Setari Cookie-uri

EU,EL.....SI ALDOILEA "EL"!!

BUNA DE CURAND AM INTRAT SI EU PE ACEST FORUM SI AS AVEA NEVOIE DE UN SFAT DE LA CINE MI-L POATE DA.SUNT CU CINEVA DE 2 ANI ....2 ANI IN CARE L-AM IUBIT ENORM..SI EL PE MN LA INCEPUT CRED...AKUM TOTUL SA SCHIMBAT DE CEVA VREME AM AFLAT MULTE LUKRURI UNUL AR FI CA MA INSEALA FARA NICI O RETINERE.L-AM INTREBAT SI A RECUNOSCUT CU O NESIMTIRE IESITA DIN COMUN DAR IN ACELASI TIMP IMI ZICE CA EL MA IUBESTE PE MN SI CA FARA MINE NU POATE STA.NE CERTAM DESTUL DE DES DIN NIMIKURI NIMIK NU MAI E CA INAINTE....EU SIMT CA NU MAI ARE NICI O ATRACTIE FATA DE MINE DAR IN ACELSI TIMP NU IMI DA PACE.NICI NU MA MAI SARUTA .NICI NU MA MAI IA IN BRATE SUNTEM CA DOI AMICI MAI MULT.I-AM ZIS K NU MAI ARE ROST SA O LUNGIM ASA DAR NU INTELEGE...EU IL VAD CA E PLIKTISIT DE RELATIA ASTA DAR NICI SA-MI DEA DRUMUL NU VREA.AKUM EU AM KUNOSCUT UN BAIAT CARE MA FACE SA SIMT CA TRAIESC...MA VAD CU EL PE ASCUNS STIU CA NU E BN CEEA CE FAC ..CA AM DEVENIT CA EL INTR-UN FEL..DAR INIMII NU POTI SA-I DICTEZI CE SA FACA.LA EL GASESC TOT CE VREAU EU DE LA O RELATIE SI TOT CEEA CE DE LA "EL"NU PRIMESC.SUNT KU NERVII SI KU SENTIMENTELE LA PAMANT.PE EL1 NU CRED CA IL MAI IUBESC E PURA OBISNUINTA PE EL2 SIMT CA NU POT RESPIRA FARA EL ...DACA NU IL VAD O ZI E CA SI KUM NU AM TRAIT IN ZIUA AIA.NU STIU DACA MA INTELEGE CINEVA..DAR .....ASTA SE INTAMPLA.SA O TERMIN KU EL1 VREAU DAR NU POT PT CA EL NU INTELEGE K NU NE MAI LEAGA NIMIK SI VREA SA O KONTINUAM ASA ...SITUATIE CARE PE MINE MA TERMINA PT CA NU SIMT CA TRAIESC E CA SI KUM AS FI O BABA...NU RAD NU IES IN ORAS NU MA DISTREZ NU NIMICA....CU EL2 E ALTFEL MEREU RADEM MA DISTREAZA ...MA FACE SA SIMT K TRAIESC INTR-UN CUVANT.VA ROG CINE VREA SI POATE SA-MI SPUNA CE SA FAC PT CA NU MAI REZIST ASA.VA MULTUMESC SI ASTEPT UN RASPUNS.CIAO
ramonikelenush
Postat pe 21 Decembrie 2008 11:20
Stai mai Ramo, ca nu inteleg... Pai ce te impiedica sa spui stop la "el" no.1 si sa continui cu el no.2?
Ca doar nu sunteti casatoriti... Te-a neglijat, s-a schimbat relatia dintre voi... Ma rog, n-o fi vina nimanui sau o fi la mijloc, pana la urma nu pe cine sa aruncam vina cautam aici... Nu mai merge, si buna ziua!
Ce o sa faci? Faci rev-ul cu "oficialul" doar asa, de obligatie? Si il lasi pe celalalt singur? Eu zic ca nu e un inceput bun...

Hai bafta!
