Setari Cookie-uri

viata dupa inceperea vietii sexuale

De ce am initiat acest subiect? Pentru ca in viata mea a intervenit o mare schimbare, adica mi-am inceput viata sexuala, cu iubitul meu cu care sunt de aproape 7 luni. Nu stiu, acum ma simt un pic ciudat, ma simt fericita,pentru ca am reusit sa fac acest lucru si ca sunt apreciata de iubitul meu, dar si un pic trista, dezamagita de ce am facut, pentru ca ai mei parinti nu sunt de acord cu viata sexuala inainte de casatorie. Simt ca m-am maturizat un pic, sau poate un pic mai mult, si totusi, sa o fac pentru prima data, nu a fost chiar asa de rau. M-am maturizat si mi-am dat seama ca am mai mult respect pentru mine,si cred ca acest lucru este esential, avand in vedere ca nu prea ma respectam sau nu aveam incredere in mine. Voi ce diferente ati observat la voi, cand v-ati inceput viata sexuala?
helenikarmic
Postat pe 21 Decembrie 2008 19:58
De obicei ti se schimba putin mentalitatea..asta e in cazul femeilor... Ideea e sa nu regreti ce ai facut pentru in fond la urma urmei tu ai dorit sa faci acest pas. Daca simti ca nu erai pregatita trebuia sa mai astepti umpic
strunfy
Postat pe 21 Decembrie 2008 20:02
De la: helenikarmic, la data 2008-12-21 19:58:11De ce am initiat acest subiect? Pentru ca in viata mea a intervenit o mare schimbare, adica mi-am inceput viata sexuala, cu iubitul meu cu care sunt de aproape 7 luni. Nu stiu, acum ma simt un pic ciudat, ma simt fericita,pentru ca am reusit sa fac acest lucru si ca sunt apreciata de iubitul meu, dar si un pic trista, dezamagita de ce am facut, pentru ca ai mei parinti nu sunt de acord cu viata sexuala inainte de casatorie. Simt ca m-am maturizat un pic, sau poate un pic mai mult, si totusi, sa o fac pentru prima data, nu a fost chiar asa de rau. M-am maturizat si mi-am dat seama ca am mai mult respect pentru mine,si cred ca acest lucru este esential, avand in vedere ca nu prea ma respectam sau nu aveam incredere in mine. Voi ce diferente ati observat la voi, cand v-ati inceput viata sexuala?

Mie mi se pare absolut firesc sa simti ceea ce simti tu, adica sa fii un pic confuza. Totul este sa nu regreti asa cum spunea si Strumfy. Cu timpul ai sa-ti limpezesti gandurile si daca omul caruia i te-ai daruit merita cu adevarat acest lucru, atunci eu va doresc tot binele din lume.
Lucia1971
Postat pe 21 Decembrie 2008 20:32
Exact, iar daca o sa se intample ceva, si vei crede ca tipul nu a meritat asta, sa nu te cramponezi...

