Setari Cookie-uri

te poti indragosti de un" nimic"?

"Esti foarte fragila, tu ai nevoie mereu de siguranta de grija si de multa DARGOSTE, IUBIRE...offff mici "chesti" infime, normale...dar stii bine astea fac "viata" mai usoara (roz)."desi ma cunostea atat de bine m-a putut distruge...total m-a distrus......stia de ce am nevoie si tot a vrut sa fie aproape de mine ...stia ca nu poate sa-mi ofere nimic si tot el s-a suparat cand i-am zis sa nu ma mai caute...vroia sa-l inteleg..sa-l inteleg ca o sa ia o decizie...ca o sa faca ceva in viata lui si cu el..............dar nu cu mine..
nu am mai vorbit de cateva zile cu toate ca tot eu l-am cautat ultima...dar nu o mai fac niciodata...sper sa-i mai dea o sansa ei..si sa fie fericit.....cu toate ca sufletul meu plange dupa el si speranta ca el se va intoarce la mine...imi picura un pic in inima...sunt si eu om si el era tot ce vroiam eu de la viata ..era "tatal" baietelului meu....asa cum il vroia el...cret sau cu parul ondulat...ochii albastri sau macar ca ai mei..si jucaus....asa ne prosteam noi...
de ce vroia atat de multe cu mine daca el nu putea face nimic???
asta ma doare cel mai rau...stia ca nu o sa renunte la viata lui?.......de ce m-a facut atat de mult sa sufar ?il credeam un barbat calculat,experimentat,are totusi 32 de ani..si o gandire extrem de matura....dar poate asa a fost sa fie asta momentul nostru si lui i-a fost frica sa-si asculte inima si s-a intors la ceva ce deja stia...nu i-a placut necunoscutul..nu era pregatit de schimbare cu toate ca el mi-a zis ca e constient de fiecare pas care l-a facut..si ca e nefericit.....ca e constient de sarutul,de toate telefoanele,de imbratisarea noastra...de tot....dar realitatea este alta.
printesa_a211
Postat pe 20 Decembrie 2008 19:13
Nu fii trista,printesa...Daca nu a avut curajul sa infrunte tot,sa infrunte realitatea ca sa fie cu tine,sa-ti fie alaturi atunc inseamna ca nu e demn de tine...ca nu e capabil sa mearga in viata alturi de tine...nu-ti pierde speranta si mai ales respectul fata de tine insati..viata mg inainte vrem nu vrem,nu trebuie sa traim o iluzie...
liza24_84
Postat pe 20 Decembrie 2008 19:27
stiu si ma gandesc de ce mereu ii gasesc atatea scuze..de ce imi amintesc timpul petrecut su el?nu am simtit niciodata ca un barbat e atat de compatibil cu mine si totusi am o varsta si nu pot sa zic ca nu am mai cunoscut barbati...am si iubit..dar ca pe el niciodata..iti dai seama ca noi doi nici macar nu ne-am sarutat si eu deja il iubesc...a fost mai mult decat am sperat eu de la viata ...gandeste-te numai ca suntem 2 persoane destul de echilibrate care s-au speriat de reactia nostra cand am inceput sa-si petreaca timpul impreuna...fiecare avea viata lui.. au am renuntat la tot ce aveam inainte ...nu pentru el ,el nici macar nu stia situatia mea si nici nu are de ce sa o stie..am renuntat la tot pentru ca deja incepusem acest proces cand il a aparut ...si mi-a aratat doar ca mai sunt barbati pe care sa-i privesti cu iubire...ajunsasem intr-un stadiu al vietii mele in care nu mai credeam in dragoste....m-am gandit si la chesti asta..poate asta era rolul lui...sa imi demonstreze Dumnezeu ca da dragostea exista chiar si intr-0 picatura de zambet, intru-un fir de nisip aruncat de vant, intr-un nor pufos...
stii ce ma doare cel mai rau ca eu nu ma trezesc..astept sa faca ceva tot el..dar el deja a facut...a plecat brusc trezindu-se..el e forte familist si constient ca nu trebuia sa se "indragosteasca" de mine...si in acelasi timp nu ma lasa sa-l uit...nu vrea sa stie ca eu care eram femeia perfecta pentru el...pot sa plec fara s ama uit in spate...el stie ca pot s afaca asta..stie cat de inabordabila pot sa fiu..inca de cand m-am angajat la aceasi firma..a vrut mereu sa ma bage in seama si eu niciodata nu i-am dat atentie....mi-a spus asta dupa 11 luni cand am incepit sa vorbim...sa fi fost doar un joc de orgoliu pentru el..cu toate ca nici asta nu pot sa o cred...sper doar sa faca ceva si sa se intorca pentru ca amandoi stim si am simtit ca noi suntem suflete pereche...iar daca nimic nu se va intampla o sa cred cdoar ca a aparut in viata mea sa ma faca umana..sa stiu ca mai exista iubire ..si sa nu uit sclipirea ....
printesa_a211
Postat pe 20 Decembrie 2008 19:42
nu am inteles...el are o familie cu altcineva??
