Setari Cookie-uri

Sagetatoare + Sagetator ...

S-ar potrivi k si cuplu?Sau nu?
Scumpa_dash
Postat pe 23 Septembrie 2008 21:41
eu si sotul meu suntem sagetatori amandoi si ne intelegem bine

Postat pe 14 Octombrie 2008 09:06
Nu neaparat :) Depinde cat lasi de la tine, ca femeie

Postat pe 14 Octombrie 2008 09:46
Relatia dintre aceleasi semne ale zodiacului cik este una foarte buna...eu si prietenul meu suntem amandoi balante...si ne intelegem amandoi foarte bine,atata tot sa nu ne punem ambitia prea mult..pt k e grav..balantele sunt extaordinar de bune,dar sa nu le pui orgoliul la incercare pt ca nu ai nici o sansa...asta e un defect..sau poate nu...depinde de situatie..si ca sa nu deviez de la subiect..vreau sa-ti zic ca intr-o relatie nu conteaza ce zodie esti...o relatie se bazeaza pe INCREDERE si cand zic incredere inseamna sa crezi cand iti zice el k e la munca..sa nu ai nici o indoiala ca nu e akolo..DRAGOSTE SI RESPECT...daca exista aceste ingrediente intr-o relatie..atunci sunt toate sansele sa devina o relatie extraordinara... asa k zodia nu conteza...conteaza sa sti deasemenea cand sa lasi de la tine..pt k intr-o relatie amandoi trebuie sa faca compromisuri..pt k altfel relatia o sa scartie..o sa apara certuri..si cand sunt prea multe certuri..te saturi ..si inevitabil apare si despartirea.... EU AM O RELATIE SUPERBA CU IUBITUL MEU...CEEA CE ITI DORESC SI TIE...MULT SUCCES IN RELATIA TA..

Postat pe 29 Octombrie 2008 11:42
Multumesc !!!Acelasi lucru vi-l doresc si eu voua :)
Scumpa_dash
Postat pe 30 Octombrie 2008 10:09
Sagetator cu Sagetator: încap doua sabii în aceeasi teaca?

Se spune ca, în astfel de cazuri, cei doi sunt destul de asemanantori ca sa nu se contrazica si destul de diferiti ca sa nu se plictiseasca împreuna.

Totul este sa se gaseasca un Sagetator mai "terestru" (la care calitatea de calauza sa fie mai pronuntata), cu un Sagetator mai "metafizic" (la care latura teoretica sa fie mai activa), în asa fel încât cel care este capabil sa aplice, sa-l poata ajuta permanent pe cel dotat sa gândeasca.
Practicianul va da farmec vieti, iar teoreticianul îi va da un înteles si o directie. Unuia îi va placea sa cutreiere lumea cu piciorul, iar celuilalt îi va placea s-o descopere cu mintea; unul va calatori "în afara", iar celalalt va calatori "în interior"; în felul acesta, aventura existentiala va fi completa si complexa, deopotriva pasionala si spirituala, iar iubirea o continua descoperire reciproca, presarata permanent cu "asa simt si eu" sau cu "tu nu gandesti tot asa?".

Explorandu-se permanent si constienti ca fiecare fiinta umana se descopera cu rabdare, acest cuplu de Sagetatori poate fi unul dintre cele mai fericite daca aspectele comune îi ajuta sa-si transforme diferentele în complementaritate afectiva si de caracter.
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 18:17
Buna,eu si sotul meu suntem sagetatori,si convietuim de 20 de ani impreuna tocmai pentru ca ceea ce ai spus tu este perfect aplicabil,nu ne iubim din cale afara dar suntem cuplu complementar perfect tocmai pentru ca ne respectam teritoriile.Copilul nostru este rac si este singurul care stie ca a trai intr o familie de sagetatori e alegerea perfecta.O zi minunata sa ai!
Diana_Vasilissa
Postat pe 11 Aprilie 2009 09:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti de barbat TAUR si femeia VARSATOR 13 De la: Addalex 21 Ianuarie 2009 18:40
de la gabriel 4 De la: bestdevilinside 4 Februarie 2009 15:51
cu cine e compatibila femeia leu? 63 De la: Maeve 4 Septembrie 2010 19:03
eu vreau sa stiu cum recuceresti o fecioara....? 57 De la: Deeyux 13 Septembrie 2011 22:20
Eu- rac si el- leu 18 De la: yumalai 22 Mai 2009 15:19