Postat pe 21 Decembrie 2008 23:39
Ma uitam azi la un episod dintr-un serial numit "Al saptelea cer" si unul din personajele principale de acolo spunea ceva de genul ca sexul inaintea casatoriei este generator de confuzie , indoiala si suferinta..Nu pot sa zic ca il aprob in materie de 100% , dar am observat aceste"urmari" ca sa zic asa la mai multe tinere din jurul meu(nu ca eu as fi prea batrana, dar sunt mai mare decat unele:P). Nu foarte multe sunt sigure de ce au facut, daca a fost bine, daca a fost rau, ce vor spune parintii...etc.Si mai multe dintre ele dobandesc o dependenta de prietenul lor, diferita de sentimentul de iubire. So, daca sexul inainte casatoriei este germenul atator neajunsuri..de ce il mai practicam? De ce oare nu putem fi sigure pana la capat de alegerea pe care am facut-o?
kittykat09
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:08
cunosc o familie care si-au inceput viata sexuala la 14 ani si acum au vreo 50 de ani si sunt de atunci tot impreuna si sunt casatoriti si au doi copii iar unul este de varsta mea.
Baiat_Rezervat
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:13
E unul din pasurile cele mai importante chiar daca akm este comparat si q scoaterea unei masele...dureros dar scapi d ea...
Nu este chiar asa...tre sa pretuiesti virginitatea asa cum trebuie pretuit intregul corp!
Dar odata ce numai esti virgina iti dai seama ca orice exagerare in privinta vietii sexuale nu-si avea rostu deoarece e un lucru total natural si normal..
Mare grija insa un singur ingredient este indispensabil pt a nu regreta pasul facut :iubirea.
Restu nu conteaza ! Va ramane mereu o amintire care va aduce un zambet inocent pe buze
mystery_ruxandra
Postat pe 19 Ianuarie 2009 19:48
pentru mine a contat foarte mult si mi-am pierdut virginitatea la aproape 21 de ani...si sunt tot cu acelasi baiat si nu regret si nu am regretat nicicand, am simtit ca-mi iubesc iubitul mai mult, am fost poate mai fericita, mai matura..nu..pe mine nu m-a maturizat, am ramas la fel, desii credeam inainte ca o sa ma schimb total, eram speriata, spuneam ca o sa ma simt rusinata, dar de unde nu am avut nimic
iubi7a_lui
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:25
stiti...de multe ori ma gandesc si eu (cu mintea mea de virgina) dupa ce "o s-o fac" o sa ma schimb?in primul rand psihic...pt k de fiecare data cand am descoperit ceva nou... m-am schimbat (primul sarut etc..) Dar fizic te schimbi ? :D
alisa1991
Postat pe 29 Ianuarie 2009 11:40
astept raspunsuri la intrebarile mele...:D
alisa1991
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:44
Alisa, nush ce sa zic.. eu nu m-am schimbat fizic cu nimic
si da, din punct de vedere psihic intervin schimbarile, si daca pers respectiva te face fericita, nu ai gresit dar, cu corpul nu am auzit sa fie mari schimbari , nu cunosc cazuri sa creasca sanii mai mult, etc etc.
Miss_Stardust
Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:13
Eu m-am simtit cumva ciudat in primele zile dar mi-e trecut.
Kathara
Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:23
De la: alisa1991, la data 2009-01-29 11:40:35stiti...de multe ori ma gandesc si eu (cu mintea mea de virgina) dupa ce "o s-o fac" o sa ma schimb?in primul rand psihic...pt k de fiecare data cand am descoperit ceva nou... m-am schimbat (primul sarut etc..) Dar fizic te schimbi ? :D
eeeeeeee....dupa cate vad te informezi temeinic...ai de gand sa pui??? stai linistita,nu se vede nimic din exterior...nu se vor prinde babacii ca ai puso....asa ca spor la distractie...
silviu_m74
Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:28
daca iti incepi viata sexuala inainte de casatorie te simti cumva legat de prietenul tau,dar cu timpul o sa-ti dai seama ca nu e neaparat iubire. daca e iubire at norocul tau. eu am prieten de 3 ani si mai mult e obisnuinta acuma...mi drag dar nu-l iubesc.si mi-e foatre greu sa-l parasesc..inca lucrez la capitolul asta..multa bafta

Postat pe 30 Ianuarie 2009 19:31
De la: silviu_m74, la data 2009-01-30 17:28:07
De la: alisa1991, la data 2009-01-29 11:40:35stiti...de multe ori ma gandesc si eu (cu mintea mea de virgina) dupa ce "o s-o fac" o sa ma schimb?in primul rand psihic...pt k de fiecare data cand am descoperit ceva nou... m-am schimbat (primul sarut etc..) Dar fizic te schimbi ? :D
eeeeeeee....dupa cate vad te informezi temeinic...ai de gand sa pui??? stai linistita,nu se vede nimic din exterior...nu se vor prinde babacii ca ai puso....asa ca spor la distractie...
nu chiar asa...dar dc sa nu recunosc..am unele de ganduri...pt k simt k am intalnit persoana potrivita...si chestia cu "babacii" sunt cu totul inpotriva in primul rand pt k parintii mei nu sunt "babaci" si nici nu au o gandire chiar atat de invechita (poate doar mama care pana nu demult voia sa fiu "mireasa virgina...dar mai nou a incetat cu ideea asta)...discutam foarte mult despre subiectele astea..(vezi topicul " iti iubesti parintii? " )
alisa1991
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:51
De la: silviu_m74, la data 2009-01-30 17:28:07
De la: alisa1991, la data 2009-01-29 11:40:35stiti...de multe ori ma gandesc si eu (cu mintea mea de virgina) dupa ce "o s-o fac" o sa ma schimb?in primul rand psihic...pt k de fiecare data cand am descoperit ceva nou... m-am schimbat (primul sarut etc..) Dar fizic te schimbi ? :D
eeeeeeee....dupa cate vad te informezi temeinic...ai de gand sa pui??? stai linistita,nu se vede nimic din exterior...nu se vor prinde babacii ca ai puso....asa ca spor la distractie...

