Setari Cookie-uri

Toti barbatii sunt asa gelosi?

Am iesit intr-o zi cu o prietena de-a mea la un suc ... intr-un bar in care stiam ca s-ar putea sa fie si prietenul meu acolo.. atunci cand am ajuns nu era... dar a venit la vreo 20 de minute ... intre timp prietena mea se intalnise cu un amic care s-a asezat cu noi la masa pentru a sta de vorba cu ea putin, atunci prietenul meu m-a chemat pana afara si mi-a spus ca nu mai avem ce discuta " ce cauta ala cu noi la masa? " si a plecat fara sa asculte vreo explicatie... Vi se pare normal fetelor?
gabytzuk
Postat pe 12 Decembrie 2008 17:51
ca sa raspund intrebarii din titlu.
da, toti. mai ales cei cuprinsi intro relatie!

Postat pe 12 Decembrie 2008 19:01
Nu este normal ce a facut ! Pe mine ma scoate din sarite aceasta gelozie a lor, uneori, ma simt bine, insa la un moment dat devine obositoare toata gelozia asta. Prietenul meu stie ca poate sa aiba incredere in mine, cica...insa mi-a facut o criza acum ceva timp si a tinut neaparat sa ii dau parla de la mess, urmand sa mi-o dea si el pe a lui...mie nu imi plac deloc chestiile astea ! pana la urma i-am dat-o, pt ca imi facuse o gramada de draci ! acum cateva zile, a inceput sa imi citeasca arhiva de la mess, penibil mi se pare....mi-am schimbat parola si i-am zis ca nu i-o mai dau in niciun caz

De asemenea, dacavedea ca am aceeasi parere cu vreun prieten comun, zicea ca imi place de tipul ala....foarte aiurea !
Cand eram in liceu imi zicea ca imi place de un coleg, cu care ma intelegeam super bine si atat...dupa liceu nu am mai tinut legatura cu el si i-am zis..ai vazut ma fraiere ca nu aveai de ce sa imi zici ca imi placea deala ? insa nu se satura sa imifaca scene de gelozie

Postat pe 12 Decembrie 2008 19:56
Depinde in ce ipostaza va gasit stand la masa... ..daca era un bar de striptease si tipul ala era unul dintre "functionari", sincer cred ca si eu as fi reactionat la fel.

Parerea mea e ca mai sunt si alte lucruri la mijloc in povestea asta, pentru ca daca era DOAR gelos ar fi stat(si chiar cerut) sa primeasca o explicatie de la tine.

OrizonturiDeschise
Postat pe 12 Decembrie 2008 20:35
De la: Georgia99, la data 2008-12-12 19:56:19Nu este normal ce a facut ! Pe mine ma scoate din sarite aceasta gelozie a lor, uneori, ma simt bine, insa la un moment dat devine obositoare toata gelozia asta. Prietenul meu stie ca poate sa aiba incredere in mine, cica...insa mi-a facut o criza acum ceva timp si a tinut neaparat sa ii dau parla de la mess, urmand sa mi-o dea si el pe a lui...mie nu imi plac deloc chestiile astea ! pana la urma i-am dat-o, pt ca imi facuse o gramada de draci ! acum cateva zile, a inceput sa imi citeasca arhiva de la mess, penibil mi se pare....mi-am schimbat parola si i-am zis ca nu i-o mai dau in niciun caz

De asemenea, dacavedea ca am aceeasi parere cu vreun prieten comun, zicea ca imi place de tipul ala....foarte aiurea !
Cand eram in liceu imi zicea ca imi place de un coleg, cu care ma intelegeam super bine si atat...dupa liceu nu am mai tinut legatura cu el si i-am zis..ai vazut ma fraiere ca nu aveai de ce sa imi zici ca imi placea deala ? insa nu se satura sa imifaca scene de gelozie


Sincer si eu as face scene de gelozie daca asta mi-ar da access la contul tau de mess ca sa vorbesc cu prietenele tale hot cand nu esti acasa.