Dor_a
Postat pe 21 Decembrie 2008 11:25
DAR EU VREAU SA O TERMIN KU NR1 PT CA NU MAI POT CONTINUA ASA DEGEABA SI MAI ALES CA IL POT PIERDE SI PE NR2 DIN CAUZA ASTA DAR EL(NR1)NU VREA SA INTELEAGA ZICE CA FARA MINE NU POATE STA.SI MAI E O PROBLEMA NR1 SI KU NR2 SUNT UN PIK DE PRIETENI ADIK SE CUNOSC SI SE INTELEG DESTUL DE BN....:d:d SI ITI DAI SEAMA ASTA SA AFLE CA EU IL IUBESC PE PRIETENUL LUI..CE E CEL MAI URAT IN TOATA TREABA ASTA E CA MA SIMT AIUREA PT CA EU NU AM FACUT DE ASTEA NICIODATA ADIK SA INSEL PE CINEVA DAR AKU NU NSTIU CE E KU MN...PROBABIL SI FAPTU CA EL SI-A BATUT JOK INTR-UN FEL DE MN...SI MA GANDESC CA EL DE CE SI-AR TRAI VIATA SI SE DISTREAZA SI EU SA STAU KA FRAIERA SA MA GANDESC S MSA SUFAR....SI MI-E CIUDA CA AM CAM DEVENIT CA EL ...ADIK CE MI-A FACUT EL MIE MI-AM FACUT SI IO LUI...SI NU PREA E BN....NU????
ramonikelenush
Postat pe 22 Decembrie 2008 09:12
MS CA M I-AI DAT UN MIC SFAT...SA STII K KONTEAZA MULT PT MN ...PT VCA EU NU PREA AM CU CINE VB ASA FTA IN FATA ...PRIETENII MEI SUNT PLECATI MAJORITATEA ...DE ASTA AM SI INTRAT PE FORUMUL ASDAT...INK O DATA MERSI...POOP
ramonikelenush
Postat pe 22 Decembrie 2008 09:14
off,off.Dificil, mai ales ca cei doi sunt intr/un fel prieteni.Dar eu tot nu inteleg ceva, poate ma lamuresti tu.Vrei sa te desparti de primul, dar el nu e de acord?Am inteles bine? Pentru ca nici tu nu ai vrut ca el sa te insele si totusi a facut/o.Deci de ce nu te desparti de el?esti obligata cu ceva sa stai langa el?Pentru ca daca nu, atunci desparte/te cat mai repede de el/Si inca ceva, tu te simti foarte bine cu cel de al 2 lea.Ce parere crezi ca are tipul respectiv despre tine, sau ce incredere sa aiba in tine, sau ce relatie serioasa sa isi doreasca de la tine, cand el stie ca tu umbli si cu el si cu preietenul lui?Sfatul meu e sa iti pui ordine in ganduri si sa ajungi cat mai repede la un rezultat.Bafta multa
mirelamuresan
Postat pe 22 Decembrie 2008 10:33
Dupa parerea mea nu trebuie sa te gandesti ca ai ajuns ca El-nr-1, pentru ca tu nu vrei sa te aranjezi cu situatia de a avea doua relatii paralele, asa cum a facut-o el inselandu-te. E cam complicata situatia... eu as zice: vorbeste cu amandoi (separat), intreaba-i ce isi doresc ei si spune-le ce iti doresti tu; daca esti sigura ca vrei sa ramai cu El-nr-2, spune-i, si intreaba-l daca el are vreo idee cum sa faceti cu El-nr-1. Oricum, dupa ceea ce scrii despre nr-1, ar trebui sa se schimbe foarte multe ca sa mai mearga vreodata.
