
De la: romanticbabe, la data 2008-12-12 11:02:06
De la: Roco, la data 2008-12-12 00:07:48Fata-lica HG, pai n-am dreptate!?
Sta cu ala nareta'n nareta toata ziulica si face flirt pe net!!!
Pai realitatea e muuuult mai placuta, incitanta, tot ce vrei decat netu'!
Pe net stam ca ne-am izolat ca...americanii.

Rocco,
Chiar asa?
Si tu de ce stai pe forumuri toata ziua atunci nu te-ai izolat si tu? Pai si cum ai spune tu sa vbim de fata cu toti colegii?
Oricum mi-a explicat de ce a reactionat asa, si cik ma iubeste... [/quote


te iubeste??????????pai si de ce nu-ti mai raspunde pe mes?

pai asta m-am intrebat si eu...
romanticbabe
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:21
si, de curiozitate intreb, de ce te agiti atat pentru un flirt!!?

Postat pe 12 Decembrie 2008 13:22
De cat timp lucrati impreuna? Pana acum n-a incercat nimic?
birou
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:23
De la: birou, la data 2008-12-12 13:23:47De cat timp lucrati impreuna? Pana acum n-a incercat nimic?

mie imi place cand se mai trezeste cineva din amorteala biroului si tranteste o intrebare perfect inutila, doar din dorinta de a-si vedea numele trecut pe o postare.

Postat pe 12 Decembrie 2008 13:29
De la: geo32, la data 2008-12-12 13:29:28
De la: birou, la data 2008-12-12 13:23:47De cat timp lucrati impreuna? Pana acum n-a incercat nimic?

mie imi place cand se mai trezeste cineva din amorteala biroului si tranteste o intrebare perfect inutila, doar din dorinta de a-si vedea numele trecut pe o postare.


da ,da si eu apreciez acest lucru sa stii
iris_4_ever
Postat pe 12 Decembrie 2008 14:21
De la: birou, la data 2008-12-12 13:23:47De cat timp lucrati impreuna? Pana acum n-a incercat nimic?


De 5 luni lucram impreuna
A mai incercat dar foarte discret si nu i-am dat atentie pana mai recent
romanticbabe
Postat pe 12 Decembrie 2008 14:27
Io-s curioasa de cat timp esti casatorita de vreme ce ai 24 de anisori si esti deschisa flirturilor ......nu dau cu pietre , fiecare face ce vrea cu viata lui , as vrea insa sa aflu de ce se casatoreasc tinerii in ziua de azi si ce anume ii determina sa caute in alta parte ceea ce in mod normal ar trebui sa gaseasca acasa.

Daca aveai o varsta mai inaintata nu as fi intrebat ca de ,as fi banuit ca deja a intervenit plictiseala sau esti nesatisfacuta dar asa ....consider ca e logica intrebarea mea
iris_4_ever
Postat pe 12 Decembrie 2008 14:34
Este o situatie asemanatoare cu a mea. De asta vroiam mai multe detalii.
birou
Postat pe 12 Decembrie 2008 15:57
De la: Iris4ever, la data 2008-12-12 14:34:16Io-s curioasa de cat timp esti casatorita de vreme ce ai 24 de anisori si esti deschisa flirturilor ......nu dau cu pietre , fiecare face ce vrea cu viata lui , as vrea insa sa aflu de ce se casatoreasc tinerii in ziua de azi si ce anume ii determina sa caute in alta parte ceea ce in mod normal ar trebui sa gaseasca acasa.

Daca aveai o varsta mai inaintata nu as fi intrebat ca de ,as fi banuit ca deja a intervenit plictiseala sau esti nesatisfacuta dar asa ....consider ca e logica intrebarea mea

La intrebarea asta ai sa poti sa-ti raspunzi singura dupa 4 ani de casatorie si n-o sa mai ai dileme. Inteleg ca ti se pare ciudat dar stii tu cateodata te simti cam neobservat si simti nevoia sa fii din nou in centrul atentiei
romanticbabe
Postat pe 12 Decembrie 2008 16:33
De la: birou, la data 2008-12-12 15:57:40Este o situatie asemanatoare cu a mea. De asta vroiam mai multe detalii.