DeeaCatalina
Postat pe 20 Decembrie 2008 20:38
mi cata nu are o familie cu altcineva..doar are o relatie d e2 ani si 4 luni si proiecte incepute ...eu am aflta dupa o luna aceasta treaba si nici macar nu am banuit pentru ca-l cunosteam pe acest barbat de cateva luni bune,lucram la aceeasi companie,departamente diferite...il stiam pentru ca toata lumea il cunostea....barbatul dupa care ofteaza toate femeile...paote si din aceasta cauza am fost forte rece si dura cu el....niciodata nu ma impresioneaza frumusetea unui barbat...am inceput insa sa-l cunosc la insistentele lui de a descoprii cat mai multe despre mine..i-a fost destul de greu pentru ca eu tot timpul eram ocupata,aveam si o firma si un job, si-l refuzam mereu ..nu iesem cu el in oras ,seara cand imi raspundeam ii vorbeam rece...
ca sa descopar un suflet ca al meu,un barbat capabil sa aiba grija de mine cum nimeni nu a avut, sa ma priveasca ca si cand toata viata m-a asteptat...dar mereu isi punea intrebarea de ce am aparut acum in viata lui...?si eu nu mi-am dat seamaa atunci..acum inteleg..singurul lucru care nu-l inteleg eu este ca desi stia destul de bine ca nu avea ce sa-mi ofere...a facut atattea ca sa-l iubesc..asta nu inteleg...de ce mi-a mai zis sa-l astept ca el vine la mine si sa am incredere?....in ce as putea sa cred..intr-un om care e speriat sa-si lasa trecutul si sa inceapa o viata langa mine?
printesa_a211
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:13
Totusi...asa nu se poate..asta nu e o relatie intre doi oameni...e mai mult o iluzie si iti face rau....pune-i conditii ori DA ori NU...nu se poate intre...ia o decizie daca el nu ia
liza24_84
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:17
da ai dreptate...eu cand am aflat in aceea seara..am fost in stare sa-l intreb doar:de cat timp ai o relatie?de ce ii faci asta? si i-am spus s anu ma mai caute nicioadata si i-am inches telefonul..era o discutie telef pentru ca el era plecat in delegatie...si ce dor imi era de el ..de abia astepta sa se intorca :"acasa"..parca eram de o viata impreuna chiar daca intre noi nu a existat nici macar un sarut...doar praf de vorbe si reactii...
apoi am dorit o discutie fata in fata cu el sa ma lamuresc ..aveam atat de multe intrebari...multe incertitudini...de ce ma suna in fiecare seara..ea unde era...?de ce imi facuse asta..el nu a putut decat sa vorbeasca mereu ...si crede-ma ca discutia aia nu a mai stiu..mereu ma gandesc ce mi-a zis..era impacat doar ca am discutat fata in fata si ne-am tratat matur...auzeam doar cum el nu poate sa stea in situatia asta..ca nu e fericit ,ca o sa faca ceva cu el si viata lui..ca ne potrivim atat de bine,ca nu credeam ca pot sa exist eu ..persoana pe care o vroia toata viata..ca noi suntem perfecti unul pentru altul...ca fiecare om are o sansa si asta am inteles-o apoi(cred ca vroia sa-i mai acorde o sansa persoanei din viata lui)....eu mereu i-am zis ca nu misc nici macar un deget cat timp el are o relatie cu altcineva....si el mereu sa-l astept ca o sa vine...s anu-l uit...
