Setari Cookie-uri

Ce intelegeti prin dovezi de iubire??

Sunt si eu curioasa ce intelege lumea asha in general prin dovezi de iubire...si cum se poate verifica treaba asta?!
Sau ca sa re/formulez cum putem sti fara sa ne ARDEM prea rau care dovezi de iubire seamana a adevar...si care incep sa miroasa a ceva fals??....pentru ca am senzatia ca putem fi indusi in eroare foarte usor...de ceea ce intelegem noi a fi dovada de iubire...fie ca asta a fost intentzia respectivului(ei)...fie ca..noi am inteles gresit...sau intentia respectiva este bine mascata de perspectiva asta ca cealalta parte intelege ceva gresit....aici e o treaba...foarte cu dus si intors!!!
Deschid subiectul asta pentru ca mai sunt 2 zile pana la celebra Valentine,s Day....unde se vor intrece destui in a/si dovedi ...iubirea..prin anumite ..sa le zicem gesturi...chestiune care devenita atat de publica...nu stiu cat de reala este iubirea respectiva?
Dovezile astea de iubire numai de Valentine,s..ar trebui sa se manifeste???
Sunt adecvate varstei si situatiei???
Cum se dovedeste iubirea la 14 ani?..la 24 de ani?..la 30?la 40?la 50?In ce se transforma iubirea la varste mai inaintate?..si care sunt gesturile adecvate?...daca mai exista!!
andreea_n_x
Postat pe 12 Februarie 2010 05:08
..ca sa exemplific...daca un EL ofera o floare unei EA ...o plimba intr/un loc elegant..ii ofera ceva ceva cu o anumita ocazie...ce face de fapt respectivul prin ceea ce intreprinde??demonstreaza iubirea?...sau se comporta standard...ca la carte..conform cuu ceea ce a invatat ca trebuie facut...in atare situatzie...dorind sa impresioneze??..dar ne/iubind de fapt cu adevarat!
andreea_n_x
Postat pe 12 Februarie 2010 05:09
a venit celebra valentine/e si nimeni nu scrie nimic despre dovezi de iubire.
andreea_n_x
Postat pe 14 Februarie 2010 07:34
da asa e a venit...ce sa zic doveziile nu prea sunt dovezi, iubirea nu se arata doar prin faptul ca X ti-a cumparat o floare si te-a dus intr-un loc elegant, iubirea se simte si se traieste si fiecare om in parte o simte diferit
yumy
Postat pe 14 Februarie 2010 07:39
Dak te vede suparata si te ia in seama, il preocupa starea ta, problemele tale, astea sunt unele dintre multe alte dovezi de iubire
oana84onutza
Postat pe 21 Februarie 2010 19:43
E atent la ceea ce iti place si te surprinde cu un cadou pe care ti l-ai dorit fara o anumita ocazie?
Ii faceplacere sa te sarute sa te tina in brate cand petreceti timp singuri fara a duce neaparat la sex?
Te considera cea mai buna prietena si nu numai partenear lui?

am avut o relatie de 6 ani de zile cu un baiat de varsta mea (21) iar de un an sunt intr-o relatie cu un barbat cu 12 ani mai in varsta ca mine.6 ani am stat langa cineva care asa cum puneti voi a facut totul dupa standarde fara a exista dragoste si doar interes.am acceptat multe din partea lui si am facut multe sacrificii dar din fericire totul sa terminat si nu trebuie sa mai indur nimik .
Acum stiu ce nseamna ca cineva sa te iubeasca cu adevarat...stam in fata televizorului,ne sarutam ne tinem in brate ..uneori fara ca toate astea sa duca la sex..vedee ce imi place si ma surpride cu mici cadouri pe care stie ca mi le doresc...are incredere in mine sa vb despre ceea ce isi doreste sau ce il supara...ma sustine in tot ceea ce fac...ma ajuta cand vede ca sunt derutata.
poate faptul ca e mai in varsta ca mine si are eperienta in viata e un avantaj,poate ca asa meritam cu toate sa fim iubite!
stim ceea ce ne dorim,nu astepta ca el sa ghiceasca si nu il lasa sa invete de la altii,spunei ce itit doresti cum iti doresti ca el sa fie,intreabal ce isi doreste el fii atenta la ceea ce ii face placere si sustinel.fii tu exeplul lui in relatie.si iti garantez ca va fi una de durata si minunata
casey_cat
Postat pe 21 Februarie 2010 19:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Melodii lente 26 De la: Valy90 9 Martie 2011 22:44
Distanta 13 De la: Mike_Dex 18 August 2014 17:05
De-ale casei si nu numai 38 De la: roz5bule6lila7 20 Mai 2009 18:41
Unde-mi gasesc o femeie cu bani? 80 De la: Eva32 2 Iulie 2011 03:06
MAME VERSUS TATI 16 De la: Youky 5 Decembrie 2010 12:32