Setari Cookie-uri

ce sa fac sa pot continua?

Ma aflu intr-o relatie extraconjugala de 2 ani cu un barbat casat.Eu la randul meu sunt casat.Ne iubim si ne intalnim zilnic iar la 2 zile facem dragoste.E totul perfect.Atat el cat si eu avem ani multi de casnicie.Am 48 ani ,el 46.Avem amandoi cate un copil.Eu nu mi-am mai inselat sotul,dar el a facut-o de f multe ori Are si un alt copil dintr-o rel.anterioara mie, cu o femeie nacasatorita care are 45 ani,si a nascut la 43.Sunt atat de indragostita incat as divorta si maine,dar el nu vrea sa auda de asta.Cum sa fac sa pot continua ac,rel.deoarece nu pot sta o zi fara sa-l intalnesc.Am devenit f. geloasa chiar si pe sotia lui?!De la inceput mi-a zis ca nu s-a inteles niciodata la pat cu sotia,dar s-a obisnuit cu ea si a stat cu ea ptr.copil .Din cauza aventurilor sale a divortat acum 5 ani dar s-a impacat pt copil.Am ajuns sa fiu posesiva,geloasa,si totusi sunt constienta ca nu o sa fim niciodata impreuna.Este si bolnav de hepatita c.Acasa are rel intime cu sotia f.rar,,zice el:10% acasa si 90% cu mine,si il cred.Ce credeti ca o sa iasa din rel.asta?Ne certam deseori cand eu sunt cea care da tel mereu si il sufoca.As vrea sa-mi gasesc ocupatie sa nu mai fac asta dar tot timpul gandirii mele mi-l ocupa el.Suntem colegi de 2 ani si tot de atunci suntem iubiti.Ce sa fac sa scap de ac situatie care ma face sa sufar mereu?
s_sanitasif
Postat pe 16 August 2008 14:33
cumparati un caine ...sa aveti companie!

Postat pe 16 August 2008 14:57
SI TU SA-TI IEI O CATEA
s_sanitasif
Postat pe 16 August 2008 15:01
O CATEA PTR GEO
s_sanitasif
Postat pe 16 August 2008 15:01
esti nervosa nu-i asa!? tranquila tranquila!!!
ma gandesc la ce face el acum, el fiind amantu' cu care te cotarcesti, poate ii face sex oral sotiei lui, poate e in patul altei amante.....cate posibilitati!!!!
si tu stai aici si-ti veeeeersi off-ul si nervi pe mine!!

Postat pe 16 August 2008 15:09
Nu geo , nu are nevoie sa-si cumpere un caine pentru ca este casatorita si are un baiat de 14 ani ...intr-un alt topic deschis de ea spunea ca are senzatia ca nu mai are de ce trai pe pamant.....pentru ca tipul a parasit-o dupa doi ani din cauza unei muscaturi pe gat....muscatura vazuta de sotia lui si de aici iti imaginezi ce a urmat ...


Doamna ,daca as fi in locul dvs. mi-as schimba locul de munca , mi-as petrece timpul alaturi de copilul meu si as incerca sa-mi refac casnicia alaturi de tatal copilului meu.

iris_4_ever
Postat pe 16 August 2008 15:11
Pana acum te-am urmarit si am obs.ca nu ti-a luat nimeni in seama valea in care cobori si nu mai ajungi?!Coboara in continuare ca de urcat e mai greu ptr.tine!
s_sanitasif
Postat pe 16 August 2008 15:13
Ptr.iris:A urmat ca ne-am impacat dupa doar 3 zile.Nu pot sa-mi schimb serviciul ptr, ca lucrez de 29 ani in acelasi loc.Oricum iti multumesc ptr,sfat .
s_sanitasif
Postat pe 16 August 2008 15:17
De la: iris_4_ever, la data 2008-08-16 15:11:20Nu geo , nu are nevoie sa-si cumpere un caine pentru ca este casatorita si are un baiat de 14 ani ...intr-un alt topic deschis de ea spunea ca are senzatia ca nu mai are de ce trai pe pamant.....pentru ca tipul a parasit-o dupa doi ani din cauza unei muscaturi pe gat....muscatura vazuta de sotia lui si de aici iti imaginezi ce a urmat ...


Doamna ,daca as fi in locul dvs. mi-as schimba locul de munca , mi-as petrece timpul alaturi de copilul meu si as incerca sa-mi refac casnicia alaturi de tatal copilului meu.




io zic totusi ca un caine ii poate oferii afectiunea de care se plange atat.
daca in cele doua topice deschise a facut doar scurte referiri despre familia ei , cum ca ar fi casatorita si are un copil, neinsistand, mi se cam pare ca o doare-n fund de familie , atata timp cat se simte ea bine in madularu' respectivului.

