Setari Cookie-uri

Jurnal de slabire pentru fetele plinute

Noi, cele mai plinute.... care avem de slabit peste 20 de kilograme... haideti sa ne adunam aici si sa impartasim sfaturi, cure de slabire, sa ne motivam una pe alta! Eu tot mi-am propus sa ma duc la sala, dar nu stiu unde... As vrea si sa tin o cura de slabire pana la Revelion, ca ma duc la o petrecere si nici nu mai stiu cum sa ma imbrac. Mentionez ca am 86 de kg... Sper ca mai sunt pe forum si alte fete mai plinute care vor sa slabeasca cu mine!!!! VA PUP!!!
BeautifulGirl
Postat pe 18 Decembrie 2008 14:24
Salutari! Nu am de slabit chiar atat dar te sustin!
happypill
Postat pe 30 Decembrie 2008 09:20
Eu as vrea sa slabesc vreo 10...sau hai vreo 7 macar...de 2 zile tin regim...si fac exercitii fizice...unele care nu costa bani si nici nu necesita mult timp (pentru ca nu dispus nici de una nici de cealalta in exces): urc si cobor scarile...de la parter la et 8...de 3 ori...deja am facut febra musculara

Si eu zic ca ar trebui sa ne sustinem reciproc, sa facem schimb de idei si "suferinte"..o astfel de terapie face minuni...va pup!
ramo_88
Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:25

Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:27
sper ca acum dupa sarbatori sa fie circulatie mai mare pe forum.........ar fi suer sa ne putem uni for tele [ideile]
niko_a
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:44
fetelor, sunt fericita!
dupa o saptamana de regim am slabit 3 kg!
sunt multumita de acest regim pentru ca nu ma infometeaza (prea tare) si pentru ca nu slabesc uimitor de mult, pentru ca altfel pun la loc uimitor de repede!

vreti sa vi-l spun si voua?
ramo_88
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:57
Chiar te rog, ramo! si eu am cam pus ceva de sarbatori si acum am slabit in loc de 5kg(cate pusesem), 10 kg. Eu am reteta mea care nu da gres niciodata...incet si sigur
ablazancadar
Postat pe 13 Ianuarie 2009 21:13
Te rog mult Ramo!Daca ai asa o reteta minune da-mi-o si mie ca sant disperata! Nu reusesc sa slabesc.Ma chiniu de 2 ani desi nu sant tipul de om care rontaie tot timpul si culmea mananc doar o data pe zi ca lumea!Dar e adevarat ca-mi plac cam mult dulciurile!
carmen_cipru
Postat pe 14 Ianuarie 2009 10:04
Buuun...deci regimul meu suna asa:
-prima zi: lactate: branza, iaurt dar nu f gras, branza topita, lapte nu neaparat degresat,branza topita si ce alte lactate mai stiti voi in afara de smantana.
-a doua zi: fructe; orice fructe inafara de banane.(eu am mancat si banane dar dimineata)
-a treia zi: carne. de pui sau vita, fripta sau fiarta (eu am mancat si mezeluri, desi in regim nu sunt mentionate)
-a patra zi:legume fierte, crude sau coapte..dar fara cartof, fasole si din astea "grele" (eu mancam salata din: morcov, telina, salata verde, varza rosie, rosii si castraveto sau un amestec cu orez, mazare, morcov si porum (inabusite)
Apoi se reia.
Nici nu mai trebuie mentionat ca fara dulciuri, paine, sucuri....doar apa plata...
Daca va e greu sa tineri ziua cu fructe tineti fructe+legume dar 2 zile..adica in ziua de fructe tineti fructe +legume si in ziua cu legume la fel fructe+legume...
Bafta!

