Setari Cookie-uri

nepotrivire in pat

spuneti-mi si mie ce inseamna nepotrivire in pat dupa parerea si experientele voastre.vi s-a intamplat vreodata!?se poate face ceva in privinta asta?

nepotrivirea este legata de placerile sexuale diferite ale partenerilor sau este ceva fiziologic!?
je_baby
Postat pe 22 Decembrie 2008 12:44
o my god...


anderson
Postat pe 22 Decembrie 2008 12:50
fiziologic? chiar nu e cuvantul potrivit...poate patologic, daca punem problema asa...

Postat pe 22 Decembrie 2008 13:04
de ce te amuzi asa tare?????????????
je_baby
Postat pe 22 Decembrie 2008 13:17
ma amuza topicul tau...si faptul ca ai 22 de ani si pui genul asta de intrebari
anderson
Postat pe 22 Decembrie 2008 13:31
sa nimereasca in nas...poate......

Postat pe 22 Decembrie 2008 13:34
Eu nu cred ca este de luat in ras. O prietena f buna a inceput cu orelatie cu un tip super...saliva toata gasca noastra dupa el :)))
Cand sa treaca la fapte, prietena mea a avut o mare surpriza. El arata f bine, a zis ca nu aveam probleme cu instrumentul, era destul de mine, il tinea mult..insa, degeaba....parca nu simtea nici unul dintre ei ce trebuiau sa simta. Acest lucru se intampla de fiecare data cand incercau. Pana la urma s-au despartit...chit ca se placeau ff mult, in afara de subiectul sex.

Postat pe 22 Decembrie 2008 13:35
Draga Je_baby, nu e de luat in ras, si nu cred ca exista varsta "adecvata" pentru nepotrivire... Nimeni nu poate sa-ti raspunda cu siguranta, pentru ca datele pe care le dai sunt foarte vagi. Poate fi fiziologic sau nu.
Cu siguranta, daca am avea mai multe detalii, am putea "aduna" si o parere
Dor_a
Postat pe 22 Decembrie 2008 14:08
nu cred ca problema asta are legatura cu varsta si chiar si asa, nu vad ceva amuzant in ea
je_baby
Postat pe 22 Decembrie 2008 14:13
Draga mea, tu ai citit ce am scris eu? Ma rog...
Dor_a
Postat pe 22 Decembrie 2008 14:17
De la: je_baby, la data 2008-12-22 14:13:20nu cred ca problema asta are legatura cu varsta si chiar si asa, nu vad ceva amuzant in ea


daca eu m-am amuzat care e problema ta.


sfat pt viitor: numara pana la 10 inainte sa deschizi un topic
anderson
Postat pe 22 Decembrie 2008 14:19
da, am citit...rsps-ul asta era pt anderson
je_baby
Postat pe 22 Decembrie 2008 14:19
De la: je_baby, la data 2008-12-22 12:44:40spuneti-mi si mie ce inseamna nepotrivire in pat dupa parerea si experientele voastre.vi s-a intamplat vreodata!?se poate face ceva in privinta asta?

nepotrivirea este legata de placerile sexuale diferite ale partenerilor sau este ceva fiziologic!?



deci sunt persoane care se pot intelege foarte bine in viata sociala dar in viata intima sa fie un total dezastru...motivul nu se stie...ceva nu merge psihologic, fizic sau eu mai stiu ce.

pur si simplu parteneri nu se simt foarte bine unul cu altul si asa exista nepotrivirea in pat

end of story
anderson
Postat pe 22 Decembrie 2008 14:29
si era atat de greu sa adopti atitudinea asta de la inceput!?!?era doar o discutie propusa, nu te-am obligat sa citesti sau sa raspunzi.

multumesc
je_baby
Postat pe 22 Decembrie 2008 14:31
intrebare: tu ti-ai inceput viata sexuala?
anderson
Postat pe 22 Decembrie 2008 14:39
raspuns:DA
je_baby
Postat pe 22 Decembrie 2008 14:42
si nu stii ce inseamna nepotrivirea in pat?