Postat pe 16 August 2008 15:19
De la: s_sanitasif, la data 2008-08-16 15:17:20Ptr.iris:A urmat ca ne-am impacat dupa doar 3 zile.Nu pot sa-mi schimb serviciul ptr, ca lucrez de 29 ani in acelasi loc.Oricum iti multumesc ptr,sfat .



Inseamna ca intrebarea ,,Ce sa fac sa scap de ac situatie care ma face sa sufar mereu? '' era pusa la misto ?

Daca doreati sa iesiti din relatia respectiva nu v-ati fi impacat cu el dupa 3 zile ....si daca tin minte bine , dvs erati cea care umblati dupa el .....el ne mai dorind sa auda de dvs.

Hotarati-va odata ......pana la urma ce doriti ?
iris_4_ever
Postat pe 16 August 2008 15:34
Familia mea se compune dintr-un sot care dupa 15 ani de casnicie m-a inselat acum 2 ani,un copil f reusit de 14 ani si EU care cand a aflat acum 2 ani ca sotul o inseala la o luna cunoaste barbatul care ii schimba viata si care a sfatuit-o sa nu divorteze ptr. ca eram la un pas s-o fac.Dar intre timp ne-am indragostit si am ajuns unde am ajuns.......M-am casatorit cu un barbat fara sa-l iubesc .Aveam 31 ani si eram dupa o deceptie in drag.Am zis ca ma razbun.Intre timp a devenit obisnuinta.Am facut un copil care mi-a umplut tot timpul.Acum intr-adevar IUBESC.
s_sanitasif
Postat pe 16 August 2008 15:34
imi place povestea asta!!! mai era una pe un alt topic cam la fel!!
mai imi place si cum te foloseste pe post de descarcare sexuala. daca era iubire, divorta si el si tu. asa, tu ai parte de o iubire falsa si de sex cu scantei , iar el de o pipitza destul de credula sa o faca sa creada, ca o iubeste!

Postat pe 16 August 2008 15:42
Nevasta lui e mai tanara decat mine cu 6 ani,si arata destul de bine
s_sanitasif
Postat pe 16 August 2008 15:48
doresc f tare sa pastrez ac relatie si ptr geo vreau sai spun ca sotia iubitului meu este mai tanara cu 6 ani decat mine si nu cred ca e descarcare sexuala ceea ce face el cu mine ?!
s_sanitasif
Postat pe 16 August 2008 18:31
deci copilul ti-a umplut timpul???????????????
stimabila vreau sa te informez ca ai niste obligatii fata de copilul acela, ca sa nu mai vorbesc de dragostea materna.
pana ajunge sa fie major si sa judece matur si sa fie cu personalitatea formata, ar trebui sa ai alte preocupari.
de dobitocul de amant care mai are si hepatita C( bine ca nu are HIV), ce sa mai zic, pfff
googoodoll
Postat pe 16 August 2008 18:47
Ma deranjeaza ca il faci dobito!.Intotdeauna ma sfatuieste sa am mare grija de copil.Hepatita C o putem contacta fiecare in urma oricarei manevre nesterila din cab.stomatologice,spitale etc.Chiar eu i-am rec.analiza pt.ca am obs.ca nu se simte bine.Asteptam un sfat de la cineva care sa-mi spuna ce sa fac sa duc practic o viata dubla pt. ca cei doi copii ai nostri sa nu aiba de suferit?!
s_sanitasif
Postat pe 16 August 2008 19:07
De la: s_sanitasif, la data 2008-08-16 19:07:13MAsteptam un sfat de la cineva care sa-mi spuna ce sa fac sa duc practic o viata dubla pt. ca cei doi copii ai nostri sa nu aiba de suferit?!