Eu am slabit in total 4 kg pana acum, dar in a doua saptamana am mai si "pacatuit" ca de, sunt in sesiune, e stresul mare si as fi mancat si eu o bomboana ca-mi scazuse glicemia
ramo_88
Postat pe 14 Ianuarie 2009 19:05
SI EU VREAU SA DAU BURTA JOS DA NU REUSESC ...IN REST TOT E LA LOCUL LUI
anita_88grl
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:53
daca o mai lesi va cadea in jos si no sa mai fie tot la loc,,,,asa ca sus in deal eo casa ear acolo emindra mea,,,
nikhifor78
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:56
Buna, Nu mai spui nimik de slabit..?
Ai dat ceva jos, mai tii in continuare vreo dieta, mergi la sala? Si eu am de dat jos vreo 15 kg. Sunt o mare gurmanda, si imi vine foarte greu sa tin un regim. In schimb m-am apucat de sala
symonnaa
Postat pe 22 Ianuarie 2009 16:47
eu te sustin!!!!!!! ,pt k e foarte importanta sustinerea...o spun din proprie experienta...si eu trebuie sa slabesc...nu mam decis inca cat de mult...dar cred k 15 kg...o sa incerc dieta propusa de ramo!!!!!!de maine..k deja astazi e tarziu..e ora 14..si am papat deja...dietetic,dar de maine o sa incerc dieta propusa...sper sa dea rezultate....
sad_miky9423
Postat pe 27 Ianuarie 2009 14:39
am dat 4 kg jos si m-am oprit din acel regim...dupa 2 saptamani simteam ca nu mai pot...acum nu mananc dulciuri, paine, grasimi si nici dupa 6 seara...si fac multe abdomene si exercitii pt picioare....sper sa mai dau jos....
O sa mai incerc sa tin regimul disociat, dar dupa sesiune, sa mai treaca stressul....
ramo_88
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:42
Buna fetelor! Eu sunt noua pe aici.v.am citit mesajele si am zis sa va impartasesc si eu cate ceva din experienta mea.Viata mea e o dieta continuaa!!! Am citit n articole si m.am documentat si am ajuns la o singura concluzie: cea mai buna dieta e cea pe care o poti tine. Si orice metoda da rezultate daca perseverezi.
Pe 12 ian. am inceput ultima dieta din viata mea!jurr!! deci daca nu.mi iese acum, nu mai incerc niciodata!! Am slabit pana acum 8 kg, un pas mic caci pt a ajunge normoponderala trebuie sa dau jos 40 de kg.
Asa ca am luat.o incet,dar sigur...Prima luna e cea mai usoara..caci rezultatele pe cantar se vad repejor! Fetele care au ff multe kg in plus stiu lucrul asta..slabesti fara prea mult efort 500g /zi. In urmatoarea luna 500g/sapt pana ajungi la perioada de platou unde poti sa stai mult si bine fara sa slabesti nimic.
Dieta e simpla..si o stie toata lumea..e ca un canon!! fara paste fainoase, grasimi, dulciuri, prajeli, sucuri, alcool, batoane dubioase de slabit, ciocolata surogat..si alte amageli.
Trebuie sa construiesti caramida cu caramida..esecurile mele repetate le.am pus mereu pe seama inconstientei...cum poti sa suferi atat de mult..sa te privezi mereu, sa faci fata frustrarii de a nu manca ceea ce doresti ca apoi sa darami tot ce ai construit pana atunci?
Daca ati experimentat..daca stie cineva despre ce vb..va rog sa imi povestiti si mie..cine stie, poate de data asta voi reusi..
cichimbela
Postat pe 29 Ianuarie 2009 10:44
SLABESTI FARA REGIM,DIETA, EXERCITII SAU REACTII ADVERSE intre 5-7kg in urma folosirii tratamentului pentru slabit DESERT PLANT.ID: desert.plant
desert_plant
Postat pe 31 Ianuarie 2009 06:46
Vreau si eu sa slabesc
de cele mai multe ori reusesc insa pun kg la loc foarte repede.
Cand vreau sa slabesc in general mananc doar odata pe zi .
Sunt gurmanda...ajutooor

Postat pe 1 Februarie 2009 14:32
eu te sustin si eu vreau sa slabesc

Postat pe 1 Februarie 2009 14:34
Hello ti-am trimis un mesaj pe privat sa iti zic cum am facut eu !
cocochanel
Postat pe 1 Februarie 2009 14:34
De pe 1 august nu mai iau pastile si nu m-am ingrasat deloc. Eu am slabit 17 kg in 3 luni, eu am avut 77 kg, acum am 60 kg +- 500 grame. Tratamentul cu Lida Daidaihua Slimming Capsule de 3 luni regleaza metabolismul.

Pastilele Lida Daidaihua Slimming Capsule nu au nici un efect negativ, sunt naturale 100%. Inainte de a incepe tratamentul cu asceste pastilele, eu am facut toate analizele inainte si dupa, pentru ca eram si eu speriata, ca era in joc sanatatea mea. Analizele au iesit perfecte.