Pe bune . Cum a fost in cazul tau sunt si eu curioasa?
romanticbabe
Postat pe 12 Decembrie 2008 16:34
De la: Roco, la data 2008-12-12 00:07:48Fata-lica HG, pai n-am dreptate!?
Sta cu ala nareta'n nareta toata ziulica si face flirt pe net!!!
Pai realitatea e muuuult mai placuta, incitanta, tot ce vrei decat netu'!
Pe net stam ca ne-am izolat ca...americanii.





dar poti gasi pe net orice...chiar si sex......
si poti si flirtezi

Postat pe 12 Decembrie 2008 17:35
Da , dar nu se compara cu situatia de fata in fata, ii simi parfumul celuilat..., mirosul..., freamatul..., poti atinge...poti saruta...

eheee taica!!!!

Postat pe 13 Decembrie 2008 00:22
De ce nu te gandesti si la posibilitatea ca acesta sa fi fost tocmai scopul lui? Poate a vrut sa se joace putin cu tine sa te faca sa te gandesti la el, la motivele lui, sa te faca sa te indragostesti...
Nu iti mai bate capul aiurea cu lucruri din astea... Trateaza-l cu indiferenta, e cel mai bine asa, nu ii face pe plac lui, fa-ti pe plac tie
my_melody
Postat pe 13 Decembrie 2008 12:49
De la: romanticbabe, la data 2008-12-12 16:33:20
De la: Iris4ever, la data 2008-12-12 14:34:16Io-s curioasa de cat timp esti casatorita de vreme ce ai 24 de anisori si esti deschisa flirturilor ......nu dau cu pietre , fiecare face ce vrea cu viata lui , as vrea insa sa aflu de ce se casatoreasc tinerii in ziua de azi si ce anume ii determina sa caute in alta parte ceea ce in mod normal ar trebui sa gaseasca acasa.

Daca aveai o varsta mai inaintata nu as fi intrebat ca de ,as fi banuit ca deja a intervenit plictiseala sau esti nesatisfacuta dar asa ....consider ca e logica intrebarea mea

La intrebarea asta ai sa poti sa-ti raspunzi singura dupa 4 ani de casatorie si n-o sa mai ai dileme. Inteleg ca ti se pare ciudat dar stii tu cateodata te simti cam neobservat si simti nevoia sa fii din nou in centrul atentiei


sa inteleg ca termenul de garantie al unei casatorii este doar de 4 ani ?
iris_4_ever
Postat pe 13 Decembrie 2008 16:27
eu zic sa flirtezi cu sotul,e mai sanatos
DeeaCatalina
Postat pe 13 Decembrie 2008 16:37
Termenul de Garantie variaza in functie de produs
La unele "echipamente" este de doar un an ( conform "Legislatiei in vigoare") - pe cand la altele este si de 5 ani ( vezi Toyota- 5 ani garantie si inca 5 mentenanta gratuita )
Insa daca alegerea e facuta bine...nu expira ;
By the way- intotdeauna pot exista flirturi- unele duse - altele dor propuse sa fie duse pana la capat;
Majoritatea flirturilor sunt de plictiseala, de "incercarea puterilor de seductie, sau din necesitate;
Asa ca- inca unul.... ce mai conteaza;
Serios vorbind: depinde ce urmaresti cu flirtul asta; Daca doresti sa-ti schimbi "for good" partenerul- atunci poate ca celalalt a intuit asta si s-a speriat; Poate el are nevoie doar de o "relaxare" nicidecum sa-si paraseasca familia;
Te-ai gandit la asta?
G_I_JOE
Postat pe 13 Decembrie 2008 16:39
De la: romanticbabe, la data 2008-12-11 17:18:34Mi s-a intamplat un lucru oribil recent. Un coleg de munca a inceput sa flirteze cu mine cu foarte mult tact pe mess acu 3 zile. A reusit sa-mi suceasca mintile cu vorbele lui mieroase si dulci. Parea atat de de treaba si inteligent si perfect. Parca eram in acelasi gand.Vazand ca e atat de pasionat de mine i-am raspuns cu aceeasi moneda. Au fost 3 zile f interesante si placute, stand in acelasi birou si vorbind pe mess non-stop(nu puteam vorbi cu voce tare din cauza colegilor). Insa azi dimineata, nu stiu din ce motive a incetat brusc sa vb cu mine si cand am incercat sa vb pe mes m-a respins politicos dar foarte rece ca si cum nimik nu s-ar fi intamplat si simt ca imi vine sa intru sub pamant de rusine...Eventual sa fug pe alta planeta. Stau si acum cu el fata in fata (birourile ne sunt lipite)si nu vb delok...as vrea sa stiu ce s-a intamplat, de ce si-a schimbat atitudinea atat de brusc. Am incercat sa il intreb discret ce s-a intamplat dar mi-a rasp f rece.
Ma simt oribil fiindca i-am spus lucruri pe care le regret mult acum, incepusem sa-mi deschid sufletul. Cum naiba sa ma mai uit in ochii lui si cum sa mai merg la serviciu.
Mi se face rau numai la gandul ca trebuie sa dau ochii cu el
Dati-mi si voi un sfat....please....



