Setari Cookie-uri

neincredere

Buna,am nevoe de un svat.
Am avut o relatie de 4 ani,si acum de 2 saptamini ea ma parasit,e vina mea recunosc!si va explic de ce, ultemele 3 luni mai mult timp petreceam la jocurile de calculator,si ne intilneam mai rar,aproximativ 1 in saptamina.Am cerut inca o sansa,dar ea spune ca o perdut increderea si ca nu vrea sa mai sufere.Cum sa-i dovedesc ca mam schimbat si ca sint gata sa repar totul numa sa nu mai ajunga la despartire.Eu o iubesc foarte mult.
Ce sa fac are rost sa lupt mai departe pentru ea sau mai bine sa-i dau drumul?
KLroy
Postat pe 26 Decembrie 2008 00:30
Daca dupa 4 ani, au ajuns jocurile de calculator mai importante ca ea, parerea mea este ca peste un timp totul se va repeta si iar o vei face sa sufere.
Intrebarea ta ''Ce sa fac are rost sa lupt mai departe pentru ea sau mai bine sa-i dau drumul?'' trebuia sa ti-o fi pus in astea 3 luni macar o data,si gaseai cu siguranta raspunsul.
Dar...niciodata nu este prea tarziu pentru a-ti arata arata dragostea fata de cineva cu conditia ca si cealalta persoana sa isi doreasca acea dragoste.
Pacat ca unii isi dau seama de cat de mult conteaza persoana de langa ei doar cand simt ca o pierd.
otilia23
Postat pe 26 Decembrie 2008 12:05
SA FI FOST IN LOCUL EI AS PROCEDA LA FEL!TU AI PUS PE ACELAS CINTAR DRAGOSTEA -SHI CALCULATORUL!CUM TIAI DAT SEAMA CA O IUBESTI? TIAI PIERDUT INTERESUL FATA DE JOCURI SAU AI PIERDUT IUBITA SI IN ACEL MOMENT ai simtit ca calculatorul nuti poarta de grija!!!!!Lupta-lupta daca o IUBESTI.NU FACI TREABA DACA VA INTILNITI DOAR O DATA IN SAPTAMINA , INCEARCA SA VA VEDETI MAI DES!!!!!!!
duduniu
Postat pe 26 Decembrie 2008 15:33
tu vorbesti serios,asta e singurul motiv pt care nu te mai vedeai cu ea asa des,jokurile pe calculator?e grav...ori e ceva patologic ori te mintzi singur si pe noi aici implicit
razz
Postat pe 29 Decembrie 2008 00:48
nu vreau sa par rea...dar asa iti trebuie...eu dak as fi in locul ei nu ma mai intorceam la tine!cum sa va intalniti o data pe sapt ptr k tu te joci pe calculator????crede-ma ptr mn asa ceva e inadmisibil!!!ma mir k te-a suportat atat!!
deiutza_20
Postat pe 29 Decembrie 2008 13:40
Auzi, dar de ce ne intrebi pe noi daca sa mai lupti sau nu? adica de ce ai nevoie de incurajari ca sa o faci?
Tie ce-ti zice inima?
Dor_a
Postat pe 29 Decembrie 2008 13:43
De la: razz, la data 2008-12-29 00:48:41tu vorbesti serios,asta e singurul motiv pt care nu te mai vedeai cu ea asa des,jokurile pe calculator?e grav...ori e ceva patologic ori te mintzi singur si pe noi aici implicit