vezi de asta m-am amuzat....
anderson
Postat pe 22 Decembrie 2008 14:49
topicul nu cerea explicatii, ci pareri sau experiente

si dupa cum am vzut nici tu nu esti prea convins ca stii ce inseamna, pe mn nu m-ai convins deloc
je_baby
Postat pe 22 Decembrie 2008 15:00
Je_baby, cred ca o sa revin dupa ce va terminati voi discutia... Ce voiam sa zic e ca se intalneste de destule ori, si are cauze diferite. CUM exact se poate rezolva... hm, primul pas ar fi sa se afle cauza din care nu merge... si CE exact nu merge. Sunt multe de spus, dar - cum spuneam - o sa revin... Azi nu ma simt prea bine si o s-o tai spre casa...
Dor_a
Postat pe 22 Decembrie 2008 15:04
Dor-a subscriu si eu, singura chestie de care ma impiedic este afirmatia ca nepotrivirea poate fi fiziologica...adica un lucru normal...ma rog, intr-o relatie sanatoasa nu e ceva normal...ca se poate intampla sa nu te potrivesti la pat cu cineva, poate chiar cu persoana iubita, este ft adevarat, asa cum este ft adevarat ca e prea greu sa continui sa ai o asemenea relatie...cum au spus si fetele, mai multe amanunte nu ar strica...

Postat pe 22 Decembrie 2008 15:14
amanunte pt ce....fata e curioasa...vrea sa stie ce ESTE.


well honey it is what it is.


anderson
Postat pe 22 Decembrie 2008 15:17
gen nu te simti bine cu el la pat, nu stie sa te atinga suficient inkt tu sa te exciti si multe altele de genu asta offff
alina_luminita
Postat pe 22 Decembrie 2008 16:18
nu exista nu stie.
exista nu vrea sa stie.
exista : nu are rabdare sa "te descopere"

darrrrrrrrrrrrrrr asta e doar "umila mea parere"
morticia_adams
Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:19
Nepotrivire la pat???poti sa fii casatorita vreo 12 ani si sa nu stii ce inseamna pentru ca nu ai avut o alta experienta sexuala ca sa iti dai seama ce inseamna a te potrivi la pat.
Pentru un barbat nu stiu dak exista asa ceva,poate mai rar.....
eclau
Postat pe 7 Ianuarie 2009 23:52
De la: joana_rise, la data 2009-01-05 14:19:55nu exista nu stie.
exista nu vrea sa stie.
exista : nu are rabdare sa "te descopere"

darrrrrrrrrrrrrrr asta e doar "umila mea parere"

crede ma exista si sa nu stie
alina_luminita
Postat pe 8 Ianuarie 2009 18:33
eu cred ca nepotrivirea vine de la faptul ca cei doi nu se simt unul pe celalalt,nu simt ce i-ar placea celuilalt sau pur si simplu nu isi dau interesul sa il faca pe celalalt sa se simta bine...asta se intampla atunci cand faci sex...nu cand faci dragoste...bine,asta e parerea mea...ar putea fi gresita...
eu_Twist
Postat pe 9 Ianuarie 2009 10:57
cred ca in nepotrivire exista neplaceri, dureri vaginale (asta depinde si de preludiu), situatii de disconfort intre parteneri.
Andreea_Lucia
Postat pe 17 Ianuarie 2009 19:57
nepotrivirea ... nu le plac aceleasi lucruri , nu e scanteia
Calypso23
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:00
exista 2 feluri de parteneri:
1. kre sunt indragostiti, se iubesc si e minunat , nu au nevoie de nik altcv
2. kre sunt impreuna ptr un ideal comun legat de viata, ingeneral, de ideea cuplu:aici intervine pb nepotrivire in pat!
Daca ni untelegi, scrie-mi :)
dezsi_dianna
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:10
Dak ai rabdare se rezolva.am fost cu un tip care de prima data knd am incercat eram ca mana cu manusha.perfect nu credeam k exista asa ceva.insa sexul bun era cam tot imi placea la el.acum sunt d juma d an cu iubirea mea.si la inceput eram groaznici in pat.eu mai salbatica el prea romantic.super difEriti.insa prin ore d discuti am ajuns sa fie ok.si sunt dati knd ma face sa 'zbor'.si dak nu aveam rabdare renuntam la cel mai bun.
alina2809
Postat pe 18 Ianuarie 2009 02:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Masturbare de fata cu partenerul??? 6 De la: tania20 30 Aprilie 2010 00:52
Oare ??? 8 De la: scorpyoW 15 Ianuarie 2011 23:37
Cariera sau familie 6 De la: nadyuta 24 Septembrie 2009 15:29
vor barbatii mai mult sex decat femeile? 169 De la: kinezoaik19 11 Mai 2011 01:44
CE PARERE AVETI VOI DESPRE BARBATII CARE UMBLA DUPA FEMEI CU BANI 147 De la: oana84onutza 17 Noiembrie 2009 17:59