Setari Cookie-uri

deci cea mai frumoasa relatie e ea taur el fecioara felicitari pt acestia!!

cea mai frumoasa relatie ea taur el fecioara cine e in situatie astept opinii!!felicitari pt acestia! :sml-
alis
Postat pe 20 Decembrie 2008 14:12
esti tu sigura? cea mai fericita relatie e aia unde e iubire, respect, incredere etc...
angel_in_disguise
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:12
sincer, si eu-fecioara am avut o relatie cu un el-taur....si nu a mers chiar deloc...:( desi atractie era, ajunsese chiar la stadiul de iubire pasionala sau chiar obsesie...asa k nu pot spune decat ca intre temperamentele noastre nu exista loc de compatibilitate, amandoi incapatanati, nu spuneam ce simtim, mereu vb pe ton ironic...asa ca...:(
geanina_giovana
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:56
De la: adinabrita, la data 2008-12-20 14:12:15 cea mai frumoasa relatie ea taur el fecioara cine e in situatie astept opinii!!felicitari pt acestia! :sml-


Deci ,cum ai tras tu concluzia asta ?
daca nu prezinti dovezi tot degeaba
iris_4_ever
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:58
6 luni..de bune si rele...e f misto o asemenea relatie dar si f dificila...o combinatie intre dulce si amar..un jok..de fotbal..unde mereu cineva trebuie sa castige..sa fie mai presus..wow..multe ar mai fi...
swallowtail
Postat pe 2 Ianuarie 2009 22:05
sincer mie mi se par barbatii fecioara prea bolovanosi, reci, seci, necolorati ca si personalitate pentru femeia taur care este o femeie puternica si sensibila, totodata...am incercat de 2 ori cu barbati fecioara si mai mult de cateva luni nu rezistam langa ei, ma plictiseau si ma enervau ca erau prea fixisti si liniari in anumite chestii...nu mi se par deloc potriviti pentru o combinatie reusita cu femeia taur.
miamia79
Postat pe 15 Ianuarie 2009 12:10
Mai, "Deci deci deci" ... nu ai fost pe la scoala? Nu incepi ceva cu deci, asa cum nu tragi concluzii inainte sa analizezi o anumita situatie. Si sunt de acord cu angel_in_disguise, cea mai frumoasa relatie e cea de iubire, care nu depinde in totalitate de zodii ci de reactia unuia fata de celelalt si care trece si proba timpului. E putin mai mult decat vede ochiul ;). Numai bine!
Libeloo
Postat pe 15 Ianuarie 2009 12:31
Depinde de cum am fost crescuti pt k eu sunt leu iar prietenul meu este taur eu sunt f vorbareatza iar el este ff tacut eu spun ce am de spus atunci cnd ma supara iar el tace si tine in el...deci nu comunica cu mine,iar cea mai tare relatie este aceea in care barbatul stie sa se comporte cu persoana de langa el.
Iubitul meu este taur si vrea sa fie rasfatat si sa i se face surprize el vrea k toata atentie mea sa fie asupra lui dar eu din partea lui nu prea am atentie,mai mult se joaca si atunci cnd stam impreuna la fel face stam putin cu mine dupa care se joaca.il iubesc dar nu stiu cat va mai rezista relatia noastra pentru k eu deja incep sa ma plictisesc.v`as scrie toate mesajele pe care mi le trimitea in primele 10 luni dar sunt foarte multe in fiecare zi imi trimitea mesaje si seara la culcare la fel iar acum abea vorbim de 2 ori pe zi la telefon.....am vorbit cu el si i`am spus toate aceste lucruri dar spune k il cicalesc.....asa ca feteleor aveti grija de cine va indragostiti
ana_maria22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 11:47
Plec de la premiza ca oamenii sunt diferiti si au pareri diferite. Nu-mi place sa discut in contradictoriu si nici sa conving pe nimeni de nimic. Profit de ocazie si raspund, tocmai pentru ca am avut ocazia sau ghinionul sa am o relatie cu un barbat fecioara (eu taur). Exact cum spunea cineva mai sus a fost o relatie exploziva, cea mai intensa si cea mai complexa pe care am trait-o in viata mea....dar finalul a fost la fel de "exploziv'. Adica, un final urat de tot, plin de frustrari, de nemultumiri si de dezamagire pentru mine. Cu siguranta acest final se datoreaza conditiilor in care ne-am cunoscut si timpului care nu a fost al nostru. A fost cea mai dura despartire din viata mea si singura care m-a marcat. Nu a fost sa fie, chiar daca din punct de vedere fizic, psihic, comportamental si tot ce se putea...a fost ceva super. Cel putin din partea mea, ca ce a zis el de mult s-a anulat pentru mine.
In concluzie, daca sunt persoane care cred in compatibilitatea zodiilor pot spune in cazul meu ca pana acum si de acum incolo consider o combinatie excelenta ca si comunicare, ca si deschidere.
Este zodia mea preferata cu toate ca sunt niste oameni foarte tematori si stresati si nelinistiti. Mie personal imi plac. Si poate ca as avea inca o data o relatie cu o fecioara, daca nu as fi casatorita acum....dar oricum nu as mai avea cu el.

S-a ajuns la ceva urat si ne-am certat 9 luni (ca atat mi-a luat mie sa-i spun tot ce aveam de zis si sa-l conving ca nu mai vreau sa aud de el, cu toate ca nu o sa-l uit niciodata si ma gandesc la el in fiecare zi!!! L-am iubit enorm, dar nu i-am putut ierta lipsa de loialitate si faptul ca desi eram cei mai apropiati prieteni si iubiti.....mi-a mintit 4 luni. Scuze, mi-a "ascuns adevarul sa nu-mi faca rau"). Un lucru e clar: taurul nu iarta si nu uita. Prefera sa inchida o usa in spatele lui.