Bdw...te-ai gandit sa-i faci cunostinta cu 2-3 prietene "bune" de ale tale? Iti garantez eu ca o sa-l vindece imediat de gelozie.
OrizonturiDeschise
Postat pe 12 Decembrie 2008 20:57
draga mea, imi pare rau despre ceea ce spun , dar omul ala nu s enumeste barbat.. Doamne fereste-ma de asa ceva , si daca o sa am parte i-as arata eu unde ii este usa.. ! numai bine
frosi_ssimonica
Postat pe 12 Decembrie 2008 21:00
Nu, nu toti sunt asa. Al meu are asa o mare incredere in propria lui persoana incat daca m-ar vedea cu unul de mana in fata lui, probabil ca s-ar baga si el la mijloc si ar continua discutia. Cateodata nici nu stiu ce sa mai zic de el, zau asa. Eu sunt la polul opus.Fireste ca nici nu o caut cu lumanarea dar in acelasi timp cand sunt la munca, peste program, mi-ar placea si mie sa mai primesc cate un telefon sa vada pe unde sunt si daca mai stau, cum primesc alte colege. Cateodata mi se pare ca nu-i pasa. Iar acasa zice:" La ce sa te mai sun daca stiu ca esti la munca? Pot sa vad si singur cat lipsesti din moment ce vii direct acasa cand termini" Si asa era si acum 10 ani cand l-am cunoscut, nimic nu s-a schimbat. Daca imi gaseste un nume si un nr strain de baiat in telefon presupune automat ca e vreun furnizor/client/coleg de munca, asta daca se oboseste macar sa se uite in" recente" cand formeaza vreun numar dupa tel. meu.
Jasmine10
Postat pe 17 Decembrie 2008 22:32
Salut. Eu sunt de parere ca gelozia barbatilor e invers proportionala cu increderea pe care o au in partenera.
redshift
Postat pe 24 Decembrie 2008 10:04
De la: gabytzuk, la data 2008-12-12 17:51:41Am iesit intr-o zi cu o prietena de-a mea la un suc ... intr-un bar in care stiam ca s-ar putea sa fie si prietenul meu acolo.. atunci cand am ajuns nu era... dar a venit la vreo 20 de minute ... intre timp prietena mea se intalnise cu un amic care s-a asezat cu noi la masa pentru a sta de vorba cu ea putin, atunci prietenul meu m-a chemat pana afara si mi-a spus ca nu mai avem ce discuta " ce cauta ala cu noi la masa? " si a plecat fara sa asculte vreo explicatie... Vi se pare normal fetelor?



offffffff..............te-ai gandit ca poate astepta momentul asta,...dak iubesti si esti gelos ceri si dai explicatii.....nu cedezi atat de usor,......
nirvana_cukramel
Postat pe 31 Ianuarie 2009 14:49
De la: Arsena, la data 2008-12-12 19:56:19Nu este normal ce a facut ! Pe mine ma scoate din sarite aceasta gelozie a lor, uneori, ma simt bine, insa la un moment dat devine obositoare toata gelozia asta. Prietenul meu stie ca poate sa aiba incredere in mine, cica...insa mi-a facut o criza acum ceva timp si a tinut neaparat sa ii dau parla de la mess, urmand sa mi-o dea si el pe a lui...mie nu imi plac deloc chestiile astea ! pana la urma i-am dat-o, pt ca imi facuse o gramada de draci ! acum cateva zile, a inceput sa imi citeasca arhiva de la mess, penibil mi se pare....mi-am schimbat parola si i-am zis ca nu i-o mai dau in niciun caz

De asemenea, dacavedea ca am aceeasi parere cu vreun prieten comun, zicea ca imi place de tipul ala....foarte aiurea !
Cand eram in liceu imi zicea ca imi place de un coleg, cu care ma intelegeam super bine si atat...dupa liceu nu am mai tinut legatura cu el si i-am zis..ai vazut ma fraiere ca nu aveai de ce sa imi zici ca imi placea deala ? insa nu se satura sa imifaca scene de gelozie



