Setari Cookie-uri

Eu geaman,el capricorn.....

Amandoi pe 1,deci aceeasi decada.....
Greseala mea ca i-am trecut prea multe cu vederea...din dragoste,pt evitarea unui nou conflict,pt ca nu puteam tine pasul cu debitul lui verbal si cuvintele jignitoare... cu toate ca despre geaman se spune ca este expert in comunicare
Cu trecerea timpului s-au accentuat acele parti negative pe care ma faceam ca nu le vad,e vesnic nemultumit atat de el cat si de cei din jur,tot timpul se vaita daca nu de bani,de sanatate,daca nu de sanatate de job...continua sa minta chiar daca ii este dovedita minciuna,a devenit egoist sau poate ca era si nu vedeam,se iubeste doar pe sine....
Aceasta este fata capricornului de langa mine,adevarata fata care iam descoperit-o abia dupa 21 de ani....

Postat pe 25 Decembrie 2008 08:32
Draga mea...sunt in aceeasi situatie
(eu geaman, el capricorn)
al meu este un incapatanat, uneori indiferent si chiar rece
da si cum ziceai, foloseste cuvinte jignitoare
credeam ca ceva nu e o.k cu mine, de fapt, el este cel ce strica toata idila.
desi da dovada ca nu este indiferent, nu face nimic ca relatia noastra sa progreseze.
acum mai nou am aflat ca este timid))
nu shtiu ce sa mai zic, ce sa mai cred...
aku` chiar ii arat ce inseamna indiferenta, poate ajunge si la el...ca deja intrece orice masura
m-am si gandit sa renuntz(
as vrea sa diskutam subiektul in privat
pana atunci..bafta...& multi poopici

babytza20
Postat pe 18 Ianuarie 2009 14:18
Eu sunt capricorn si in general ma enervez f repede dar nu tin la suparare si as prefera sa mi-se spuna totul in fata.Cel putin asa face prietena mea si de obicei sunt foarte deschis in orice dialog cu ea daca este o problema incercam sa o rezolvam rapid pt ca nu are rost sa ne complicam sa stam suparati deci trebuie sa existe o comunicare f buna pt a gasi problema si a rezolvao si tot asa trebuie sa fie si comunicarea dintre capricorn si restul zodiilor.Asa trebuie tratat un capricorn cel putin la mine merge.
Pablo_Escobar_baron_Of_cocain
Postat pe 18 Februarie 2009 09:40
eu sunt sagetator,dinto relatie cu un capricorn am observat acelasi lucru,au trairile lor ,trec repede de la cald la rece,uita momentele bune,nu isi vad decat interesul lor,ca geaman ca il poti domina trebuie sa iti joci ambele fete,probabil ca ati avut prea multa incredere in el,exploateazai slabiciunile.

Postat pe 18 Februarie 2009 09:49
Scuzati ca ma bag in discutie neinvitata, eu nu am un capricorn langa mine, am un berbec care e la fel de dur, de insensibil si de nepasator ca si un capricorn.
Eu cred ca este vina noastra ca le toleram prea multe, sau ca ii iubim prea mult!
oanaoana1234
Postat pe 18 Februarie 2009 09:54
buna
Cassey_
Postat pe 22 Mai 2009 11:05
eu sunt capricorn,prietenul meu e gemeni.relatia noastra e una extraordinara capricornii sunt niste oameni exceptionali...atata timp cat cel de langa el e sincer...cat despre voi gemenii scuze dar mincinosi mai mari nu am mai intalnit in viata mea...(am mai avut 2 relatii cu gemeni)suntem diferiti....dar atata timp cat ne iubim,comunicam s.a.m.d merge!!!
cu un capricorn parerea mea...tre sa fi prea fals sa nu te intelegi
kudika055844
Postat pe 30 Iulie 2009 10:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CLARVIZIUNEA NU E O PASIUNE, CI UN DAR DIVIN TRANSFORMAT INTR-O MISIUNE 30 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:58
femeia taur barbatul sagetator 6 De la: kudika475507 22 Noiembrie 2011 16:05
Linia Vietii- scurta 26 De la: kudika113046 30 Martie 2014 18:44
El- fecioara..eu-taur! 4 De la: ali_tzik 28 Octombrie 2011 19:01
Relatia cu un rac.... 57 De la: sonador_healthy 2 August 2010 09:42