Setari Cookie-uri

despre o relatie sexula normala

De la: alina02, la data 2008-12-14 11:31:28Buna dimineata! Am citit mai inainte ca cineva recomanda pentru pastrarea unei relatii, sexul anal; ma intreb , stim, daca am fost invatati ce inseamna o relatie sexuala normala care sa-ti aduca stare de bine, bunastare, ca pacatele sexuale sunt pacate impotriva duhului sfant? De ce?consecinta pacatelor sexuale sunt o gramada de boli psihice( la concluzia asta a ajuns si Freud) ; credeti ca educatia sexuala care se face astazi este suficienta? Ca daca stii ce este un prezervativ, cum se foloseste, il ai la tine pentru orice eventualitate,asta te face cunoscator intr+ale sexului? Si stiti ca Tantra , Kama Sutra interzic sexul anal?O sa va citez, am mai citat intr+un alt loc, din Secrete sexuale( Alchimia extazului):" Daca sexul anal este considerat relevant pentru o relatie heterosexuala, este responsabilitatea barbatului sa inteleaga natura fiziologica si psihologica a cestei practici.Un barbat NU trebuie sa ceara niciodata acest tip de supunere din partea unei femei....sexul anal poate fi inspaimantator, dureros si degradant pentru o femeie. Supunerea si frica sunt strans legate. Supunerea induce un sentiment de atemporalitate, iar frica elibereaza sentimente emotionale intense.Acesti factori produc impreuna modificari psihologice si fiziologice...Dar aducerea unei alte persoane intr-o stare de teama este o responsabilitate karmica grava, si nu un lucru care poate fi tratat cu usurinta...Majoritatea femeilor nu agreeaza aceasta practica, si cele care sunt depndente de ea pot foarte bine gasi motive de a regreta acest lucru, ulterior in viata." tot scrierile sacre spun ca sexul vaginal dupa sex anal duce la conceperea unui copil homosexual. intrebarea ar fi: Nu este si vina parintilor ca sunt astazi asa multi homosexuali, asa multi bolnavi psihici? Ok, daca va place ce am scris ,mai vorbim; pa pa


Doamne ce mult ai scris ma plictisisem sa citesc sexul anal nu e important in relatie mai ales ca e si dureros...
nebuna94
Postat pe 24 Mai 2009 21:47
CÂT DE ÎNCUIAT TREBUIE SA FII SA CONSIDERI HOMOSEXUALITATEA O BOALA PSIHICA? :0
anette2983
Postat pe 25 Mai 2009 12:17
P.D.: eu cred ca ar trebui sa pui toate cartile mentioante pe FOC!
anette2983
Postat pe 25 Mai 2009 12:18
el amor es mas fuerte...
roz5blue6lila7
Postat pe 25 Mai 2009 12:21
eu cred ca o relatie sexuala poate fi normala atunci cand se pastreaza limitele decentei si ale bunului simt atunci cand acestea se depasesc se trece la o relatie anormala
kudika029282
Postat pe 25 Mai 2009 13:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex in locuri publice 51 De la: kudika228340 25 August 2010 10:43
Fetisul picioarelor-deviatie de comportament? 39 De la: kudika349057 10 Ianuarie 2012 06:34
sa am incredere? 4 De la: miss_darine 5 Ianuarie 2011 18:55
helppp me help my brain decide 45 De la: mandache 5 Decembrie 2010 16:23
CUM A FOST LA WORKSHOP-UL KUDIKA? 227 De la: franziska_eu 24 Ianuarie 2012 04:41