Nu inteleg ce sfat astepti. Oamenii ti-au spus cam cum vad ei lucrurile pt a le fi bine copiilor si familiilor pe care le aveti tu si prietenul tau. Insa sfaturile lor nu ti-au fost pe plac pt ca nu te incurajau sa gresesti in continuare.
F bine... iubesti... nu vrei sa renunti la el... Ok. Nu renunta. Vrei, totodata, sa pastrezi copilaria fiului tau curata. Mda... sa vezi ce frumos va fi cand copilul tau isi va da seama (pt ca nu-i asa? copii sunt inteligenti sau nu ai stiut ca nimic nu poti ascunde de ochii unui copil?) Am sa-ti dau acum un raspuns pe placul tau: NU RENUNTA, ASCUNDETI-VA MAI BINE!
Iar din partea unui fost copil, cu un tata ce iti semana: Sa-ti fie rusine! Rusine pt ca iti bati joc de cei ce nu merita: de sotul si de copilul tau. Si sper din suflet sa gasesti si tu ce a gasit el: pe cineva care sa-ti plateasca cu aceeasi moneda!
amme22
Postat pe 16 August 2008 19:28
Parerea mea e ca inainte da a lua orice hoatarare sa va ganditi inatai la copil! La urma urmei copii sunt cei ce sufera cel mai mult pt greselile parintilor!Cred ca e timpul sa va puneti viata in ordine si sa va decideti ce vreti? Cel pe care dumneavoastra il iubiti nu isi paraseste familia pt copil! Din asta reiese ca pt el copilul e cel mai important si cu riscul de a va rani, foarte frumos din partea lui.Ar trebui sa faceti si dumneavoastra acelasi lucru...sa va ganditi inainte de toate la copil.Eu nu zic ca sentimentele dumneavoastra nu sunt importante...ba da sunt...foarte importante...de aceea va spuneam mai sus sa va puneti sentimentele in ordine si sa luati o decizie...asa, atat dumneavoastra cat si copilul veti fi fericiti...chiar daca divortati de tatal copilului....conteaza f mult mediul in care creste..parerea mea.Bafta
rheea86
Postat pe 16 August 2008 19:29
Ba sotul meu merita sa-i fi platit cu aceeasi moneda cu care mi-a platit el si o face in continuare cu o romanca din Sibiu stabilita in Germ si cu alte fete de pe net.Dar eu personal nu am avut de gand acum 2 ani sa-i "platesc",mai degraba am vrut sa divortez.Cel ce trecuse printr-un divort in urma cu 5 ani si cunoscand suferinta copilului a fost chiar iubitul meu de azi. M-a sfatuit sa nu fac asta.Plangeam si el tocmai venise cu serviciul la noi la instit.si dintr-o pura consolare am ajuns sa traim o frumoasa pov.de dragoste.Insusi fiul meu si cu mine l-am prins pe sotul meu in casa cu o tipa .Ne-a tinut la usa si nu ne-a deschis.Copilul a vazut asta si avea 12 ani.Inteleg ca ai un tata care te-a dezamagit,dar sa stii ca in general are si celalalt partener o vina!
s_sanitasif
Postat pe 16 August 2008 20:07
da, desigur... are o vina: prea multa bunatate, prea multa grija fata de cel pe care il iubea, prea multa curatenie sufleteasca, prea multa constiinta, prea multa incapatanare de a-si achita datoriile pe care considera ca le are fata de copii sai si viitorul lor.
Si pentru aceste "vinovatii", pentru parintele care a stiut sa fie in ciuda tuturor greutatilor, pentru ca a uitat de fericirea ei gandindu-se la a noastra, pentru valorile morale pe care ni le-a transmis, eu si fratii mei ii multumim mamei mele. Din pacate, multumirea noastra nu poate acoperi nici pe sfert pretul darurilor pe care ni le-a dat.
Deasemeni, ii sunt f recunoscatoare ca, in ciuda tuturor greutatilor, a refuzat sa se sprijine pe altcineva in afara de ea insasi si a refuzat sa aduca in casa un alt barbat, chiar si sub forma unui asa-zis "tata". Bine, ca noi nu am fi fost dispusi sa acceptam pe nimeni, deja e o alta poveste.
amme22
Postat pe 16 August 2008 20:20
Vreau sa stii ca pana acum 2 ani am fost sotia care nu stia decat casa,copil si servici.Eu cred ca "vina" pe care am avut-o incat sotul meu m-a inselat a fost tocmai ASTA?!Dar nu stiu exact.Asa ca niciodata sa nu spui niciodata!
s_sanitasif
Postat pe 16 August 2008 20:27
Si crezi ca acum, in virtutea trecutului, ai putea fi scuzata daca faci o cursa cu el, gen: "cine poate insela mai mult?"
In cazul in care reusesti sa ajungi pe primul loc: FELICITARI!
amme22
Postat pe 16 August 2008 20:36
Se pare ca n-ai inteles ca sotul meu ma inseala si acum dar nu ma mai deranjeaza absolut deloc.Si ptr.ac sentiment ii multumesc iubitului meu actual,care mi-a iesit in cale atunci cand am avut mai mare nevoie ,Altfel azi eram divortata la cat de hotarata eram acum 2 ani.Iar copilul ar fi fost si mai trist!Consider ca nu am nevoie sa ma scuz ci vreau sa intelegi ca o femeie cinstita nu prea are noroc!
s_sanitasif
Postat pe 16 August 2008 20:42
Esti mistocara!Pacat ca esti de prin zona parintilor mei!
s_sanitasif
Postat pe 16 August 2008 20:44
De la: amme22, la data 2008-08-16 20:20:43da, desigur... are o vina: prea multa bunatate, prea multa grija fata de cel pe care il iubea, prea multa curatenie sufleteasca, prea multa constiinta, prea multa incapatanare de a-si achita datoriile pe care considera ca le are fata de copii sai si viitorul lor.
Si pentru aceste "vinovatii", pentru parintele care a stiut sa fie in ciuda tuturor greutatilor, pentru ca a uitat de fericirea ei gandindu-se la a noastra, pentru valorile morale pe care ni le-a transmis, eu si fratii mei ii multumim mamei mele. Din pacate, multumirea noastra nu poate acoperi nici pe sfert pretul darurilor pe care ni le-a dat.
Deasemeni, ii sunt f recunoscatoare ca, in ciuda tuturor greutatilor, a refuzat sa se sprijine pe altcineva in afara de ea insasi si a refuzat sa aduca in casa un alt barbat, chiar si sub forma unui asa-zis "tata". Bine, ca noi nu am fi fost dispusi sa acceptam pe nimeni, deja e o alta poveste.