printesa_a211
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:33
printesa....stii ca nu este bine sa-ti cladesti fericirea pe suferinta altuia...? din toata chestia asta cineva o sa aibe de suferit foarte mult....acum suferi tu...poate si el...dar daca el se desparte de pers aia pt tine o sa sufere ea....si uite asa se va cladi o fericire pe nefericirea altuia (ei)...Vreau sa intelegi ca nu vreau sa fiu rea....stiu ca suferi...dar...eu am trecut prin asta...si e groaznic ca pers pe care o iubesti mai mult decat propria viata sa te lase pt altcineva...si totusi a trecut aproape 4 luni si eu tot mai plang dupa el... poate ca nu ar trebui sa o condamn pe ea ca "mi l-a luat" (stia ca suntem impreuna de 2 ani),poate doar pe el sau poate doar soarta... Dar asta e...in viata mai si suferi,unii mai mult, altii mai putin... eu zic sa lasi timpul sa treaca putin sa isi puna ordine in ganduri si apoi vei vedea pe cine iubeste el mai mult...iti doresc mult noroc si capul sus daca va ramane cu ea...
Puiu081430
Postat pe 20 Decembrie 2008 23:50
stiu ce am eu de facut si niciodata nu i-as cere sa se desparta de ea pentru mine,i-am si zis ca eu nu fac nimic cu toate ca el poate se astepta ca eu s afac multe....nu vreau sa-mi cladesc iubirea pe lacrimile unei femei...eu doresc sa fie al meu..recunosc asta...si eu nu am stiut absolut nimic(nu stiam ca are o relatie)...si am intrebat daca exista cineva important in viata lui...mi-a raspins doar ca ea nu e importanta ...dar asta nu conteaza pentru mine .....se poat spune atatea cuvinte din disperare sau doar sa fie spuse..eu stiu doar ce am simtit noi..poate nu e nimeni d evina..si poate nu sa o fim niciodata impreuna..raman doar cu gandul ca ne-am fi iubit mult si pt totdeuna..eu nu mai visez..eu nu ma rog sa se desparta de ea..doar sa fie fericit..chiar daca nu o s afiu parte din viata lui si din fericirea lui..doar atat mi-a ramas ...un zambet plin de viata..o imbratisare tremuranda...
o sa trec si peste asta....pentru ca de felul meu nu plang dupa barbati..el chiar am simtit ca merita...totul merita cu toate ca nu a fost corect cu mine.sunt o luptatatoare de felul meu de asta ma si doare atat de mult ca acum nu pot lupta pentru ceea ce vreau...nu imi permite sufletul sa fac asta cu toate ca eu nu am trecut prin asa ceva..ma pun in locul tuturor..ms de ganduri oricum
printesa_a211
Postat pe 21 Decembrie 2008 00:22
Nu merita nici un barbat sa plangi dupa el, iar cel care merita nu te va face niciodata sa plangi. tine minte asta
DeeaCatalina
Postat pe 21 Decembrie 2008 17:30
da si stii ca ai dreptate si eu am facut asta..am constientizat de mult ca doar tu ca fiinta te poti face fericita..nu are rost sa astepti, sa ia pretentii de la altii.e foarte important sa te cunosti si sa stii ce te face fericita..si chiar nu am varsat nici o lacrima pentru el...poate merita dar sunt prea puternica de felul meu....m-am decis...nu plang dupa barbati...imi place sa lupt pentru ceea ce vreau..acum nu am sansa dar o sa lup pentru fericirea mea mereu...si el se va intorce la mine..greu o sa-i fie....dar daca nu se va intorce ii doresc doar sa i-a decizia care ii va face viata frumosa si care-l va face fericit..nu am cum sa-l urasc...pentru ca m-as ura pe mine..doar ii doresc binele..
eu va doresc tuturor Sarbatori fericite ..si nu uitati sa traiti intens si sa va bucurati de zambetul unei gargarite,si de un fulg de nea ratacit in vant..voi sunteti cele mai importante..toate trec..doar clipele frumoase raman ca sa ne mai apara un zambet smecheresc printre riduri dupa ani si aniva pup pe toti...
printesa_a211
Postat pe 21 Decembrie 2008 20:21
Ai dreptate,trebuie sa lupti pentru fericirea ta,sa speri,si sa crezi pana in ultima clipa in ea.Daca el nu iti raspunde sentimentelor,nu te merita,nu are rost sa te cramponezi intr-o iluzie.Daca crezi ca va potriviti asa bine,si el ar trebui sa creada acelasi lucru,si sa actioneze ca atare.Eu,daca mi-am dat seama ca iubesc pe cineva,am divortat,sa dau o sansa fericirii!
Iti doresc mult noroc in noul an,si sper ca in viitor,sa ne dai vesti bune!
