Setari Cookie-uri

Jurnal de slabire pentru fetele plinute

Buna fetelor!
Ati auzit de herbalife?
eu personal nu am probleme cu greutatea dar cand simt ca am pus un kg iau herbalife si in 2 zile am scapat....in schimb mama mea in urma cu 3 ani a slabit 18 kg in 2 luni si de atunci nu s-a mai ingrasat deloc si nici nu s-a infometat...daca aveti intrebari sau doriti herbalife scrieti-mi un mail sevan_roxana@yahoo.com
Va pup si spor!
roxanasevan
Postat pe 11 Februarie 2009 13:04
multa bafta fetelor, sa slabiti sanatos si frumos...va tin pumnii
mirelacm
Postat pe 11 Februarie 2009 13:26




Buna,
si eu sunt plina, chiar grasa as putea spune. Am incercat multe cure de slabire , cea mai eficienta afost cea cu orez fiert. Am slabit de la 113kg la 95kg si am baut concomitent si ceai antiadipos (se gaseste la farmacie e in jur de 10lei).
Dupa ce am slabit la 95 de kg nu am reusit sa mai dau jos nimic, in schimb azi am peste 100 kg si cred ca mai mult decat aveam.
Acum beau iarasi ceaiul care ma ajuta cat de cat, dar incerc sa reduc ceva din alimentatie cu toate ca nu consum grasimi si carne grasa.
imi pare bine ca am aliati in lupta mea cu kilogramele.
ivanov_rodicamaria
Postat pe 11 Februarie 2009 14:40
Am luat si eu Reductil o perioada, timp in care m-am simtit foarte rau de la el...Apoi mi-am schimbat medicul endocrinolog si a spus ca cel care mi-a dat pastilele a facut o mare prostie pt ca eu mai am si alte afectiuni(de care doctorul stia) si organismul meu nu suporta Reductilul....Nu am mai luat...si m-am ingrasat...
Si acum sunt tot la regim....nu il mai tin pe cel disociat, dar incerc sa ma abtin cat mai mult de la dulciuri, si am taiat de pe lista fast-food, paine, grasimi si mancatul dupa 6 seara....
Mananc multe salate si carne de pui fiarta sau fripta...peste fiert...
Nu am reusit sa mai slabesc dar macar ma mentin, desi as fi vrut sa mai dau jos inca vreo 4 kg.
ramo_88
Postat pe 11 Februarie 2009 16:16
Buna,eu am urmat o cura de slabire f tare,la mine a dat rezultate si la colega mea de camera (is la facultate).Aveam 52.5Kg si apoi dupa o saptamana si 1/2 aveam 47Kg.Dieta e cam asa :
1 borcan pastai de fasole,2 borcane rosii in bulion(800Gr),2 ardei grasi verzi,2 morcovi mari,2 cepe,un plic de supa de pui cu taitei,si 250 Ml de supa de vita degresata(luati o bucata mica de carne de vita o fierbeti si deasupra se va ridica grasimea pe aceea trb sa o luati k sa o degresati)Din toate astea faceti o supa pe care o mancati zilnic in cantitati cat mai mari si pe langa asta mai mancati astfel:
1 zi-supa multa si fructe; 2 zi-supa multa si legume; 3 zi-supa multa si fructe si legume; 4 zi-supa multa si lapte degresat la discretie,daca va e foame mai aveti voie la 3 banane (nu exagerati nu prea mari); 5 zi-supa multa si carne de pui fiarta aveti voie si 3 rosii; 6 zi- supa multa si orez fiert;
7 zi- supa multa .
Ideea e sa nu neglijati supa,trb sa consumati f multa( puneti zeama de lamaie daca vreti sa fie mai acra,piper,sare).La noi(merge si la barbati:P) v-am sp a mers,bafta si voua.
Ana28
Postat pe 12 Februarie 2009 10:54
Pff.. toata lumea intra pe aici sa faca reclame la tot felu` de siteuri :))..
Toate am vrea sa slabim.. si eu vreau.. dar e nevoie de vointza :|
app stiti careva axercitii pentru solduri si "aripioare"? :D
:*:*
SecretoasaMika
Postat pe 15 Februarie 2009 14:14
ei..a trecut o luna si ceva..minus 10 kg...oare o fi drumul bun?
bafta fetelor care sunteti in prima saptamana de dieta.
Nu va lasati!!!
cichimbela
Postat pe 15 Februarie 2009 17:56
Bafta multa Elena!!! Esti pe drumul cel bun! 7 kg inseamna f mult! Eu insa nu am indraznit sa gust nimic..mi.e teama ca nu o sa ma pot opri.
Sa nu uiti de apa! Oricum, Reductilul iti face sete.Dar cum e cu Xenical? am auzit, dar nu am incercat.
cichimbela
Postat pe 15 Februarie 2009 18:01
Duminica asta m-am intalnit cu un fost coleg de liceu care a slabit foarte mult in ultimele luni de zile...
Bineinteles, l-am intrebat care e secretul lui...
Iata ce mi-a zis: fara sucuri, prajeli, dulciuri si grasimi..
Atat?am intrebat eu
Nu, a spus. Urmeaza elementul cheie: o zi mananci, o zi nu mananci..si in ziua in care mananci, ai voie doar o masa pe zi...
cum o fi supravietuit?
Nu stiu cum a facut-o, dar cert e ca a reusit..era obez, iar acum este...chiar foarte slab..dar eu ma gandesc la ceea ce implica aceasta cura...in afara de infometre la maxim...cum de nu s-a imbolnavit, anemiat...cum de nu a lesinat? Eu mai aveam putin si lesinam pe strada de la o cura mult mai putin drastica decat asta...
ramo_88
Postat pe 17 Februarie 2009 17:07
tre sa fi un pic ..mai mult dus cu pluta sa faci asa ceva ! oricat ai fi de gras si oricat ai vrea sa slabesti nu ai cum sa ti un asemenea..."regim" !! A slabit ...dar stomacul e varza..clar ! am mai scris pe forum.. k si eu vreau sa slabesc.. tot timpul am fost mai plinutza si am tinut regimuri peste regimuri :) da nu ma tine mult , k sunt pofticioasa Acum 11 zile m`am cantarit si am realizat cu stupoare k am ajuns la 80 de kg.. niciodata nu am fost asa grasa nu ma mai suportam !! asha k de 10 zile iau acele pastile super slim.. care nu au nici un efect negativ asupra mea , pofta de mancare nu am, mananc doar k sa am ceva in stomac.. si am slabit 4 kg... dar efort nu fac.. doar cat cobor de la etajul 3 la masina ..si cand urc pana la 3 cand vin acasa tot astept sa imi fac curaj sa ma misc un pic
bebemik09
Postat pe 17 Februarie 2009 18:42
De pe 1 august nu mai iau pastile si nu m-am ingrasat deloc. Eu am slabit 17 kg in 3 luni, eu am avut 77 kg, acum am 60 kg +- 500 grame. Tratamentul cu Lida Daidaihua Slimming Capsule de 3 luni regleaza metabolismul.

