Setari Cookie-uri

''dragoste pe internet''

off...relatiile astea pe internet sunt tare complicate...si eu am cunoscut un baiat pe internet..el din bucuresti,eu suceava..ne-am placut din prima clipa cand ne-am vazut..totul a fost mai mult decat frumos..acelesi idei..acelesi preferinte..acelesi conceptii despre viata..deci intr-un cuvat totul era perfect..vorbeam zile si nopti pe net,la telefon...nu conta k dormeam cateva ore pe noapte si dimineata plecam la munk..nu puteam unul fara altul..dar acum totul s-a terminat..de curand am aflat k in timp ce era cu mine..mai vorbea si cu alte fete pe internet si k asta vara a avut o aventura cu una la mare..(binenteles k asta inainte s ne intalnim noi,dar vorbeam pe net de jumate d an cand el a avut aventura)..oricum eu nu am mai vrut s continui pt k mi-am pierdut increderea in el..si nu puteam s incep ceva bazat pe neincredere.si tot timpul s fiu suspicioasa..cu toate k e greu si doare foarte tare,incerc sa-mi revin..(oricum mi-am pierdut increderea in barbati)...si k o concluzie la tota povestea asta..ma gandesc k nush dak am s inteleg vreodata barbatii..cum pot s stea cu o fata s ii spuna k o iubeste, k e viata lui,s o alinte,s o fak s se simta in al 9-lea cer..si in acelsi timp s umble si cu altele.....poate imi dati voi un sfat..
alina22a
Postat pe 11 Decembrie 2008 18:28
complicat eu nu m/as incurca cu cineva de pe net
dorina73
Postat pe 11 Decembrie 2008 18:34
cum sa poata...foarte simplu pot...pe ei nu ii impiedica nimic...ei nu se implica emotional cum se implica o fata.
Internetul si telefonul nu sunt deloc recomandate la inceputul unei relatii,,,,si distanta face doar rau pentru ca tot timpul exista o indoiala in mintea unui din cei doi...dar mai degraba a femeii,el ce indoiala sa aiba daca are mai multe ''iubite''.
otilia23
Postat pe 14 Decembrie 2008 23:06
De la: alina22a, la data 2008-12-11 18:28:11off...relatiile astea pe internet sunt tare complicate...si eu am cunoscut un baiat pe internet..el din bucuresti,eu suceava..ne-am placut din prima clipa cand ne-am vazut..totul a fost mai mult decat frumos..acelesi idei..acelesi preferinte..acelesi conceptii despre viata..deci intr-un cuvat totul era perfect..vorbeam zile si nopti pe net,la telefon...nu conta k dormeam cateva ore pe noapte si dimineata plecam la munk..nu puteam unul fara altul..dar acum totul s-a terminat..de curand am aflat k in timp ce era cu mine..mai vorbea si cu alte fete pe internet si k asta vara a avut o aventura cu una la mare..(binenteles k asta inainte s ne intalnim noi,dar vorbeam pe net de jumate d an cand el a avut aventura)..oricum eu nu am mai vrut s continui pt k mi-am pierdut increderea in el..si nu puteam s incep ceva bazat pe neincredere.si tot timpul s fiu suspicioasa..cu toate k e greu si doare foarte tare,incerc sa-mi revin..(oricum mi-am pierdut increderea in barbati)...si k o concluzie la tota povestea asta..ma gandesc k nush dak am s inteleg vreodata barbatii..cum pot s stea cu o fata s ii spuna k o iubeste, k e viata lui,s o alinte,s o fak s se simta in al 9-lea cer..si in acelsi timp s umble si cu altele.....poate imi dati voi un sfat..