lemura
Postat pe 22 Decembrie 2008 10:48
DECI...:EU ST5IU K E KOMPLIKAT DE ACEEA AM SI SCRIS AICI SI AM CERUT SFATURI.NR1 NU ARE NICI UN PLAN DE VIITOR SAU MAI STIU IO CE EL ARE NIZTE CONCEPTII FF COPILARESTI...EU IMI DORESC O FAMILIE O CASA SI SA MA VAD FERICITA IN CUIBUSORUL MEU...CEEA CE EL A ZIS K NU ISI DORESTE EL NU VREA COPII EL NU VREA FAMILIE EL NU VREA SA SE LEGE LA CAP...NR2 IN SCHIM SUNTEM IMPREUNA DE O LUNA IAR IN LUNA ASTA SI-A FACUT TOT FELUL DE PLANURI CA NE MUTAM IMPREAUNA AM VB CHIAR SI DE O NUNTA DECI...E ALTFEL...E EXACT ASA CUM VREAU EU SA FIE....NU CA AS VBREA AKUMA SA MA CASATORESC SAU MAI STIU IO CE DAR MACAR SA VAD CA ARE ASTA IN GAND SI ISI DORESTE CEVA PE VIITOR.EU VREAU SA ZIC CA LOKUIESC SINGURA IAR NR1 NU A RAMAS LA MINE PESTE NOAPTE NICI MACAR O SEARA INTR-UN AN DE ZILE ...DECI CE SA MAI ZI.NR2 A ZIS K MA ASTEAPTA ORICAT AR FI SA IAU O DECIZIE EL IN CURAND O SA PLECA IN ARMATA PT 3 LUNI SI AM ZIS CA IN ASTEA 3 LUNI POATE O SA REUSEC SA-MI FAC ORDINE IN GANDURI SI SA-L FAC PE NR1 SA INTELEAGA CA NU SE MAI POATE.VREAU SA ZIC CA LA CE MA GANDESC EU CEL MAI MULT E CA DACA NR1 AFLA DE NR2 PUR SI SIMPLU CRED CA MA OMOARA...SERIOS VORBESC!!!DE ASTA IMI ESTE CEL MAI TEAMA.SI CE MA DISPERA E CA EL IMI ZICE MERE K MA IUBESTE DAR DOAR ASTA FACE IN TOATA ASA ZISA ASTA RELATIE.DECI EU NU AM MAI VAZUT CARACTER DE ASTA LA O PERSOANA SI CONCEPTII DE ASTEA ....PUR SI SIMPLU MA DISPERA.LA INCEPUT NU ERA ASA SI NU-MI DAU SEAMA DE CE SA SCHIMBAT IN HALUL ASTA....NU MAI STIU CE SA MAI ZIC SAU SA FAC>((
ramonikelenush
Postat pe 22 Decembrie 2008 17:19
Pai atunci spune-i lui Nr 1 ca ti-ai dat seama ca aveti conceptii de viata diferite, ca iti pare rau, dar din punctul tau de vedere nu mai merge, ca te-ai gandit bine si ca nu mai vrei, pentru ca el nu iti poate oferi ceea ce iti doresti de la un prieten/viitor sot (pe plan personal/sentimental vorbind). Atata lume se desparte... doar nu esti posesiunea lui privata!!
lemura
Postat pe 23 Decembrie 2008 12:14
MULTUMESK MULT..ASA AM SA INCERC SA-I EXPLIC POATE TOTOSI O SA INTELEAGA...SPER..!!!CRACIUN FERICIT LA TOATA LUMEA...SI LA MULTI ANI!!!!
ramonikelenush
Postat pe 24 Decembrie 2008 16:48
Salut! Unde-i dragoste putina, lesne a gasi pricina...Cel mai bine , dupa parerea mea, e sa termini relatia cu NR.1 cum ii spui tu. Daca acum , cand sunteti tineri nu va imbratisati , atunci cand? Spune-i pa...Retine doar ce a fost frumos! e vorba si de tine. Nu continua daca nu-l mai iubesti.
Sultanica
Postat pe 7 Ianuarie 2009 09:00
asta vreau sa fac....dar nush kum sa deschid o discutie pt ca el se comporta ca si kum totul e normal...ca si kum ar face de toate...nu stiu sunt intr-o situatie doamne...nu maistiu ce sa zic sau sa fac..... ma dispera pt k imi zice ca ma iubeste si ...ooofffffff.....ms de sfat popici
ramonikelenush
Postat pe 7 Ianuarie 2009 16:26
scuza/ma ca te intreb, dar cumva el se poarta urat cu tine, te agreseaza intr/un fel de tie iti este frica sa te desparti de el?Pentru ca alt motiv ca sa fii cu el si acum, inaf/ara de frica nu prea vad care este.Nu aveti copii impreuna, nu sunteti casatoriti, tu iubesti pe altcineva, din cate am inteles si acel altcineva te iubeste, sau te place.Din ce motiv mai ramai cu primul>te ameninta ca se sinucide, spune/ne si noua un motiv clar de ce mai ramai cu primul, ca nici unul dintre noi nu intelege acest lucru.Ai grija de tine si multa multa bafta si putere de a lua decizia ceea mai buna.