Pastilele Lida Daidaihua Slimming Capsule nu au nici un efect negativ, sunt naturale 100%. Inainte de a incepe tratamentul cu asceste pastilele, eu am facut toate analizele inainte si dupa, pentru ca eram si eu speriata, ca era in joc sanatatea mea. Analizele au iesit perfecte.

Daca te intereseaza pastilele astea scrie-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com.
merycam
Postat pe 18 Februarie 2009 19:18
De la: merycam, la data 2009-02-18 19:18:24De pe 1 august nu mai iau pastile si nu m-am ingrasat deloc. Eu am slabit 17 kg in 3 luni, eu am avut 77 kg, acum am 60 kg +- 500 grame. Tratamentul cu Lida Daidaihua Slimming Capsule de 3 luni regleaza metabolismul.

Pastilele Lida Daidaihua Slimming Capsule nu au nici un efect negativ, sunt naturale 100%. Inainte de a incepe tratamentul cu asceste pastilele, eu am facut toate analizele inainte si dupa, pentru ca eram si eu speriata, ca era in joc sanatatea mea. Analizele au iesit perfecte.

Daca te intereseaza pastilele astea scrie-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com.



Asta cu niciun efect negativ sa i-o zici lu' mutu ca eu nu te cred..
fetelor, noi suntem ambitioase, nu-i asa ca putem si fara sa bagam in noi pastile care ne distrug? haideti ziceti ca sunteti cu mine
ramo_88
Postat pe 19 Februarie 2009 16:13
in cat timp ai slabit cele 10 kg? e vb de vreo dieta dura??eu ma kinui ff tare sa slabesc dar de fiecare data knd incep o dieta dupa prima zi seara mi se face rau...crezi ca ma poti ajuta?am dat bani pe multe pastile insa nici unele nu m-au ajutat!
just_choccotoff
Postat pe 26 Februarie 2009 23:03
am nevoie sa slabesc urgent 10-12 kg.de fiecare data knd incep o dieta dupa prima zi mi se face rau.ai vreo dieta"mai putin dura?" crezi k ma poti ajuta?am inceput deja sa am si alte probleme de sanatate din cauza asta si mai ales psihice ...cred ca am facut o depresie. am inceput sa ma subestimez sa ma vad pur si simplu o grasana fara viitor...
just_choccotoff
Postat pe 26 Februarie 2009 23:12
De la: just_choccotoff, la data 2009-02-26 23:12:55am nevoie sa slabesc urgent 10-12 kg.de fiecare data knd incep o dieta dupa prima zi mi se face rau.ai vreo dieta"mai putin dura?" crezi k ma poti ajuta?am inceput deja sa am si alte probleme de sanatate din cauza asta si mai ales psihice ...cred ca am facut o depresie. am inceput sa ma subestimez sa ma vad pur si simplu o grasana fara viitor...