doamne ma regasesc pe deplin in ce ai scris......doar ca tu esti mult mai puternik dekat mn,io sunt o fire mai slaba si cedez..........
nirvana_cukramel
Postat pe 31 Ianuarie 2009 14:51
eu sunt fericita ca al meu sot nu este gelos mai mult decat trebuie...o singura data mi-a facut o faza cu un prieten pe care il aveam mai demult...eram doar amici dar ne intelegeam foarte bine...atunci cred k s-a simtit amenintat...cu toate k nu avea absolut niciun motiv...si a avut cateva reactii cam ciudate...dar l-am potolit .Eu una nu as accepta sa imi faca persoana iubita faze de genu asta...crize penibile...la urma urmei tu nu l-ai vazut pe el niciodata stand de vorba cu o femeie?
mira_mira
Postat pe 5 Februarie 2009 20:32
Arsena,
Eu sunt casatorita de 5 ani si nu am parolele de mes sau mail ale sotului meu si evident nici el pe ale mele...si nu i le-as da...fiecare are nevoie de putina intimitate...poate il barfesc putin cu maica mea, poate stiu eu ce discut cu o prietena si pur si simplu... nu e treaba lui.
ocs
Postat pe 6 Februarie 2009 09:41
Jasmine10,
Sii al meu e cam la fel...si se pare ca, cu timpul am devenit si eu ca si el.....la inceputuri ii mai umblam prin telefon dar asta era demult...
ocs
Postat pe 6 Februarie 2009 09:46
am avut si eu un fenomen din asta mai demult...mi-a nenorocit nervii si neuronii..ma punea sa ii dau bip de pe fix pe mobil sa vada cand ajung acasa..era mereu suspicios si banuitor..inclusiv a pus pe un prieten de al lui sa sune la mine acasa si sa o intrebe pe mama unde sunt ca sa ma verifice..cu toate ca primele luni au fost super faine..pacat dar decat asa ..mai bine fara!
Buttefflypink
Postat pe 6 Februarie 2009 10:29
Nu suport gelozia si nu am parte de asa ceva acum.Pot chiar iesi cu fetele in club fara el, pot dansa daca cineva ma invita la dans si totul e ok.Sunt la fel ca si cand a-s iesi cu el, comportamentul nostru nu se schimba si ma bucura f muklt ....ne da incredere unul in celalalt si mai multa iubire......Asadar draga mea comprotamentul prietenului tau nu a fost normal, adik ce trebuie sa insemne a sta ca nu poti vb cu nimeni doar ca e parte masculina?Fiecare trebuie sa aiba niste limite si trebuie sa respecte libertatea partnerului.......
jeanpierre
Postat pe 7 Februarie 2009 23:21
De la: ocgiogi, la data 2009-02-06 09:41:23Arsena,
Eu sunt casatorita de 5 ani si nu am parolele de mes sau mail ale sotului meu si evident nici el pe ale mele...si nu i le-as da...fiecare are nevoie de putina intimitate...poate il barfesc putin cu maica mea, poate stiu eu ce discut cu o prietena si pur si simplu... nu e treaba lui.



nu i le mai dau, le-am schimbat si i-am zis sa ma lase in pace, ca si asa fac crize de nervi cand imi pune cele mai stupide intrebari, chit ca ma intreaba o colega ce cursuri avem pt lucrare, trebuie sa stie ele neaparat ce vorbesc
l-am pus la punct

Postat pe 8 Februarie 2009 00:55
toti suntem un pic gelosi cand e vorba de persoana iubita.si femeile si barbatii.mie personal nu imi place gelozia exagerata si nici eu nu sunt asa.nu mi-ar place cineva prea posesiv, care sa vrea sa imi controleze viata si care sa vrea sa faca numai cum vrea el si sa ma izoleze de prietenii mei si familia mea. si ma enerveaza la culme cineva care imi arunca tot felul de vorbe pe nedrept, sunt in stare sa rup relatia pentru asta.gelozia exagerata inseamna neincredere.si daca nu e incredere, ce rost mai are relatia?
mkdisk
Postat pe 9 Februarie 2009 15:36
De la: gabytzuk, la data 2008-12-12 17:51:41Am iesit intr-o zi cu o prietena de-a mea la un suc ... intr-un bar in care stiam ca s-ar putea sa fie si prietenul meu acolo.. atunci cand am ajuns nu era... dar a venit la vreo 20 de minute ... intre timp prietena mea se intalnise cu un amic care s-a asezat cu noi la masa pentru a sta de vorba cu ea putin, atunci prietenul meu m-a chemat pana afara si mi-a spus ca nu mai avem ce discuta " ce cauta ala cu noi la masa? " si a plecat fara sa asculte vreo explicatie... Vi se pare normal fetelor?

la varsta mea, eu zic ca nu e normal......dar cei foarte tineri trebuie scuzati, nu au inca o gandire matura.o sa ii treaca.....
mkdisk
Postat pe 9 Februarie 2009 15:37
De la: gabytzuk, la data 2008-12-12 17:51:41Am iesit intr-o zi cu o prietena de-a mea la un suc ... intr-un bar in care stiam ca s-ar putea sa fie si prietenul meu acolo.. atunci cand am ajuns nu era... dar a venit la vreo 20 de minute ... intre timp prietena mea se intalnise cu un amic care s-a asezat cu noi la masa pentru a sta de vorba cu ea putin, atunci prietenul meu m-a chemat pana afara si mi-a spus ca nu mai avem ce discuta " ce cauta ala cu noi la masa? " si a plecat fara sa asculte vreo explicatie... Vi se pare normal fetelor?