Daca te intereseaza pastilele astea scrie-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com.
merycam
Postat pe 2 Februarie 2009 18:10
buna fetelor!!!!!!!si eu trebuie sa slabesc...ma decisem sa folosesc dieta lui ramo...dar nu pot....in ultima vreme am slabit......dar nu deajuns...k vreau sa slabesc 15 kg ...numi plac dietele....pt k trebuie sa mananci exact ce scrie acolo...si eu sunt de parere k trebuie mancat cu limite....eu personal nu pot tine o dieta stricta...deoarece sunt zile in care nu am pofta de mancare,...si nu pot manca....recunos k in ultima vreme m-am cam infometat ...dar am slabit si facand miscare....numi place sa merg la sala...imi place foarte mult sa dansez......recunosc k dansul pt mine e o forma de relaxare....si dansez foarte mult.....ard multe calorii asa.....transpir foarte mult....dansez ore intregi.....dar in fine...vreau sa slabesc...si nu mai stiu ce sa fac......am fost mereu plinuta...si erau persoane ce comentau...si ma intristau mereu ...deci vreau sa slabesc k sa le demonstrez tuturor....k am vointa...si k pot face asta pt. mine...nu pt. altcineva!!!!!!!!!!!! ....sper doar sa reusesc.....
sad_miky9423
Postat pe 2 Februarie 2009 19:22
Si eu vreau sa slabesc!!! Problema e ca eu nu mananc carne, decat foarte putin peste! Mananc destul de sanatos si toata lumea se mira de ce m-am ingrasat!
@ ramo: nu e greu f greu sa dai jos, e mai greu sa te mentii si sa tonifi organismul!
Spor fetele! Sunt si eu cu voi!
crishca
Postat pe 2 Februarie 2009 19:32
Hmm, si eu vreau sa slabesc ... cam 7 kg ca sa revin la greutatea din adolescenta. Problema cu mine e ca deja sunt foarte activa - bine, si mananac mult - asa ca nu merge sa urc niste scari sau sa merg pe jos ca exercitiu fizic.
Kathara
Postat pe 2 Februarie 2009 19:38
DESERT PLANT Distinctia siluetei tale-Intre 6-9 kg incepand cu primele saptamani de folosire..Este atat de usor de urmat acest tratament si cu atat de multe rezultate incat uneori datorita simplitatii modului de prezentare uitam ca de fapt importanta acestui tratament consta in folosirea lui..Pierdere rapida in greutate cu efecte uimitoare.pt mai multe informatii id: desert.plant
desert_plant
Postat pe 3 Februarie 2009 18:58
eu te inteleg f bine..eram si eu in aceeasi situatie dar am reusit sa urmez acum o dieta fara sa ma gandesc la produsele interzise! deci totul consta in vointa ta sa nu te gandesti decat asa....NU AM NEVOIE DE PAINE! NU AM NEVOIE DE DULIURI!......ETC....ma simt bine asa si sant satula de ce sa mai mananc si altceva ? NU ORGANISMUL MEU CERE CI PSIHICUL! fa acest exercitiu de vointa si ai sa reusesti. succes!
carmen_cipru
Postat pe 8 Februarie 2009 06:25
Neatza fetelor! Aici e o dieta care se presupune ca e super buna http://www.nospam.ro/1/n4/ ....eu am incercat ceva de genul acesta anul trecut si a dat rezultate....in special pentru gurmanzi;) ....eu am inceput'o de 2 zile ....Bafta!
allessyaro
Postat pe 11 Februarie 2009 07:07
anita daca vrei sa dai jos burta du-te la sala si alearga, macar 20 de minute, apoi fa abdomene :D
sab628
Postat pe 11 Februarie 2009 07:07
De la: allessyaro, la data 2009-02-11 07:07:44Neatza fetelor! Aici e o dieta care se presupune ca e super buna http://www.nospam.ro/1/n4/ ....eu am incercat ceva de genul acesta anul trecut si a dat rezultate....in special pentru gurmanzi;) ....eu am inceput'o de 2 zile ....Bafta!



aaaaaaaaaa si bineinteles combinata cu 15-20 de minute pe bicicleta (zilnic) si apa multa:D
allessyaro
Postat pe 11 Februarie 2009 07:12
Eu am slabit 20 de kg in 4 luni cu ajutorul unui program de slabire 100% naturist... puteti vedea rezultatul meu pe www.cureslabire.eu sau www.slabeste-inteligent.ro
cureslabire
Postat pe 11 Februarie 2009 09:24
Buna! Si eu sunt noua, am cititi mesajele voastre si am vazut am f multe in comun cu voi. Si viata mea a fost o continua cura de slabire, cu s-au fara rezultate. Important e ca l anunt amea am avut greutatea dorita. Dupa nastere (am luat 20 kg in timpul sarcinii), s-au schimbat lucrurile si vechile trucuri nu mai dadeau rezultate. am facut inpachatari pt celulita, au avut efect, dar a fost prea scum sa incep alt set de sedinte, apoi am inceput sa merg la sala, dar nu am mai avut cu cine sa las copilul.M-am hotarat sa merg la un endocrinolog(imi spunea lumea ca am gusa si ca ar pute a fi tiroida) si i-am spus ca vreau sa slabesc. Mi-a spus sa-mi fac analize(nu am tiroida, doar nist ecarente de Ca, mg, Fe...), mi-a recomandat o dieta de 1000 calorii pe zi si REDUCTIL si XENICAL. Meniul zilnic mi-l fac singura, incerc sa mananc sub 1000, nu prea am pofta de mancare si fac si exercitii 30 min pe bicicleta. Medicul a omis sa-mi spuna si eu m-am facut ca nu stiu ca tb sa beau si 2l de apa. in concluzie, in 4 sapt am slabit 7 kg, se putea si mai mult daca beam si apa. sunt relativ multumita si voi continua.
P.S. Nu am facut abateri , daca am gustat putina prajitura , o data pe sapt, am mancat mai putin s am compensa cele 1000 cal. Nu mai stiu gustul sucului sau al ciocolatei si al altor gretosenii gustoase.

sper ca nu v-am plictisit prea mult
elena4craciun
Postat pe 11 Februarie 2009 11:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
este cineva care locuieste in iordania-irbid??????????? 8 De la: Cassey 13 Mai 2009 17:08
dieta daneza 11 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:32
Nici perfect nu e bine 4 De la: ancacumintica 29 Februarie 2012 22:27
Silueta sau cat de mult iti doresti sa te recunosti ca femeie 3 De la: dea_odeen 24 Noiembrie 2010 00:55
mancare sanatoasa! 81 De la: 31 Ianuarie 2013 22:55