Ai incercat regimul disociat?O zi lactate, o zi legume, o zi carne si o zi fructe apoi o iei de la capat...nu este dur pentru ca nu are limite de cantitate...si da rezultate, la mine cel putin....mi se pare cel mai simplu dintre toate...
Daca nu il poti tine nici pe asta, renunta la prajeli, fast-food, dulciuri, paine, mancaruri grase si la orice tip de mancare dupa 6 seara...si efort fizic...de slabit slabesti dar efectul se va vedea in timp, deci e nevoie de rabdare...multa bafta iti urez!
ramo_88
Postat pe 27 Februarie 2009 16:21
m..nu stiu ce sa zic cu regimul disociat.... e destul de strict si greu de urmat.eu am mancat o zi lactate si am zis ca lesin de durere de burta. cei care il pot tine..stiu ca da rezultate.
fara prajeli si dulciuri, fara fainoase si sucuri cred ca e de ajuns.e usor sa zici.."fara..fara" e ff greu sa perseverezi.
eu am o luna jumatate..am scapat de 13 kg..insa sunt abia la inceputul drumului, pana la a ajunge normoponderala mai e cale lunga. bafta tuturor celor care se incumeta sa schimbe ceva in viata lor si celor care o iau de la capat, de Sf. Luni si Sf 1 ale lunii..succes si curaj!
cichimbela
Postat pe 27 Februarie 2009 18:59
Va recomand un site uman pentru oameni obisnuiti , www.irinareisler.ro !
Nu va bag pe gat nimic , doar ca acolo gasiti multe sfaturi pentru oamenii care poate nu au bani ( daca au cu atat mai bine-veti slabi mai repede si mai usor ) si sunt o gramada de diete normale, programe de alimentatie, retete si multe altele !!!!


NE VEDEM PE AKOLO :)
www.irinareisler.ro
__LL__
Postat pe 27 Februarie 2009 19:08
De la: just_choccotoff, la data 2009-02-26 23:12:55am nevoie sa slabesc urgent 10-12 kg.de fiecare data knd incep o dieta dupa prima zi mi se face rau.ai vreo dieta"mai putin dura?" crezi k ma poti ajuta?am inceput deja sa am si alte probleme de sanatate din cauza asta si mai ales psihice ...cred ca am facut o depresie. am inceput sa ma subestimez sa ma vad pur si simplu o grasana fara viitor...

Buna ziua! Va propunem un program de slabire cu produse obtinute integral din plante care va va ajuta sa slabiti 4-5 kg/luna fara a avea senzatie de foame ...Eu am slabit cu ajutorul unui astfel de program 20 de kg in 4 luni... Puteti vedea fotografii cu rezultatul meu pe www.slabeste-inteligent.ro sau www.cureslabire.eu ...
cureslabire
Postat pe 3 Martie 2009 10:29
Am shi eu probleme, shi am nevoie sa slabesc cu 10 kg, dar sunt pofticioasa, shi nu prea pot tine diete. Voi incerca dieta lui Ramo caci nu e greu de tinut.... SFAT: fetelor nu va otravitzi stomagul cu tot felul de pastile, cel mai bine mult sport, putine mincare, multa apa, shi nu mincatzi mai tirziu de 6....Eu tot asha voi incerca.
BAFTA!!!
emoliubcik
Postat pe 3 Martie 2009 15:33
succes!! sa ai rezultatele pe care le astepti!
e usor sa dam sfaturi..mai greu e cu performanta..insa nu e imposibil!
cei care apeleaza la la pastile iti inchipui..ca nu sunt nici persoane sportive si nici persoane care incearca o dieta pentru prima data. pastilele, de orice natura ar fi, sunt bune intr.un singur caz: sa fie recomandate de un medic!!
mult succes si vointa de fier!!
cichimbela
Postat pe 3 Martie 2009 18:54
am inceput sa alerg de 2 saptamani...dar problema e ca nu ma pot abtine de la mancare ...si nu mananc nimik fara paine..:(.....dak stiti ceva kre sa taie pofta de mancare....(cand stau acasa si nu am ce face ...de plictiseala mananc ...:D..)
anita_88grl
Postat pe 3 Martie 2009 19:47
Ceva care sa taie pofta de mancare?
Vointa...
Si multa apa....
ramo_88
Postat pe 4 Martie 2009 16:12
Cum merg treburile cu dieta? vad aici pe forum multe dorinte .cine are rezultate, mana sus!!!vrem sa ne incurajam reciproc,nu?