nici nu iti dai seama cati baieti tineri ajung sa isi ignore prietena/satia de dragul calculatorului....
criskiss81
Postat pe 29 Decembrie 2008 13:49
Intr-o iubire sufletul se preda. Cine nu are acest curaj, poate insela o vreme, ba chiar multa vreme, simuland abandonul, dar intr-o zi se va intampla ceva, nu chiar ceva catastrofic, ceva cu totul obisnuit, cum ar fi de pilda simulantul sa se indragosteasca deodata sincer si total de cineva si atunci devine de o renuntare bestiala, nu mai concepe nici macar sa i se ceara sa renunte, sa zicem, la mania in care o face, isi distruge cu brutalitate familia, isi paraseste copiii... Din intamplare te vei indragosti simplu, fara efort, spontan si tumultos de un ins fata de care nu mai trebuie sa joci nici o comedie . Asta e o consecinta a nesinceritatii: neincrederea! Si din neincredere se naste temerea ca nu fericirea te asteapta in viitor, ci lovitura: o vei primi in mod sigur. Or. eu m-am saturat sa primesc lovituri."
lelia_zet
Postat pe 8 Ianuarie 2009 01:53
Tu spui ca in ultimele 3 luni ai ignorat-o?! Eu sunt ignorata din cauza calculatorului de aproximativ un an!
la inceput am facut scandal si cerseam atentie prin orice metoda - am ajuns chiar si la amenintarea ca plec si ma despart de el! o perioada si-a revenit, dar acum e la fel - sta la calculator si eu imi ocup timpul cu ce pot!
Poate o sa-si revina!
madalinutzza
Postat pe 9 Ianuarie 2009 10:33
madalinutzza
nu iti mai ocupa timpul cu ce poti ptr k el sta la calculator si sa speri k poate o sa isi revina...nu il mai ameninta k il parasesti...paraseste-l direct!dak nu poti definitiv macar ptr cateva zile,saptamani si vezi ce se intampla...eu consider k o relatie e mai importanta k orice joc pe calculator sau orice altceva!
deiutza_20
Postat pe 13 Ianuarie 2009 12:16
Mersi frumos pt. sfat, insa nu am pe nimeni in Bucuresti si nici posibilitate sa ma mut - nu-mi permit sa platesc o chirie! Am mai evoluat de atunci - acum nici nu ne mai vorbim macar, decat strictul necesar!
Eu am intrat intr-un fel de greva: nu mai fac mancare pt. el si eu sunt la cura de slabire! Sa vedem ce are de gand sa faca!
Seara buna!
madalinutzza
Postat pe 14 Ianuarie 2009 18:29
madalinutzza
offf...imi pare atat de rau!!e greu mai ales dak nu ai pe nimeni aproape!si iubitul meu statea la calc,desi nu exagerat,verifica mail-uri,se mai juca din cand in cand etc...iar eu am discutat cu el,i-am spus k atata timp cat eu sunt langa el,in momentele alea sa lase calc ptr mn sau am sa il las eu cu calc si a inteles...acum nu mai avem probl de genul asta!iti doresc sa rezolvi probl asta ptr k nu asa functioneaza o relatie!astp sa ne mai spui ce ai mai facut!succes!
deiutza_20
Postat pe 14 Ianuarie 2009 19:52
Dar ce sa vezi - aseara a venit acasa si nici nu s-a atins de calc. A stat cumintel la TV! A incercat sa vb cu mine, dar eu nu am avut chef! Nu stiu ce sa fac - sa accept situatia asa cum este sau sa ma tin tare in continuare!
madalinutzza
Postat pe 15 Ianuarie 2009 15:53
sfatul meu este sa te mai tii tare asa in continuare cateva zile!si apoi vezi ce se intampla...succes in continuare!
deiutza_20
Postat pe 15 Ianuarie 2009 20:47
Mersi frumos, oricum am de gand sa ma tin tare - de aseara a inceput sa-i sune telefonul si sa se ascunda de mine cand vb. la tel! Ii suna tel. seara tarziu si dimineata - banuiesc ca si-a gasit pe altcineva deja!
Am sa te tin la curent cu ce se mai intampla!
O zi buna!
madalinutzza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 08:01



madalinutzza ,

dupa cum ai descris evolutia relatiei tale , nu pare a fi prea grozav , numai daca intre timp nu a aparut o modificare benefica .In momentul in care ii suna tel si se ascunde de tine ptr a vb sa fii sigura ca intre voi s-a strecurat cineva . Poate ar trebui sa incerci sa fii mai tandra cu el , cam asa cum erai la inceput . O sa-ti fie f greu , dar s-ar putea sa mearga .

