Setari Cookie-uri

Nu sunt sarbatorile uneori depresive?

Cand esti inconjurat de atatia oameni dar iti dai seama ca de fapt esti singur...
Cand realizezi ca ti-ai cam irosit viata...
Cand realizezi ca sunt multe lucruri pe care le-ai pierdut sau pe care nu le-ai facut...
Cand ai regrete...
Cand regretele se datoreaza faptului ca desi stii cand gresesti,continui s-o faci...
Cand iti dai seama ca poate ai merita mai mult dar nu ai depus suficient efort...
Cand constientizezi ca situatia ta nu e din vina destinului sau a lui Dumnezeu ci e rodul faptelor si alegerilor tale...
Cand te gandesti la cum ar fi fost daca...
Cand trebuie sa faci bilantul pe anul ce trece si observi ca iar Mosu nu ar avea motive sa-ti aduca ceva...
Daca va regasiti in situatiile astea sau in altele,atunci poate ca un pic de depresie la sfarsit de an face bine...starii psihice din anul ce vine.
Rune
Postat pe 25 Decembrie 2008 02:43
nu sunt adepta traditiilor sarbatorile ma dbosesc si numi dau tot timpul satisfactie dar ma bucur cand vad oameni fericiti an jurul meu
erikahd2008
Postat pe 30 Ianuarie 2009 19:51
nu
dandanaua_reloaded
Postat pe 30 Ianuarie 2009 20:17
Cateodata ma deprima cand vad cat de glamorous au ajuns sarbatorile, kitch-oase etc

Postat pe 30 Ianuarie 2009 21:07
De la: Arsena, la data 2009-01-30 21:07:35Cateodata ma deprima cand vad cat de glamorous au ajuns sarbatorile, kitch-oase etc


Asynia
Postat pe 30 Ianuarie 2009 21:09
pe mine chiar ma deprima,mai ales Craciunul.pt ca am crezut mereu in magia lui,dar nu am gasit-o niciodata.
dana_mv
Postat pe 30 Ianuarie 2009 21:13
probabil daca nu ar fi aglomeratie prin magazine si oameni fff disperati....ar mai fi cum ar mai fi da asa toti disperati sa cumpere de toate parca ar fi ultima sarbatoare...
coffeeta
Postat pe 30 Ianuarie 2009 21:21
De la: coffeeta, la data 2009-01-30 21:21:32probabil daca nu ar fi aglomeratie prin magazine si oameni fff disperati....ar mai fi cum ar mai fi da asa toti disperati sa cumpere de toate parca ar fi ultima sarbatoare...



asa este romanul. Unii muncesc un an intreg pt a sparge banii de sarbatori, de parca in alta perioada nu se poate, si de asemenea tin post dupa care in dimineata de craciun se infig in sarmale, toba, preparate romanesti si se mira de ce li se face rau :))
Mie de sarbatori imi place sa ii ajut pe cei nevoiasi, lucrul asta ma face mai fericita, nu simt aceeasi placere cand ii ofer de ex unei verisoare un ipod sau nsh ce haine, pe care oricum si le permite si astfel nu are niciun farmec...
Important este sa faci ceva in spiritul sarbatorilor, pe langa petreceri, distractii, ceva care se te faca sa te simti cu adevarat om

Postat pe 30 Ianuarie 2009 21:30
Daca esti singura... Da, sunt depresive sarbatorile!
Cassey_Tarot
Postat pe 6 Februarie 2009 23:57
de cele mai multe ori .Sarbatorile mele au fost fericite in prmii ani de casatorie, apoi cand era fetita mea mica si se imbraca intodeauna cineva in Mos Craciun , ne strangeam in familie si era frumos si ascultam colinde si se canta Acum copila era e mare e plecata sotul meu a plecat sa+si caute o alta si punct. Asa ca au fost cele mai cumplite sarbatori din viata mea.
speranta1
Postat pe 1 Septembrie 2009 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help....prietenul meu e dependent de heroina 22 De la: adina_black 6 Octombrie 2009 00:58
Noua constiinta = singuratate? 220 De la: contesina 10 Martie 2011 20:26
sa lupti pentru iubire? 11 De la: MissRainbow 22 Ianuarie 2012 20:55
atzi face? 21 De la: yumalai 20 Mai 2009 19:12
nu pot sa am o relatie 40 De la: madandreea 1 August 2009 20:11