cichimbela
Postat pe 5 Martie 2009 08:46
Treaba cu dieta..merge...dar mai mult sta...in timpul saptamanii mananc asa cum ar trebui, dar in week-end dau cu bata-n balta mai o prajitura, mai o mancarica cu mai multe calorii...uff...
As vrea sa ma apuc de tae bo, am auzit ca are rezultate foarte bune, dar nu prea imi permite programul de lucru...
ramo_88
Postat pe 5 Martie 2009 16:21
si eu am auzit ca da rezultate ff bune Tae Bo..gasiti pe youtube tot felul de filmulete. Macar 10,20 de min pe zi pt cei care nu au timp de miscare sau care fac munca de birou..se poate.Eu din fericire sunt constransa sa merg pe jos 5 km pe zi, chiar daca stau 8 ore la birou, tot imi iese miscarea.
Si cu micile pacate,prajiturica de weekend, trebuie si asta, nu poti tolera frustrare dupa frustrare zilnic. Succes in continuare.
cichimbela
Postat pe 7 Martie 2009 11:21
A..si mai incercati BATUKA..e un lation antrenant..scoate untul din voi..si e interactiv. Cautati pe youtube BATUKA.
Mai astept vesti..cum merg treburile?cu ce va mai laudati? eu sunt in perioada de platou..dupa 16 kg date..am 3 zile de cand se incapataneaza sa ramana constant...
mai astept...
cichimbela
Postat pe 15 Martie 2009 11:26
De la: cichimbela, la data 2009-03-15 11:26:11A..si mai incercati BATUKA..e un LATINO....(scuze) antrenant..scoate untul din voi..si e interactiv. Cautati pe youtube BATUKA.
Mai astept vesti..cum merg treburile?cu ce va mai laudati? eu sunt in perioada de platou..dupa 16 kg date..am 3 zile de cand se incapataneaza sa ramana constant...
mai astept...
cichimbela
Postat pe 15 Martie 2009 11:27
De la: anita_88grl, la data 2009-01-20 14:53:49SI EU VREAU SA DAU BURTA JOS DA NU REUSESC ...IN REST TOT E LA LOCUL LUI


e aceias problema ca si la tine am eu burta nu stiu ce regim pot tine ca sa dau burta jos fac cateva ore cu bicicleta dupa amiaza de la ora15 la17h apoi intru in casa imi prepar o supa numai din legume fara carne fara grasimisi o mananc la ora 18h iar dupa ora18 nu mai mananc nimic cu toate ca am o foame in mine mai mananc un mar sau orice fruct dupa ora 18dak mi-e foame iar dimineatza mananc 1felie de paine prajita cu 2oua fierte tari incearca si tu sa vedem ce iese la mine nu vad prea mare rezultatul dar..........
bruni_eu
Postat pe 21 Martie 2009 16:20
Fetelor, eu de cateva zile sunt certata cu mancarea...ce bine, veti zice, dar nu e chiar asa...ca nu sunt certat cu toata...nu am pofta de mancare, insa as rontai tot felul de tampenii: floricele, croissant & stuff...incerc sa bag mai multe fructe in locul acestora...
Si inca ceva: mi s-a stricat cantarul... si nu zic asta pt ca arata mai mult ...imi arata cand cu 4 kg mai putin, cand cu 4 mai mult (sa mor de inima si alta nu)
Si in curand ma apuc de aerobic , de abia astept..
Voi ce mai faceti, cum va mai descurcati cu kg? Pupici
ramo_88
Postat pe 23 Martie 2009 10:24
nu te demoraliza Ramo, cantarul tau e dresat..arata bine..doar l.ai tinut sub papuc mereu!!
Eu am avut cateva zile in care luasem 1 kg si m.am luptat eroic pana l.am dat jos.
Azi dimineata am implinit minus 20 de kg!!! mai am inca pe atat de dat jos si pot sa spun ca dau iama in magazine sa imi schimb toate hainele!!!
sper sa nu ma mai intalnesc cu kg astea!!!
bafta fetele!! vreau vesti bune!!
cichimbela
Postat pe 24 Martie 2009 09:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
8 martie!!!! urgent :)))))))) 90 De la: unni_ka 10 Decembrie 2009 10:17
Lose weight! 4 De la: O_fatha 11 Iunie 2013 16:38
cate sanse?sau cata rabdare 12 De la: nico_dana2006 16 Iunie 2009 17:01
Va rog,,,,,,, ajutati-l pe, Vladut, 11 De la: copacelul 2 Mai 2009 22:02
Buna ! 8 De la: kudika091554 23 August 2012 01:10