Setari Cookie-uri

extensii de unghii profesionale de portelan.Bune sau rele??

cum sunt fetelor care v-ati pus???s e merita???

maine am programare dimineata mi se pare cam scumputz dar se pare ca finalul e frumos..Oareee????
MagnifiQue_GiRL
Postat pe 23 Decembrie 2008 22:59
Eu am unghii tehnice de 2 ani jumate...cu gel...mi se par super ok...nu se rup...si daca gasesti manichiurista care pune ca lumea o sa fi incantata. te pup.
Xintia
Postat pe 17 Martie 2009 10:58
nam auzit in viata mea de asa ceva?
brunetzica89
Postat pe 4 Aprilie 2009 09:02
am intalnit fete care nu erau atat de incantate de ele. asta pentru simplul fapt, spuneau ele, pentru ca te doare foarte tare atunci cand te lovesti la ele. asa ca depinde ce job ai, cam ce faci toata ziua... eu sunt suparata acum, ca imi crescusera unghiile mari si astazi mi s-a rupt una, s-a rupt urat, ca m-a durut. a trebuit sa o tai si arata tare ciudat in comparatie cu celelalte.
daniian
Postat pe 7 Aprilie 2009 23:26
intradevar....eo mi-am pus astazi si sincer deocamdata nu sunt incantata sunt greoaie si daca incerci sa ole fortezi putin mai mullt cum ar fi si simplu fapt sa te inchei la pantaloni te dor....dar cum am spus mi le-am pus astrazi presupun ca dupa un timp ar trebui sa ma obisnuiesc si sper ca nu cu durerea.....ci doar sa devina mai confortabile....insa daca ne gandim pana la urma este si o chestie de falsitate dar presupun ca pot trai cu asta.....din moment ce de unghiile mele naturale nu m-am purtut bucura deoarece se exfoliaza si se rup foarte repede eu am luat punerea extensiilor de unghii ca pe o necesitate.....deci asa ca un sfat pt cine vrea sa il ascult e mai bine sa profitati de ce va dat natura....nu sa va frecati banii si sa va complicati viata degeaba asa doar pt un moft.......kisss la voi
rozik_dolly_kiss
Postat pe 10 Septembrie 2009 02:29
.
michaela23
Postat pe 20 Noiembrie 2009 13:48
pai daca ai de ce nu spui si la altii unde cind si cum?
kudika090335
Postat pe 21 Decembrie 2009 18:29
Si eu am unghii cu gel.Intr-adevar ,cand te lovesti sau se rupe te doare foarte tare ,dar casa se rupa trebuie sa lovesti foarte tare .....sunt comode pentru ca o luna nu te gandesti deloc la ele ,cum sa le faci ,cum sa nu le faci ,sa le mai pilesti ,sa tai pielita etc .eu le fac 1 data la o luna ,sunt super multumita.Trebuie sa gasesti si manichiurista buna pt ca la inceput mergeam la o nepriceputa su durea groaznic cand imi punea gelul ,acum am schimbat-o si e super ok .Merita incercat
mryenachi
Postat pe 21 Ianuarie 2010 09:16
Salut !
Eu sunt de meserie si mi-am pus si eu ,dar numai pentru a capata experienta.Tin sa va spun ca sunt intr-adevar foarte frumoase si de efect,dar cand vrei sa le dai jos,indiferent ca sunt cu acryl sau gel ,sub aceste solutii,unghia naturala este praf.Am aproape 1 luna de cand le-am dat jos si nu-si mai revin.Ma dor atat de rau cateva si sunt atat de subtiri,ca o foita ca atunci cum vor sa creasca se intorc in sus de subtiri ce sunt.Nu vreau sa pacalesc pe numeni ca nu am nimic de castigat,dar aveti grija ca orice este fals si strica.Noi ca meseriase suntem impinse sa va facem sa acceptati orice noutati,dar mie nu-mi place sa fac asta cu orice risc. Asa ca faceti cum credeti,dar dupa o sa-mi dati dreptate.Apropo de manichiurista ,mie mi-au pus chiar cei care ne-au predat cursul si nu conteaza asta prea mult,deoarece asta tine de cat dureaza lucrarea in sine dupa ce a fost efectuata. Va rog sa va ganditi bine inainte de a lua decizii de genul asta.Nimeni nu va tine cu clienta,fiecare tine cu buzunarul lui.
optheo
Postat pe 21 Ianuarie 2010 09:34
unghiile tehnice nu sunt pt oricine,nu vreau sa fiu rautacioasa,dar asta-i adevarul...trebuie sa stii sa le porti,iar tehniciana(iar sunt rea,tehnician se numeste persoana care lucreaza astfel de unghii cativa ani buni si are experienta) ar trebui sa va pregateasca inainte ,cateva sfaturi sau instructinuni de folosire,asa mi se pare corect, sunt persoane care isi pun unghii tehnice doar ca sa frece mai bine aragazul sau faianta din bucatarie.ca si unghia ta,unghiile tehnice nu sunt din fier,este un gel care se intareste fortzat la lampa uv, cat despre durere....sunt cateva cauze,dupa parerea mea: tehniciana/manichiurista pileste prea mult din patul unghial,se subtiaza si asa devin sensibile sau unghiile sunt exfoliate,sau sunt prea lungi .unghia tehnica,in momentul in care e finisata,ar trebui deja sa faca parte din tine,sa le simti ca si cum ar fi ale tale.pupici
kudika030832
Postat pe 5 Martie 2010 22:35
pt domnisoara optheo==>da scumpa,ti-ai pus pt a capata experientza,asta inseamna ca esti incepatoare,asta inseamna ca ti-ai "fu..t unghiile",sunt foitza si se intorc pt ca nu stii cat sa pilesti,distrugi unghia aiurea si cel mai important....nu iubesti ceea ce faci ,altfel nu ai vorbi asa!mult succes la job
kudika030832
Postat pe 5 Martie 2010 22:44
De la: kudika030832, la data 2010-03-05 22:44:47 pt domnisoara optheo==>da scumpa,ti-ai pus pt a capata experientza,asta inseamna ca esti incepatoare,asta inseamna ca ti-ai "fu..t unghiile",sunt foitza si se intorc pt ca nu stii cat sa pilesti,distrugi unghia aiurea si cel mai important....nu iubesti ceea ce faci ,altfel nu ai vorbi asa!mult succes la job