Postat pe 14 Februarie 2009 08:55
Ba si taurul (eu) iarta si uita...am imbatranit si poate de aceea...:)
Sincer, nu tine neaparat de zodie..sunt alte elemente muuult mai importante cum ar fi: educatia, anturajul, obisnuinta, exemplele si modelele de viata din jurul nostru.....si eu sunt taur si el e taur si ce? Cu unii am fost intr-un fel...cu altii in alt fel...sa fie totzi din aceeasi zodie...nu poate fi la fel!....cat despre barbatii fecioara...mie nu prea imi fac cu ochiul...dar mai stii?
bloondy
Postat pe 21 Februarie 2009 20:25
Foarte adevarat.eu sunt o tauroaica infocata iar el o fecioara si mai infocata.este foarte pasional.imi arata tot timpul k ma iubeste desi nu o spune foarte des.intr-adevar suntem amandoi foarte incapatanati dar intotdeauna unul cedeaza.de cele mai multe ori el pt k este ceva mai mare ca mine si mai matur.il iubesc foarte mult si am hotarat inca de la inceputul relatiei k vrem sa ne petrecem tot restul vietii impreuna.o chestie foarte importanta o avem in comun.amdoi iubim enorm copiii si abia asteptam sa ii avem pe ai nostrii.suntem foarte uniti si foarte fericiti cand suntem impreuna.ne iubim la nebunie.iubitul meu este cel mai pasional barbat in pat.se daruieste complet si stie exact ce are de facut pt a ma duce pe culmile fericirii.suntem doar de 7 luni impreuna si chiar suntem facuti unul pt celalalt.este barbatul pe care l-am asteptat toata viata.parerile sunt impartite fetelor.oamenii sunt diferiti asa ca nu se poate face o caracterizare generala a unei zodii si nu se poate spune care este combinatia perfecta a unor zodii.fiecare iubeste si se daruieste in felul sau unic si personal.oricum,iubiti-va mult si nu lasati gurile rele sa va influenteze.va pup
bubulik2204
Postat pe 12 Iunie 2009 12:09
interesanta discutia asta....foarte adevarat ce spuneti....Eu sunt fecioara iar iubitul meu este taur....Candva, inainte sa il cunosc pe el citeam peste tot ca cea mai buna compatibilitate a fecioarei ar fi taurul ...si tot asteptam sa gasesc si eu taurul meu si sa fiu fericita. Vreau sa spun ca dupa ce l-am gasit recunosc ca din anumite puncte de vedere este cel mai perfect barbat din viata mea, cel mai frumos, tandru si afectuos, ma suna suficient cat sa pastram relatia la distanta pe care o avem in limitele normalului, declaratii de dragoste, incurajari si complimente, gesturi de iubire...insa trebuie sa amintesc si de certuri, din pacate fara numar...fara motive puternice, bazate pe orgoliu si dorinta fiecaruia de a conduce.
Practic din momentul in care am descis sa devenim un cuplu noi ne-am certat...asa a inceput totul...dintr-o cearta...
Din fericire incercam sa comunicam si sa ne rezolvam problemele...insa suntem amandoi mult prea orgoliosi pentru a ne recunoaste vina si a da dreptatea celuilalt atunci cand este cazul. Eu il critic mult prea des si tare pentru anumite lucruri banale si neimportante iar el nu suporta asta...si cu fiecare ocazie cauta sa imi demonstreze ca si eu gresesc...si practic, cand incepe el, ma desfiinteaza, la modul ca nici nu mai apuc sa vorbesc de el si orice as spune eu este neimportant si anulat
Nu stiu ce o sa mai fie pe viitor, practic discutiile astea macina putin cu putin relatia...mai ales ca este una la distanta iar gelozia si posesivitatea este la cote inalte, de ambele parti. Tot ce stiu este ca ne iubim mult, relatia ne-a schimbat pe amandoi in bine...amandoi suntem f implicati si ne facem planuri de viitor....ceea ce imi da incredere...
Nu stiu ce o sa mai urmeze insa va duresc tuturor mult succes cu dragostea... cred ca cel mai bine este sa incercam sa ne bucuram de momentele frumoase din cuplu si sa evitam gandirea negativa....sa traim iubirea asa cum vine....cat vine...

Va pup
kudika_Invia
Postat pe 12 Iunie 2009 12:58
eu sunt taur.... iar partenerul meu fecioara .... ne intelegem de minune...ne completam perfect unul pe celalalt ....iar de 3 ani jumatate suntem foarte fericiti ...sa vedem de acum incolo
blebea_alexandra
Postat pe 13 Iunie 2009 01:49
Deci nu.
Kathara
Postat pe 13 Iunie 2009 01:58
poate.......
anca0704
Postat pe 13 Iunie 2009 02:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
scorpion vs. leu ????????? 17 De la: emilia21 3 Octombrie 2009 17:23
cuplu varsator - varsator 1 De la: simonadraga 30 Decembrie 2009 14:08
da ce ziceti de relatia dintre doi gemeni ? 5 De la: kudika346261 31 Decembrie 2010 02:39
Salut 1 De la: Ana_Augustina 24 Septembrie 2010 13:35
de ce nu inteleg barbatii ca i iubesti 18 De la: kudika330764 22 Ianuarie 2011 10:59