nu ti pierde increderea.nu ai d c.sunt si barbati buni care nu inseala.crede ma.stiu ce vorbesc.din experienta si din ce am vazut/auzit .pe viitor tot ce ai de facut e sa nu mai crezi vorbe mari.nu pe net.nu ai cum sa i spui unei persoane cu care nu te ai vazut fata in fata ca o iubesti.pentru ca nu se poate,iubirea vine pe parcurs si se presupune ca si tine.singurul lucru pe care l a simtit a fost atractie fizica si o oarece compatibilitate....plus ca era ceva nou.trebuie sa excluzi din start barbatii care iti spun vorbe mari si sa nu mai ai incredere deloc in ei.astepta te sa faca ceva...fapte nu vorbe.daca generalizezi si spui"toti barbatii sunt porci nu merita sa ai incredere in nici unul"nu faci decat sa ti faci singura rau.fiecare are nevoie de iubire.fiecare se simte implinit daca iubeste.cand vei gasi un barbat si se va indragosti de tine si te va iubi nu te va insela.daca te a inselat a facut o doar pentru ca nu te a iubit suficient.asa ca tu ti ai construit in minte o iluzie.relatiile la distanta nu prea tin sa stii...cel putin nu in conditiile tale.alta e sa fii cu un barbat 1 an si apoi el sa plece undeva pentru o perioada si alta e sa l cunosti pe net si sa ai pretentia sa ti fie fidel.tu esti la distanta.deci el ca barbat nu a avut nimic palpabil in asa fel incat sa nu te insele.mult noroc.nu ti pierde speranta.
elisa_me
Postat pe 15 Decembrie 2008 01:29
sincer..am avut si eu parte de o relatie pe internet dar..n-a mers..el din iasi eu craiova,vorbeam non stop pe mess si la telefon..nu ne am inalnit niciodata fata in fata si am stabilit k fiecare sa si caute pe cineva.si akm am ramas f buni prieteni...se fac aproape 3 ani de cnd vorbim pe mess fara sa ne vedem! oricat de mare ar fi dragostea daca nu te intalnesti si nu o ai aproape pe pers iubita at cnd ai nevoie relatia nu prea merge...si mai ales pe internet :D
amelita_ame
Postat pe 15 Decembrie 2008 15:24
alina22a, asa cum barbatii mint si femeile o fac. Nu ai avut noroc si asta e... incearca sa accepti situatia asa cum este si sa inveti ceva. Oricum dupa cum se stie nici barbatii dar nici femeile nu vorbesc doar cu o singura persoana pe net/pe messenger asa ca totul e posibil, oricand situatia se poate schimba
metal
Postat pe 15 Decembrie 2008 18:29
De la: otilia23, la data 2008-12-14 23:06:27otilia23 zice: cum sa poata...foarte simplu pot...pe ei nu ii impiedica nimic...ei nu se implica emotional cum se implica o fata..


Pun asta pe seama varstei, nu e bine sa zici asa ceva avand in vedere ca nu ai cunoscut tu toti barbatii
metal
Postat pe 15 Decembrie 2008 18:35
ms mult pt sfaturi..suntetzi foarte dragutzi..am mai invatzat cate ceva d la voi...
alina22a
Postat pe 17 Decembrie 2008 15:28
ADEVARATTT..FOARTE ADEVARAT.
sorineli44
Postat pe 3 Ianuarie 2009 01:18
De la: medeea01, la data 2008-12-15 01:29:07
De la: alina22a, la data 2008-12-11 18:28:11off...relatiile astea pe internet sunt tare complicate...si eu am cunoscut un baiat pe internet..el din bucuresti,eu suceava..ne-am placut din prima clipa cand ne-am vazut..totul a fost mai mult decat frumos..acelesi idei..acelesi preferinte..acelesi conceptii despre viata..deci intr-un cuvat totul era perfect..vorbeam zile si nopti pe net,la telefon...nu conta k dormeam cateva ore pe noapte si dimineata plecam la munk..nu puteam unul fara altul..dar acum totul s-a terminat..de curand am aflat k in timp ce era cu mine..mai vorbea si cu alte fete pe internet si k asta vara a avut o aventura cu una la mare..(binenteles k asta inainte s ne intalnim noi,dar vorbeam pe net de jumate d an cand el a avut aventura)..oricum eu nu am mai vrut s continui pt k mi-am pierdut increderea in el..si nu puteam s incep ceva bazat pe neincredere.si tot timpul s fiu suspicioasa..cu toate k e greu si doare foarte tare,incerc sa-mi revin..(oricum mi-am pierdut increderea in barbati)...si k o concluzie la tota povestea asta..ma gandesc k nush dak am s inteleg vreodata barbatii..cum pot s stea cu o fata s ii spuna k o iubeste, k e viata lui,s o alinte,s o fak s se simta in al 9-lea cer..si in acelsi timp s umble si cu altele.....poate imi dati voi un sfat..