TEODORRD
Postat pe 9 Ianuarie 2009 06:20
E foarte trist ceea ce ai patit, dar din pacate nu putem alege peste cine sa dam: un "nimic" sau "...un ceva....". Sa va povestesc si eu o mica sau chiar mare intamplare cu cineva care era un "nimic" pt mine.in clasa a9 a de liceu mi-a placut si mie de un "nimic", toate colegele imi spuneau sa il las pt ca nu e de mine(el era mai mare decat mine cu 5-6 ani),dar eu nu si nu.ma atragea ceva la el nu stiam ce.mereu ma alinta texte gen "esti cea mai dulce!esti o scumpa...ma atragi si cate si mai cate.nu a durat mult si mi-am dat seama ca pritenele mele au dreptate....la sf calsei a 10-a am cunoscut pe cineva "special" pt mine in acel moment....timpul a trecut,iar la un moment dat am incept sa ma intalnesc intamplator cu "nimicul" din clasa a9a.el stia ca actualul meu iubit e plecat din oras si a inceput sa ma sune cu numar ascuns numai sa imi auda vocea.iesea in oras numai cu gandul ca poate poate ies si eu...pe scurt ma urmarea(mi-a marturisit el 5 ani mai tarziu).Omul acela special s-a dovedit ca isi iubea prietenii si mama, iar dupa 3 ani ne-am despartit, atunci a aparut "nimicul" intr-un moment in care eram singura(nu imi era rau,eram multumita de mine, imi era bine fara "baiatul lui mama" si fara "ce ba nu te lasa gagica sa iesi afara?"..........in fine "specialul" ma dezamagise,eram pt el un torfeu,ma scotea afara ca pe catel,dar "nimicul" ma atragea iar,el avea o relatie si a incept din nou sa ma sune, sa ma urmareasca, sa imi gaseasca id-ul de mess,sa ma opreasca pe strada si se uita la mine si imi spunea "ai mai crescut,dar esti tot mai frumoasa"....intr-un final am acceptat sa iesim la un suc,atunci mi-a marturisit tot: imi placi de 5 ani, te-am vrut mereu, mereu m-am gandit de ce ti-am dat drumul? nu intelegeam nimic el cu o relatie imi spunea mie cele mai dulci vorbe pana cand mi-a zis" esti golul care imi umple sufletul.imi e bine cu iubita mea,dar daca esti si tu e perfect,nu imi doresc nimic mai mult." . in acel moment mi-am dat seama ca el chiar e un "NIMIC" si i-am spus sa ma lase in pace, au urmat iar mesaje,telefoane, mergea la sora mea la servici si o intreba de mine, ma urmarea cu masina pana la usa scarii....a fost un cosmar!toata chesria asta a tinut un an, iar eu incepusem alta relatie,pana ce nu a aflat ca urmeaza sa ma casatoresc nu m-a lasat in pace, dar totul s-a incheiat cu un msg de la el " Am sa te doresc mereu si am sa te astept o viata!'
de ce sa ma astepte pe mine cand are o relatie?uneori imi e frica sa nu imi strice familia!
dar am ajuns la o concluzie "un nimic e mereu un nimic, nu incerca sa il schimbi".
bafta multa,dar invata ca cea mai importanta esti tu, lupta pt ceea ce crezi ca e important pt tine!
pupici

Postat pe 9 Ianuarie 2009 21:49
De la: DeeaCatalina, la data 2008-12-21 17:30:26Nu merita nici un barbat sa plangi dupa el, iar cel care merita nu te va face niciodata sa plangi. tine minte asta

usor de zis
ecce_cortex
Postat pe 22 Ianuarie 2009 21:36
De la: printesa_a211, la data 2008-12-21 20:21:26da si stii ca ai dreptate si eu am facut asta..am constientizat de mult ca doar tu ca fiinta te poti face fericita..nu are rost sa astepti, sa ia pretentii de la altii.e foarte important sa te cunosti si sa stii ce te face fericita..si chiar nu am varsat nici o lacrima pentru el...poate merita dar sunt prea puternica de felul meu....m-am decis...nu plang dupa barbati...imi place sa lupt pentru ceea ce vreau..acum nu am sansa dar o sa lup pentru fericirea mea mereu...si el se va intorce la mine..greu o sa-i fie....dar daca nu se va intorce ii doresc doar sa i-a decizia care ii va face viata frumosa si care-l va face fericit..nu am cum sa-l urasc...pentru ca m-as ura pe mine..doar ii doresc binele..
eu va doresc tuturor Sarbatori fericite ..si nu uitati sa traiti intens si sa va bucurati de zambetul unei gargarite,si de un fulg de nea ratacit in vant..voi sunteti cele mai importante..toate trec..doar clipele frumoase raman ca sa ne mai apara un zambet smecheresc printre riduri dupa ani si aniva pup pe toti...