Bafta !
yoko200
Postat pe 23 Ianuarie 2009 09:13
Deja am obosit sa fiu cea care cedeaza si face compromisuri! Astept sa rezolv o problema ce tine de
bani si GATA - am plecat de acolo! Deja simt ca am pierdut timp pretios langa el si nu se merita!
Mersi frumos pt. sfaturi!
madalinutzza
Postat pe 23 Ianuarie 2009 11:12
ff bine,madalinutzza
sunt mandra de tine si iti doresc numai bine!sper sa gasesti fericirea!succes!astp sa ne spui ce mai faci!
deiutza_20
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:12
Mersi frumos! E mai greu decat am crezut sa plec de langa el, dar stiu ca o fac pt. mine si ca nu vreau toata viata sa sufar asa! Dovada: toata ziua azi a stat la calc. si mai devreme a plecatcu prietenii la un bar! A plecat si m-a lasat singura in casa!De aceea sunt tare si vreau sa termin relatia asta!
O sa va mai spun cum au decurs lucrurile!
Va poop!
madalinutzza
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:35
Buna, daca simti cu adevarat ca o iubesti si nu poti trai fara ea,prezenta ei o simti oriunde te-ai duce...lupta!dar ca sa accepte din nou sa fie cu tine, asta depinde numai de ea...incerca sa-i deschizi okii si sa-i readuci increderea...gandestete bine la tot cei place ei mult, ce o incanta la tine si ce ii placea sa faca alaturi de tine...sun-o si spunei sa nu va despartiti(nu e motiv intemeiat ca sa nu mai fie cu tine), sa-ti dea timp o saptamana o luna ca sa-i demonstreze ca jocurile de calculator sunt sau au fost doar o iesire a comportamentului tau, nu a fost ac sa o ranesti...bafta...nico
AURELIA_NICOLETA
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:52
dar gandestete si sa nu o faci iar sa suferi, pentru ca exista posibilitatea ca in caz ca ea te va ierta si iti va mai acorda o sansa...sa nu se repete greseala...pentru ca e pacat...intotdeauna cel de langa nu e apreciat, si cand deja e prea tarziu atc realizezi...oricum bafta
AURELIA_NICOLETA
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:55
O data ce faci pe cineva sa isi piarda increderea in tine este ff greu sa ti-o recapeti...pt asta trebuie sa lupti si sa demonstrezi ca intr-adevar te-ai schimbat..dar drumul pana la final e f lung...
liza24_84
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:58
De la: KLroy, la data 2008-12-26 00:30:06Buna,am nevoe de un svat.
Am avut o relatie de 4 ani,si acum de 2 saptamini ea ma parasit,e vina mea recunosc!si va explic de ce, ultemele 3 luni mai mult timp petreceam la jocurile de calculator,si ne intilneam mai rar,aproximativ 1 in saptamina.Am cerut inca o sansa,dar ea spune ca o perdut increderea si ca nu vrea sa mai sufere.Cum sa-i dovedesc ca mam schimbat si ca sint gata sa repar totul numa sa nu mai ajunga la despartire.Eu o iubesc foarte mult.
Ce sa fac are rost sa lupt mai departe pentru ea sau mai bine sa-i dau drumul?

