Setari Cookie-uri

alesul?

Cum iti dai seama daca persoana de langa tine este ''alesul inimii tale''?
otilia23
Postat pe 6 Mai 2009 19:33
Pai cred ca trebuie sa treaca ceva timp ca sa va cunoasteti, asta in primul rand.

semnul cel mai clar, pe care ni-l zic si bunicii si oamenii mai in varsta, este ca tu tre sa ai un sentiment de siguranta, o liniste interioara... lucrurile astea iti pot confirma daca esti langa persoana potrivita.

Deci, in primul rand, trebuie sa faci o introspectie si sa fii sincera cu tine insati, si vei putea descoperi raspunsul.
pisicuta_trista
Postat pe 6 Mai 2009 19:36
Atata timp cat nu imi plac unele chestii la el.....nu cred ca el e alesul. Clar nu exista perfectiune, dar eu tot timpul sunt intr-o analiza continua a celui de langa mine, si tot timpul incerc sa discut ceea ce nu imi place la cel de langa mine si felul in care se comporta cu mine, si astept sa vad ca totusi exista o schimbare, pentru ca parerea mea daca cineva te iubeste incearca sa iti fie bine si sa nu mai faca lucrurile care nu iti plac.
otilia23
Postat pe 6 Mai 2009 19:41
foarte usor iti dai seama, si foarte repede, de la primele secunde in care intri in contract cu el, asta se simte. si nu exista dubii niciodata. exact saptamana trecuta s-a casatorit o prietena veche de a mea cu alesul ei, ea mi-a zis dupa prima saptamana in care l-a cunoscut ca face nunta..si uite ca au trecut doi ani de atunci si nunta deja a avut loc, si ei sunt fericiti si se iubesc.
semne ar fi sentimentul ca il cunosti de o viata, prietenia care se leaga de la sine, naturaletea cu care decurge totul, si sentimentul ca langa el poti sa fii tu cu adevarat, fara sa te prefaci, pt ca te accepta instantaneu asa cum esti, si iubeste fiecare particica din tine.
DeeaCatalina
Postat pe 8 Mai 2009 01:33
il violezi si daca ramane cu tine si nu te denunta la politie inseamna ca el e alesu'
Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 02:27
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-08 02:27:40il violezi si daca ramane cu tine si nu te denunta la politie inseamna ca el e alesu'


ia sa vaz daca al meu se duce la militie haaaaaaaaaaa
cristi_nne
Postat pe 8 Mai 2009 08:39
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-08 02:27:40il violezi si daca ramane cu tine si nu te denunta la politie inseamna ca el e alesu'


mai bine sa'i spuna ca e virgina,daca ramane langa ea inseamna ca e alesul,daca pleaca e homosexual
scorpyoW
Postat pe 9 Mai 2009 15:54
Diavolyta_
Postat pe 9 Mai 2009 15:56
Sunt cateva lucruri esentiale... de care trebuie sa tii cont ! Este probabil una dintre cele mai importante decizii.. Te face fericita ? Exista atractie fizica puternica? Este indeajuns de barbat pentru tine? V-ati mutat impreuna? Macar un an trebuie sa faci asta.. :) Cum v-ati descurcat in situatii cu adevarat dificile, cand nu aveati bani si erati presati ... Fidel? Pui pret pe fidelitate? Te face sa razi? Iti face ziua mai frumoasa? Te simti cu adevarat femeie alaturi de el? Cam astea sunt marile intrebari realiste... :P Hai ca nu e asa de greu ... Dar trebuie sa te muti cu el macar un an si sa treceti prin perioade dificile.. Eu am 20 de ani si am o relatie de 4 ani cu un tip mai mare cu 8 ani... Este extraordinar sa pot sa afirm cu siguranta ca raman cu el! Locuim de 3 ani impreuna,este o relatie plina cu multe coborasuri daorata unor problome financiare .. care s-au instalat acum un an si jumatate si care a luat sfarsit ! Am trecut prin lucruri prin care altii nu trec intr-o viata impreuna.. Sunt sigura ca raman cu el! Am avut indoieli dar chiar si fiind ft micuta am reusit sa fiu matura si alaturi de el chiar si atunci cand nu parea a merita pentru ca am inteles niste lucruri pe care le pot numi adevarate comori! Nu stiu daca iti scuriu tie sau ... ma bucur de viata mea .. Barbatii nu sunt asa de diferiti de noi.. si un barbat adevarat va fi sincer mereu oricat de urat ar suna ceea ce are de zis. Si daca faci un efort sa il intelegi cu propriile-i valori si idei,convingeri,stil de viata vei observa ca nu e atat de dificil sa iti dai seama daca e pentru tine sau nu!Iti urez bucurie ,veselie si duiosie dar si lucrurile pe care tu le consideri importante.. Astea sunt potrivite pentru mine asa ca tu stii sigur ce iti doresti de la acest "ales" si relevant este sa iti descoperi nevoile si de fapt dorintele de la acest barbat! Dragostea nu inseamna nevoie ci bucurie si a dori sa iti petreci timpul cu un om asa cum iti place si te simti cel mai bine!
kudika018893
Postat pe 1 Iulie 2009 05:01
De la: otilia23, la data 2009-05-06 19:33:42Cum iti dai seama daca persoana de langa tine este ''alesul inimii tale''?

doar daca va impacati 100 % bine in orice lucuru.............

Postat pe 6 Iulie 2009 10:23
De la: amanda01, la data 2009-07-06 10:23:54
De la: otilia23, la data 2009-05-06 19:33:42Cum iti dai seama daca persoana de langa tine este ''alesul inimii tale''?

doar daca va impacati 100 % bine in orice lucuru.............

nu exista 100%...poate doar in visul unora....toti trebuie sa facem compromisuri...daca vrem sa reziste o relatie...
coffeeta
Postat pe 6 Iulie 2009 10:26
Cred ca cel mai bine ar fi de definit ''nealesul'' este mult mai usor!
otilia23
Postat pe 14 Februarie 2010 20:46
pey da definim nealesul, si pe cei ce corespund definitiei le spunem good by, si cel care nu corespunde inseamna ca e alesul deci e simplu
yumy
Postat pe 15 Februarie 2010 06:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
parintii versus iubit 69 De la: alynyutza 8 Iulie 2011 16:14
ma jucat destul de frumos.... 11 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:17
Depresie si teama. Mai traiesc ? 12 De la: deelisha 5 Mai 2009 12:02
obsesii...manii...fixuri...a ta care este? 100 De la: adina_black 6 Octombrie 2009 01:53
Ce este fericirea 19 De la: freedom123 11 Aprilie 2010 17:40