bine gandit. iti doresc numai sa-ti duci hotararea pana la capat si sa gasesti data viitoare "totul"...daca de data asta a fost "nimic", cam asa ar fi logic, nu? :D
ecce_cortex
Postat pe 22 Ianuarie 2009 21:39
Si eu am fost indragostita si pot spune ca inca m sunt de un "nimic".. un om care este opusul meu, un om care are o relatie cu mine de 2 ani si cu altcineva de 3 ani.. sunt o tipa realizata din punct de vedere profesional, dar despre el pot spune ca este un om cu un intelect mult scazut fata de mine, un om care se bazeaza pe mine cand da de greu, gandirea lui este uneori limitata, pur si simplu.. un tip fara prea multa diplomatie, un egoist, numai el conteaza.. am suferit mult din cauza comportamentului lui deviant, si cu toate astea inca nu am putut renunta, am avut tentative, dar toate au esuat, pt ca da, are o foarte mare influenta asupra mea, este greu sa pendulezi, este greu sa stii ca barbatul pe care il iubesti nu este in intregime al tau.. si totusi raman uimita cum m-am putut indragosti de un asemenea om care clar nu este genul meu, ma tot intreb ce pot iubi la el, ca aspecte pozitive nu prea gasesc..cateodata stau si ma gandesc ca aceste "nimicuri" ne fascineaza uneori pe noi femeile, acesti bad boys ne fac sa traim intens fiecare clipa..pana la urma trebuie sa luam totul asa cum vine, dar trebuie sa luam in calcul si momentul cand va trebui sa ne desprindem de "aceste" influente negative si sa cautam oamenii care ne implinesc cu adevarat pe toate planurile.. usor de zis greu de facut, de facut in sensul ca, -rar in ziua de azi gasesti un barbat serios care sa vrea o relatie stabila.. din ce in ce mai multi profitori, mai multi baieti de "fitze" care ne vad ca pe o simpla distractie, ei bine se inseala nu suntem doar de "one night stand", eu una pot si vreau mai mult, cred ca locul 2 nu caracterizeaza pe nimeni..sa aveti o zi buna!
Kyoko
Postat pe 23 Ianuarie 2009 11:37
De la: printesa_a211, la data 2008-12-20 21:13:29mi cata nu are o familie cu altcineva..doar are o relatie d e2 ani si 4 luni si proiecte incepute ...eu am aflta dupa o luna aceasta treaba si nici macar nu am banuit pentru ca-l cunosteam pe acest barbat de cateva luni bune,lucram la aceeasi companie,departamente diferite...il stiam pentru ca toata lumea il cunostea....barbatul dupa care ofteaza toate femeile...paote si din aceasta cauza am fost forte rece si dura cu el....niciodata nu ma impresioneaza frumusetea unui barbat...am inceput insa sa-l cunosc la insistentele lui de a descoprii cat mai multe despre mine..i-a fost destul de greu pentru ca eu tot timpul eram ocupata,aveam si o firma si un job, si-l refuzam mereu ..nu iesem cu el in oras ,seara cand imi raspundeam ii vorbeam rece...
ca sa descopar un suflet ca al meu,un barbat capabil sa aiba grija de mine cum nimeni nu a avut, sa ma priveasca ca si cand toata viata m-a asteptat...dar mereu isi punea intrebarea de ce am aparut acum in viata lui...?si eu nu mi-am dat seamaa atunci..acum inteleg..singurul lucru care nu-l inteleg eu este ca desi stia destul de bine ca nu avea ce sa-mi ofere...a facut atattea ca sa-l iubesc..asta nu inteleg...de ce mi-a mai zis sa-l astept ca el vine la mine si sa am incredere?....in ce as putea sa cred..intr-un om care e speriat sa-si lasa trecutul si sa inceapa o viata langa mine?