nu ti pierde increderea.nu ai d c.sunt si barbati buni care nu inseala.crede ma.stiu ce vorbesc.din experienta si din ce am vazut/auzit .pe viitor tot ce ai de facut e sa nu mai crezi vorbe mari.nu pe net.nu ai cum sa i spui unei persoane cu care nu te ai vazut fata in fata ca o iubesti.pentru ca nu se poate,iubirea vine pe parcurs si se presupune ca si tine.singurul lucru pe care l a simtit a fost atractie fizica si o oarece compatibilitate....plus ca era ceva nou.trebuie sa excluzi din start barbatii care iti spun vorbe mari si sa nu mai ai incredere deloc in ei.astepta te sa faca ceva...fapte nu vorbe.daca generalizezi si spui"toti barbatii sunt porci nu merita sa ai incredere in nici unul"nu faci decat sa ti faci singura rau.fiecare are nevoie de iubire.fiecare se simte implinit daca iubeste.cand vei gasi un barbat si se va indragosti de tine si te va iubi nu te va insela.daca te a inselat a facut o doar pentru ca nu te a iubit suficient.asa ca tu ti ai construit in minte o iluzie.relatiile la distanta nu prea tin sa stii...cel putin nu in conditiile tale.alta e sa fii cu un barbat 1 an si apoi el sa plece undeva pentru o perioada si alta e sa l cunosti pe net si sa ai pretentia sa ti fie fidel.tu esti la distanta.deci el ca barbat nu a avut nimic palpabil in asa fel incat sa nu te insele.mult noroc.nu ti pierde speranta.
sorineli44
Postat pe 3 Ianuarie 2009 01:20
Hei, stii cum se spune: NU uri toti trandafirii pentru ca te-ai intepat intr-un singur spin!
Cu alte cuvinte, nu trebuie sa iti pierzi increderea in barbati pentru ca te-a ranit unul...
Si eu credeam ca sunt toti niste nesimtiti carora nu le pasa de sentimentele noastre, norocul meu ca am intalnit cativa care mi-au schimbat parerea!
ramo_88
Postat pe 27 Ianuarie 2009 17:15
daca va iubeati,trebuia sa va mutati impreuna.daca va mutati impreuna,existau 2 posibilitati:1-va trecea,cunoscandu-va mai bine sau 2- nu va trecea,si avandu-te langa el nu te insela,implicit.e simplu!nu se pune prb ca barbatii sunt poorci,mincinosi si infideli sau ca tu esti o romantica si o visatoare. :)bafta data viitoare!
crisaqua
Postat pe 18 Februarie 2009 08:07
Buna ziua. In ceea ce priveste dragostea pe internet, pot sa va spun ca exista. Eu asa mi-am cunoscut sotul - pe internet, el din Franta, eu din Romania. Totul a inceput in decembrie 2005. Bineinteles ca au existat certuri, neintelegeri, indoieli , gelozie de ambele parti dar de a lungul anilor am realizat ca ne iubim - am avut si timp sa ne cunoastem mai bine , chiar a venit in Romania de vreo 3 ori ca sa vada daca o relatie inceputa pe net poate continua in viata reala, ne-am inteles foarte bine si ne-am casatorit in vara lui 2008 iar acum locuiesc in Franta. Speram sa ne fie bine, sa ne iubim in continuare si sa avem o casnicie frumoasa.
vio26
Postat pe 18 Februarie 2009 12:06
Se spune ca indiferent cat de inalt e gradul tau de cunoastere sau de inteligenta, inima nu stie multe. E drept ca ratiunea iti dicteaza ceva.... iar inima altceva. E greu, dar dintr-o experineta in care ai lasat ceva.... inveti sa mergi mai departe.
Si inca ceva.... iubirea se intampla pe moment, nu stii cand, nu stii cum.... ci doar stii ca e acolo.
Am destui ani adunati in cos, am destula experienta in ceea ce priveste meseria pe care incerc sa o slefuiesc zilnic, dar in ciuda tuturor, am trait o experienta care m-a facut sa inteleg ce inseamna a iubi fara a cere nimic in schimb.
Gandeste-te la acel om nu ca la un dusman, ci ca la un moment in care ai invatat ceva. Analizeaza-ti inima si vei descoperi ca ai adaugat valoare si nu ranchiuna.
Iubeste fara a cere nimic in schimb! Iar daca uneori e atat de greu sa mergi mai departe, ridica-ti privirea si gandeste-te ca - poate, in acel moment - acel om care iti umple gandurile, priveste acelasi cer pe care tu il atingi cu privirea.
Poate ti se pare ca e citat dinntr-un roman siropos. Chiar deloc. Dintr-o experienta anterioara, in care m-am indragostit fara sa vreau si fara sa mi se dea motive, am ramas cu aceasta umbra de duiosie care ma face mai blanda si mai intelegatoare fata de tot ce ma inconjoara.
midnightady
Postat pe 18 Februarie 2009 12:18
mda............citez o alta pers.........NU ura toti trandafiri doar pt ca te ai intepat intr un singur spin.Nu toti oameni sunt la fel,daca tu ai avut de aface cu cun idiot,asta e..................data viitoare fi m ai atenta.Pupici.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 18 Februarie 2009 17:49
A mea relatie tot pe net a inceput.... si sincer nu regret ca ne-am cunoscut pe net.... suntem foarte fericitii ...nu ma asteptam sa imi cunosc partenerul pe net dar daca asa a fost sa fie eu sincer ma bucur foarte mooolt
_dulcik_
Postat pe 25 Februarie 2009 21:22
so what ...?
Nimic pe lumea asta nu e intamplator ;) !!
Succes !
__LL__
Postat pe 26 Februarie 2009 01:33
De la: luckyyyLuke, la data 2009-02-26 01:33:23so what ...?
Nimic pe lumea asta nu e intamplator ;) !!
Succes !