... haida de ... parca pilitul are ceva de-a face cu degenerarea unghiei dedesupt ... si fata a spus clar ca i le-au pus ''profesionistele'' ... mai mult corectitudine de atit ce vrei ? ...
marco918
Postat pe 5 Martie 2010 22:52
De la: marco918, la data 2010-03-05 22:52:34
De la: kudika030832, la data 2010-03-05 22:44:47 pt domnisoara optheo==>da scumpa,ti-ai pus pt a capata experientza,asta inseamna ca esti incepatoare,asta inseamna ca ti-ai "fu..t unghiile",sunt foitza si se intorc pt ca nu stii cat sa pilesti,distrugi unghia aiurea si cel mai important....nu iubesti ceea ce faci ,altfel nu ai vorbi asa!mult succes la job




... haida de ... parca pilitul are ceva de-a face cu degenerarea unghiei dedesupt ... si fata a spus clar ca i le-au pus ''profesionistele'' ... mai mult corectitudine de atit ce vrei ? ...
....haida de....... nu vreau nimic,mi-am spus parerea,indiferent daca e gresita sau nu,nu?:)
kudika030832
Postat pe 6 Martie 2010 20:27
buna fetelor,in primul rand tb sa stiti ca unghii din portelan nu exista.de ce?pt ca portelanul,adica o pulbere anorganica care se hidrateaza cu un lichid special necesita temperaturi de ardere sau sinterizare sau coacere foarte mari,aproximativ 1000 grade.unghiile care se aplica sunt fie cu gel,pe baza de rasisini care se intareste la o lampa cu ultraviolete[adica cu lumina albastra ca plombele de la dentist],fie din acril,o rasina sintetica folosita in trecut,cat si in zilele noastre in stomatologie pt fabricarea unor lucrari protetice provizorii..mai pe intelesul tuturor plastic.asa ca nu va lasati pacalite de cine spune ca va aplica unghii din portelan.mai sunt unghii cu matase..despre acelea nu stiu foarte multe da am auzit ca nu sunt la fel de rezistente precum cele din acril sau gel.eu am unghii false tips cu gel de care sunt foarte multumita,in trecut s-a intamplat sa se mai rupa cate una dar am rezolvat-o repede in cabinet[sunt medic dentist]cu ajutorul compozitelor fluide si lampii cu uv.
free2camelia
Postat pe 13 Martie 2010 14:03
Buna ,scuza ma ca intervin in discutie ,eu am unghii false cu gel de foarte mult timp ,am facut si pauze dar nu am avut unghia naturala afectata deloc,asta pentru ca nu mi a pilit foarte mult cand mi a aplicat unghiile,conteaza foarte mult asta ,cat despre unghii cu portelan le am incercat si pe acestea ,sunt ingrozitoare,nu neaparat aspectul ,dar pocnesc foarte repede ,din orice si o durere imensa,le simti foarte grele ...iar costul a fost destul de mare . Nu se merita, optez pentru cele cu gel ,mi se par cele mai ok !
Unghii_False_Gel_Laura_1
Postat pe 6 Iulie 2012 00:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
autoaparare 1 De la: caruldetriumf 17 Martie 2010 22:42
Iubit care se da prietena si se baga in seama 12 De la: monik_nik22 17 Iunie 2011 09:37
buna 4 De la: anastasia_m 1 Iunie 2010 20:59
Vreau si eu un sfat! 15 De la: ilumax_76 20 Iulie 2011 12:39
:D 4 De la: kudika325539 14 Octombrie 2010 05:50