mirelamuresan
Postat pe 7 Ianuarie 2009 20:59
poi uite cum e situatia:el e baiat de bani gata toata viata lui a umblat numai ku panarami iar atunci kand ma gasit pe mine a zis k eu sunt totul pt el pt ca fata mai kuminte ca mine si mai la lokul ei nu exista si k nu m-ar da pe o mie de alte fete.....iar akum daca eu ii zic ca m-am indragostit de altcineva(si mai ales de un prieten ca sa-i zic asa de-l lui ) cred ca m-ar omori!serios!pt ca asa cum am mai zis el crede ca doar el exista pt mine .....pffffff nici nu stiu kum sa ma exprim ca sa ma intelegeti.....deci sigur si precis mi-ar face mult rau pt ca poate si ar avea kum...si el zice ca fara mine nu poate sta dar in acelasi timp vrea sa ieasa si ku altele dar sa ma stie si pe mine akolo numai pt el....el ma ajutat mult si pe de-o parte imi scoate okii ku asta...si zice ca nimeni nu a facut atatea pt mine vreodata....bine bn=ine ai facut ai facut asta e ...mergem mai departe ...dar nu intelege.....nu mai stiu ce sa mai zic...stiu ca e cam greu de inteles....dar sincer nici eu nu mai inteleg...deci un lukru e sigur nu pot sa-i zic asa de odata gata sa terminat...pt ca nu ar crede ca vb serios si nu m-ar lasa asa...fara explikatii si daca explikatia mea ar fi k nu te mai iubesc...nu am nici o sansa ca zice ca nu crede
ramonikelenush
Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:42
aaaaaaa si am uitat...nu nu se poarta urat cu mine nu ma agreseaza nu nimik...doar ca e fff indiferent dar in acelasi timp zice ca ma iubeste si nu poate sta fara mine.....si indiferenta asta ma facut sa nu mai tin la el incet-incet
ramonikelenush
Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:43
Buna, Ramobmw...ma bag si eu unde nu-mi fierbe oala, sau poate imi fierbe pt ca am fost si eu intr-o situatie similara. Ce sa-ti mai zic si eu, ca toti ti-am zis sa-l lasi dar numai tu stii ce-i in sufletul tau si adevaratele motive pt care nu te poti desparti de nr 1. Spui ca e baiat de bani gata si ca te-a ajutat mult...presupun ca ti-a dat si o oarecare stabilitate, o siguranta, si poate de aceea ti-e greu tie, in subconstientul tau, sa te vezi maine fara el (cu toate ca si cu el si fara el ...tot una-i!). poate ca nici nr 2 nu e o varianta prea indicata, datorita faptului ca sunt sigura ca se va gandi mereu "daca ea era cu mine si cu amicul meu, poate sa o faca oricand cu un alt amic de-al meu, sau cine stie...". Cred ca nu va uita circumstantele in care voi doi v-ati cunoscut, dar din moment ce are rabdare si nu te preseaza in nici un fel, zic ca merita o sansa, oricat de mica. Cu nr 1 eu ti-as sugera o bine venita pauza, sa vezi si tu ce simti pt el, sa incepi sa fii pe picioarele tale si sa iti faci griji numai in ceea ce te priveste pe tine. daca chiar vrei sa fii cu nr2, eu zic sa faci ceva, si REPEJOR, ca altfel stii cum e "Cine alearga dupa doi iepuri deodata , nu prinde nici unul". In concluzie, din cunostinta de cauza te-as sfatui sincer sa te analizezi tu pe tine insati, intai si intai, si raspunsul va veni din tine, nu de la altii. Eu sunt sigura ca orice decizie vei lua, va fi spre binele tau. Asteptam noi dezvaluiri...vreau sa vad daca vei face ce am facut eu, sau nu. Mult noroc!
mrskattousa
Postat pe 11 Ianuarie 2009 01:10
Am trecut si eu prin aceeasi incercare si acum sunt cu el2. Ai grija ca in cazul in care vei ramane cu el2 lucrurile nu vor mai fii aceleasi ca acum si in timp el2 va deveni un nou el. Sper sa intelegi ce incerc sa iti spun. Ideea este ca ar trebui sa te gandesti bine si sa iti dai seama pentru care dintre ei merita sa lupti. Si intr-adevar persoana pt care lupti sa fie dispusa sa primeasca un asemenea sacrificiu din partea ta. Gandeste te bine la ceea ce vei face si renunta la unul din ei pana nu se afla sau pana nu innebunesti tu de tot. Sper ca vei face alegerea corecta. Inca un sfat:fii egoista si gandeste te la tine, la ceea ce vrei tu, la ceea ce iti doresti de la omul de langa tine si va da rezultate.