daca ai aflat dupa o luna ca are pe alta de ce ai mai vorbit cu el ????? asta nu inseamna ca a mintit ????? adica se pare ca ti-ai facut-o cu mina ta
softexia
Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:01
De la: Kyoko, la data 2009-01-23 11:37:52cateodata stau si ma gandesc ca aceste "nimicuri" ne fascineaza uneori pe noi femeile, acesti bad boys ne fac sa traim intens fiecare clipa..pana la urma trebuie sa luam totul asa cum vine, dar trebuie sa luam in calcul si momentul cand va trebui sa ne desprindem de "aceste" influente negative si sa cautam oamenii care ne implinesc cu adevarat pe toate planurile.. usor de zis greu de facut, de facut in sensul ca, -rar in ziua de azi gasesti un barbat serios care sa vrea o relatie stabila.. din ce in ce mai multi profitori, mai multi baieti de "fitze" care ne vad ca pe o simpla distractie, ei bine se inseala nu suntem doar de "one night stand", eu una pot si vreau mai mult, cred ca locul 2 nu caracterizeaza pe nimeni..sa aveti o zi buna!


esti in cotradictie cu tine. adica recunosti ca te fascineaza acesti bad boys si dupa aia zici ca rar mai gasesti un barbat serios . asta ar fi cum eu as vrea o fata neserioasa si dupa aia ma mir de ce ma inseala . mai schimba si tu placa si poate o sa ai noroc
softexia
Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:13
da mai ma fascineaza pt ca nu l pot avea intr-un totul intelegi? a devenit o ambitie sa l am numai pt mine,pt ca mai apoi sa l abandonez pt ca ma plictisesc dk nu m am ce cuceri, si da rar gasesti un tip serios, care sa te vrea pt ceea ce esti si nu pt ceea ce stii sa faci in pat! stii tu de fapt intelegi ce vrei tu, fiecare are viziunea lui si fiecare descifreaza si interpreteaza cuvintele cum vrea el! dk tu asta ai inteles este your choice! placa mea e schimbata! tu nu poti depasi pragul pt ca nu esti in situatia asta! si te rog nu fii ironica nu vreau sa imi omor neuronii cu tine! data viitoare abtine te este cel m bine! daca nu stii despre ce e vb, nu ti m da cu parerea, si aici nu cred ca trebuia sa povestesc de a fir a far viata mea intima, ca sa poata rada cineva ca tine! stii prostu cand nu are argumente rade! asa ca te poftesc la o portie de ras!
Kyoko
Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:19
De la: Kyoko, la data 2009-01-23 16:19:33da mai ma fascineaza pt ca nu l pot avea intr-un totul intelegi? a devenit o ambitie sa l am numai pt mine,pt ca mai apoi sa l abandonez pt ca ma plictisesc dk nu m am ce cuceri, si da rar gasesti un tip serios, care sa te vrea pt ceea ce esti si nu pt ceea ce stii sa faci in pat! stii tu de fapt intelegi ce vrei tu, fiecare are viziunea lui si fiecare descifreaza si interpreteaza cuvintele cum vrea el! dk tu asta ai inteles este your choice! placa mea e schimbata! tu nu poti depasi pragul pt ca nu esti in situatia asta! si te rog nu fii ironica nu vreau sa imi omor neuronii cu tine! data viitoare abtine te este cel m bine! daca nu stii despre ce e vb, nu ti m da cu parerea, si aici nu cred ca trebuia sa povestesc de a fir a far viata mea intima, ca sa poata rada cineva ca tine! stii prostu cand nu are argumente rade! asa ca te poftesc la o portie de ras!


ai inceput ok dar te-ai stricat spre sfirsit. nimic din ce ai zis nu da dovada de inteligenta, deci neuronii par pe moarte. daca viitoare incearca tu sa vii cu argumente mai solide. nu ma mir de ce nu gasesti un barbat serios, nu cred ca ar sta cu tine prea mult. succes!
