Setari Cookie-uri

implaturi botulinice pentru a fi mai tinere ...

as vrea sa va intreb daca la un moment dat privindu-va in oglinda, nu va mai suportati ridurile .... sunteti pregatite sa va operati estetic? sa faceti un lifting facial, un implant botulinic pentru frunte sau pentru obraji ? va asumati riscuri ca sa fiti mai frumoase ?

eu am facut-o intr-o clinica din europa si sunt foarte fericita ca am cistigat 5 ani de virsta, o sa spuneti ca sunt nebuna, dar credeti-ma, nici o crema din lumea asta nu intinereste .... doar bisturiul sau implanturile ....
urmeaza cea de sini in ianuarie....

avem sau nu avem cultura estetica de ingrijire ?
pina unde sunteti dispuse sa mergeti daca ati avea banii necesari ?
unde ne situam ca romance in ingrijirea personala ?
astept parerile voastre ......
anka77
Postat pe 18 Decembrie 2008 23:59
Si ce anume ti-ai facut ?Eu sunt pro atat timp cat nu exageram si cat cunoastem si riscurile.Eu as vrea sa-mi fac implant de sani, numia stiu care-s preturile si care-s clinicile mai de renume.Daca stii ceva de asta te rog............
jeanpierre
Postat pe 28 Decembrie 2008 19:37
Totul este frumos si necesar,pana la bani.Daca vrei sa fii frumoasa,sa arati mai tanara,esti deschisa la micile chinuri pe care le implica chiar si niste intepaturi cu botox,ce te faci daca nu ai bani?Cam cat costa?Sfaturile sunt bune,dar hai sa fim mai modeste si sa nu demonstram altora ca ne permitem orice cheltuiala.Cine are bani si este dispus sa ii cheltuiasca pentru infrumusetare,sigur are si informatiile necesare,nu trebuie sa scrie acest lucru pe forum.Putina discretie nu strica.

Postat pe 3 Ianuarie 2009 09:18
Lasa-ti draga mea frustarile si datu cu pararea cand nici macar nu cunosti continutul intrebarii mele.Chiar nimeni nu a vrut sa arate ca are bani sau ceva de genu asta, s-a pus o sg intrebare care nu-ti era adresata tie fara nici o tenta de snobism.
Get a life!
jeanpierre
Postat pe 4 Ianuarie 2009 02:23
Imi pare rau,dar atunci mentiunea de...clinica in Europa ce era?

Postat pe 4 Ianuarie 2009 17:23
ok......hai sa ne lamurim .......se pare ca s-a creat o confunzie ......eu sunt jeanpierre si nu am postat nimik referitor la vreo clinica din Europa.Te rog citeste bine toate comenturile ca nu sunt multe, ok?Si daca mai ai nelamuriri here i am......
jeanpierre
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:21
Daca esti mai atenta,vei vedea ca este vorba de ANKA77.Dupa mine ,din pacate(pentru ca aici toate ar trebui sa fim prietene si daca se poate si modeste)te-ai suparat,dar toata interventia ei ,cel putin pentru mine,emana autosuficienta materiala .Daca gresesc,sa ma scuze.
In alta ordine de idei,eu la trei luni imi fac injectii cu botox,dar numai pe frunte,sa stiti ca imi schimba fizionomia,imi ridica sprancenele,asa ca nu mai sunt cea din fotografii,dar moral ma simt mai tanara,iar in fapt arat fara riduri,dar nu cred ca mai tanara.Mult succes la toate femeile care vor sa arate mai bine sau sa se mentina.

Postat pe 6 Ianuarie 2009 09:00
Eu as vrea sa-mi injectez botox ptr ridurile din jurul gurii, stii acele risuri de expresie.......asta e rad prea mult.Dac de ex nu repeti la 3 luni injectarea cum sunt ridurile, la fel de vizibile ca inaintea inceperii tratamentului, sau mai pronuntate acum, pielea isi ia alta forma?Merci
jeanpierre
Postat pe 6 Ianuarie 2009 20:11
Buna seara.Din experienta mea,pana acum,ridurile dintre sprancene,dupa ce a trecut efectul botoxului,au ramas ca inainte,mai pronuntate.
Despre ridurile de expresie,din jurul gurii,nu se injecteaza botox,ci acid hianoluronic.Din ce povesteau alte doamne,care au facut acest tratament,pentru acesta,nu trebuie sa faci usor herpes, ca atunci ai alergie la aceasta substanta.In rest,totul este o.k.,intepaturile sunt mai multe ca si aria este mai mare,dar efectul este foarte bun.Curaj si succes.

Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:22
si-n Europa ti s-a spus ca ti s-a facut "implant botulinic",ma indoiesc caci nu poate fi vorba de cat de injectiile cu toxina botulinica.Nu mai folositi cuvinte pe care nu le intelegeti!
namona
Postat pe 12 Februarie 2009 09:40
Hei ai auzit ?
Superslim te trimite ieftin in forma la mare !
Slabire din prima luna intre 5-9 kilograme !!! P
ROFITA ACUM DE NOUA SUPER OFERTA DE PRETURI A VERII si de DISCOUNTURILE URIASE de peste 50 % :
1 - 3 cutii SuperSlim = 55 lei PER cutie
4 - 9 cutii SuperSlim = 50 lei PER cutie
peste 9 cutii SuperSlim = 45 lei PER cutie
Acorda-ti sansa de a fi asa cum iti doresti !
Pentru comenzi trimite-ti mail cu adresa numele si un nr de telefon la
super_slimm100@yahoo.com
ori tel la 0771 .208. 512
Pentru mai mult detalii accesati site-ul nostru:
www.super
slimnew.webs.com
dyane_
Postat pe 29 Mai 2009 16:50
De la: dyane_, la data 2009-05-29 16:50:40Hei ai auzit ?
Superslim te trimite ieftin in forma la mare !
Slabire din prima luna intre 5-9 kilograme !!! P
ROFITA ACUM DE NOUA SUPER OFERTA DE PRETURI A VERII si de DISCOUNTURILE URIASE de peste 50 % :
1 - 3 cutii SuperSlim = 55 lei PER cutie
4 - 9 cutii SuperSlim = 50 lei PER cutie
peste 9 cutii SuperSlim = 45 lei PER cutie
Acorda-ti sansa de a fi asa cum iti doresti !
Pentru comenzi trimite-ti mail cu adresa numele si un nr de telefon la
super_slimm100@yahoo.com
ori tel la 0771 .208. 512
Pentru mai mult detalii accesati site-ul nostru:
www.super
slimnew.webs.com


l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 16:53
Buna.Eu sunt Lucia si de curand am implinit varsta de 31 de ani.Si pe mine m-ar interesa anumite interventii ptr intinderea cutelor de pe frunte si ptr indepartarea acelor riduri formate in jurul ochilor.Ideea e ca sunt din Bucuresti unde exista gramezi de astfel de clinici dar nu cunosc pe nimeni care sa-mi recomande una in care are toata increderea.Daca vreuna dintre voi m-ar ajuta.............Multumesc mult si
kikirikimiki30
Postat pe 4 Iunie 2009 11:20
De la: jeanpierre, la data 2008-12-28 19:37:40Si ce anume ti-ai facut ?Eu sunt pro atat timp cat nu exageram si cat cunoastem si riscurile.Eu as vrea sa-mi fac implant de sani, numia stiu care-s preturile si care-s clinicile mai de renume.Daca stii ceva de asta te rog............


....vrei un sfat prietenesc..? nu.ti deforma organismul....doar ca sa fii privita cu ochii cat cepele ....de barbatii din jurul tau...// Pentru barbati tzatele...poponeatza ....si picioarele...conteaza doar ..pana te face odata...
...pune accent pe dezvoltarea ..cunostintelor...a cunoasterii lumii din jurul tau...a nivelului tau....social..profesional...
Asa vei fi apreciata si curtata....in sensul relevant al cuvantului...
Asa vei avea barbatii la picioare.....nu ca ai tate mari.....altfel.......te vor avea ei...doar in pat..
..sau poate atat vrei de la viata asta.......
BBK59
Postat pe 5 Iulie 2009 10:33
De la: anka77, la data 2008-12-18 23:59:36as vrea sa va intreb daca la un moment dat privindu-va in oglinda, nu va mai suportati ridurile .... sunteti pregatite sa va operati estetic? sa faceti un lifting facial, un implant botulinic pentru frunte sau pentru obraji ? va asumati riscuri ca sa fiti mai frumoase ?

eu am facut-o intr-o clinica din europa si sunt foarte fericita ca am cistigat 5 ani de virsta, o sa spuneti ca sunt nebuna, dar credeti-ma, nici o crema din lumea asta nu intinereste .... doar bisturiul sau implanturile ....
urmeaza cea de sini in ianuarie....

avem sau nu avem cultura estetica de ingrijire ?
pina unde sunteti dispuse sa mergeti daca ati avea banii necesari ?
unde ne situam ca romance in ingrijirea personala ?
astept parerile voastre ......



nu sunt pregatita pt operatii estetice pt ca nu le doresc.
avem cultura estetica chiar daca nu ne-o aplicam.
daca as avea banii necesari as prefera sa-i pun la temelia unei case.
de situat cred ca suntem bine. ca doar d-aia suntem printre cele mai frumoase femei din Europa.in opinia mea, din pacate si printre cele mai false ( tocmai din cauza operatiilor)
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 12:30
Cele mai frumoase femei cu ajutorul bisturiului sunt libanezele si braziliencele.
Romancele... pff! Romancele cred ca estetica se reduce la taieturi adanci cu bisturiul... Ceea ce arata ca aceea cultura estetica e preluata din filme. Filme care culmea! Sunt facute la Hollywood, unde si fetitzele de 15 ani au cate ceva retusat... Pe de alta parte, insa, bat campii despre "naturaletze". Ma buseste rasul, zau! Acolo chirurgia plastica e viata de zi cu zi.
Nu e nimic rau in implanturile botulinice sau mai stiu eu ce alte injectii. De exemplu L'Oreal a scos crema cu acid hialuronic, care e marea revolutie in estetica. Ati folosit-o? stiti care sunt diferentele dintre crema aceea si ceea ce spune initiatoare topicului? Una singura: crema se aplica PE piele, injectia SUB. Practit, diferenta dintre a lua o pastila pe cale bucala si a administra-o intravenos.
Dor_a
Postat pe 5 Iulie 2009 15:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Slabire prin remodelare corporala 28 De la: Maria_Mares_1 15 Noiembrie 2016 12:37
Pensat - rog o recomandare 34 De la: bombonica22 14 Mai 2014 11:58
poze 9 De la: kudika448266 22 Octombrie 2011 21:56
vreau sa slabesc cat mai repede ajutati-ma si p mine plzz 66 De la: roxirose 3 Noiembrie 2011 13:48
Salon de infrumusetare situat central angajeaza coafeza, maseuza, cosmeticiana si manichiurista 1 De la: kudika_7021 9 Mai 2012 23:09