Mdea totzi sunt gelosi foarte gelosi!
emilia84
Postat pe 9 Februarie 2009 15:41
poate depinde si de cum ii invatam noi
mira_mira
Postat pe 9 Februarie 2009 16:53
De la: gabytzuk, la data 2008-12-12 17:51:41Am iesit intr-o zi cu o prietena de-a mea la un suc ... intr-un bar in care stiam ca s-ar putea sa fie si prietenul meu acolo.. atunci cand am ajuns nu era... dar a venit la vreo 20 de minute ... intre timp prietena mea se intalnise cu un amic care s-a asezat cu noi la masa pentru a sta de vorba cu ea putin, atunci prietenul meu m-a chemat pana afara si mi-a spus ca nu mai avem ce discuta " ce cauta ala cu noi la masa? " si a plecat fara sa asculte vreo explicatie... Vi se pare normal fetelor?

hahahha credeam ca numai mie mi s-a intamplat...iubita mea...eu eram la Mc`Donald`s cu o prietena din gasca noastra...eram asezate la o masa (formata din 2 mese stfel incat fiecare din noi statea la o masa cu tava ei de mancare in fata) cand un alt prieten pe care il cunostea si el s-a asezat cu prietena mea la masa...a venit fara sa ma anunte acolo...si nu va spun ce scandal mi-a facut...ce-i drept nu acolo..si ulterior...
cand ies la un suc cu fetele ..alta belea...ca sunt decat anumite baruri unde putem merge..unde stie el ca nu vine prea multa lume...sau ca vin doar apropiati...e stanjenitor si pentru mine si pt prietenele mele...care poate ar vrea sa iese si in alte cluburi..dar din cauza ca el nu ma lasa mergem mereu in aceleasi locuri..de care si mie mi s-a scarbit! acum ma multumesc ca am niste suuuper prietene!
Vanda2308
Postat pe 22 Februarie 2009 13:18
De la: mira_mira, la data 2009-02-09 16:53:32poate depinde si de cum ii invatam noi

ai perfecta dreptate...asa am inceput relatia inca de cand ne-am cunoscut...de altfel si eu sunt la fel de geloasa...insa asta pe de-o parte m-a facut sa tin de relatie de mai bine de 5 ani...
am prietene care au avut relatii mai libertine...care sincer s-au destramat din cauza infidelitatilor ...asa ca nu stiu cum ar fi fost mai bine sa procedez
Vanda2308
Postat pe 22 Februarie 2009 13:20
.....hmmmm....eu nu credeam k exista cu adevarat aceasta gelozie,pn cand......am intalnit-o.....intr-adevar s f frumoasa,am fost miss Ploiesti akm 10 ani,dar....s o fata f serioasa iar cand intru intr-o relatie s f devotata iar gandul mi-e doar la el.Pakat k nu intelege si el asta.Numai k la mn e f simplu....dk mai continua cu astfel de ,,rahaturi''......il parasesc.Am un caracter puternik inkat pot trece peste orice si peste oricine.Nu consider iubire,at cand iti termini psihic partenerul....astfl inkat....sfatul meu e.............parasiti-l......ori va va parasi pe voi SANATATEA...NU SE MERITA......MAI BN STAU SG-A DAR FERICITA,DECAT CU EL SI.........SUPARATA....AGAIN.....NU SE MERITA!.......NIKOLL-PRAHOVA.
kudika037353
Postat pe 15 Iunie 2009 10:04
prietenul tau e minor?ca la cum a reactionat denota asta
kudika036793
Postat pe 15 Iunie 2009 11:42
nu toti sunt gelosi,snt cu prietenul meu de 4 ani,de 2 stam impreuna si nu e gelos fac ce vreau ies cnd vreau pentru ca asta inseamna incredere.
fiammetta
Postat pe 17 Iunie 2009 09:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce cale sa mai apuc? 12 De la: DiavolitzaxD 16 Decembrie 2013 12:44
voi ce a-ti face??? un sfat, o ideie..... orice... 7 De la: kudika_962496 28 Mai 2014 20:24
Huh :)) ... sunt prea geloasaa ? :| 25 De la: yumalai 17 Februarie 2010 07:03
sfat 22 De la: kudika052198 29 Decembrie 2009 02:09
................!!!!!! 23 De la: 2 Septembrie 2014 15:26