Bafta multa!
monik_nik22
Postat pe 11 Ianuarie 2009 07:47
Am patit si eu ca tine....si no.1 la fel zicea, ca nu poate trai fara mine, k sunt viata lui etc etc...texte si vrajeala...mi-a stricat relatia cu no.2 si la final...M-A PARASIT el pe mine pentru o ex de a lui....asa ca nu te increde in ce iti spune no.1...parerea mea, PARASESTE-L !!
lusha_ubitik
Postat pe 11 Ianuarie 2009 07:54
NU CREDEAM CA AM SA PRIMESC ATAT DE MULTE RASPUNSURI...VA MULTUMESC DIN SUFLET...CE VREAU SA ZIC E CA :NR2 CRED CA MERITA ORICE SACRIFICIU SI DA M-AM GANDIT SI EU LA FAZA CA DACA A FOST SI KU MINE SI KU AMICUL MEU ISORIA POATE SA SE REPETE....DAR SPER CA NU VA GANDI ASA PT CA VEDE CAT DE MULT TIN LA EL....ACUM NR2 E PLECAT IN ARMATA PT O PEREOIOADA DE 4 LUNI...SI MI-E DAT RAGAZ CA IN ASTEA 4 LUNI SA-MI REZOLV SITUATIA KU NR1 SI SA POATA FI KU MN ...DACA ATI VEDEA CE MESAJE IMI TRIMITE SI MA SUNA DE 10 ORI PE ZI SI ZICE CA SIMTE CA NU MAI POATE RESIPIRA FARA MN...DOAMNE.....SI STIU CA P[OATE PARE PREA ...COPILARESC SAU MAI STIU EU KUM...DAR EU IL CRED....SI KAND MA GANDESC CA ERAM AMICI INAINTE SI NE VEDEAM DESTUL DE DES DAR...NIMIK MAI MULT DOAR SALUT SI ATAT....SI AKU AM AJUNS SA NU PUTEM STA UNU FARA ALTU.....DOAMNE CE E SI CU SOARTA ASTA PT CA EU ASTA CRED CA A FOST:SOARTA!CE SA VA MAI ZIC....MULTUMESC MULT MULT DE TOT CA M-ATI BAGAT SI PE MN IN SEAMA SI M-ATI AJUTATA CU SFATURI SI PROMIT CA VA TIN LA CURENT....POOOP LA TOATA LUMEA
ramonikelenush
Postat pe 11 Ianuarie 2009 08:24
M,I-E FRICA TARE CA IN TIMP SA NU AJUNGA SI NR2 CA NR1...ADIK SA SE PLIKTISEASCA SI SA INTERVINA MONOTONIA INTRE NOI....EL ZICE CA O SA FACA TOT CE II STA IN PUTINTA SA MA FACA FERICITA SI NU O SA SE PLIKTSEASCA NICODATA ,,,,DAR EU STIU!!ASA A ZIS SI NR 1LA INCEPUT SI UITE AKU IN CE HAL AM AJUNS.....BINE CA NU SE COMPARA ....ADIK AU CARCTERE SI CONCEPTII TOTAL DIFERITE...EU SPER SA FIE OK>DOAMNE AJUTA
ramonikelenush
Postat pe 11 Ianuarie 2009 08:30
Draga Ramo, deja o dam in diverse, pe bune!
Tu stii povestea cu drobul de sare? Daca ti se pare prea... plebee, atunci da-mi voie sa iti zic ca nu e. In engleza se zice "Sa treci podurile cand ajungi la ele" ... nu inainte!
Daca incepi cu d-astea, atunci nu mai iesi din casa, ca ai toate sansele sa dea o masina peste tine... sau sa-ti cada o caramida-n cap.
