Setari Cookie-uri

eu feciora ,ea fecioara

la inceput a fost bine dar pe zi ce trece se inrautateste intrucat crede ca toate sunt roz.problema e ca relatia sa cam racit datorita faptului ca nu vrea sa discute mult despre noi si nici o invitatie daca as avea la un show ar zice nu stiu.cred ca a ales ceva mai diferit sa ramana cu cineva dar sa faca tot ceea ce crede ea.relatia poate continua daca sar sti de unul si de celalalt dar nu se poate schimba devine din ce in ce mai nervoasa si consider ca se va rupe cu toate eforturile depuse printr-un comportament atent si tot asa continua!vom vedea!
jhonny68
Postat pe 28 Decembrie 2008 12:05
eu fecioara si el fecioara...adevarat o relatie ff dificila deoarece amn2 avem reguli si principii de care fiecare in parte ar vrea sa tina cont celalalt, iar dc nu se ajunge la un compromis din partea unuia atunci izbucneste cearta, la noi in relatie la inceput el vorbea despre relatia noastra si eu taceam iar acum dupa 7 ani si.... eu discut despre noi iar el tace, sau se eschiveaza roata sa intors...dar sigur peste anii roata va ajunge din nou la el si...tot asha....cand prietena ta spune nu stiu cand o inviti la un show, ea spune deoarece totul pt noi e imprevizibil, ne schimbam foarte repede de la o decizie la alta intr-o fractiune de secunda, cu timpul ai sa vezi ca o sa fie invers, ea o sa vorbeasca despre cuplu si tu ai sa taci, nu dispera asha sunt femeile si...barbatii,,,normal ca le vedem defectele celor de langa noi si despre noi spunem ca suntem perfectiunea intruchipata cand nu este chiar asha (stim dar ne place sa credem cu totul altceva, ne pakalim singuri,ajungem la un moment dat ca sa ne mintim singuri si cate odata sa ne credem si minciuna noastra ) adevarul ca suntem cele mai dificile zodii, foarte greu de inteles, dar e bine ca sa ne cunoastem noi insine ca totul sa decurga asha cum credem noi de cuviintza ca e bine...multa bafta iti doresc si ''rabdare''
my_chocolat
Postat pe 13 Februarie 2009 10:41
mie mi se pare dificila relatia asta (intre barbat fecioara shi femeie tot fecioara) insa nu imposibila...spun dificila fiindca fiecare dintre cele 2 fecioare(parteneri)va incerca s detina controlul...de aici e normal s iaasa scandal...:)sau s te simti neputincios...dar stai linistit va veni vremea knd ea va fi mereu pe capul tau iar tie...deh nu ti va mai pasa prea tare de ea:-j!
HannaH_RaluK
Postat pe 15 Mai 2009 15:04
si daca vor proceda la fel si unul si celalalt?ea asteapta tu la fel?hm?
jhonny68
Postat pe 16 Mai 2009 10:06
Mda ...complicata relatia fecioara -fecioara ...sau nu... depinde ,si eu sunt in aceeasi situatie .Sunt in aceesi zodie cu prietenul meu(fecioara=))) si ca sa vezi treaba ,e si cu 3 ani mai mic ca mine ...as avea toate motivele sa ma cred stapana peste relatie si peste tot...o zodie ca a noastra mai greo o schimbi,,daca nu e din cauza unor evenimente care sa te marcheze si sa-ti dai seama ca ai pierdut mai greu iei atitudine..parerea mea..asa eram noi 2 prieteni si asteptam sa faca el ;primul pas i-am dat de inteles ca ar merge treaba ...a lasat de la el si a pus punctul pe I. ce sa zic???vb cu ea si incearca sa o faci sa inteleaga ce vrei u de fapt si ce te supara sper sa ai si succes
Lady_Gaga9
Postat pe 19 Octombrie 2009 15:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie rac-capricorn 10 De la: deea_kudika_05 24 Noiembrie 2009 10:45
femeia rac cu barbatul pesti ce sanse ar fi............................ 14 De la: cristymona 1 August 2012 12:09
EU PESTI, EL SCORPION.... CE PARERE AVETI DESPRE ASTA???? 8 De la: iuliana_40 8 Decembrie 2009 16:42
eu scorpion si el leu 8 De la: emiliabeatrice 14 Septembrie 2009 09:09
femeia fecioara, barbatul scorpion! Crede-ti ca rezista relatia? 14 De la: kudika315068 7 Septembrie 2010 16:14