softexia
Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:28
offf...citind randurile tale am reusit sa zbor usor in trecut...un trecut nu prea indepartat dar extrem de dureros si pe care nimeni nu s a ostenit sa mi l inteleaga.am poate doar 21 de ani dar viata m a incercat prea mult in ceea ce priveste relatiile mele.te inteleg perfect...am iubit cu tot sufletul doar o data si nu cred ca o voi mai face vreodata la fel de intens sau macar cu aceiasi naivitate.am iubit un om pe care acum il cataloghez la fel ca tine ...un nimic care isi merita viata dar nu merita sa intre in a mea.am renuntat la tot ca sa l pot uita.am fugit departe in zadar caci de fiecare data ma legam de trecut si de ultimele lui promisiuni ca se va intoarce la mine...ei bine nu a facut o nici dupa aproape 2 ani.imi vei reprosa ca nu se compara....ca eram prea mica, ca m a orbit prima iubire.nu....el era omul care m a ajutat sa mi revin dupa prima iubire.care a stiut sa mi ofere ce nu mi oferise nimeni.avea 27 de ani pe cand eu eram doar o pustoaica de 19.dar pentru un timp am reusit sa i dau viata peste cap la fel cum a facut o si el cu mine.numai ca el a revenit la ea, era mai simplu, ea era mai matura, ea era acolo dintotdeauna.n am condamnat asta.l am condamnat ca nu m a lasat sa l uit, ca m a legat de el cu promisiuni aruncate in vant de care ma legam cu orice pret.dar uite ma acum ca pot zambi din nou cand ma uit cum doarme langa mine ...si ii multumesc ca a fost omul potrivit la momentul potrivit.si ca mi a aratat ca nu trebuie sa traim cu regrete ca viata e scurta.iubesc din nou dar nu la fel de puternic, dar destul cat sa pot tipa in gura mare ca ii multumesc ca exista pentru a fi al meu.eu am incercat totul si nu am nimic sa mi reprosez decat ca am crezzut prea mult intr un om care nu a meritat nici macar o lacrima de a mea.
lil_angel
Postat pe 25 Ianuarie 2009 05:50
o iubire se uita cu o alta iubire, acum depinde doar de tine cat...?vei tine doliu?e usor sa treci peste...mai greu e sa iei decizia in sine...sa fac o oarecare comparatie?!nu e imposibil sa te lasi de fumat ..totul e sa vrei.sa fii iubita, si mai devreme sau mai tarziu va rasari soarele si pe ulitza ta..;):*
lil_angel
Postat pe 25 Ianuarie 2009 06:00
E greu. Iti inteleg situatia. O traiesc,dar din alt unghi. Eu sunt cea care trebuie sa renunte la o casnicie si nu el. Si el asteapta de 1 an jumate. Si s-a saturat ca si tine. Inteleg prin ce treci, suferinta sfasietoare, nopti albe. Bineinteles ca poti trece peste,dar e atat de greu.
Si eu sunt pusa in fata unei decizii foarte grele. Mi-e greu pt ca tebuie sa iau EU decizia.
Tine-ne la curent
lidia_c
Postat pe 25 Ianuarie 2009 10:49
da sunt in doliu de ceva vreme...si pentru cine ma intreba de ce m-am mai intalnit cu el dupa ce am aflat ca are o relatie...pentru ca vroiam si eu sa inteleg situatia...pentru ca totul mi se parea atat de aiurea..totusi avem o varsta si nu suntem copil..dar au fost 3 intaniri in 2 luni...si vb la telefon intradevar...intalniri care mi-au facut extrem de mult rau pentru ca mereu imi zcea ca sunt sufleteul lui pereche,ca sunt perfecta..ca eu trebuie doar sa-l astept ,ca el o sa vina , sa am incredere,sa-mi faca un juramant....praf de fericire...si eu inhalam mereu....asa suntem noi femeile vrem mereu sa fim mintite....adevarul nu vrem sa-l vedem.....pentru ca era in fata mea inca din seara cand a zis da am o relatie de 2 ani si ceva.........eu m-am incapatanat cum fac eu de obicei sa lupt pentru ceea ce vreau..si de data asta nu am facut bine..eu am de suferit pentru un om care nici macar nu e al meu si care nu va fii...dar sunt la "terapia....fara el"...am inceput sa refuz sa ma gandesc al existenta lui...la orice se leaga de el...sper sa-mi reuseasca planul...si sa-mi treaca sentimentul ca am pierdut..vreau doar sa raman cu un zambet.....sa raman cu un sentiment dragut si pofos...exista si pentru mine fericire...nu in el...