Tare tipul. A facut si el o repetitie sa vada daca mai poate cuceri o femeie sau nu.

Mare greseala sa-ti deschizi sufletul numai dupa 3
zile. I s-a parut prea usor, o femei usuratica.
In aceste conditii puteai obtine de la el doar vreo dou partide de sex si apoi papucii.

Bucurate ca a renuntat si incearca sa fii mai misterioasa cu alta ocazie.

Ice1
Postat pe 13 Decembrie 2008 18:26
De la: Iris4ever, la data 2008-12-13 16:27:20
De la: romanticbabe, la data 2008-12-12 16:33:20
De la: Iris4ever, la data 2008-12-12 14:34:16Io-s curioasa de cat timp esti casatorita de vreme ce ai 24 de anisori si esti deschisa flirturilor ......nu dau cu pietre , fiecare face ce vrea cu viata lui , as vrea insa sa aflu de ce se casatoreasc tinerii in ziua de azi si ce anume ii determina sa caute in alta parte ceea ce in mod normal ar trebui sa gaseasca acasa.

Daca aveai o varsta mai inaintata nu as fi intrebat ca de ,as fi banuit ca deja a intervenit plictiseala sau esti nesatisfacuta dar asa ....consider ca e logica intrebarea mea

La intrebarea asta ai sa poti sa-ti raspunzi singura dupa 4 ani de casatorie si n-o sa mai ai dileme. Inteleg ca ti se pare ciudat dar stii tu cateodata te simti cam neobservat si simti nevoia sa fii din nou in centrul atentiei


sa inteleg ca termenul de garantie al unei casatorii este doar de 4 ani ?



Fetelor daca tot ganditi asa, de ce va mai casatoriti.
De ce nu ramaneti domnisoare sa fiti libere, ca barbati pentru perioade scurte gasiti din belsug?


Ice1
Postat pe 13 Decembrie 2008 18:35
daaa stiu cum e.. asha am facut si yo cu una din tipele de la munk ... si dupa ce am invitat-o la o cafea (d park era prea mult sau prea putin n-a mai rasp la mesajele mele

adevatul e k e buna rauuuuuu
theperfectmanishere
Postat pe 13 Decembrie 2008 18:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ia sa-i mai dam dracu pe barbati!! 327 De la: DieMann 19 Iulie 2009 18:29
Sunt mama unei prostituate...ce sa fac? 138 De la: kudika193305 22 Decembrie 2016 11:52
Nelamurire 26 De la: Aesma_Daeva 2 Iulie 2009 14:47
Ce sa fac??? 144 De la: litlelight 3 Februarie 2014 10:36
Prietenul iubitului meu isi inseala sotia... ce sa fac? 12 De la: oana84onutza 8 Februarie 2010 17:50