Setari Cookie-uri

Cariera sau familie

De maii bine de sapte ani am investiit aproape tot timpul me dezvoltarii profesionale, nu ma plang ca nu a fost fara sens, deoarece la aces moment se vad roadele si s-au vazut si pe parcursul anilor.
In aceasta perioada am avut doua relatii:una de 3 ani si una de 2 ani si jumatate, relatii care nu au rezistat in principal din cauza programului meu de la birou, delegatii , oboseala, stres, ec...factori care au dus la incheierea acestora. Apartin trecutului, au fost frumoase si asa chinuite , insa de un an ma chinui sa imi fac o relatie si nu reusesc. Problema e ca deja am cam tot ce vreau din punct de vdere material , insa cand ajung seara de la birou si intru in casa deja ma apuca toate pandaliile... Ceea ce astept de la un barbat este respect , afectiune , iubire si din pacate nu pot sa mi le ofere... Am senzatia, cand stau de vorba cu ei ca vor ceva de la mine,cadoresc sa profite de functia mea, de job-ul meu, mai exact ca isi urmaresc un interes.
Ma uit la prietenele mele, care recunosc nu sunt multe la numar iar dn acelasi motiv , lipsa de timp, si foarte putine persoaneau reusir saramana langa mine si sa ma inteleaga , ele deja au copii, sot , familie ...sunt atat de fericite ,chiar daca nu au un job ok, un venit mare, o pozitie buna.... Am inceput sa imi doresc si eu o familie, un copil si tot tacamul insa nu reusesc . ce m puteti sfatui, chiar nu stiu cum sa procedez...Va rog sa nu imi dati replici de genul ca nu o sa iti bata nimeni la usa sa te caute, asta imi spun si prietenele mele...
P.S: La ultima relatie am avut o experienta destul de marcanta... A profita d elatiile mele , le-a exploatat la maxim cu voia mea sau fara voia mea ... dupa care ne-am despartit ca l-am prins ca ma insela.
LoveParade
Postat pe 5 Septembrie 2009 23:13
Nu cred ca e de vina programul incarcat,eu l-am cunoscut pe sotul meu in tren...in timp ce ma intorceam de la job,dupa care intram in casa si nu mai ieseam pana a doua zi dimineata....ca sa plec la job....cred ca ai mania persecutiei....sorry...da,majoritatea vrea poate sa profite de functia ta....daca pleci cu ideea asta la drum,nu ajungi prea departe
_oktober_
Postat pe 5 Septembrie 2009 23:20
Cred ca ceea ce ai ajuns tu sa-ti doresti cu adevarat este un copil.La asta trebuie sa reflectezi cel mai mult. Din experienta proprie iti spun ca un copil face ca totul sa fie diferit in modul cel mai frumos cu putinta. Nu lipsa unui barbat in viata ta te face sa te simti asa. Ci ceea ce poate sa-ti "ofere" el prin prezenta. Nu exista relatii fara discutii, fara suparari, fara chef de sex, fara probleme, uneori si cu despartiri. Toate astea coexista fara sa avem noi ceva de comentat. Copilul devine insa echilibrul tau interior.
Si sincer nu cred ca doar ti se pare ca se profita de pe urma ta. Sunt o gramada de specimene fara coloana vertebrala pe lumea asta.
alina_pitaru
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:49
Drafa October, mi-as dori sa cunosc pe cineva in tren cum ai cunoscut tu , insa viata mea se rezuma la maina, avion si birou... Persoanele cu care intru in contact nu snt tocmai cele mai neinteresate sa profite si sa isi urmareasca scopurile. Nu m deranjeaza sa i ofer sprijin dar macar in schimb saimi ofere respect si dragoste. Oare cer prea mult?
LoveParade
Postat pe 11 Septembrie 2009 21:52
Ai perfecta dreptate , un copil imi dresc foarte mult si asta m-ar face o femeie implinita din toate pnctele de vedere... Insa singura nu pot sa ilfac ...cel putin la aces moment:))
LoveParade
Postat pe 11 Septembrie 2009 21:53
De la: LoveParade, la data 2009-09-05 23:13:20De maii bine de sapte ani am investiit aproape tot timpul me dezvoltarii profesionale, nu ma plang ca nu a fost fara sens, deoarece la aces moment se vad roadele si s-au vazut si pe parcursul anilor.
In aceasta perioada am avut doua relatii:una de 3 ani si una de 2 ani si jumatate, relatii care nu au rezistat in principal din cauza programului meu de la birou, delegatii , oboseala, stres, ec...factori care au dus la incheierea acestora. Apartin trecutului, au fost frumoase si asa chinuite , insa de un an ma chinui sa imi fac o relatie si nu reusesc. Problema e ca deja am cam tot ce vreau din punct de vdere material , insa cand ajung seara de la birou si intru in casa deja ma apuca toate pandaliile... Ceea ce astept de la un barbat este respect , afectiune , iubire si din pacate nu pot sa mi le ofere... Am senzatia, cand stau de vorba cu ei ca vor ceva de la mine,cadoresc sa profite de functia mea, de job-ul meu, mai exact ca isi urmaresc un interes.
Ma uit la prietenele mele, care recunosc nu sunt multe la numar iar dn acelasi motiv , lipsa de timp, si foarte putine persoaneau reusir saramana langa mine si sa ma inteleaga , ele deja au copii, sot , familie ...sunt atat de fericite ,chiar daca nu au un job ok, un venit mare, o pozitie buna.... Am inceput sa imi doresc si eu o familie, un copil si tot tacamul insa nu reusesc . ce m puteti sfatui, chiar nu stiu cum sa procedez...Va rog sa nu imi dati replici de genul ca nu o sa iti bata nimeni la usa sa te caute, asta imi spun si prietenele mele...
P.S: La ultima relatie am avut o experienta destul de marcanta... A profita d elatiile mele , le-a exploatat la maxim cu voia mea sau fara voia mea ... dupa care ne-am despartit ca l-am prins ca ma insela.




De ce te apuca pandaliile cand sosesti acasa? Partenerul de viata nu e subalternul tau...poate ca are si el starile lui proaste si are nevoie de afectiunea ta, de iubirea ta. Cum sa te iubeasca cineva cand tu nu lasi sa schimbi la tine nimic ....Ai job care te solicita, ai functie, ai posibilitati materiale si ceilalti trebuie sa accepte, sa inteleaga... sa te priveasca ca pe un monument si sa te adore. Iarta-ma, poate nu am inteles eu bine. Vrei familie si afectiune, dar pentru asta trebuie sa schimbi ceva la tine.
nadyuta
Postat pe 24 Septembrie 2009 15:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Video-Chat !!! 53 De la: yumalai 17 Ianuarie 2010 16:58
Ne puteti ajuta cu SFATURI? 47 De la: kudika_24353 7 Ianuarie 2013 00:21
e incredibil ! ajutati'ma cu un sfat va rog . 86 De la: dudett_ 23 Septembrie 2009 14:39
probleme in relatie,sau stress 21 De la: eka 14 Iulie 2009 23:55
critice,cel mai important subiect pe forum-uri 12 De la: Tharr 18 Octombrie 2010 16:26