Postat pe 9 Aprilie 2009 08:55
Toti spuneti exact acelasi lucru: "eu o iubesc tare mult, nu e o crima k ma joc pe calculator in timp ce ea tanjeste dupa mangaiere, atentie"!!!! Bataie de joc, asa se numeste, ipocrizie!!!! Renunta, baiete, nicio persoana p kre sustii k o iubesti nu poate fi substituita de un joc!!!!! Las-o sa plece pe drumul ei, dak ai facut o data asta, sigur o vei mai face imediat ce vei obtine iertarea!!!!! Nu o iubesti, nu te mai minti si mai ales nu o mai minti pe ea!!!!!
1guritA
Postat pe 17 Aprilie 2009 06:29
pt. cat timp te schimbi?...................la voi barbati nu prea dureaza mult treaba cu schimbatul .
AliceC
Postat pe 18 Aprilie 2009 02:09
E cam tardiv regretul tau.... eu zic sa te gandesti bine ce vrei de fapt.... cred ca si tu esti confuz...
Atata timp cat jocurile pe calculator au fost mai imp decat ea...se pare ca nu o mai iubesti atat de mult. Oare cum te-ai fi simtit in locul ei? Te-ai intrebat?
Artemis25
Postat pe 18 Aprilie 2009 02:13
Increderea nu se pierde decat o singura data.trebuia sa te gandesti inainte ce este mai important pentru tine.
dana_mv
Postat pe 18 Aprilie 2009 09:51
De la: KLroy, la data 2008-12-26 00:30:06Buna,am nevoe de un svat.
Am avut o relatie de 4 ani,si acum de 2 saptamini ea ma parasit,e vina mea recunosc!si va explic de ce, ultemele 3 luni mai mult timp petreceam la jocurile de calculator,si ne intilneam mai rar,aproximativ 1 in saptamina.Am cerut inca o sansa,dar ea spune ca o perdut increderea si ca nu vrea sa mai sufere.Cum sa-i dovedesc ca mam schimbat si ca sint gata sa repar totul numa sa nu mai ajunga la despartire.Eu o iubesc foarte mult.
Ce sa fac are rost sa lupt mai departe pentru ea sau mai bine sa-i dau drumul?


daca o iubesti si nu vrei sa o pierzi insista , si demosnstreaza-i ca o vrei doar pe ea.cu siguranta ea a crezut ca ai pe altcineva si are dreptate, ai neglijat-o rau.......poate s-a gandit sa isi aleaga un alt drum, poate reusesti sa o convingi daca o iubesti, insista sa te impaci cu ea....si vorbeste , explica-i, recunoaste ca ai gresit, cere-ti iertare in fata ei....si arata-ti mult timp parerea de rau..nu ca gata te-a iertat , totul e bine si frumos si te crezi pana la urma nevinovat.....

Postat pe 20 Mai 2009 12:18
Prietene ...............FELICITARI !!!!!
ZI-MI cand e ziua ta sa-ti cumpar o gonflabila ca e mai adorabil;a si mai protejabila.
ce-ti trebe iubita ??? pe bune . mai misto parca un counter decat o iubita.
si sincer nu te parasea , dar din pacate pentru tine si-a gasit pe altul , asta ti-o garantez.
asa ca indiferent de dorinta ta si de cat ai vrea sa te impaci cu ea eu cred ca e in zadar pentru ca ea are pe altcineva.
apropo ce jocuri joci? trimite-mi si mie link-ul pls.
bebe_lush_ul
Postat pe 2 Iunie 2009 09:21
KLroy: sa nu-mi zici ca joci si tu WOW... din cate stiu ala n-are sfarsit 8-| si atunci e grav
kris07
Postat pe 2 Iunie 2009 13:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Confesiune 26 De la: ralu_michael 21 Iunie 2009 18:43
babratii....niste ofticati... 70 De la: _dulcik_ 6 Mai 2009 21:55
indragostita de 2 barbati!!!??? 5 De la: laviana_2005 15 Ianuarie 2009 14:45
AJUTOR!!!!! 10 De la: kudikaroxi 28 Mai 2009 14:48
ce credeti voi ? 8 De la: kudimi33 2 Decembrie 2013 09:04