go for it merita eu ma gandeam k o sa ma simt stanjenita si rusinata dar de fapt imi venea sa tip pe geam de la etajul 4 sa mi impart fericirea cu restul lumii daca tii la persoana respectiva fericirea e maxima

lady_co_my2
Postat pe 3 Februarie 2009 13:48
Cel ami indicat este sa o faci atunci cat te simti tu pregatita fizic si mai ales psihic.Nu conteaza ca vei ramane sau nu cu primul,te vor balam pt asta doar misoginii si frustratele In rest un om cu toate tiglele pe casa va intelege situatia.
deea_20
Postat pe 17 Aprilie 2009 10:01
in legatura cu avortul, am avortat de 3 ori, prima data cand am facut-o si mi-a zis sa pastram copilul ca este primul apoi ca numai vrea si uite ca s-a intamplat de trei ori. cine este de vina eu? sau el?
elenacarjan
Postat pe 17 Aprilie 2009 10:05
De la: helenikarmic, la data 2008-12-21 19:58:11De ce am initiat acest subiect? Pentru ca in viata mea a intervenit o mare schimbare, adica mi-am inceput viata sexuala, cu iubitul meu cu care sunt de aproape 7 luni. Nu stiu, acum ma simt un pic ciudat, ma simt fericita,pentru ca am reusit sa fac acest lucru si ca sunt apreciata de iubitul meu, dar si un pic trista, dezamagita de ce am facut, pentru ca ai mei parinti nu sunt de acord cu viata sexuala inainte de casatorie. Simt ca m-am maturizat un pic, sau poate un pic mai mult, si totusi, sa o fac pentru prima data, nu a fost chiar asa de rau. M-am maturizat si mi-am dat seama ca am mai mult respect pentru mine,si cred ca acest lucru este esential, avand in vedere ca nu prea ma respectam sau nu aveam incredere in mine. Voi ce diferente ati observat la voi, cand v-ati inceput viata sexuala?
ai 20 de ani, la cat vroiai sa iti incepi viata sexuala la 30 ? este totusi viata ta, nimeni nu trebuie sa te conduca, doar sa iti dea sfaturi
priest
Postat pe 17 Aprilie 2009 10:05
De la: elenacarjan, la data 2009-04-17 10:05:10in legatura cu avortul, am avortat de 3 ori, prima data cand am facut-o si mi-a zis sa pastram copilul ca este primul apoi ca numai vrea si uite ca s-a intamplat de trei ori. cine este de vina eu? sau el?