Buna dimineata Lucky

Chiar am mai vrut sa-ti spun...
Cateodata gandim la fel!
ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 02:13
De la: ella_c, la data 2009-02-26 02:13:13
De la: luckyyyLuke, la data 2009-02-26 01:33:23so what ...?
Nimic pe lumea asta nu e intamplator ;) !!
Succes !


Buna dimineata Lucky

Chiar am mai vrut sa-ti spun...
Cateodata gandim la fel!



Gand la gand cu bucurie !
Sa-mi traiesti bine Ella mami !!!
__LL__
Postat pe 26 Februarie 2009 02:19
De la: alina22a, la data 2008-12-11 18:28:11off...relatiile astea pe internet sunt tare complicate...si eu am cunoscut un baiat pe internet..el din bucuresti,eu suceava..ne-am placut din prima clipa cand ne-am vazut..totul a fost mai mult decat frumos..acelesi idei..acelesi preferinte..acelesi conceptii despre viata..deci intr-un cuvat totul era perfect..vorbeam zile si nopti pe net,la telefon...nu conta k dormeam cateva ore pe noapte si dimineata plecam la munk..nu puteam unul fara altul..dar acum totul s-a terminat..de curand am aflat k in timp ce era cu mine..mai vorbea si cu alte fete pe internet si k asta vara a avut o aventura cu una la mare..(binenteles k asta inainte s ne intalnim noi,dar vorbeam pe net de jumate d an cand el a avut aventura)..oricum eu nu am mai vrut s continui pt k mi-am pierdut increderea in el..si nu puteam s incep ceva bazat pe neincredere.si tot timpul s fiu suspicioasa..cu toate k e greu si doare foarte tare,incerc sa-mi revin..(oricum mi-am pierdut increderea in barbati)...si k o concluzie la tota povestea asta..ma gandesc k nush dak am s inteleg vreodata barbatii..cum pot s stea cu o fata s ii spuna k o iubeste, k e viata lui,s o alinte,s o fak s se simta in al 9-lea cer..si in acelsi timp s umble si cu altele.....poate imi dati voi un sfat..