hai mai amme.. astea-s basme de adormit copii.. NIMENI nu inseala pt ca il iubeste celalalt prea mult.
Intotdeauna vina este la amandoi chiar daca mereu se intampla ca victima sa nu recunoasca. Tu nu ai de unde stii din ce cauza a inselat-o tatal tau pe mama ta.. Nu vreau sa pretind nimic cu acest mesaj, doar sa punctez faptul ca nu intotdeauna dracul e asa negru cum pare. Si in momentul in care inseli, ai macar un motiv pt asta.

Postat pe 16 August 2008 22:55
sanitasif.. eu inteleg ca te-ai indragostit si ca nu-ti iubesti sotul. Acum, oricat de drastica ar fi propunerea mea, eu iti recomand sa divortezi. Nu am nimic impotriva celor care se indragostesc de altii decat sotii/sotiile lor.. dar nu-mi plac persoanele care joaca joc dublu. E mare lipsa de respect fata de toata lumea.. Daca crezi ca esti in stare sa faci asta, ia-ti viata in propriile maini si renunta la casnicie.. suporta consecintele sentimentelor tale.. ce va fi va fi! Oricum nu-l iubesti.. nu-l vei iubi nici daca amantul te va parasi intr-o zi. Da-ti tie si sotului tau sansa de a va reface viata si de a fi fericiti. Parerea mea..

Postat pe 16 August 2008 23:03
De la: oanna81, la data 2008-08-16 23:03:12sanitasif.. eu inteleg ca te-ai indragostit si ca nu-ti iubesti sotul. Acum, oricat de drastica ar fi propunerea mea, eu iti recomand sa divortezi. Nu am nimic impotriva celor care se indragostesc de altii decat sotii/sotiile lor.. dar nu-mi plac persoanele care joaca joc dublu. E mare lipsa de respect fata de toata lumea.. Daca crezi ca esti in stare sa faci asta, ia-ti viata in propriile maini si renunta la casnicie.. suporta consecintele sentimentelor tale.. ce va fi va fi! Oricum nu-l iubesti.. nu-l vei iubi nici daca amantul te va parasi intr-o zi. Da-ti tie si sotului tau sansa de a va reface viata si de a fi fericiti. Parerea mea..

Postat pe 16 August 2008 23:11
ai dreptate

Postat pe 16 August 2008 23:12
hmmm!

Postat pe 16 August 2008 23:20
Eu i-as tine pe amîndoi.
Mare bafta si avantaj sa ai vrabioara in mîna si cioara de pe gard. Si sa le folosesti cum vrei.


Pe sot l-as tine sa munceasca ca magarul,sa-mi finateze stilul de viata al baiatului si al meu. Are sotul alte functie? Si ma ales ca se îmbîrlga peste tot numai cu mine nu? Aia inseamna ca nu l-as mai lasa cu un euro în buzunar.

Al doilea îi bun la sex perfect, ca îsi tine botnita-, nu-s discutii si probleme casnice etc. Ala dupa sex se îmbraca si merge acasa.De certat se cearta cu nevastasa

EU nu vad problema. De cel sa-l las pe unu pentru altul sau invers daca treaba merge si asa?




Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 August 2008 00:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajuta-ma 5 De la: Dontyyy 4 Februarie 2010 09:45
Ce cadou sa ii iau? 6 De la: yumalai 2 Iunie 2010 11:38
mondenitati 12 De la: Dor_a 13 Octombrie 2009 12:42
compatibilitati 8 De la: deea_andrutza 9 Februarie 2009 14:51
Nu stiu daca il mai iubesc 17 De la: kudika_1011358 7 Iunie 2016 15:13