Dor_a
Postat pe 11 Ianuarie 2009 08:34
DA STAI LINISTITA CA NU STAU CU STRESU' ASTA IN MINE........ADIK DACA MA BAG IN RELATIA ASTA E PT CA MOMENTAN NU POT STA FARA EL SI IL IUBESC LA NEBUNIE....AM ZIS DOAR ASA CA O PRESUPUNERE SAU K UN SIMPLU GAND NU DEACUMA ASTA INSEAMAN CA SUNT OBSEDATA DE CHESTIA ASTA...IN VIATA TRE SA RISTI ..DACA NU RISTI NU CASTIGI.......ASTA E MOTTO-UL MEU....SI NORMAL CA STIU POVESTEA CU DROBU' DE SARE DA NU E IN CAZUL MEU...PT CA DACA GANDEAM ASA NU AMI AJUNGEAM AICI KU NR2...NU RISCAM SA MA INTALNESC CU EL SAU MAI ALES SA II RASPUND LA AVANSURI ODATA CE EU ERAM DEJA INTR-O RELATIE DE 2 ANI...SI MAI ALES CA IL KUNOSTEAM CA FIIND PRIETEN CU NR1
ramonikelenush
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:58
Iti complici singura viata. Pe El1 ar trebui sa-l parasesti fara nici o explicatie dupa cate ti-a facut ,iar pe El2 .......ar trebui sa vezi daca relatia ar putea evolua fara sa-ti faci griji ca va ajunge sa se plictiseasca de tine. Daca ai trai cu ideea asta nu ai mai avea nici o relatie. Nu este nimic complicat in povestea asta ....tu o complici.
criss003
Postat pe 15 Ianuarie 2009 21:55
Asculta-ti inima ! Stiai ca Dumnezeu vorbeste oamenilor prin inima? Deci : nr.1 da-i papucii , nr.2 pastreaza-l daca dragostea e reciproca. Stii ca poti sa gresesti si din teama, prejudecati poti sa treci pe linga soarta _ pe linga cel sortit_ iar o alta sansa nu se stie daca vei mai avea. ASCULTA-TI INIMA !
nocturnalia
Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:25
SARU'MANA....
ramonikelenush
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:17
nu stiu daca ai luat o hotarare...in caz ca nu, ca inca esti cu nr 1 eu te sfatuiesc s o faci cat mai rpd pt ca s ar putea sa l pierzi pe nr2. am trecut prin aceeasi situatie, sunt cu cineva de 3 ani, m am indragostit de alcineva dar nu am avut curajul sa renunt la primul si asa l am pierdut pe nr2( barbatul pe care l iubesc din tot sufletul...si el pe mine dar...)...si de nr1 o sa ma despart in curand pt ca deja nu mai rezist. daca as mai avea o a 2 a sansa cu nr 2, crede ma ca nu as mai sta nici o sec pe ganduri.
deci...ia o decizie cat mai rpd...si poate ne spui ce ai mai facut...bafta...poop
mayta
Postat pe 3 Februarie 2009 12:53
Nu am rezolvat nimic ink....nu stiu ce e ku mine...parca nu am nici o forta in mine .....am norok k e plecat nr2 acuma si am ragazul asta dar.....stiu ca tre sa ma hotarasc mai repede......kand o sa fie totul bine o sa va anunt...si vrea sa vina ziua aia in care am sa va zic ca ;gata sunt cu nr 2 am scapat de nr1 si sunt fericita si iubita...doamne abia stept sa zic lukrul asta......sper sa ma ajute dumnezeu...va poop
ramonikelenush
Postat pe 3 Februarie 2009 16:50
Esti disperata sa scapi de el nr 1, nu gluma.Bai fata si parca n-ai avea motive serioase.Nu stii ce explicatii sa-i dai?????????Simplu.II spui asa "Bai baiatule, eu am incercat sa te iert si sa uit ca m-ai inselat si ma inseli cu cine apuci si nu pot sa trec peste.Nu ma intereseaza ca de acum incolo nu ai sa mai faci.Faptul ca ai facut-o deja pentru mine e egal cu zero.Sunt o fata care se respecta si nu pot sa continui aceasta relatie cu tine pentru ca imi vine mereu in minte imagini cu tine si alte fetitze" Bagi si tu vrajeala draga, chiar dc acum iti este indiferent ca umblu dupa fuste,Pentru ca dc tu il iubeai pe nr1 si te respecta-i pe tine, nu cred ca accepta-i tu sa fi inselata in halul asta, pentru ca, crede-mai isi bate joc de tine.Arata-i ca se contrazice singur.Spune