Alina ,nu-ti pierde increderea!Ai dat peste cine nu trebuie ,atat!
Aici,in lumea virtuala ,oamenii sunt exact ca in lumea reala.Depinde cui ii acorzi tu atentie!
ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 02:31
merg sa-mi fac o cafea...
ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 02:31
De la: ella_c, la data 2009-02-26 02:31:03merg sa-mi fac o cafea...



Iar facem de serviciu ..maine o sa fiu aeroplan :))
__LL__
Postat pe 26 Februarie 2009 03:24
CONCLUZIE SI MA BAG LA SOMN :(NU STIU CE AM CU CONCLUZIILE IN SEARA ASTA ):))) CINEVA AKOLO SUS NE IUBESTE SI NE TRIMITE ''UN INGERAS, UN SOL DE PACE , O MASLINA, O GRISINA, O BRANZICA '' CA SA NE RIDICE ...''O LUMINITA '' si cateodata e prea ocupata ...asa'' ca arunca in noi cu el pe internet '' ca e cea mai rapida cale de comunicare interpersonala, sper sa nu ma trazneasca, nu e blasfemie, intelegeti voi esenta , e tarziu , sunt si eu obosita, ..am facut asa o analogie mai amuzanta ca sa nu facem pe kudika clubul celor care-si scurteaza venele definitiv :)) ...
ASADAR SI PRIN URMARE ( clar am o fixatie in seara asta ):))))))))))
TRAITI-VA NEBUNIILE SI VIATA VOASTRA !!!!



hai noroc si la mai mare !!!!( nu prea mare ca nici asa nu e bine , se plangea cineva mai devreme ))))):)))
__LL__
Postat pe 26 Februarie 2009 03:31
De la: luckyyyLuke, la data 2009-02-26 03:31:48CONCLUZIE SI MA BAG LA SOMN :(NU STIU CE AM CU CONCLUZIILE IN SEARA ASTA ):))) CINEVA AKOLO SUS NE IUBESTE SI NE TRIMITE ''UN INGERAS, UN SOL DE PACE , O MASLINA, O GRISINA, O BRANZICA '' CA SA NE RIDICE ...''O LUMINITA '' si cateodata e prea ocupata ...asa'' ca arunca in noi cu el pe internet '' ca e cea mai rapida cale de comunicare interpersonala, sper sa nu ma trazneasca, nu e blasfemie, intelegeti voi esenta , e tarziu , sunt si eu obosita, ..am facut asa o analogie mai amuzanta ca sa nu facem pe kudika clubul celor care-si scurteaza venele definitiv :)) ...
ASADAR SI PRIN URMARE ( clar am o fixatie in seara asta ):))))))))))
TRAITI-VA NEBUNIILE SI VIATA VOASTRA !!!!



hai noroc si la mai mare !!!!( nu prea mare ca nici asa nu e bine , se plangea cineva mai devreme ))))):)))


in ultima vreme ma cam incearca anumite sentimente contradictorii..
Cand e de bine...e de bine!Dar cand o sa mai cad in depresie o sa caut ce-ai postat tu!
Sigur o sa ma binedispun!

Se pare ca am ramas singura..nu-i nimicccccccc...Acum e momentul sa deschid si eu "paispe ,cinspe" topicuri...Eu intreb ,eu raspund..


ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 03:49
Ma bucur ella ca iti pun un zambet cat de mic pe fata, sa stii ca e insotit de un pupic si o imbratisare calda atunci cand nu e tocmai roz totul ...trece ..toate trec !!!
Te pup !!! Sa ai o zi frumoasa!!!
__LL__
Postat pe 26 Februarie 2009 13:07
De la: luckyyyLuke, la data 2009-02-26 13:07:24Ma bucur ella ca iti pun un zambet cat de mic pe fata, sa stii ca e insotit de un pupic si o imbratisare calda atunci cand nu e tocmai roz totul ...trece ..toate trec !!!
Te pup !!! Sa ai o zi frumoasa!!!


buna!
asa e!stiu ca trec, ai dreptate !Multumesc !


ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 13:10
De la: ella_c, la data 2009-02-26 13:10:19
De la: luckyyyLuke, la data 2009-02-26 13:07:24Ma bucur ella ca iti pun un zambet cat de mic pe fata, sa stii ca e insotit de un pupic si o imbratisare calda atunci cand nu e tocmai roz totul ...trece ..toate trec !!!
Te pup !!! Sa ai o zi frumoasa!!!


buna!
asa e!stiu ca trec, ai dreptate !Multumesc !





neatzaaaaaaaaaa
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Februarie 2009 13:12
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-26 13:12:29
De la: ella_c, la data 2009-02-26 13:10:19
De la: luckyyyLuke, la data 2009-02-26 13:07:24Ma bucur ella ca iti pun un zambet cat de mic pe fata, sa stii ca e insotit de un pupic si o imbratisare calda atunci cand nu e tocmai roz totul ...trece ..toate trec !!!
Te pup !!! Sa ai o zi frumoasa!!!


buna!
asa e!stiu ca trec, ai dreptate !Multumesc !





neatzaaaaaaaaaa


Ce dimineata ???
Mai am o ora si plec de la munca!!


Buna ziua!
si o zi excelenta!

ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 13:14
De la: ella_c, la data 2009-02-26 13:14:43
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-26 13:12:29
De la: ella_c, la data 2009-02-26 13:10:19
De la: luckyyyLuke, la data 2009-02-26 13:07:24Ma bucur ella ca iti pun un zambet cat de mic pe fata, sa stii ca e insotit de un pupic si o imbratisare calda atunci cand nu e tocmai roz totul ...trece ..toate trec !!!
Te pup !!! Sa ai o zi frumoasa!!!


buna!
asa e!stiu ca trec, ai dreptate !Multumesc !





neatzaaaaaaaaaa


Ce dimineata ???
Mai am o ora si plec de la munca!!




la mine acum e dimineata...am un program foarte aiurea,ma culc f trziu si ma trezesc la d=fel de trziu...abia astept sa vin in bucuresti sa am asa un program stabilit....
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Februarie 2009 13:16
[quote name='SweetHappyButterfly' date='2009-02-26 13:16:17'neatzaaaaaaaaaa [/quote]

Ce dimineata ???
Mai am o ora si plec de la munca!!

[/quote]


la mine acum e dimineata...am un program foarte aiurea,ma culc f trziu si ma trezesc la d=fel de trziu...abia astept sa vin in bucuresti sa am asa un program stabilit.... [/quote]

hahaha...chiar ma uitam la ce ore postam..

ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 13:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat...va rog!!! 5 De la: kudika1993 20 Septembrie 2011 18:41
Femele inseala din aceleasi motive ca si barbatii? 55 De la: kudika025063 2 Iunie 2009 20:03
orele de liceu:( 1 De la: black_eyes 31 Ianuarie 2011 17:54
cum sa fac sa ma impac cu el chiar daca el a depus divortul si totusi sustine ca ma iubeste dar nu poate trece peste jicnirele aduae de amandoi 3 De la: maimai_no1 28 Septembrie 2011 23:29
Multa suferinta.... 41 De la: kudika318477 22 Decembrie 2010 01:01