ma tem ca tu, pentru ca ai crezut intr-un om care nu stie ce vrea sau te-a aburit smechereste. Cel mai important: tu-ti doresti sa fii mama? daca nu, protejeaza-te, daca da, ori iti asumi riscul de a-ti creste copilul singura, ori iti gasesti un barbat responsabil cu care sa-l faci.
kitty_krieger
Postat pe 17 Aprilie 2009 15:19
daca tu ai fost pregatita pentru pasul asta....nimic nu mai conteaza.....de acum totul e sa ai grija de tine...
modificari apar la nivel hormonal....dar sunt de bine.... , modificarile psihice...aici depinde de la persoana la persoana...eu n-am avut nici un fel de modificare marcabila....a fost cand am vrut eu cu cine am vrut eu si chiar daca n-am ramas impreuna a fost ok.....o data si o data tot trebuie sa se intample ...si nu e un capat de lume si nici nu te arata nimeni cu degetul ...
ancad
Postat pe 17 Aprilie 2009 18:35
Eu am fost foarte bucuroasa, ma mandream cu asta, cred ca prin toti porii imi iesea chestia asta! Nu ma interesa parerea nimanui, decat daca era favorabila, altfel valea! Am inflorit pur si simplu, nu mi-a parut rau nici o clipa!
darksukkubus69
Postat pe 19 Aprilie 2009 20:43
si eu vreau sa intreb ceva...are asa importanta daca o faci cu cineva cu care estiintr.o relatie? I mean eu am 17 ani si parca am innebunit in ultima vreme...i feel like i wanna do it ..you know..si as avea cu cine care a zis ca sa avem dragoste fara obligatii
...si eu vreaaaaauuuuuu..parca m.am tzacnit..mie doar tarsa sa nu ma simt slutty dupa aia si ar mai fi si chestia religioasa...god d
amn it...any tips,similar experiences??is it worth it?
gravity24
Postat pe 9 Iunie 2011 23:25
De la: gravity24, la data 2011-06-09 23:25:10si eu vreau sa intreb ceva...are asa importanta daca o faci cu cineva cu care estiintr.o relatie? I mean eu am 17 ani si parca am innebunit in ultima vreme...i feel like i wanna do it ..you know..si as avea cu cine care a zis ca sa avem dragoste fara obligatii
...si eu vreaaaaauuuuuu..parca m.am tzacnit..mie doar tarsa sa nu ma simt slutty dupa aia si ar mai fi si chestia religioasa...god d
amn it...any tips,similar experiences??is it worth it?