pe o parte ca nu poate sa traiasca fara tine si pe alta ca nu vrea sa se lege la cap cu casatoria.Nu ti se pare ca se contrazice singur?Ai zis ca nici macar nu va mai sarutati.Arunca-i adevarul din relatie in nas la fraier.Si spune-i ferm si pe pozitie ca nu esti o proasta care o sa-l astepte pe el sa-i moara podoaba sa nu mai are cu ce sa joace fetitele si apoi sa vina la tine in lipsa de altceva.Ii spui ca te-ai racit de el, te-a jignit , te-a ranit si nu-l mai iubesti si ti-ai dat seama in timp.Si vrei sa-ti vezi de viata ta si sa te lase in pace.Si ramai pe pozitie.Alt motiv mai bun nu ai fata sa-i spui.Mai ales ca el tie oricum ti-a gresit.E clar.S-a lins pe bot.Am avut si eu o raie d-asta care se tinea scai dupa mine, si crede-ma ca asta a ajuns sa ma si bata pe strada pentru ca eu aveam iubit si nu era el.Prima data am zis ca are o simpatie fata de mine, dar baiatul era obsedat.Astazi eu am ordin de restrictie pentru el.Mai ales ca ai spus ca asta e si vagabontas...lasa-l fata cu "pretextele" de mai sus, care de altfel sunt greselile lui.Si inca un sfat:ai grija si mare grija cu nr 2 sa nu fie mana-n mana cu nr1 si sa-ti faca vreo "gluma extrem de gretzoase".Nu vreau sa spun prostii dar fii precauta.Si nu te mai speria si panica ca tu armele le ai, dar nu stii sa le folosesti.De omorat nu te omoara pentru ca tu ai sa fii fata desteapta si ai sa-i arati ca a gresit el.Si cu nr 2 ai grija sa nu te afisezi cu prima ocazie dupa ce scapi de nr 1 sa nu ti-l ia pe al tau la masurat cu pumnul (asta dc nu sunt mana-n mama).Vreau sa ne ti la curent:D
ramona_elisa
Postat pe 4 Februarie 2009 05:00
MS DE SFAT RAMONA(SI EU MA NUMESC TOT RAMONA:d) CE VROIAM SA ZIC E CA NU SUNT MANA IN MANA ...DE ASTA SUNT SIGURA.....PT CA AM ZIS MAI SUS CA SUNT PRIETENI....NU SUNT CHIAR PRIETENI BUNI ADIK ...SA UMBLE IMPREUNA SAU SA FACA DIFERITE CHESTII IMPREUNA...SE CUNOSC...AU FACUT CEVA COMBINATII...SI ATAT!!! O SA VATIN LA CURENT CU CE O SA SE INTAMPLE....AKU ASTEPT SA VINA NR2 ACASA IN WEEK-ENDULVIITOR ... ABIA ASTEPT CA NU L-AM VAZUT DE 3 SAPATAMANI...DAR VB LA TEL CATE 3 ORE PE ZI .....V-AM POOOPAT!
ramonikelenush
Postat pe 7 Februarie 2009 08:56
Buna!!am zis ca o sa va tin la curent cu ce o sa se mai intample in povestea mea si uite ca acum chiar am sa va zic una tare.....gata m-am despartit de nr1...doamne nu credeam ca o sa vina ziua asta..dar iata ca a venit.Nici nu stiti kat de eliberata si usurata ma simt .............parca akum simt ca traiesc....chiar daca nu fac nimic deosebit...doar servici si acasa si mai ies in week-end ku prietenii kand vin acasa....dar e mai bine asa ...adik nu mai am pe nimeni care sa ma streseze si sa ma enrveze si sa ma pliktiseasca.Akum nr 2e acasa o sa plece maine....ma simt asa de bine cu el...si in sfarsit sunt si eu fericita ceia ce va doresc si voua....aveti speranta si incredere in voi si totul o sa se rezolve.....va poop dulce si multa bafta la toata lumea.......
ramonikelenush
Postat pe 21 Februarie 2009 16:38
ma bucur foarte mult pentru tine.sper sa fii fericita!!
mirelamuresan
Postat pe 22 Februarie 2009 16:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt bune ? va plac? 1 De la: blondutza_sunshine 21 Martie 2011 22:09
DE CE MINTIM? DE CE NE JUCAM DE-A DRAGOSTEA? 11 De la: danaeu 21 August 2010 11:17
Vreau oschimbare dar nu stiu cum!!! 22 De la: _oktober_ 2 Iunie 2010 17:45
CUM CREDETI CA VA FI ANUL 2009? MAI BUN SAU MAI RAU 16 De la: _dulcik_ 3 Martie 2009 21:04
Sunt inalta 15 De la: Maria1999 12 Martie 2012 12:07