printesa_a211
Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:09
da asa am crezut si eu ca merita sa lupt..si asa sunt mereu am luptat pentru ceea ce am vrut..stiu ca nu e usor si poate asta face ca la final totul s afie mai spectacolus...dar in acest caz nu merita....am luptat cateva luni dar am luptat singura si da in dragostea pe care eu o port pentru el exista renuntare ...doar sa-i fie lui bine..sper sa fie el fericit..daca cu mine a crezut ca nu are cum macar cu persoana de langa el sa reuseasca..macar sa merite durerea mea ....dar el mereu imi zicea ca nu e fericit....eu l-am lasat...imi e greu dar e mai bine asa pentru amandoi...am fost pariul vietii lui dar nu se stie daca eu sau el am iesit castigatori.....acum nu avem cum sa stim ..poate petse ani..eu sper doar sa-mi treaca...si nu vreau sa-mi treaca printr-o alta iubire...vreau sa-mi treaca cu timpul...vreau sa-mi treaca facand eu asta...nu un alt el..pe care l-as folosi doar..sper sa raman doar cu un zambet ca la varsta asta am mai simtit fluturi in stomac pentru cineva..doar cu atat.o sa-ti mai scriu sa-ti povestesc ec s-a mai intamplat...
printesa_a211
Postat pe 26 Ianuarie 2009 11:17
Ce as putea sa iti zik?!Cum as putea sa te sfatuiesc mai bine decat prin propria mea experienta!Nu sunt Dumnezeu ca sa iti spun fa asa ca si mine ca iti va fi bine....pana la urma faci ceea ce simti.
Si eu sunt intr-o relatie de 8 ani,din care 5 si jumatate sunt de casatorie si avem impreuna si 3 ingerasi.Si eu uneori simt ceea ce descriai tu ca simti ca sunt alaturi de cienva care nua re nici un tel nici un vis pt viitor.....Cu toate ca are 30 de ani si uneori cum zici si tu este matur vb ca si cand stie totul...Dar acesta este cruntul adevar pt unele dintre noi ne indragostim prea tare si nu mai putem sa renuntam la ce avem chiar daca acea relatie uneori ne face rau....Ceea ce trebuie sa faci tu este sa fii tare si sa fi fericita ca nu are si altcineva de suferit in afara de tine....pt ca tu poti sa iti refaci viata la urma urmei....si nu au de suferit copii cum e in cazul meu daca as renunta la el.Poate daca contiunai faceai acel baietel de care vb voi doi si crede-ma ca nu este durere mai mare decat sa iti vezi copilul in suferinta...te pup si multa tarie!!!
diana_23
Postat pe 2 Martie 2009 21:59
Printesa, ti-am citit povestea si iti inteleg framantarile...
Unele intrebari vor ramane fara raspuns!
Stiu ca e greu si doare si inca ti-e greu sa depasesti momentul, dar priveste partea frumoasa a lucrurilor: zambeste pentru ca ai fost iubita si zambeste pentru ca vei mai fi iubita, dar mai ales zambeste ca ai putut sa iubesti...
Pastreaza in minte doar amintirile frumoase, iar restul ia-le ca pe o experienta de viata: ti-a slefuit putin naivitatea si de acum inainte nu vei mai pune atata pret pe vorbele frumoase si pe juramintele false.
Nu merita sa-ti chinui sufletul cu analize: nimic nu dureaza o vesnicie, nici macar iubirea! Fericirea se exprima in clipe, nu in eternitati!
Lasa-l sa fie fericit langa cine vrea el, iar tu lasa-ti deschisa portita catre suflet si o sa vezi ca te va gasi o noua iubire (nu acum, nu maine, dar in timp), iar de data asta sufletul tau va sti sa navigheze printre "nimicuri" si nu va esua la primul juramant.
Numai primavara in suflet, iti doresc!
misstiqque
Postat pe 2 Martie 2009 23:47
De la: misstiqque, la data 2009-03-02 23:47:41 nimic nu dureaza o vesnicie

Gresit! Parfumul ramane in urma ta...

Postat pe 3 Martie 2009 00:01
De la: Roco, la data 2009-03-03 00:01:12
De la: misstiqque, la data 2009-03-02 23:47:41 nimic nu dureaza o vesnicie

Gresit! Parfumul ramane in urma ta...


misstiqque
Postat pe 3 Martie 2009 09:59
hai ma..da l incolo!
morticia_adams
Postat pe 3 Martie 2009 22:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poate peste ceva timp voi zambi de "Acum" 15 De la: marco918 29 Iulie 2010 01:18
Iubire departe de casa 21 De la: marco918 31 August 2010 00:26
In special femeilor din zodia fecioara... 11 De la: kudika102120 20 Ianuarie 2010 06:58
relatii ciudate 70 De la: stem_29 13 Iulie 2010 13:13
prea multa dragoste...? 18 De la: freakbabe 11 Decembrie 2009 18:45