Vezi sa nu ramai pregnant si pe urma sa fii dumped by your bf pe care o sa-l consideri atunci un f...ing idiot. In caz ca you still want it, first time o sa fie cam asa: o sa te doara de-o sa strigi oh boy, I'm in hell si la urma: is that all?
Micaell
Postat pe 10 Iunie 2011 11:20
Viata dupa inceperea vietii sexuale este o viata plina de stres :). Vaiiii, trebuia sa-mi vina ciclul pe 4 si azi suntem in 9 :). Important este sa-ti cunosti partenerul si sa iubesti fiecare particica din el pentru a avea o viata sexuala satisfacatoare. Bine, e important ca si partenerul sa isi aduca contributia si sa stie ce sa faca cu carnaciorul de bere din dotare :). Eu mi-a inceput viata sexuala la 19 ani :). Cam devreme, stiu :) Si dupa ce s-a chinuit o noapte intreaga sa ma transforme in femeie, a doua zi dupa ce ne-am trezit, ne era jena sa ne uitam unul in ochii altuia si radeam ca prostii :) Au inceput, desigur, terorile psihice, de genu': vaiii, daca raman insarcinata" :), dar noi foloseam prezervativ...dar eu nu si nu, ca mi-e frica :) Pana m-am obisnuit cu noul statut, de femeie activa sexual, a durat ceva timp. Fizic, nu a intervenit nicio schimbare, nu imi scria pe frunte ca nu mai sunt virgina :). Parintii mei se asteptau la asta, eram in relatia asta de la 17 ani si am luat lucrurile pas cu pas (cu pasi marunti, pot spune) :). Tata era mai ciufut, de reactia lui mi-era un pic teama, mi se facea stomacul ghem cand se uita la mine :). Aveam impresia ca ma studiaza sa vada daca s-a schimbat ceva la mine :). Despre momente penibile, pot sa spun ca odata, la putin timp dupa ce ne incepusem viata sexuala, in timp ce eu si iubi dormeam la mine acasa, a venit mami de la munca si a intrat in camera sa ne pupe ca nu stiu unde fusesem noi plecati si ii era dor de noi. Si noi, asa, buimaci, ne ridicam din pat si iubitului meu ii cade un prezervativ din buzunar :). Se apleca mami si-l ia de jos si zice: "ia uite, o pastila de tantari" :). Si cand intoarce ambalajul, vede o banana semidesfacuta pe el :)) Si incepe sa rada. Si noi ne doream sa ne inghita pamantul :) Si mami zice: "lasa mami, e bine ca va protejati" :).
Ionyssa
Postat pe 11 Iunie 2011 11:33
BAH ... Aº spune sã aºtepte înainte de a lua decizii pripite.....
kudika407637
Postat pe 11 Iunie 2011 15:56
Fetelor...nu stiu cum sa va zik...dar eu nu am o parere foarte buna in legatura cu inceperea vietii sexuale...:( desi mi`am inceput destul de tarziu viata sexuala in comparatie cu unele prietene pot sa zik ca nu mi`a adus mari beneficii....am avut f mult de suferit din cauza asta.baiatul pe care eu il iubeam si as fi facut orice pt el s`a dovedit a fi altfel precum il credeam....de aceea cred ca trebuie sa cunosti foarte bine persoana cu care vrei sa`ti incepi viata sexuala(cred ca este cel mai depret lucru la o femeie virginitatatea).am aproape un an de cand mi s`a intamplat acest lucru si il regret.nu stiu ce a fost in capul meu atunci..desi am avut o relatie de lunga durata nu cred ca a fost cea mai buna decizie luata in momentul acela,desi nu am facut`o pt el(care insista pe acest subiect)ci pt ca a venit de la sine..asa ca aveti mare grija:* de multe ori cand mergeam la biserik aveam senzatia ca imi cade ceva in cap imi venea sa plang dar asta e..s`a intamplat s`a intamplat.....vreau sa va mai zik ca m`am ingrasat multisor deoarece nu aveam o viata sexuala activa(cam 6 kg)in jumatate de an si mi se pare f mult.....va pup
kudika415052
Postat pe 26 Iulie 2011 14:57
si ne mai miram ca multe femei nu vor sa faca sex.. pt o chestie fiziologica si instinctuala normala se face o dezbatere exagerata,, de ce nu facem un simpozion?! " Mi'am ucis himenul, oare sa fac psihoterapie?"
felixcat
Postat pe 29 Iulie 2011 13:08
De la: helenikarmic, la data 2008-12-21 19:58:11De ce am initiat acest subiect? Pentru ca in viata mea a intervenit o mare schimbare, adica mi-am inceput viata sexuala, cu iubitul meu cu care sunt de aproape 7 luni. Nu stiu, acum ma simt un pic ciudat, ma simt fericita,pentru ca am reusit sa fac acest lucru si ca sunt apreciata de iubitul meu, dar si un pic trista, dezamagita de ce am facut, pentru ca ai mei parinti nu sunt de acord cu viata sexuala inainte de casatorie. Simt ca m-am maturizat un pic, sau poate un pic mai mult, si totusi, sa o fac pentru prima data, nu a fost chiar asa de rau. M-am maturizat si mi-am dat seama ca am mai mult respect pentru mine,si cred ca acest lucru este esential, avand in vedere ca nu prea ma respectam sau nu aveam incredere in mine. Voi ce diferente ati observat la voi, cand v-ati inceput viata sexuala?
kudika480633
Postat pe 3 Decembrie 2011 14:34
De la: felixcat, la data 2011-07-29 13:08:28si ne mai miram ca multe femei nu vor sa faca sex.. pt o chestie fiziologica si instinctuala normala se face o dezbatere exagerata,, de ce nu facem un simpozion?! " Mi'am ucis himenul, oare sa fac psihoterapie?"
coase-l...
GODZILA
Postat pe 3 Decembrie 2011 14:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu ma simt satisfacuta! 7 De la: crissulinaa 8 Martie 2016 06:58
sex fara prejudecati 1 De la: dubiosu2001 21 Iulie 2010 15:13
Hahahahaaaaa v-am ciuruit 20 De la: matracuca 6 Ianuarie 2010 22:58
RASA MASCULINA 80 De la: monaram 27 Mai 2009 10:13
Vibrator cadou pentru cine doreste ! 65 De la: steffy91 1 Februarie 2012 20:04